Nekada i sada

odgovora

Objavljeno

Imala sam bas ovakvo detinjstvo.Po ceo dan napolju,druzenje,ma to bezbrizno detinjstvo ce mi zauvek ostati u secanju.

Sada pojedini roditelji ogranicavaju deci,boravak napolju na pola sata. :(

A mi smo nekada zima,sneg ceo dan sankanje,ruke se prosto zalede......

Ma koliko samo dozivljaja i vratolomija.

Nadam se da cu uspeti da se izborim sa ovakvim ustaljenim nacinom zivota u drustvu i uspeti dete da naucim da ceni prave zivotne vrednosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam prvi put dobila mailom :D i dugo ga cuvala i pustala deci (moja su vec velika)

Rado se secam svog detinjstva, bilo je bas ovakvo. I moram da kazem da mi puno nedostaje. Sad kad odem u stari kraj sve se promenilo, nikog ne poznajem. Sve neki novi ljudi. Roditelji mi nisu vise zivi, nazalost, pa mi svako secanje na detinjstvo dodje kao neka relaksacija. Cesto volim da se secam kako je nekad bilo jer mi prija.

Inace, kad nestane struje kod nas i deca su to vec navikla, igramo se na slovo na slovo i sl. Ovaj srednji sin me jednom pitao "a kad ce da nestane struja", ja pitam "a sto", on kaze "pa da pricamo i da se smejemo". Mislim da bas dosta razgovaramo sa nasom decom i mm i ja, ali to su ipak neki posebni momenti :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da strasno je sve to , ali nisu deca kriva vec roditelji i u opste nase okruzenje...zar ne? I pre su roditelji radili i naravno da su nas voleli ali su nam dopustali da se igramo i uvek su nasli vremena za nas, a danas .. stave dete pred komp i mirni su... Da li nasa deca zasluzuju da imaju detinstvo kao mi ? Naravno da DA. I zato i treba da se trudimo da im pruzimo lepo detinstvo, bezbedno naravno ali sa slobodom.

U pravu si. Kriva je generalno civilzacija kojim tokom ide, beskrupulozno kapitalisticko drustvo i egoziam koji se u medjuvremenu stvorio kod ljudi.

Ja se secam da se kod nas u stanu nikad nisu zakljucavali vrata, a ziveli smo u istom ovom Beogradu gde su nama prosle godine ukrali kolica ispred vrata stana, na 7.(poslednjem)spratu koja sam iznela na samo pola sata.

I sad je pitanje: sta mi tu mozemo? Bezbriznost ocigledno vise ne postoji. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

15537020.jpg

sav-sud-txt.jpg

lavabo-concept.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NEKADA

0,,2129353_1,00.jpg

SADA

modularontrackred.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada

159.jpg

Sada

soba.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NEKADA

beba-kolevka.jpg

SADA

005324-Radosnica-krevetac.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada smo imali ZIVOT, a sada ADSL... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NEKADA

beba-kolevka.jpg

SADA

005324-Radosnica-krevetac.jpg

Kada se rodila Anđelina kupili smo joj ovakvu i još lepšu kolevku :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas htedoh reci da li samnom nesto nije u redu ili sta/ Meni se u vecini slucajeva vise svidja ono od pre. Jana je spavala u kolevci od svog pradede. Verujte mi da takva nema da se kupi, meni je prelepa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da se radosno detinjstvo ogleda u tome kako ga roditelji dočaraju deci...u nekom momentu smo svi mi bili srećni i bezbrižni...a tako danas i naša deca...i naši roditelji su se borili sa raznim problemima, ali ipak odvajali delić sebe da sa osmehom provedu nekoliko minuta, sati sa decom...uglavnom - mislim da je najbitnije kako se roditelj postavi prema deci, da od toga zavisi da li će dete pamtitii detinjstvo kao nešto lepo ili manje lepo. Lepota detinjstva se ogleda u vremenu koje dete provede sa roditeljima...neki događaji ostaju u lepom sećanju...i njih treba da bude što više...kao npr. šetnje, putovanja, odlazak u biblioteku, pozorište, bioskop...čitanju bajki, priča, recitovanje pesmica...

Ivančica i Mali Idjos volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da se radosno detinjstvo ogleda u tome kako ga roditelji dočaraju deci...u nekom momentu smo svi mi bili srećni i bezbrižni...a tako danas i naša deca...i naši roditelji su se borili sa raznim problemima, ali ipak odvajali delić sebe da sa osmehom provedu nekoliko minuta, sati sa decom...uglavnom - mislim da je najbitnije kako se roditelj postavi prema deci, da od toga zavisi da li će dete pamtitii detinjstvo kao nešto lepo ili manje lepo. Lepota detinjstva se ogleda u vremenu koje dete provede sa roditeljima...neki događaji ostaju u lepom sećanju...i njih treba da bude što više...kao npr. šetnje, putovanja, odlazak u biblioteku, pozorište, bioskop...čitanju bajki, priča, recitovanje pesmica...

Divno i tacno napisano,u potpunosti se slazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje detinjstvo je bilo divno :rolleyes: Mnogo sam tuzna sto sam porasla :lol: (porasla, hahahaha) :(

Krivo mi je samo sto sam se trudila da sto pre porastem, naravno, kao i sva deca, uprkos pricama roditelja, baka, deka, da je detinjstvonajbezbrizniji i najlepsi period u zivotu. Barem sam sada naucila da slusam roditelje i da su oni uvek u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,bilo je bas kao sa snimka,samo sto sam ja dete devetesetih,ali jeste bilo padanja,zmurki,klikera,lastisa,IGRANJA sto je i nabitniji deo detinjstva,a danasnja deca ni ne znaju sta su zmurke...i to je strasno...al valjda svet ide u napred pa i deca za njim...ja bih volela da vidim mog sina kako za par godina igra zmurke umesto kantera. Kod nas preko puta ima jedan klinja i kod njega stalno dodju jos dvojica iz ulice i igraju se rata,auticima..i bas mi je lepo kad ih gledam kroz prozor..ali to su jedina deca koja suncane dane provode napolju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih mna, pa sta sad, i da se tako obuce 14-godisnjakinja? :) I ja sam se vala u tim godinicama svakako oblacila a vala i ponasala :rolleyes: pa eto ispadoh do kraja normalna osoba. A znam ih koje su bile smerne zbog strogih roditelja pa posle kad su pustene s lanca... -_-

Tacno tako!!!

MNadja hahahha, mislim ceo post mogu da prepisem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:ph34r:

:D Cuti, nista ne govori...

Ej Mn ma znam šta mi kažeš...ako se iko 'oblačio' svakako i eksperimentisao sa stilovima i čudima to sam ja...ali vidi,ovo je (barem su napisali da jeste) devojče od 14 godina,vraćam film i sećam s emoje generacije a evo posmatram generaciju ispred mog sina i ipak niko ne izgleda 'ovako'...lako je preći granicu i survati se u 'vulgarno',ovakvo oblačenje poziva na 'svašta' ona sa ovakvom prenaglašenim dekolteom šalje neku poruku i može da stvori sebi velike probleme...jewr gde devojče od 14 leta može sa ovakvom dekolteom :wacko: ,zaista treba imati granicu,barem ja tako mislim i govorim iz sopstvenog iskustva...i tačno je da mladim godinma svašta stoji i to su godine kada se kreće u 'istraživcanje' ali ovakav 'izgled' u 14. je po meni problem :unsure:

Mislim da je najnormalnija stvar da klinci od 14-15 godina zele da privuku paznju, ej pa njima hormoni rade 1000 na sat i to je sasvim prirodno, samo se mi nesto zgrazavamo nad tom cinjenicom. Pa koliko su godina imali Romeo i Julija? 18 i 14, Julijina mama je imala 28... I kad ti tako luduju hormoni, onda se nekako svedes na nivo zivotinje, rade instinkti, gledas samo kako da privuces suprotni pol, isto kao sve zivuljke. E sad, ranije su devojcice to radile recimo prejako stezuci steznik ili pokazujuci clanak, a sada nabudze sike, napuce usta, nasminkaju se (uglavnom prejako i lose), sve u svemu koriste ono sto im je dostupno. Ako cemo se vec zgrazavati, ne treba nad njima da se zgrazavamo niti cak nad njihovim roditeljima vec nad celim drustvom, ali po mom misljenju ne treba cak ni nad drustvom jer je to prirodni tok stvari, kad dodjemo do nekog limita golisavosti, vraticemo se smernom stilu i tako ukrug...
Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto bi rekao Balasevic...nije bilo bolje vreme vec smo bolji bili mi...

mladji, nasmejaniji, lepsi...a sad nam svasta nesto smeta...kao sto je nekad onima u nasim godinama smetalo sta smo mi radili sa 14 ili 19...

C*I*C*A*N*A i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da budem iskrena, ja se ovako nisam oblacila kada sam imala 14 i nije to bila masovna pojava, bar u kraju gde sam ja zivela, vrhunac malo slobodnijeg (ako se tako moze nazvati) oblacenja bio je neki kraci sorcic a i to ne svaki dan vec za neku navece setnjicu ili kobajagi izlazak :D Doduse sve i da sam htela obuci ovakvu majicu ne bih imala sta da pokazem :lol: Nije sve crno-belo, na nekom nesto izgleda vulgarno, na drugoj osobi je isto to vrlo lepo i s ukusom, zavisi kako je iskombinovano, zavisi od izgleda osobe i prilike gde se nosi. No opet to je dosta na roditeljima, oni su ti koji bi trebali da usmere dete sta mu prilici da oblaci za njegove godine i neku priliku a sta ne, deca ako nisu usmerena na pravi nacin svakako potpadnu pod uticaj okoline jer ne zele da se izdvajaju, to su takve godine. Sad sto roditelji puste negde decu a ona se posle presvuku i hodaju gradom kao novogodisnje jelke u ultrakratkim i ultrauskim i svemu sa prefiksom ultra je opet problem u komunikaciji izmedju roditelja i dece i nedostatku poverenja, i opet za to ne krivim decu.

mna mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Protiv dekoltea nemam nista, ali protiv dekoltea do pupka imam, pogotovo na djetetu od 14 godina, jer mi to izgleda kurvasto, jos ako dole obuce doguz moze da podje da naplacuje tarifu.

B.mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secams e moje odevne kombinacije sa 15 god.Beli sorcic da se vide guzovi,zute sandale na platformu i zuta majca sa dekolteom.Kako mi je to slatko stajalo i stvarno je bilo mnogo otvoreno ,ali nikako nije izgledalo vulgarno niti kurvasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nice je lepo rekla zavisi kako na kome je sta izgleda. Ja sam oduvek cim sunce grane u sorts, ali to nista nije bilo vulgarno, jer ja to nisam oblacila zato da bih privukla neciju paznju, vec leto je ljudi necu farke obuci. I sad se leti razgolitim, jer zaista ne mogu da se kuvam da bih izgledala smerno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P i ja ljeti obucem sorc i majicu na bretele koja normalno ima dekolte. Ali iskreno, kad vidim djevojcicu od 14 godina sa V izrezom koji jedva prekriva bradavice, tonom sminke i doguzom u bilo kom obliku, jos nabije push up brus, to mi je fuj, a danas je to cesta pojava.

majat, Kiki92 i B.mama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.