Ostatak placente (posteljice) nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

Porodila sam se prvog januara ove godine prirodnim putem, na kraju toga mi je radjena epiziotomija. Na samom porodjaju sam izgubila dosta krvi, same kontrakcije su mi trajale punih 22 sata (za tih 22 sata sam tek pet prstiju uspela da se otvorim). Sam porodjaj mi je trajao nekih 45 minuta koje su trajale kao citava vecnost. Posle 4 dana su me otpustili iz bolnice, sam oporavak mi je bas bio tezak. Dugo sam bila iscrpljena i taman kad sam se oporavila (posle 10-ak dana) pocela sam naglo da krvarim, nisam imala nikakvih bolova ali sam ipak zaglavila u hitnoj. Nije proslo pola sata nakon sto sam stigla tamo, dali su mi potpunu narkozu i uradili mi reviziju. Deo placente je ostao unutra. U bolnici sam samo prenocila, ujutru je mm dosao po mene i vec sam bila kuci... Opet sam se morala nanovo oporavljati, a taman sam bila dosla sebi.

I, evo posle mesec i po dana (tacnije pre par dana) kad sam bila na prvoj kontroli posle porodjaja, doktor je na ultrazvuku uocio i dalje ostatak placente. Na monitoru sam i ja mogla to uociti, sto znaci da to nije bas malo da revizijom to nisu mogli ocistiti do kraja. Nije proslo ni minut od samog pregleda, odmah mi je rekao da se obucem, pozvao bolnicu i sutradan sam u 08h ujutru morala biti tamo. Tad mi je inace bila zakazana i sledeca revizija ali nisu smeli nista dirati jer, kako kazu, nisu sigurni da l se posteljica nalazi na samom zidu materice ili je u njoj. Sutra imam razgovor sa njima, pa cemo videti kako dalje...

Naime, ovo sam ukratko opisala moj problem. Brinem se da li ce sve ispasti kako treba, jer taj ostatak je toliko dugo u u meni, da li neko od vas zna koliko se to moze iskomplikovati i koliko je sve to opasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se prvog januara ove godine prirodnim putem, na kraju toga mi je radjena epiziotomija. Na samom porodjaju sam izgubila dosta krvi, same kontrakcije su mi trajale punih 22 sata (za tih 22 sata sam tek pet prstiju uspela da se otvorim). Sam porodjaj mi je trajao nekih 45 minuta koje su trajale kao citava vecnost. Posle 4 dana su me otpustili iz bolnice, sam oporavak mi je bas bio tezak. Dugo sam bila iscrpljena i taman kad sam se oporavila (posle 10-ak dana) pocela sam naglo da krvarim, nisam imala nikakvih bolova ali sam ipak zaglavila u hitnoj. Nije proslo pola sata nakon sto sam stigla tamo, dali su mi potpunu narkozu i uradili mi reviziju. Deo placente je ostao unutra. U bolnici sam samo prenocila, ujutru je mm dosao po mene i vec sam bila kuci... Opet sam se morala nanovo oporavljati, a taman sam bila dosla sebi.

I, evo posle mesec i po dana (tacnije pre par dana) kad sam bila na prvoj kontroli posle porodjaja, doktor je na ultrazvuku uocio i dalje ostatak placente. Na monitoru sam i ja mogla to uociti, sto znaci da to nije bas malo da revizijom to nisu mogli ocistiti do kraja. Nije proslo ni minut od samog pregleda, odmah mi je rekao da se obucem, pozvao bolnicu i sutradan sam u 08h ujutru morala biti tamo. Tad mi je inace bila zakazana i sledeca revizija ali nisu smeli nista dirati jer, kako kazu, nisu sigurni da l se posteljica nalazi na samom zidu materice ili je u njoj. Sutra imam razgovor sa njima, pa cemo videti kako dalje...

Naime, ovo sam ukratko opisala moj problem. Brinem se da li ce sve ispasti kako treba, jer taj ostatak je toliko dugo u u meni, da li neko od vas zna koliko se to moze iskomplikovati i koliko je sve to opasno?

Strašno, ne mogu da verujem da lekari pet puta ne mogu da vide tako nešto. A inače imaš već ovu temu...

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry115225

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u julu prosle godine i na kontrolnom uz pred izlazak se videla neka masa u materici, rekose mi da su to ugrusci i da moram vise da hodam. Hodala sam dosta i do tada, jer mi je kada sam procitala sva aktuelna izdanja novina to bila jedina zabava, ali resim ja da bas hodam, dodam gas i celo popodne sam zujala po hodnicima. Sutrasnji uz opet pokazuje da ima nesto, dodje dr Ivan Pavlovic, pogleda uz, skonta covek da je to ovojak, odradi mi kiretazu, da naglasim, potpuno bezbolno, i sutra me otpuste kuci.

Inace ako se to ne izvadi, moze biti jako opasno. Prvo, to je tkivo koje pocinje da truli u tebi i pogodno je za sve vrste infekcija. Drugo, tvoj organizam ce se truditi da sam izbaci strano telo, jer taj ostatak posteljice tako dozivljava, i moze doci do masivnog krvarejna koje ti moze ugroziti zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je ostalo parce psoteljice,ne znam koliko,ali je ostalo.Porodila sam e 17.50,i u 1h posle ponoci su mi radili reviziju bez anestezije,a krvarila sam svo to vreme,i verujem da je to moglo i odmah da se uradi,ali ih je mrzelo,i bolelo me je,izgubila sam dosta krvi,primala transfuziju,i bila bas malaksala.Ali je na srecu to bila zadnja revizija i sve je posle bilo ok,osim rane koja me je bas dugo bolela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.