Dojenje i menstrualni ciklus

odgovora

Objavljeno

E i meni je tako isto bilo :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam za takve slucajeve, mada nisam imala takav... Neko kaze i da mlijeko promijeni ukus u tom periodu, sto meni zvuci nevjerovatno. Inace, bebe osjecaju nervozu majke, a zna se kakve smo kada dobijemo. <_< Najbolje bi bilo da se sto vise opustis prije dojenja, kako bi bebica osjetila da ti je prijatno tokom tog cina.

Mene upravo muci to pitanje- DA LI MLEKO ZA VREME MENSTRUACIJE IMA MOZDA DRUGACIJI UKUS??? Naime, nemam dovoljno svog mleka,pa ponekad dodam bebcu dohranu. Desilo nam se par puta da dok moje pije povuce nekoliko puta i izbaci cuclu (izvlacim mleko pumpicom), place, a kada mu dam dohranu umiri se. Plasim se da zbog dohrane ne pocinje da odbija moje... STA MISLITE??? Ali posto sam dobila sad prvi put, mesec ipo dana posle porodjaja, palo mi je na pamet da je zbog toga, posto se od tad otprilike to desava, nisam sigurna ali tako nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene upravo muci to pitanje- DA LI MLEKO ZA VREME MENSTRUACIJE IMA MOZDA DRUGACIJI UKUS??? Naime, nemam dovoljnos svog mleka,pa ponekad dodam bebcu dohranu. Desilo nam se par puta da dok moje pije povuce nekoliko puta i izbaci cuclu (izvlacim mleko pumpicom), place, a kada mu damdohranu umiri se. Plasim se da zbog dohranbe ne pocinje da odbija moje... STA MISLITE??? Ali posto sam dobila sad prvi pu, mesec ipo dana posle porodjaja, palo mi je na pamet da je zbog toga, posto se od tad otprilike to desava, nisam sigurna ali tako nekako...

A mozda si ti samo nervoznija ili se uznemiris ako te boli stomak pa bebana to oseti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti slučaj kao što je bilo sa Emilijom i s'mnom. Dakle kada god dobijem prvi dan je hranjenje katastrofa. Moram da priznam da su mi ciklusi bili izuzetno bolni a samim tim verovatno je i ona osećala tu moju nesvesnu "nervozu". U halo bebama su mi rekle da ciklus nema apsolutno nikakve efekte na kvalitet i ukus mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mozda si ti samo nervoznija ili se uznemiris ako te boli stomak pa bebana to oseti?

Nenormalno velike bolove sam imala pre za vreme ciklusa (povracanje, nesvestica, hitna, novalgetol u venu) i govorili su mi doktori da ce se mozda posle prvog porodjaja to regulisati. Hvala Bogu, ovaj prvi put posle porodjaja nisam imala bolove, malo nesto, jesam bila neraspolozena i sva "ubijena", doduse manje nego pre, ali to nije strasno, nadam se da i ubuduce bolova nece biti. Dakle nije do toga. E sad mozda sam i nervozna, ali da ponovim beba ne doji vec mu svoje izvlacim pumpicom i dajem na flasisu, pa ako je u piotanju to da oseca moju nervozu valjda bi plakao i kad mu dohranu dajem, obzirom da su oba na flasicu, zar ne? Jaojjj ne znam... Jeste da nemam puno mleka, ali znam da je i ovo malo jako vazno za njega, pa bih volela da mu ga dajem makar do njegova puna 3 meseca, kako su mi rekli lekari najmanje do tad bi trebalo, nadam se da nece da odbije... Ih kako mi je krivo sto ne mogu da ga dojim, volela sam da to bude do godinu dana i naravno bez dohrane, steta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ne, mislila sam da mozda preko tvog mleka oseca tvoju nervozu, jer kad te nesto boli, nervozna si, cak i ako si preumorna, to jako utice na sastav mleka. Sta god da je, nemoj da se obeshrabrujes, i dve kapi tvog mleka su za njega dragocene. Gledaj da se posebno kad dobijes sklonis od svih i svega koji ti idu na zivce i da sto vise uzivas sa bebicom, nadam se da ce biti bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ne, mislila sam da mozda preko tvog mleka oseca tvoju nervozu, jer kad te nesto boli, nervozna si, cak i ako si preumorna, to jako utice na sastav mleka. Sta god da je, nemoj da se obeshrabrujes, i dve kapi tvog mleka su za njega dragocene. Gledaj da se posebno kad dobijes sklonis od svih i svega koji ti idu na zivce i da sto vise uzivas sa bebicom, nadam se da ce biti bolje.

E ako je zbog premora onda je sastav mleka itekako izmenjen :D Salu na stranu, hvala puno na savetu, pokusacemo sve! Sinoc smo opet vristali inace dok smo ruckali, poceo je svako vece tako... I ponekad preko dana, ali ne kao uvece... Videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam prenesem moje iskustvo. Mozda nekome i pomogne.

Prvo dvoje dece nisam dojila iz cistog ne znanja. Sada me uzasno grize savest. Dojenje vam je stvar ponude i potraznje. Ja sam imala malo mleka, mislim ne dovoljno da beba bude sita tri sata. Dojenje je u prvih par meseci bilo jako mucno za mene. Narocito kada smo otisli na prvu kontrolu i doktorka rela : Joj, samo 320 grama, pocela sam da placem. Sabrala sam se i rekla sebi, ok moras da se potrudis i vise i bolje. Pila sam i jogurt i mleko, jela kuvanu psenicu, pila kvas, pila cajeve za dojilje i dojila svoju bebu kad god je on to trazio, a to je bilo vrlo cesto. Kad bas u toku dana ne mogu vise, kada sam bas iscrpljena, ja mu napravim AD i malo odmorim Ali sam se zarekla da to nece biti vise od jednom retko dva puta dnevno, i nikako posle svakog podoja da mu dodam malo AD, mislim da je to najveci neprijatelj dojenja. Druga kontrola, moje pile napredovalo 990 grama. Da samo znate kako sam bila srecna. On nikada nije napredovao vise od kilogram, i ne mora. I malo po malo sa dva i po meseca izbacimo i to malo dohrane sto je dobijao a vec sa cetiri kad smo poceli pirincane pahuljice i ostaloi da uvodimo u ishranu dojenje je postalo pravo uzivanje. Luka je dojio punih petnaest meseci, kad je sam resio da prekine, ja licno, sam zelela da ga dojim do dve godine ali nema veze.

Nemojte lako dizati ruke, trudite se i verujte bicete jako ponosne na sebe.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sad vidim da je ovo dojenje i menstrualni ciklus, samo sam se nadovezala na gornje postove. Nema veze nek prebaci vec neko gde treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li da sklonim sliku, previse se vidi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skloni sliku, a post neka ostane. Samo cu ovaj tvoj post citirati na jos par tema jer je vazan. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvu menstruaciju sam dobila 2 i po mjeseca nakon porodjaja iako sve vrijeme dojim i do sada redovno dobijam na svaka 28 dana kao i prije trudnoce. Dobro je i da mi vise nisu bolne menstruacije,kao nekada prije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam dobila ni nakon devet meseci.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam dobila ni nakon devet meseci.... <_<

Jesi bila kod doktrora? Mislim, nije to ništa neobično, ali u tvom slučaju ipak možda nije bezazleno...nadam se da će sve biti ok! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi bila kod doktrora? Mislim, nije to ništa neobično, ali u tvom slučaju ipak možda nije bezazleno...nadam se da će sve biti ok! :)

Ma jesam, idem na svakih mesec dana, ne svidja se ni njoj, ali kaze da dok dojim, mogu da ne dobijem uopste... Mada i ja se polako nerviram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jesam, idem na svakih mesec dana, ne svidja se ni njoj, ali kaze da dok dojim, mogu da ne dobijem uopste... Mada i ja se polako nerviram...

Ne moras da dobijes sve dok dojis, to i jeste najprirodnija stvar samo sto smo danas toliko kljukani raznim hormonima kroz ishranu da se to ugalvnom promenilo. Nemoj da se nerviras, osim ako nisi htela da planiras bebu :) Sve ce to doci na svoje.

marush voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo Dimić, nemoj se nervirati. Što kaže YelenaC, sve dok dojiš je ok da ne dobijaš

PS moja drugarica je dojila skoro 18meseci i toliko nije dobijala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvu menstruaciju sam dobila negdje 3,5 mjeseca nakon poroda. Za to vrijeme sam i dojila. A što se tiče zaštite, ja bih ti prepručila neku kontracepciju...

Porodila sam se pre 4 meseci carskim rezom,krvarila sam 20-ak dana i to veoma slabo, prvu menstruaciju sam dobila posle 3 mececa i nije bila kao i pre trudnoce, vec neko braonkasto krvarenje, i ovog meseca nisam dobila. Imala sam odnose ali to kad su mi plodni dani prosli, mada smo i pazili, nismo koristili kontracepciono sredstvo vec prirodnim putem, medjutim meni vec 4 dana kasni pa se brinem. Zanima me da li vam je dok ste dojili menstruacija bila redovna????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li vam je dok ste dojili menstruacija bila redovna????

Nije bila redovna, kasnila je skoro pa uvek i to u proseku po 5 a nekad čak i 10 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bila redovna, kasnila je skoro pa uvek i to u proseku po 5 a nekad čak i 10 dana.

Obicno dugo vremena prodje dok se menstruacija uredi, sto bi rekli, auglavnom za vreme dojenja se nikad ne uredi. Bas retki slucajevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja dobila danas prvi put <_< bas sam se nadala da ce da me zaobidje dok dojim ali neeee. baksuz je dobio sad pred leto, kada su najvece vrucine <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,ja sam nova na forumu,ali ne i u materinstvu.Iako imam vec odraslo dijete,nisam na cisto sa svim pitanjima,koja mi se namecu iz dana u dan.Ponekad mi se cini da moja beba 5,5 mjeseci nije dovoljno posisala tj.da nemam dovoljno mlijeka.Pitam se da li postoji mogucnost da se smanji kolicina mlijeka,uslijed menstrualnog ciklusa.Unaprijed zahvalna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,ja sam nova na forumu,ali ne i u materinstvu.Iako imam vec odraslo dijete,nisam na cisto sa svim pitanjima,koja mi se namecu iz dana u dan.Ponekad mi se cini da moja beba 5,5 mjeseci nije dovoljno posisala tj.da nemam dovoljno mlijeka.Pitam se da li postoji mogucnost da se smanji kolicina mlijeka,uslijed menstrualnog ciklusa.Unaprijed zahvalna

Moguće je, ali je prolaznog karaktera. Meni se dešavalo da mi se dan-dva pre nego što bih trebalo da dobijem, malo smanji mleko, ali nakon tih dan-dva, sve se vraćalo u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spojila sam temu sa postojecom, pa procitaj iskustva unazad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja dobila danas prvi put <_< bas sam se nadala da ce da me zaobidje dok dojim ali neeee. baksuz je dobio sad pred leto, kada su najvece vrucine <_<

Pih <_< A mozda, kao i ja, dobijes sad jednom i posle mesecima nista :rolleyes: Jos uvek cekam drugu mens. od porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.