Nekada i sada

odgovora

Objavljeno

nekada

FENJER.JPG

sada

luster_09.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, svaka čast za temu, baš si se lepo setila! :)

Imam prababu koja ima 93 godine, prilično je zdrava (i fizički i psihički). Ona i dan danas pravi sapune od svinjske masti i žive sode, ako se ne varam. Ne postoji fleka koju ne mogu da skinu!

Vratiću se na ovu temu kad je sledeći put budem posetila! :)

Kada sam se porodila imala sam nenormalno peruti da je svrab poceo psihicki da utice na mene.Sve sam preparate probala,ali nista.Onda sam otisla u salas i iz nekog dzaka izvukla kabas tj peraci sapun i njime prala kosu.Sada od peruti ni traga.

I moracu sve one sapune da spakujem i sklonim negde za ne daj Boze.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka E. odlicna tema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage moje mozda cete reci da sam luda ali meni se vise svidja ono pre. Mislim da se mnogo mirnije zivelo i da su ljudi znali da se raduju,doslovce. Ja bih volela da zivim u doba pop Cire i pop Spire,ovde u Banatu naravno,gde sam i sad. To doba mi je prelepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada su osnovne namirnice u ishrani coveka bile sir,kajmak,mleko,slanina,prsuta.Danas ove namirnice izbegavamo.

Ipak posecni starosni vek je bio mnogo veci nego danas.

U cemu je ustvari problem danasnjice u odnosu na nekada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada su osnovne namirnice u ishrani coveka bile sir,kajmak,mleko,slanina,prsuta.Danas ove namirnice izbegavamo.

mi se vratili sa Zlatibora sa 13kg sira i 7kg kajmaka !!!

malo da se razdeli !!!

nekada je mozda nekom bilo bolje, meni nije jer mi se nista lepo nije bas desilo za cim bih zalila.. ja sam , po svom primeru, predstavnik novog doba, tj volim ovo sad jer mi je sad sve kako treba !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana jel' bilo na Zlatiboru komplet lepinjica a?

Ma naravno,ni ja se nebi vratila u nekadasnje vreme,po pitanju nekih uslova za zivot ,ali po pitanju nekih medju ljudskih odnaosa i sl.bi sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka,pre se covek mnogo vise fizicki trosio nego sad pa je negde i logicno da je jeo jacu hranu jer sve to i potrosi. A mi se sad nakrkamo raznoraznim mezetlucima i zalegnemo,sto kaze moja sestra posle rucka,aj da pravimo salo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana jel' bilo na Zlatiboru komplet lepinjica a?

Ma naravno,ni ja se nebi vratila u nekadasnje vreme,po pitanju nekih uslova za zivot ,ali po pitanju nekih medju ljudskih odnaosa i sl.bi sigurno...

ma bilo je.. sve po redu !!!

Danka,pre se covek mnogo vise fizicki trosio nego sad pa je negde i logicno da je jeo jacu hranu jer sve to i potrosi. A mi se sad nakrkamo raznoraznim mezetlucima i zalegnemo,sto kaze moja sestra posle rucka,aj da pravimo salo :D

jeste, samo nacin zivota.. i sredina naravno. na Zlatiboru smo jeli mnogo vise pa i tezu hranu ali smo se vratili sa istim kg.. ja sam mislila da cu se ugojiti dodatno ali eto.. malo setnje i sam taj vazduh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka,pre se covek mnogo vise fizicki trosio nego sad pa je negde i logicno da je jeo jacu hranu jer sve to i potrosi. A mi se sad nakrkamo raznoraznim mezetlucima i zalegnemo,sto kaze moja sestra posle rucka,aj da pravimo salo :D

Da Baco slazem se,ali ono sto se najvise promenilo su ljudski odnosi,nacini druzenja,upoznavanja,komunikacije.I mislim da nas je generalno danasnja civilizacija mnogo udaljila. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NEKADA

karanfil.jpg

SADA

mp33.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, sad kad nemamo novca za ovu korpu svastarija ni neodlazimo u posete prijateljima ili rodjacima i samim tim se otudjujemo,udaljavamo. A karanfil je,danas u obliznjoj prodavnici 60 dinara,sto verujem da vecina moze da odvoji. Bitna je paznja,zar ne?

Ja bi bajadere,mmmmmmmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vhn-htgc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj snimak treba pogledati i dobro razmisliti

Kiki92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo je bilo vase? Moje je bilo bas kao sto ovde opisuju i zao mi je sto danas deca nemaju tu slobodu...

Veoma sam srecna sto sam imala takvo detinstvo i trudim se koliko to mogu da i moje dete ima isto ili bar slicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala takvo djetinjstvo i nadam se da ce ka imati i moja djeca. Danas se djeca skoro ne igraju, samo sjede za kompjuterom i gledaju sta da "skinu s neta", sta je "in" i "out", kako da dobiju FB profil koji im i nije potreban itd. Ako ce da trce i skacu, moraju na neku dodatnu aktivnost. Jesmo li mi toliko omatorili ili je djecu progutala tehnologija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo je bilo vase? Moje je bilo bas kao sto ovde opisuju i zao mi je sto danas deca nemaju tu slobodu...

Veoma sam srecna sto sam imala takvo detinstvo i trudim se koliko to mogu da i moje dete ima isto ili bar slicno

Nina ns, divno! Mislim da ću do kraja dana premotavati film svog detinjstva! :)

Šteta što deca danas ne umeju da uživaju u nekim stvarima, sitnicama, koje su nas činile srećnim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nazalost nisam imala bezbrizno detinjstvo ali se sada trudim da ga moja deca imaju kao i da nauce da cene male stvari koje u stvari zivot znace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam se vratila u proslost...lastis,pesak,skakanje,padanje,modrice izranjavana kolena,vecito unakazenih nogu...I bas ovako izadjes napolje i vratis se kuci tek kad ogladnis...Deluje da su prosli vekovi a ne godine,i sve to zbog ovog haosa koji je izazvala tehnologija.Sa sestrom koja je sat vremena udaljena od mene catujem preko fb kao da smo0 preko okeana,tako se cestitaju praznici,rodjendani...cak se i kafa sad tako pije..posaljes sliku preuzetu sa neta..Strasno,a nismo ponekad ni svesni u kojoj meri,ne znam stvarno kako ce biti tek sa nasom decom :(

Kiki92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da strasno je sve to , ali nisu deca kriva vec roditelji i u opste nase okruzenje...zar ne? I pre su roditelji radili i naravno da su nas voleli ali su nam dopustali da se igramo i uvek su nasli vremena za nas, a danas .. stave dete pred komp i mirni su... Da li nasa deca zasluzuju da imaju detinstvo kao mi ? Naravno da DA. I zato i treba da se trudimo da im pruzimo lepo detinstvo, bezbedno naravno ali sa slobodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala divno,bezbrizno detinjstvo, skromno ali puno roditeljske ljubavi i paznje,nikad mi nista nije nedostajalo,cesto se setim svog detinjstva,nostalgicna sam jako...najvise sam volela kad nestane struja(u to vreme su ceste restrikcije bile)napolju sneg a mi se skupimo u dnevnoj sobi,upalimo svecu i onda pricamo,slusam mamine i tatine dozivljaje,dnevna desavanja...mladji brat trckara oko nas a vatra iz"Kreke" samo pici,cela soba bude narandzasta,prava zimska idila.Ni o cemu nisam brinula,sta se od mene ocekivalo? Da idem u skolu,uradim domaci i da se igram napolju,secam se,janjine,arjackinje-barjackinje,zmurke,na slovo,na slovo...Kakvi problemi i bakraci? Za to nisam znala.Divno bilo ali nesto brzo prodje :( A sad samo problemi,struja,racuni,bankovne kartice,boli ovo-boli ono....trista djavola :angry: Cesto se salim sa mamom(tata mi je umro kad sam imala 15)kako hocu ponovo da budem dete,da sve ponovo prozivim,sednem lepo pored nje,stavim joj glavu u krilo i mazim se :wub:Ne valja mi to sto "zivim u proslosti",stalno se nesto prisecam i uporedjujem..te ovaj miris me podseca na detinjstvo,te ovu pesmu sam slusala 91-ve,te ovaj film bio kad sam imala 9 god...Pre neki dan sam gledala na youtube stare one decije emisije"Vukov cosak"-cuveni Maksic,pa"Laku noc deco"pa stare dobre crtace sto su davali u 19.15h,pa stare dobre reklame,ma svasta sam nesto gledala..nikako da odrastem.Uh raspisa se ja,izvinjavam se ako sam nekog udavila,sta cu,krenulo iz mene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.