Analize i testovi posle spontanog...

odgovora

Objavljeno

nadam se da nece ;) procitala sam txt i sad mi je nekako bar malo lakse sto znam da ipak postoji kakvo takvo resenje da dobijemo nase bebce :rolleyes:

nego,jel treba uraditi i antikardiolipinsku IgM i IgG? Cula sam da je i to jako bitno i da moze da dovede do spontanog..

Naravno, to obavezno, svaku analizu koju budeš radila traži da ti se uradi i jedno i drugo, i za TORCH, obavezno, njega nikako nemoj da izbegneš, obavezno ga uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, to obavezno, svaku analizu koju budeš radila traži da ti se uradi i jedno i drugo, i za TORCH, obavezno, njega nikako nemoj da izbegneš, obavezno ga uradi.

hocu,hocu,sve cu da uradim sto treba!

samo,moram da odem sutra kod doktorke da trazim uput za sve to,napravila sam joj poduzi spisak,ako ne bude htela da mi da uput,zadavicu je!Onda cu da skupim pare i da odem privatno sve da uradim,pa nek ide zivot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hocu,hocu,sve cu da uradim sto treba!

samo,moram da odem sutra kod doktorke da trazim uput za sve to,napravila sam joj poduzi spisak,ako ne bude htela da mi da uput,zadavicu je!Onda cu da skupim pare i da odem privatno sve da uradim,pa nek ide zivot!

:lol: Pravo za vrat, posisaj joj svu krv :lol: Sigurno će biti "Ma jooj, tek je prvi spontani, polako, nema potrebe da to sve radiš" Tu se vraćamo gore na onaj moj tekst, kako treba ponekad uzeti stvari u svoje ruke. Ako ti ne bude dala da radiš, pravac kod privatnika, jes' da će da košta ali radiš zbog sebe, preventive radi, bolje sprečiti nego lečiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u DZ prošlog meseca otišla i javila se doktorki da vidim šta treba da se odradi od analiza, uradila mi je kolposkopiju, papa i grupu sekreta i to sam čekala 3 nedelje na rezultate i kad je sve bilo gotovo, kaže sve je u redu, dala mi samo Lomexin zbog pojačanog sekreta i kaže "prošla su 3 meseca, možete opet da probate" ja je pitam treba li još nešto, ona kaže da nema potrebe :blink: Zato ću ja lepo sad kad mi prođe menstruacija i kad iskoristim tu jednu vaginaletu da zakažem privatno kod dr koji mi je radio kiretažu jer znam da je on rekao da treba da ponovimo testove na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu i to oko trombofilije, a TORCH ne, jer su mi radili čim je utvrđena trudnoća, pa ću lepo da ga ispitam treba li još nešto, baš ću da pitam za ove stvari što ste ovde napisale. Od ovih u D.zdravlja nema vajde, moraću sve da platim, ali bar ću da budem koliko-toliko mirna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u DZ prošlog meseca otišla i javila se doktorki da vidim šta treba da se odradi od analiza, uradila mi je kolposkopiju, papa i grupu sekreta i to sam čekala 3 nedelje na rezultate i kad je sve bilo gotovo, kaže sve je u redu, dala mi samo Lomexin zbog pojačanog sekreta i kaže "prošla su 3 meseca, možete opet da probate" ja je pitam treba li još nešto, ona kaže da nema potrebe :blink: Zato ću ja lepo sad kad mi prođe menstruacija i kad iskoristim tu jednu vaginaletu da zakažem privatno kod dr koji mi je radio kiretažu jer znam da je on rekao da treba da ponovimo testove na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu i to oko trombofilije, a TORCH ne, jer su mi radili čim je utvrđena trudnoća, pa ću lepo da ga ispitam treba li još nešto, baš ću da pitam za ove stvari što ste ovde napisale. Od ovih u D.zdravlja nema vajde, moraću sve da platim, ali bar ću da budem koliko-toliko mirna...

Eto, moraš da uzmeš stvari u svoje ruke, neće da se bakću, mrzi ih, ako imaš sreću da nadješ normalnog doktora koji će da ti posveti pažnju, na konju si, ako ne, sam si svoj doktor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, moraš da uzmeš stvari u svoje ruke, neće da se bakću, mrzi ih, ako imaš sreću da nadješ normalnog doktora koji će da ti posveti pažnju, na konju si, ako ne, sam si svoj doktor.

Baš tako! Samo mogu da zamislim facu ovog mog doktora kad mu odnesem spisak svih ovih analiza :huh: A i moju kad mi ispostavi račun :wacko:

Ali dobro, šta da se radi, videću u dogovoru sa njim, šta ćemo sve da radimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nema od tih lekara mesara nista,najpametnije je da same uradimo sve analize,pa ako se ne daj Boze otkrije nesto,onda po terapiju... Evo,ja tu temeraturu mesecima vucem i niko mi nista nije radio sem glupave krvne slike i osnovnih rutinskih analiza,ja sam resila da preuzmem stvar u svoje ruke,ne vredi drugacije.aj,nek nam je svima sa srecom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvna slika (KS + LF) 220

Vreme krvarenja i koagulacije 200

Sedimentacija Er (citrat) 200

Protrombinsko vreme (citrat) INR 290

FT3 500

FT4 500

TSH 400

Estradiol 600

FSH 600

LH 600

Progesteron 600

TORCH 8500

Coxsackie IgM 1100

Listerija 1100

CRP 300

C4 600

C3 600

Lupus antikoagulans (citrat) 1100

Antikardiolipinska At IgM 1000

Antikardiolipinska At IgG 1000

Antifosfolipidna At IgM 1000

Antifosfolipidna At IgG 1000

Beta-2-glikoprotein IgM 1350

Beta-2-glikoprotein IgG 1350

na to dodamo komplet ginekoloski pregled 3,500

i mikoplazumu,ureaplazmu,hlamidiju- 3500

i za trombofilije ne znam koliko su,to zna suncokret,pa

da se sracunamo?

32.430!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32.430!!!

:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o

cekaj tika,ima jos... kaze mi Suncokret da su trombofilije oko 12-13000,sto sve onda izadje oko 450 evra :huh::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o

Baš... QQ, pa jel sve mora da se plati iz svog džepa - nema refundacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekaj tika,ima jos... kaze mi Suncokret da su trombofilije oko 12-13000,sto sve onda izadje oko 450 evra :huh::blink:

Videla sam... <_< Užas! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš... QQ, pa jel sve mora da se plati iz svog džepa - nema refundacije?

u principu,ne mora...ove jeftinije analize,to dobijes uput od svog lekara iz DZ,za ostale moras da se cimas kod scpecijaliste da ti da uput,a za ove najskupje,to isao privatno ili drzavno,isto je,mora da se plati..

drzava nam je uzaaaassss! <_<:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko zna, neka dopise u kom danu ciklusa je potrebno uraditi odredjenu analizu i neka doda jos nesto sto treba, a nije na spisku.

Hvala na trudu!

Urin i urinokultura - posle prve menstruacije od kiretaže

Krvna slika (KS + LF) - posle prve menstruacije od kiretaže

Vreme krvarenja i koagulacije - -II-

Sedimentacija Er (citrat) - -II-

Protrombinsko vreme (citrat) INR - -II-

FT3 -

FT4 -

TSH -

Estradiol -

FSH -

LH -

Progesteron -

TORCH -

Coxsackie IgM -

Listerija -

CRP -

C4 -

C3 -

Lupus antikoagulans (citrat) -

Antikardiolipinska At IgM -

Antikardiolipinska At IgG -

Antifosfolipidna At IgM -

Antifosfolipidna At IgG -

Beta-2-glikoprotein IgM -

Beta-2-glikoprotein IgG -

mikoplazuma,ureaplazma,hlamidija - posle prve menstruacije od kiretaže, gin. preporučuju sredinu ciklusa.

trombofilija - posle prve menstruacije od kiretaže

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empress, za hormone ne znam, to nek' ti kaže neko stručniji, hlami.miko.ureoplasma se rade posle prve menstruacije od kiretaže, možeš kad hoćeš, samo mora da prodje prva menstruacija, gin. preporučuju sredinu ciklusa.

Što se tiče trombofilija, isto, možeš kad hoćeš, sve ove analize možeš da radiš kad hoćeš, ne vezuju se za odredjeni dan ciklusa, sem hormona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empress, za hormone ne znam, to nek' ti kaže neko stručniji, hlami.miko.ureoplasma se rade posle prve menstruacije od kiretaže, možeš kad hoćeš, samo mora da prodje prva menstruacija, gin. preporučuju sredinu ciklusa.

Što se tiče trombofilija, isto, možeš kad hoćeš, sve ove analize možeš da radiš kad hoćeš, ne vezuju se za odredjeni dan ciklusa, sem hormona.

Hvala Sunce, sad cu ja to da 'notiram' u svom postu, streberski! :D

Pitanjce - kada si dobila prvu menstruaciju posle kiretaze, da li su simptomi bili isti kao i inace ili se nesto razlikovalo? Pitam, jer ja apsolutno nemam nikakve simptome, a bas bih se poradovala....

... a osim nekih hormona, pola ne znam sta je :huh: , pa cu malo da googlam, ovih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Sunce, sad cu ja to da 'notiram' u svom postu, streberski! :D

Pitanjce - kada si dobila prvu menstruaciju posle kiretaze, da li su simptomi bili isti kao i inace ili se nesto razlikovalo? Pitam, jer ja apsolutno nemam nikakve simptome, a bas bih se poradovala....

... a osim nekih hormona, pola ne znam sta je :huh: , pa cu malo da googlam, ovih dana.

Posle prva puta, tačno posle 30 dana, kao da i nisam bila trudna, a ovaj treći put mi je malo duže trebalo, nekih 40-tak dana, što je normalno. A simptomi? Normalni, kao pred svaku menstruaciju. Koliko je prošlo od kiretaže?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prva puta, tačno posle 30 dana, kao da i nisam bila trudna, a ovaj treći put mi je malo duže trebalo, nekih 40-tak dana, što je normalno. A simptomi? Normalni, kao pred svaku menstruaciju. Koliko je prošlo od kiretaže?

Od 5. marta..... 3 nedelje i 3 dana. Ma mene nervira sto imam jos uvek braonkasti sekret, pa se bojim da to nije od toga sto smo muz i ja bili veseli ovih dana... :unsure:

Nemam jos uvek nikakve simptome, a obicno su pocinjali nekih 7 dana pred mens. Cekacu ja jos, vidim... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, nova sam ovde i nisam sigurna da sam na pravoj stranici, ali da pokusam... nemam nikakav problem da zatrudnim, ali jako brzo izgubim plod. Prosle godine u ovo vreme, u 9.nedelji sam prokrvarila i dobila dijagnozu “blighted ovum”. Ovog puta, nakon nedelju dana od zakasnelog ciklusa uradila sam betu hcg, bila je 1150, nakon cega sam naglo izgubila simptome trudnoce. Ponovo sam uradila betu nakon 2 dana, da proverim da li se duplira, nazalost ona je pala na 1050... da li neko ima ovakva iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, nova sam ovde i nisam sigurna da sam na pravoj stranici, ali da pokusam... nemam nikakav problem da zatrudnim, ali jako brzo izgubim plod. Prosle godine u ovo vreme, u 9.nedelji sam prokrvarila i dobila dijagnozu “blighted ovum”. Ovog puta, nakon nedelju dana od zakasnelog ciklusa uradila sam betu hcg, bila je 1150, nakon cega sam naglo izgubila simptome trudnoce. Ponovo sam uradila betu nakon 2 dana, da proverim da li se duplira, nazalost ona je pala na 1050... da li neko ima ovakva iskustva?

Ima, ja sam izmedju 2. i 3. deteta imala istu situaciju. U januaru blajted, u oktobru spontani sa kiretazom u lokalnoj. Ostavilo je traume, fizicke i psih. 
Posle toga sam uradila sve analize i ispostavilo se da imam blagu insulinsku rezistenciju i blage trombofilije. Za pai i mrhfr heterozigot sada uglavnom ne daju terapiju ali 2015. su mi dali Fragmin od 2500 i bockala sam se svih 9 messci. Postoji tema o tome. Promenila sam pre toga nacin ishrane, primala B12 na svaka 3 meseca i pila andol od 75mg. Zatrudnela posle 3 meseca i rodila uz Fragmin zdravo dete.

Moj dr tvrdi da trombofilije kod mene nisu izazvale spontane ali nisam htela da gatam.

Prvo dvoje dece, u terminu, uredne trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.