Kompjuterski virusi

odgovora

Objavljeno

Mora da medju vama ima kompjuterski dobro obrazovanih...trebao bi mi savet u vezi zastite od virusa. Trenutno imam Avira antiVirusni program ali mi se cini da mi ne radi dobro. Na koji nacin to da proverim? Napominjem da ne znam bas najbolje engleski...hvala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mislis ne radi ti dobro?Jel' divljak ili original antivirus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako strucno to da objasnim ali desava mi se da mi se slova na ekranu zaplave i da mi se da tako kazem ukoci kompjuter i ne mogu misem da kliknem nigde...ja sam sama sa interneta skinula taj program i ne znam da li sam to dobro uradila...ikonicu imam samo na displeju a ne i dole i desnom uglu kraj sata... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_< ati vitus smo davno izbacili sa svog kom.i sada ga nemamo,ako ti koci i nemozes iz neseg da izadjes ili ti jako zuji kom.moze biti da je grafigka,har disk ili maticna......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znala sam ja da ne mogu da ustedim ni jedan dinar a o evruu i da ne govorim...moracu da nosim komp kod majstora...uzas...poludecu. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wacko: sva sreca pa je meni majstor kum tako da dodje sve sredi,i tako ustedim pare naravno jedino delovi ako trebaju platimo,ma da sada poslednji put bili su u garanciji pa samo ustedeli.... :wacko: znam kako ti je micika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Avira po mom misljenju spada u najgore antivirusne programe. Ja imam Kaspersky i on je vise nego odlican u odbrani od virusa.

Inace, to sto kazes da nekad zakoci i da nece da pomeri to se desava i kod mene kad skida fajlove sa net-a nema sanse da bilo sta uradim. E, onda ga ja sacekam da odradi svoje i nastavim da radim to sto sam htela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mika moze li tvoj kum da svrati i kod mene hihihihi? Skuvacu mu kafu i napraviti kolace i kifle i ... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trebala bi da obrises taj Antivirus iz programa i da skines neki drugi,na primer AVG Antivirus....neki Antivirusi se ne slazu sa instaliranim programima sto imas na kompu pa ti koci sve,ili kako ti kazes ukoci ti se komp:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mika moze li tvoj kum da svrati i kod mene hihihihi? Skuvacu mu kafu i napraviti kolace i kifle i ... :rolleyes:

samo da si nam bliza......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... mi koristimo Avast antivirus ... stvarno je super i lak je za koriscenje (za razliku od npr Norton-a, koji je dosta komplikovan i usporava kompjuter) ... sto se tice usporavanja i blokiranja, moguce da je upravo od antivirusa ili mozda je hard disc prepun ... ako nema mesta, a vise programa je aktivno u isto vreme, zna da koci ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi koristimo Avast! Prezadovoljni smo njime. Sto je najvaznije, ne koci rad na racunaru i internetu. A ako se i nesto desi sa kompjuterom, tu mi je muzic koji sve to sredi! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam Aviru.... :( i mislim da mi od nje zakucava komp.

A i nesto se bas ne razumem....

Nemam nekih gluposti u njemu,niti skidam sa neta,memorije ima sasvim dovoljno a opet zakucava...

Ja ga kao nosila kod raznih majstora,ali oni mi ga cini mi se uvek vrate u istom stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u neku ruku informaticar....

Ima super antivirusa, ali su uglavnom "teski" za vecinu kompjutera, pa bih iz iskustva svoga i tudjih strucnih, rado preporucila najobicniji Avast.

Samo ukucas u Google-u, odes na Avastov sajt, skines free verziju,instaliras za cas posla i eto ga!

On se sam update-uje, tj automatski skida novu bazu virusa koji se stalno stvaraju, da bi ga mogao prepoznati na tvom kompu i obrisati.

Jedini problem sto avast posle nekog vremena moras Uninstallirati (ukloniti ga), on ti javi kada je istekao, i opet ga skinuti i instalirati.

Ja se puno bavim kompjuterskim stvarcicama, raznim teskim programima, puno sam na netu i na flashu konstantno donosim viruse, i do sada sam zasticena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuska pa ti ces mi pomoci? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo kazi micika , ako znam pomazem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedini problem sto avast posle nekog vremena moras Uninstallirati (ukloniti ga), on ti javi kada je istekao, i opet ga skinuti i instalirati.

... ne treba deinstalirati, dovoljno je da se preko njihovog sajta zatraži novi kod pa je čovek miran sledećih godinu dana ... šalju na e-mail adresu ... ninuska, šta to lepog radiš u flash-u? ... dali mi možeš preporučiti knjigu za učenje action script-a? ... looda sam za tim ... :rolleyes: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... ne treba deinstalirati, dovoljno je da se preko njihovog sajta zatraži novi kod pa je čovek miran sledećih godinu dana ... šalju na e-mail adresu ... ninuska, šta to lepog radiš u flash-u? ... dali mi možeš preporučiti knjigu za učenje action script-a? ... looda sam za tim ... :rolleyes: ...

Moguce da si u pravu, to jeste tako sa starim avastom, a sad imam onaj novi crvene boje, pa cu videti sta radim kada istekne.

Ne radim u flashu, mene licno vise zanimaju programi za obradu slika.

Sad pisem diplomski iz WordPress-a i blogovanja, ali inace sam umetnicka dusa pa cak razmisljam da otvorim foto studio.

Radila sam u Javi, PHP-u, MySQL, ali ne volim programiranje, pa kada sam resila te ispite, skripte vise niam cuvala.

Za action script i flash imas puno tutorijala na netu, ako znas dobro engleski, na srpskom tesko....jedino u nekim bolje opremljenijim knjizarama po lepoj ceni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obrisah Aviru i skinuh neki, cek da vidom kako se zove, Cyberdefender, i on mi ne pokaza ni jedan virus ali ja sam ubedjena da mi je komp jako zarazen..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obrisah Aviru i skinuh neki, cek da vidom kako se zove, Cyberdefender, i on mi ne pokaza ni jedan virus ali ja sam ubedjena da mi je komp jako zarazen..

lepo ti kazemo, skini avast.

laka instalacija, lako rukovanje i evo bas se danas potvrdilo sto je Mopielle rekla, posle 15 dana sam ga samo regitrovala kada je zatrazio i nema potrebe ponovo ga instalirati, traje godinu dana.

I kada ga stavis, idi u My Computer pa na Local Disc (ili na oba ako imas particiju), desni klik i Scan .... sve viruse ce ti popapati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lepo ti kazemo, skini avast.

laka instalacija, lako rukovanje i evo bas se danas potvrdilo sto je Mopielle rekla, posle 15 dana sam ga samo regitrovala kada je zatrazio i nema potrebe ponovo ga instalirati, traje godinu dana.

I kada ga stavis, idi u My Computer pa na Local Disc (ili na oba ako imas particiju), desni klik i Scan .... sve viruse ce ti popapati

Ajd da probam pa javljam sta sam ucinila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos samo da instaliras.... :)

javi ako je uspelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!!! Skinula sam avast...nadam se da ce biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Micika, sada je tvoj kompjuter zasticen :) nema beba virusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa virusima nemam problema jer mi je muž informatičar tako da mi on održava lapić. Što se tiče anti-virus programa, koristimo Kaspersky i prezadovoljni smo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.