Nalaz urina

odgovora

Objavljeno

E ovako, prvo cao svima, ja sam novi clan :D

U 35.nedelji trudnoce sam, i to trece :lol:

Ono sto me muci jesu ketoni koji su mi nadjeni u urinu.. Dosta sam citala na netu o tome, o povezanosti sa secerom, ovako...meni je dva puta bio povisen secer, ali sam posle pregledala i ranije rezultate, i videla da i kada mi je secer bio u normali, imala sam pozitivne ketone u urinu..kad sam zvala laboratoriju, rekla mi je da je to normalna pojava u trudnoci i da ako je secer ok, onda su pozitivni ketoni u urinu posledica gladi a ja sam davala urin na prazan stomak,svaki put...

Moze li malo pomoci i ako neko ima iskustva sa ovim...? Pozdrav svima! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rekla mi je da je to normalna pojava u trudnoci i da ako je secer ok, onda su pozitivni ketoni u urinu posledica gladi

Tacno. sad, da li treba generalno vise da jedes, vidi sa svojim ginekologom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su celu trudnocu bili poviseni.Radila sam i OGTT test i secer je bio ok.Mozda je zbog gladi,a nekad i vitamini daju lazno pozitivnu reakciju(naprna vitC sumecem je to i naznaceno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su celu trudnocu bili poviseni.Radila sam i OGTT test i secer je bio ok.Mozda je zbog gladi,a nekad i vitamini daju lazno pozitivnu reakciju(naprna vitC sumecem je to i naznaceno)

Ma mene je strah kad sam procitala da ketoni negativno deluju na plod, tj. uticu na razvoj bebe,narocito mozga...tebi su u prvoj trudnoci bili poviseni, bilo je sve ok sa bebcom?

Joj sad mi je vec lakse.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 10-ak dana sam radila urin i krv,i sve je bilo ok,inace u 26-oj sam nedelji trudnoce,ali juce sam osetila peckanje dok sam piskila,2,3 puta sam osetila,dok danas nista,jel moguce da su se bakterije pojavile za tih 10-ak dana,s obzirom da ih nikad nisam imala,ponasam se kao i obicno,higijena svako vece,odnose nemam jer su mi zabranjeni :angry: pa me zanima da li moze biti ipak nesto drugo ili neka glupa bakterija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slicno mi se desilo,ja sam u 17-oj nedelji, posle odnosa i partner i ja smo osecali peckanje, ali kod mene to nije bilo nista strasno dok je kod njega to bilo intenzivnije. Veci problemi u vidu jakog peckanja kod mene su nastali tek nakon nekog vremena posle mokrenja. Jako sam se uplasila.. Uradila sam bris i ustanovili smo da imam gljivicu Candida, koja ne napada plod, ali je za trudnicu jako dosadna, izaziva sekret, svrab, peckanje i kazu da se tesko leci. Tako da svakako uradi bris obavezno pa ces videti... Meni je doktorka dala vaginalete i neku kremicu i peckanja nema vise... Videcu kad opet budem radila bris kakav ce biti rezultat... U svakom slucaju rekla mi je da Candidu obavezno lecim... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako da svakako uradi bris obavezno pa ces videti...

Apsolutno se slažem. Dovoljno je i par dana da ti se pojavi neka gljivica/bakterija ma koliko dobro da se "čuvaš", jer sada si ipak dosta osetljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage pomoc..Trudna sam 13 sedmica i radila sam nalaz urina ovako glasi

PROTEINI-pozitivni

LEUKOCITI-10-12

BAKTERIJE-dosta

SOLI-dosta urata

Sta sve znaci <_<

Hvalaaaa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.