Kupanje

odgovora

Objavljeno

Mislim da sam postavila tiker,ali mi stoji samo naziv ali ne i slicica:)Sigurno sam nesto zeznula?:(

Ispravljeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:

Ko najcesce kupa vase dete/decu? Vi? Muz?

Jaaaaaaaaaa!!!!!!!!! Ponekad mm 'uskoči' kada je neophodno....u stvari kupala sam ih bolje rečeno,Miloš i Nikolina se sami kupaju ali i Anastasija se svojski trudi,ja im perem kosice (devojčicama)...Anđu kupam svaki dan od kada su počele vrućine inače sam je samo u prvih 20-tak dana kupala svako veče a onda na svako drugo-treće....i ja sam poslušala 'novi trend' pošto mi ima smisla...stariju dečicu sam kupala do 4-5 godine svako veče :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaaaaaaaaa!!!!!!!!! Ponekad mm 'uskoči' kada je neophodno....u stvari kupala sam ih bolje rečeno,Miloš i Nikolina se sami kupaju ali i Anastasija se svojski trudi,ja im perem kosice (devojčicama)...Anđu kupam svaki dan od kada su počele vrućine inače sam je samo u prvih 20-tak dana kupala svako veče a onda na svako drugo-treće....i ja sam poslušala 'novi trend' pošto mi ima smisla...stariju dečicu sam kupala do 4-5 godine svako veče :(

Ups...evo čitam svoj post i uopšte se ne snalazim :blink: ..ko-koga kupa...kada...gde.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:

Ko najcesce kupa vase dete/decu? Vi? Muz?

U početku je mm kupao dete, a sad kupamo podjednako, jedne nedelje on a jedne ja :) s tim što Aki više voli kad ga tata kupa jer tad bude puna kada igračaka, a ja nemam vremena da se igram u kadi sa njim pa ja to obavim na brzaka :D :D

Mna ja sam iz prve skontala ko koga kupa :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispravljeno :)

Vidim :) ali mi nesto mala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:

Ko najcesce kupa vase dete/decu? Vi? Muz?

KUPAMO JE ZAJEDNO... Nemirna je i neizvodljivo je da je samo jedan kupa...

Ne da da se kupa vristi kad je spustimo tako da ne mozemo da je smirimo... Juce nije htela da zaspi dok je nismo okupali bas joj je smetala vrucina.... A posto ne da da se spusti mm je drzao ja tus u ruke i kupanje. Drugacije nismo mogli. Nije pisnula... Stavila sam patkice pa ih posmatra i nisam mogla da se nacudim da je zaspala za vreme kupanja... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mališa obožava vodu.

Od kako se rodio, nije se bunio za kpuanje... :)

Mi se sad tuširamo - on stoji i čeka da ga okupam.

Mada najviše voli da sedne i da se igra. I tad moram da smislim nešto šta ćemo posle da radimo da bi izašao iz vode.

Ostao bi čitav dan da se brčka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:

Ko najcesce kupa vase dete/decu? Vi? Muz?

Naravno ja,ali mm mi pomaze! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:

Ko najcesce kupa vase dete/decu? Vi? Muz?

Od pocetka je kupam ja a uglavnom mi je svekrva pomagala (ispirala je).Sad kad smo veliki kupamo se u velikoj kadi i sam je kupam ali zbog trudnoce svekrva je tu da je odnese do sobe,da je ne bi ja nosila.Mm mi pomogne ako svekrva ne moze ili ako nismo kuci a ovako nece da se gura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:

Ko najcesce kupa vase dete/decu? Vi? Muz?

Od prvog dana zajedno, ih kupamo,

kada sam ostala II put trudna onda je tata preuzeo kupanje sina, da se ne bih ja maltretirala sa sve stomakom,

sada kada su veci kupamo ih naizmenicno svako vece,

ili tata zaredja sa kupanjem a ja brisem i susim kosicu.

Kada smo sami, dok je tata sluzbeno odsutan, stavim ih oboje u kadu ( u prethodnom stanu smo imali), i to bude igrarija jedno 45min,

sada imamo tus kabinu pa ih ubacim zajedno i onda jedno drugo kupaju prskaju se tusem , naravno uz moj nadzor.

Moram da napomenem jednu vrlo bitnu razliku izmedju kupanja sa mamom i tatom:

mama jedno dete komplet okupa, od glave do pete uz naravno detaljno pranje zuba za celih 10 min

tata jedno dete kupa ......dok ima tople vode u bojleru :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ih okupam, a mm osusi kosu starijoj, i obuce obe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem- Mihailo mrzi da se kupa! :blink:

I do sada se plasio vode, pogotovo kada mu perem kosu, i kada mu pada voda na lice, ali nije bilo ovako strasno, znao je da se zaigra i bas uziva, posebno kada se ne pere kosica. :rolleyes:

Prije par dana sam bila sama sa njim kuci, napunila tus kabinu vodom i on je poceo da place i prije nego sto sam ga spustila u nju. Nije mi taj plac bio stran, jer je znao tako, ali kroz koji momenat bi se smirio (dok ne dodje dio sa pranjem kosice). Ali, taj dan je cijelo kupanje prevristao i toliko se bacao i trzao da sam mislila da ga necu uspjeti zadrzati.

Sigurno ga je taj dan bilo strah jer je u toku kupanja nestalo struje, pa je bilo polumracno u kupatilu, i iako smo sve zavrsili za manje od 3 minuta, on je bio prestravljen! :(

Veceras ga nisam htjela sama kupati, pa mi je i mm pomogao- on ga je drzao, a ja kupala, i isti scenario smo imali. :unsure:

Nista nije pomoglo- ni sto smo ubacili igrackice, ni sto se mm skinuo, pa sam i njega kao kupala, ni sto sam htjela da sve ide postepeno... Na kraju smo opet zbrzili kupanje, kako-tako oprali kosu, i izvadili jadno preplaseno dijete iz vode! :huh:

Imate li neki savjet kako da ga navedem da se opusti? Da li je moguce da ce ovo trajati dugo? Mene je ovo bas rastuzilo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da ceo ritual pripreme uradite zajedno.Udjite zajedno u kupatilo dok pripremaš vodu,nek drži on tuš......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da ceo ritual pripreme uradite zajedno.Udjite zajedno u kupatilo dok pripremaš vodu,nek drži on tuš......

Sve smo tako i uradili, sto me jos vise brine. :mellow: I cijelo vrijeme smo mu objasnjavali sta radimo, a mm ga je svaki minut pitao:"Hoce li Misko da se kupa?", a on potvdno klimne glavom i kaze:"Da". Jos pokazuje kao da pere kosu... I kada smo ga skinuli, jedva je stao u vodu. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem- Mihailo mrzi da se kupa! :blink:

Imate li neki savjet kako da ga navedem da se opusti? Da li je moguce da ce ovo trajati dugo? Mene je ovo bas rastuzilo. :(

Faza...nemoj ga ni siliti, a do tada ga tuširaj....bolje i to nego da se traumira....prošli smo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, probaj da ga ne kupas uopste par dana, mozda zaboravi sve pa krene ispocetka bez straha!

A mozda je i do tus kabine... da li ste ga do sad samo kupali u tus kabini? Mozda se navikao na kadu, pa mu je tus kabina sad cudna! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faza...nemoj ga ni siliti, a do tada ga tuširaj....bolje i to nego da se traumira....prošli smo to.

Sada bih ja ovdje svasta napisala za ovo nase grijanje (plinsko)! :angry:

Bojler nije na struju, na zalost, pa se desava da voda iz tusa od mlake odjednom predje u hladnu ili vrelu, cesto je jako tesko namjestiti... <_<

Zato ga jos ni jednom ovdje nisam tusirala... Kod svekrve i kod mame jesam, to mu se bas svidjelo.

Borjana, probaj da ga ne kupas uopste par dana, mozda zaboravi sve pa krene ispocetka bez straha!

A mozda je i do tus kabine... da li ste ga do sad samo kupali u tus kabini? Mozda se navikao na kadu, pa mu je tus kabina sad cudna! ;)

Otkako smo prestali koristiti kadicu (banjicu), kupamo ga u tus kabini. Do sada nije bilo ovako. Ali, ako je stvarno faza, kao sto rece Filipa, onda me jedino tjesi da ce jednom proci.

Filipa, kakvo je sada stanje kod vas? Voli li da se kupa? Koliko je trajala ta faza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada bih ja ovdje svasta napisala za ovo nase grijanje (plinsko)! :angry:

Bojler nije na struju, na zalost, pa se desava da voda iz tusa od mlake odjednom predje u hladnu ili vrelu, cesto je jako tesko namjestiti... <_<

Zato ga jos ni jednom ovdje nisam tusirala... Kod svekrve i kod mame jesam, to mu se bas svidjelo.

Otkako smo prestali koristiti kadicu (banjicu), kupamo ga u tus kabini. Do sada nije bilo ovako. Ali, ako je stvarno faza, kao sto rece Filipa, onda me jedino tjesi da ce jednom proci.

Filipa, kakvo je sada stanje kod vas? Voli li da se kupa? Koliko je trajala ta faza?

Ja sad nista ne razumem.... :rolleyes:

Gde ga nisi tusirala? A kad place gde ga kupas?

Jel kod svekrve i mame imate kadu ili tus kabinu?

Mozda i da probas da ga kupas opet u onoj decijoj kadici, mozda mu bude zanimljivo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve smo tako i uradili, sto me jos vise brine. :mellow: I cijelo vrijeme smo mu objasnjavali sta radimo, a mm ga je svaki minut pitao:"Hoce li Misko da se kupa?", a on potvdno klimne glavom i kaze:"Da". Jos pokazuje kao da pere kosu... I kada smo ga skinuli, jedva je stao u vodu. :unsure:

Probaj da mu pereš samo dupence,nek bude gore obučen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad nista ne razumem.... :rolleyes:

Gde ga nisi tusirala? A kad place gde ga kupas?

Jel kod svekrve i mame imate kadu ili tus kabinu?

Mozda i da probas da ga kupas opet u onoj decijoj kadici, mozda mu bude zanimljivo?!

Ne tusiram ga kuci (u Sarajevu), tu je i plakao. Kod svekrve i mame su kade, ali su im bojleri na struju, pa nema tih oscilacija u temperaturi vode kao ovdje kod nas... Znaci, svidjelo mu se tusiranje, ali to ne mogu sada nikako da izvedem. Jedino mi preostaje da pokusam ponovo sa tom malom kadicom (odn. sada moram kupiti neku vecu, posto je ovu koju imamo prerastao).

Probaj da mu pereš samo dupence,nek bude gore obučen

Tako i radim skoro svaki dan, i tada nema problema. Valjda zna da mu necu dirati kosicu pa je opusteniji. :unsure:

Opet, ako je faza, koliko-toliko sam se utjesila, nadam se da ce i on nauciti da uziva u kupanju... Ovako mi ga je stvarno zao, koliko se potrese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, kod nas je ta faza trajala vrlo kratko, samo par nedelja. Smetalo mu je ustvari što mu voda prelazi preko lica. Onda sam ja postala malo pažljivija, a mm je držao peškir i bio spreman svakog trenutka da mu obriše lice. Sad mu je već smešno kad mu voda prelazi preko lica i vratili smo se na staro - problem je jedino napustiti kadu! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ta faza traje vec cetvrti mjesec i to veliki preokret, od uzivancije u kupanju odjednom histerija. Bukvalno me je sramota komsija kad ga trebam kupati koliko urlice. I to nekako kad smo dosli s mora, a onda smo se preselili, mislim da nevole puno promjene bolje ih je kupati na jednom mjestu, ako je to moguce. Treba biti pazljiv sa samponom jednom ga gricne za oko i gotovo, cini mi se da je Kosili pojak, nama je vise odgovarao onaj DM-ov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, kakvo je sada stanje kod vas? Voli li da se kupa? Koliko je trajala ta faza?

Taman kada smo izašli iz faze straha, on se uplašio plivajućeg govanceta...dok sam ja skokom otišla do kuhinje, on se rukama držao za jednu stranu kade, a nogama za drugi dio kade..uz vrisak...dok su govanca plivala...

Tako da smo se samo tuširali skoro 2 mjeseca...što i nije strašno...Sada se kupamo samo nedeljom...ostale dane se tuširamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje.Vuka kupamo svaki drugi dan i predposlednji put upadne mu kap dva sapunice u oko,poceo je da place.Sinoc kad smo ga stavili u vodu odmah je poceo da se dere,vristi.Da li je moguce da se setio ,da je zapamtio.Nismo do sad imali problema sa kupanjem,malo se na pocetku uplasi,posle uziva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, stavi u tus kabinu neki lavor sa vodom u koj bi mogao da sedi.Pre nego sto ga stavis u lavor, stavi igracke i pusti ga da se igra sa igrackama, a da ne ulazi u vodu. Tek posle ga ubaci u lavor i nemoj plaiti tus ni pod tackom razno. kupi bokal, stavi mu dve platicne case da sipa i presipa, pa u nekom momentu mu operi kosu tako sto ces ga lagano polivati casom po glavi.

Drami, nece mu nista biti ako ga ne kupas dva dana, pa ce zaboraviti. ;)

Ja Petra kupam i sada svaki drugi dan iako bi se on kupao svaki dan po ceo dan.

Inace i mi smo imali fazu straha od kupanja tj. najvise od tusa.

Zato je lavor, ne kadica zavrsavao posao. ;)

Sto se tice pranja kosa, uzimte jednu tetra pelenu, savijte je poduzno na 3 dela i stavite detetu na celo dok drugom rukom sipate vodu iz case ili bokala lagano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.