Feminizam

odgovora

Objavljeno

Pa i jeste ali ovaj put nije sacuvao post.

Evo Smey, jer ste vi to trazili, parafraziracu sopstvene reci:

Trenutno mi ne smeta da budem prevodilAC, jer sam mlada i lepa, gde me ljudi u "poslovnom" okruzenju pitaju sarAmantno "na koga si tako crna AAA??

krajnje simpaticno<_<

Za koju godinu cu biti isfrustrirana tetka, nadzak baba, ili pak dobrodrzeca MILF- u svakom slucaju dok god bude pitanja ljudi kao sto je ZP postavljao, prvenstveno ce se vrednovati moj fizicki izgled i moji poslovni postupci u skladu sa tim. Da li me muz iznervirao, da li lecim komplekse pa sam zato ovakva ili onakva. Ne samo ja, nego 99% zena se susrece sa istim problemima.

Ako si na poziciji a dobro izgledas-onda se vec zna kako si dotle dogurala.

Ako nisi, onda si kompleksacica.

Nedavno sam gledala neku americku seriju gde portparol bele kuce prica kako za nju uvek pisu da li je stavila karmin, da li nije, zasto nije. Da li je frizura na mestu, zasto se tako obukla...

Princeza Kejt moze imati IQ 160, o njoj ce pisati sta je obukla.

Kao i o onoj Amal ALamudin-znamo da je nesto mnogo pametna i uspesna ali bolje znamo da ima stila i sta je obukla za koju priliku.

kod muskaraca na istoj poziciji takva pitanja se ne postavljaju uopste.

 

Iskreno, meni ne smeta prevodilac, doktoR, sudIJA. Mnogi drugi jezici takodje nemaju to pa se ne tangiram za to.  Moze da se promeni ali i ne mora. Za sad zvuci mozda rogobatno, ali ce uci u usi pa vise nece biti, ko sto neko rece, jezik je ziv, podlozan promenama.

Osim kod reci sekretar/ sekretarica.

Sekretar je osoba na funkciji, a sekretarica- ona sto zakazuje sastanke i lakira nokte na poslu.

 

 

A sad vidim sto niste htele da odgovorite...eto trebale ste me upozoriti al sad je prekasno.

 

ZP, u ovom postu sam sasvim jasno napisala da se ne radi o meni i mislim da je svim ostalim zenama sto ovo procitase sasvim jasno da je ovo nesto sa cime se sve suocavamo ali ti ovde citas samo jednu stvar /ja sam extra ful mega giga riba i svi me na poslu savatavaju avaj jadna ja-

 

Da li je normalno da neki general kome ti prevodis jer ne zna da bekne engleski, trazi da mu prevedes mastan vic?

Da li je normalno da te na poslovnom sastanku gde si samo prevodilac pitaju jesi lepo pajkila??

I ne, ovo se nije meni desilo, nego se desava mojim koleginicama jer sve smo ultramegargigaribetine.

I dokle god ti i ostali budete citali ovakve postove upravo tako kako jeste, imacemo iste probleme koje smo i do sada imali.

 

Smey, andisam, Margaritta i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad ne pricam o pravu te poznanice na kontrolu nad sopstvenim telom , pricam o tome da ta zaceta devojcica nije imala sansu ni da se rodi a da je kojim slucajem zacet decak imao bi.

Mozda sam malo konfuzna.

Eee, ali žena ima pravo da bira šta će biti s njenim telom! Uzmimo u obzir i tu dimenziju! Ne osporavajmo joj to pravo! Go girls!

Lilith i olga75 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MG, to su MORALNO problematične osobe, ta ista osoba je verovatno i po drugim pitanjima BAHATA i BEZOBRAZNA. 

Ko to tako postavlja stvari? Ko komentariše tako? Žene ili muškarci? Ili i jedni i drugi?

Ja sam pitao nešto drugo, ali nema veze, odgvora verovatno neće biti, nego će biti neki smeh, ćirilica i sl.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg,nazalost,takvih kretena ima i medju zenama...Jedna starija zena se na slican nacin nabacuje mm-u...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da odgovorim za ETF i devojku koju su pozvali na razgovor, da zvali su je zato sto je zensko, a dobila je 10 iz tako teskog predmeta. Nisu joj nudli nikakvu stipendiju, nista. Sada radi u jednoj firmi i kida koliko sam cula.

Marijachi ja bih samo da dodam za igracke za devojcice i decake. Slazem se da je podela na usisivace i pegle za devojcice, a kretivni konstruktori za decake u tom malo starijem uzrastu. Ali, sta ce one pozeleti je do samog deteta i opet je tu poveliki uticaj roditelja. Moja starija devojcica obozava princeze, opcinjena je njima, ima jako bujnu mastu, kreativna je i ja je u tome skroz podrzavam. Kupujem joj princeze, haljine, zamkove, lutke, ona uziva, razvija mastu, u stanju je da se sama sa njima igra satima. Isto tako voli da crta, i ja je u tome podsticem, kupujem joj sve moguce kerativne materijale da razvija to u sebi. Takodje, objasnjeno joj je da sminka nije za devojcice, do sada ni nokte nismo lakirali. A vecina njenih drugarica stalno nosi lak. Sto se moje mladje devojcice tice ona najvise voli autice, kocke i loptu. Sad za NG smo joj kupili kos, letos u Jumbo-u komplet od 50 autica. Kocaka imamo u svim bojama i velicinama. Opet, moja S je za proslu NG trazila trkacku stazu za automobile na koju redja princeze. :) Sad smo joj uzeli lego za devojcice da sklapa. Treba pratiti decu i podsticati njihove talente. Za haljine sam vec pisala, voli da ih nosi, ja to podrzavam. Smetalo mi je sto je jedno vreme nosila jer druge devojcice nose. Sada nosi zbog sebe i ima moju punu podrsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da pokušam da reMiZiram :) jer više ništa pametno ne bi imalo da se kaže.

Pre svega, žene treba da budu zaštićene, više nego što su sada.Treba im dati više privilegija a ne prava, jer prava već imaju, građanska, kao i svi ostali građani, stavljati ih u neku drugu kategoriju bilo bi silovanje pravnog poredka.

Problem je u suštini celokupno društveno uređenje, opšta obespravljenost i moralna dekadencija, a samim tim su pojave kao što je nasilje u porodici (pre svega prema ženama, kao nedopustivo), samoubistva, silovanja, krađe i naselje u svakom obliku.

Zato sam i ušao u raspravu, jer, ne znam koliko puta treba da ponovim, SVI SMO DISKRIMINISANI, žene su tu samo tz "kolateralna" šteta, ništa više od toga, a svakako TO NIČIM NISU ZASLUŽILE.

Naše društvo, dozvolilo je ženama pre nego jedna Švajcarska pravo glasa, a opet, to niko ne spominje.

Šta je bilo pre 100 i 200 godina nije toliko bitno, jer, uslovi života su bili drugačiji, drugačiji društveni ambijent. 

Do pojave industrijske revolucije nije bilo potrebe za bilo kakvim (masovnim) školovanjem, bilo da su muškarci ili žene. Da li je normalno da žena nosi mač od 20 ak kg, da lovi po šumi, beži od vukova i medveda, a da muškarac sedi u kući i gotovi ručak (govorim o nekom periodu od pre 100 - 150 godina) ? Da li su žene u nekom "prelaznom" periodu bile diskriminisane? JESU ali ta barijera je prevaziđena, NA SREĆU, pa tako sada imamo prelepe prevodioce, doktore, hirurge, profesorKe itd :) i ako čovek već mora pod nož, neka to bude od nežne ruke, žene :) 

Ehinacea, prosto mi je neverovatno da su tako postupili, to su obrazovani ljudi, šta im je moglo biti čudno što je žena položila neki težak ispit? Sramota, nedopustivo!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te zene sto idu na selektivne abortuse cesto nemaju nikakvo pravo glasa.

Ajd realno, ako imas muza koji zeli samo musku decu verovatno mu fali neka vinkla u glavi pa ni ta zena ne prolazi bolja.

(bar taj primer koji ja znam je takav).

 One koje navodno same odluce, su jos gore jer su u potpunosti izgubile sebe i one ce odgajati buduce muskarce koji ce isto tako da gledaju na svet.

 

Kao sto malopre rekoh, ovaj vid abortusa nema veze sa zeninim pravom na abortus. 

E to je vec druga tema.

Jer da, i to je pravo zene da abortira! Ali da abortira jer ona tako zeli i oseca a ne drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to je vec druga tema.

Jer da, i to je pravo zene da abortira! Ali da abortira jer ona tako zeli i oseca a ne drugi.

Da li ima pravo muškarac da se pita u vezi tog abortusa? Kakva su njegova prava? Da li može on da "spreči" ženu da to uradi, jer, ako ona ne želi dete, može mu prepustiti starateljstvo kada se rodi !? Nije ona (žena) bezgrešno začela, treba tu još neko, zar ne!? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa u vecini slucajeva zbog muskarca i abortira.

On je ozenjen, on ne zeli dete,bila je avantura, mladi su.. i td i td... 

slozices se da su ovo najcesci razlozi abortusa.

kad vec pominjes drzavu i sistem stalno u kojoj su samohrani roditelji nevidljiva kategorija, velika verovatnoca da je i ta odluka zapravo odluka muskarca jer ne zeli da pruzi njoj odnosno detetu podrsku a ni od drzave se ama bas nista ne moze ocekivati. 

 

In-Greed, Smey i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažemo se MG, nemoj misliti da ti laskam zbog tvog izgleda :) :) :) 

Ali, branimo princip, zajedno, i za jednu i za drugu stranu, što bi naša forumska drugarica smey rekla svi treba da budemo feministi :D

A što se države tiče, mi na žalost, ne živimo u državi, ali, to je već neka druga tema :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zlatni, ja nisam statističarka niti demografkinja :D To kako si ti lepo zamislio - doktor, profesor, plata ta i ta za svakoga - je, opet moram da napišem, šta ću, nedostatak elementarne logike. Postoji neko stanovništvo i postoji određen procenat žena (koji je by the way više od 50), i sad tu postoje i neke generacije u kojima su se žene školovale manje od muškaraca ili su selektivno školovane za struke, samim tim i radna mesta, "za žene", najčešće nižeg platnog ranga. To sve ulazi u prosek. U prosek ulaze i silne godine, decenije, kada se za porodiljsko bolovanje nije davao pun iznos plate (a vala i danas tu ima svega - daju ti samo ono što ide na račun, ono što si dobijala na ruke pojela maca). Za bolovanje koje najčešće uzima MAJKA ako je dete bolesno - ne ide pun iznos. 

Naravno, tu je, za početak, faktor: žena si, rađaćeš, izostajaćeš, neću te primiti da radiš. Toga ima sve više i u državnom sektoru, ako ne veruješ, pitaj ljude oko sebe. Tako se dešava da sve više žena dosta duže traži posao od muškaraca - kasnije se zapošljavaju, duže ih zavlače kao honorarce i na određeno, i one tako sa zakašnjenjem ulaze u posao. I to se dešava u državnom sektoru, meni lično se dešavalo. Samim tim, kraći staž znači slabije napredovanje, manja osnovica, pa manja i plata. 

A o privatnicima da i ne počinjem.

Baš si ti to lepo smislio, kao u Nedođiji.

Statistika je neumoljiva. Tražiš od mene lični primer? Ako ja nisam prošla kroz nešto, ili tvoja sestra, ili tvoja žena, onda to ne postoji? Evo šta statističari kažu o stanju u Srbiji po tom pitanju:

Kada se radi o ujednačenosti plata za isti posao, Srbija zauzima 89. mesto, a po ujednačenom učešću žena i muškaraca u ekonomiji 67. u odnosu na 59. u 2013, pokazao je Globalni indeks rodne ravnopravnosti koji je Forum objavio 28. oktobra.

Iz Svetskog ekonomskog foruma poručuju da devet godina izrade izveštaja o jazu između muškaraca i žena pokazuje da će za dostizanje ravnopravnosti na radnom mestu biti potrebna još 81 godina, odnosno da bi jaz na tom planu mogao da nestane tek 2095.

 

A evo i šta Politika kaže (naš izvor, srpski, majke mi)

http://www.politika.rs/scc/clanak/344372/Zene-u-Srbiji-placene-11-odsto-manje-od-muskaraca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, statistika naša dika, što poželiš to naslika. Ako nisi znala, prosečna plata je oko 450€ a da li je !? 

Drugo, evo, na forumu ima profesorki, doktorki, prevodilj... nešto pa ih pitaj da li im je manja plata?

Treće, pitah ja na spec. pitanjim, da li ima žena na rukovodećim pozicijama, ismejaše me, kažu, plašiš se moćnih žena.

Šta je onda problem, ja se plašim, a žene diskriminisane, nekako ne ide u istom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam šta ti želiš da čuješ. Upravo sam ti postovala članak u kojem se objašnjava:

Подаци Републичког завода за статистику који су публиковани у књизи „Жене и мушкарци у Србији 2014. године“ веома илустративно поткрепљују запажања наше саговорнице и сведоче да су жене, готово у свим секторима, мање плаћене од мушкараца за исти посао. Највећа разлика је у финансијском сектору и делатностима осигурања у којима плата жена, за исти посао, износи 91.144 динара, а плата мушкараца – 120.518 динара. Парадоксално је да је чак и у сектору здравства и социјалне заштите, у којем жене чине већину запослених, плата жене у просеку мања за 15.463 динара у односу на зараду мушкарца. У сектору трговине на велико и мало платни јаз је око 20.000 динара – на штету жена. 

kao i:

р Мршевић истиче да платни јаз не значи нужно да на истом радном месту жена зарађује мање од мушкараца, већ да у истој категорији занимања она зарађује мање.

„Ако посматрате целу категорију професора или лекара, жена и мушкараца, старости од 30 до 50 година, схватићете да они имају исто образовање, исту дужину радног стажа и различите плате. Због чега? Мушкарци су чешће на руководећим положајима, чешће су на специјализацијама и усавршавањима и мање су на боловањима – што породиљским, што оним који се узимају због дечјих болести. Тако долазимо до разлике у платама између мушкараца и жена. Због фертилног периода и гајења детета жене чешће 'испадају' из каријерне трке и то у крајњем збиру утиче и на висину зарада” – закључује др Зорица Мршевић

 

To su pasusi koji ti "kažu" ono što ti i ja kažem: nije ti dobra logika, grešiš, razumeš? 

I rest my case, o ovome drugom ne bih, opet ti pitao, žene rekle, napale, plašiš se ne plašiš se, ismejaše te... ne mogu ja to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zlatni, kod tebe nema onog "ja mislim" ili "tog sam misljenja", da se makar malo ogradis, nego dok nas sve do zadnje na forumu ne ubijedis u svoje stavove neces da se predas. Iskreno ti zelim da si tako uporan ondje gdje to zaista treba.

Kad ti dvoje kaze da si pijan, pa brate valjaj se  :P

Malo vas je nezgodno citati, nekako napeto, mada da nisam citala ne bih znala koliko je svijet otisao u pm, ni u najgorim nocnim morama ne bih mogla ni zamisliti da neko abortira jer mu, Boze, ne pase sta ta mrvica ima medju nogicama :(, a mi napale na zenu jer joj se carski moze <_<

Nego da vas bliznji uradi ovakav zlocin(meni je ovo zlocin, vi nazovite kako hocete)kako biste se postavile??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šbbkbb, ne znam kako bih došla u dodir sa takvom pričom, ali moja je pretpostavka da bi mi bilo beskrajno žao te žene (kao i nerođene bebe, podrazumeva se). Osim ako nije mentalno oštećena, žena to, duboko verujem, ne bi uradila da nije ponikla u okruženju koje ju je tome naučilo, usadilo to u nju, utkalo joj u svaku poru takvo razmišljanje. Ona, opet verujem, nema kapacitete promišljanja i kritičkog rasuđivanja, a tek o delanju uz prkos svemu tome što je oko nje (i u njoj) nema govora. Tuga jedna, šta drugo reći.

andisam, malagarava i In-Greed volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf ne znam sta bih rekla.

Mislim da ne bih nista rekla, smanjila bih kontakt i dozivela ih kao mentalno nesposobne osobe i bilo bi mi zao i tog njihovog potomstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

smey,

u prvom delu teksta koji si okačila, predpostavljam da je uzet kompletan objekat, kao ustanova, što uzima u statistički skup i nemedicinsko osoblje, čistače, higijeničare, pomoćne radnike, predpostavljam u većem broju žene, pa je zato prosek manji.

Navode se i druga zanimanja, bilo bi zanimljivo pogledati uzorak i sl. međutim, ako postoji takav vid diskriminacije, treba ga najstrože sankcionisati.

U drugom delu teksta se navodi lepo šta utiče na "manju" zaradu. Bolovanje, češće odsustvovanje sa posla itd.

E sad, zašto nije puna naknada za bolovanje, to je za priču, ali da je upereno protiv žena, nije, upereno je protiv LJUDI, ljudi koji žele decu, porodicu ... Kada bi se promenio trend, pa da muškarci uzimaju porodiljsko kao i odsustvo sa posla zbog bolesti dece i sl. muškaci bi bili u istoj poziciji. A da li je za dete bolje da bude uz majku u prvim mesecima života ili uz oca, to valjda svako od nas samostalno odlučuje.

Lilith, to je ozbiljan društveni problem, ne može se tako lako rešiti i neće se rešiti. Sve da počne sada da ide na bolje, ovakve pojave će biti prisutne još duži niz godina. Kako smo živeli predhodnih 25 godina, dobro je da nije i gore :( 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zlatni, kod tebe nema onog "ja mislim" ili "tog sam misljenja", da se makar malo ogradis, nego dok nas sve do zadnje na forumu ne ubijedis u svoje stavove neces da se predas. Iskreno ti zelim da si tako uporan ondje gdje to zaista treba.

Kad ti dvoje kaze da si pijan, pa brate valjaj se  :P

 

Ne ubeđujem ja nikoga, trudim se da raspravljam, konstruktivno, koliko je to moguće.

Evo, pisala je Sena koliko je porodiljsko bolovanje u VB, pa sad, to bi trebalo da znači da su žene tamo "ugroženije" nego ovde, a ja mislim da to NEMA VEZE SA ŽENAMA, nego sa LjUDIMA, samo kapital, kapital, kapital, briga ih za zajednicu, društvo, državu, naciju ... a kada nema zajednice, pojedinca možeš da mantaš kako hoćeš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da kazem?Ne mogu da se pomirim sa tim da moze takav uticaj da ima bilo ko na zenu pa da ona abortira.Pa i da sam 20god u braku,da ja zatrudnim a da moj muz iz x glupih razloga trazi da abortiram ostavila bih ga bez oko da mi trepne.Ovo "ozenjen je,bila avantura,nece dijete" opet se svodi na isto.Ja se bre pitam hocul da rodim ili ne,ko tebe ferma.A ima i mnogo zena koje hoce avanturu,nece dijete.Njihovo pravo,ako hoce neka rode ako nece ne moraju.Ali da moze neko to da zahteva od mene NE MOZE I NE SMIJE.

Ne znam sta bih rekla zeni koja bih se osudila na taj selektivni abortus.Vjerovatno nista jer ne mozes ti takvim osobama nista da utuvis u glavu.Sto se tice cedomorstva i ovoga sto je Lilith dala kao primer mogu samo da kazem da citav svijet ( jok samo nas Balkan) odavno je prod'o drva.Mene sada zacudi ako vidim sta lijepo i ljudski,eto dotle smo dogurali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da odgovorim za ETF i devojku koju su pozvali na razgovor, da zvali su je zato sto je zensko, a dobila je 10 iz tako teskog predmeta. Nisu joj nudli nikakvu stipendiju, nista. Sada radi u jednoj firmi i kida koliko sam cula.

Marijachi ja bih samo da dodam za igracke za devojcice i decake. Slazem se da je podela na usisivace i pegle za devojcice, a kretivni konstruktori za decake u tom malo starijem uzrastu. Ali, sta ce one pozeleti je do samog deteta i opet je tu poveliki uticaj roditelja. Moja starija devojcica obozava princeze, opcinjena je njima, ima jako bujnu mastu, kreativna je i ja je u tome skroz podrzavam. Kupujem joj princeze, haljine, zamkove, lutke, ona uziva, razvija mastu, u stanju je da se sama sa njima igra satima. Isto tako voli da crta, i ja je u tome podsticem, kupujem joj sve moguce kerativne materijale da razvija to u sebi. Takodje, objasnjeno joj je da sminka nije za devojcice, do sada ni nokte nismo lakirali. A vecina njenih drugarica stalno nosi lak. Sto se moje mladje devojcice tice ona najvise voli autice, kocke i loptu. Sad za NG smo joj kupili kos, letos u Jumbo-u komplet od 50 autica. Kocaka imamo u svim bojama i velicinama. Opet, moja S je za proslu NG trazila trkacku stazu za automobile na koju redja princeze. :) Sad smo joj uzeli lego za devojcice da sklapa. Treba pratiti decu i podsticati njihove talente. Za haljine sam vec pisala, voli da ih nosi, ja to podrzavam. Smetalo mi je sto je jedno vreme nosila jer druge devojcice nose. Sada nosi zbog sebe i ima moju punu podrsku.

Svakako,Ehi. :) Sjećam se tvog tadašnjeg posta iz razloga što je učinio da promjenim neko mišljenje.Da nisam mislila da nešto kod sebe mjenjam ne bih se verovatno ni preispitivala toliko tada.

Već sam napisala u onom podugačkom postu da sam cijelu noć pravila tutu suknjicu za njen osmjeh jer je toliko željela.

Trudim se koliko mogu da ih ispratim,moguće da povremeno i grešim u nekim stvarima.Pitala sam je da bira izmedju engleskog i ritmičke gimnastike.Izabrala je ritmičku gimnastiku.Juče me pita da ide na engleski da neće više na ritmičku gimnastiku. :D

U uzrastu su kad i ne znaju baš šta stvarno žele.

Napravila sam im pozorornicu kojom su bili opčinjeni a sad su je ćušnuli na stranu.

A tek pokloni za NG. :D

Ovako to ide može lutka..sledeći dan je kuhinjica..sledeći dan bi kucu..A može i žvaka.Bilo je momenata da izgovori kupi mi kupi,pitam šta?Bilo šta samo kupi.

Tako je i sa svim njihovim interesovanjima i  željama.

Izlazim u susret u skladu sa svojim mogućnostima i na kraju ih učim da moj odgovor njihovim zahtavima nije uvek da.

 

Hellen i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako,Ehi. :) Sjećam se tvog tadašnjeg posta iz razloga što je učinio da promjenim neko mišljenje.Da nisam mislila da nešto kod sebe mjenjam ne bih se verovatno ni preispitivala toliko tada.

Već sam napisala u onom podugačkom postu da sam cijelu noć pravila tutu suknjicu za njen osmjeh jer je toliko željela.

Trudim se koliko mogu da ih ispratim,moguće da povremeno i grešim u nekim stvarima.Pitala sam je da bira izmedju engleskog i ritmičke gimnastike.Izabrala je ritmičku gimnastiku.Juče me pita da ide na engleski da neće više na ritmičku gimnastiku. :D

U uzrastu su kad i ne znaju baš šta stvarno žele.

Napravila sam im pozorornicu kojom su bili opčinjeni a sad su je ćušnuli na stranu.

A tek pokloni za NG. :D

Ovako to ide može lutka..sledeći dan je kuhinjica..sledeći dan bi kucu..A može i žvaka.Bilo je momenata da izgovori kupi mi kupi,pitam šta?Bilo šta samo kupi.

Tako je i sa svim njihovim interesovanjima i  željama.

Izlazim u susret u skladu sa svojim mogućnostima i na kraju ih učim da moj odgovor njihovim zahtavima nije uvek da.

 

Bas mi je drago mi je sto si ovo napisala. :wub:

Vazno je da se trudimo, a sasvim je prirodno da pogresimo. I mi smo samo ljudi, ucimo u hodu zajedno sa njima i na kraju krajeva sasvim je ok da budemo razliciti od svoje dece, pa nam je neke stvari lako da ispratimo, a neke bas i nije. Ja sam igrala balet i zato mogu skroz da propratim sve sto ona sada prolazi. Takodje, igrala sam folklor znam da upletem sve moguce kike, riblje kosti, pletem joj skoro svaki dan i ona uziva. Recimo da imam malog batu koji ide na fudbal tu bih vec morala da ucim. :)

Bravo za tutu suknjicu, ja ih imam nekoliko, sve smo kupili ili dobili, ne bi mi bilo lako da je sama pravim. Zato me u ponedeljak ceka da kostimiram gospodjicu u vilu za maskenbal, vec imam ideje za provlacenje sarenih traka kroz kosu. :D

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova reklama je pogresna na toliko nivoa...ali za pocetak pripada i ovoj temi.

deder ZP, da cujemo sta ti mislis o tome. Patrijarhat, zna se ko kosi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ha ha ha, i ja sam je video malo pre na TV u i pomislio upravo ovo što si me ti pitala :)

mada, meni je u oko palo nešto drugo, zamisli, klinja kupuje rakiju, a sada ni punoletni ne mogu posle 22 sata :D 

Da li su deca sada zaštićenija? 

Verovatno da je tata, kada dođe kući, posle "vinjačića" prvo malo "našaketa" mamu, pa onda i sina, na kraju upali tranzistor i sluša Micu Trofrtaljku ... čoveče, fašizam, čist :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom svojstvu se ova reklama pusta  sad na TV-u? 

Da li je komično ili tragično ... Ali da, sto kaze Zlatni to je taj fazon. Čuj, bez cega ne moze tatica za ručkom. Koma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.