Kupanje

odgovora

Objavljeno

Milenice,mi smo imali 4vrste kade dok nismo uzeli najobicnije.Cak ni kupko nemamo.

I PS:one dve zadnje kade na tvojim slikama gore smo imali-jaaaaako ne prakticno jer je previse uzano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali anatomsku - nema je ni na jednoj gornjoj slici - i bas sam bila zadovoljna. Koristili smo je do nekih 7-8 meseci i onda smo kupili obicnu kadicu,vecu. Od letos se tusiramo-kupamo u kupatilu u kadi i super nam je.

Nepunim kadu vodom vec ona stoji,mm je pridrzava i tako se kupamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom nedeljno,izuzetak je guza koju moramo cesto prati. Ja nemam prava da isusujem bebinu kozu svakodnevnim kupanjem... a ne znam ni zasto bi je kupala svaki dan... pa oni su tako cisti. I ne volim da mirise na kojekakve hemikalije... dovoljna je voda i maslinovo ulje. BEBA TREBA DA MIRISE NA BEBU I NI NASTA VISE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vase trogodisnje dete kupate svakog dana?

Meni je pedijatar rekla da nema potrebe kosu svako vece, tako da smo poceli kosu svako drugo vece da peremo a da se tusiramo svako vece....

Neke mame mi kazu da kosu i redje peru jer kao nije dobro svako vece....Znam da za nas nije dobro, ali da li tu spadaju i deca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosu joj perem svaki 4.dan,kada se i kupa.Izmedju se tusiramo,a ponekad joj i samo operem guzu.Sada zimi je tako,a na leto cemo videti.Verovatno cemo morati i kosu svaki dan posto po ceo dan bude u bazencicu,a i prlja se vise :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kosu svako 3. vece,tusiranje svako vece mada se desi i da umesto tusiranja nekad dobije samo brisanje maramicama...

Jei...ovde nismo off topic :lol:

tj. valjda...mi smo U trecoj god. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosu obicno peremo triput nedeljno- dvaput posle plivanja i jednom kupanje u kadi. Ponekad se i dvaput okupamo, ako bas imamo vremena. Izmedju svake veceri tusiranje. ;)

Sto se nas odraslih tice ja svoju perem na 4-5 dana obicno, ali zato mm nadoknadi i za mene jer je pere svakog jutra :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a pa ok....

znaci tu smo svi negde.

Sad cu i ja poceti da mu redje perem kosu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znaci tu smo svi negde. Cool.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo anatomsku kadicu i zadovoljni smo!S obzirom da ne zivimo sami i ne planiram uskoro da ga kupam u kadi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto sam i Vecu tako sada i Ogija kupam u obicnoj kadici.Dok nije odpao pupcic kupali smo se preko ruke,a posle toga lepo napunim kadicu,poredjam pelenice i brckamo se.Kada sam se porodila sa Ogijem razmisljala sam o kupovini kupka,ali me je mm samo pogledao i sve mi je bilo jasno :D :D :D.

U principu sada sam mnogo opustenija u kupanju i bez problema to izvodim sama,dok sam sa Vecom,moram priznati bila jako nesigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo tus kabinu malo dublju i u zadnje vreme je tusiram. Meni je lakse i brze, a njoj zabavno jer se setka i uzima flasice. Dole joj stavljam gumeni podmetac. pre je bilo u obicnoj kadici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo prešli u tuš-kabinu. Uzmemo samo peškir pa joj stavimo dole ako želi da sedne a i nekako mi je "sigurnije" kada je bar na nečemu što se tako lako ne kliza. Reakcija na prvih par kupanja je bila katastrofalna ali se mm setio da joj okrne naopačke tuš i pustio da prska pored nje, ona se oduševila i od tada nemamo problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo obicnu kadu sa ravnim dnom i kupka....pocela je da sedi pomalo u kadici,dok joj perem gornji deo tela,tako da cemo uskoro da pocnemo da koristimo onaj krug za sedenje,da ne padne slucajno...blesusa pokusava da nabije glavu u vodu :wacko:

pre ove obicne smo imali onu kao na dve poslednje slike sto je Milena stavila i kao sto neko rece,neprakticno totalno

a sto se tusa tice,ja skinem tus i pustim vodu tako iz creva,slabiji mlaz i time je kupam,posto nije volela kada je tus prska...posle toga nisam ni probala tusem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo ovakav kupko:

yql-9700.jpg

U pocetku smo ga stavljali u onu deciju plasticnu kadu, a kad je malo porasla poceli smo da ga stavljamo u nasu veliku, obicnu kadu i onda bebu u to i tako ne dodiruje direktno kadu ali ipak je u kupatilu i moze slobodno da prska koliko hoce! Tusiramo je ili napunimo kadu sa vodom a beba je obavezno u kupku ili sedi ili polulezi. Nama je jako korisno, navikli smo sa njim da kupamo cerku, sad ima 9 meseci i jos uvek ga koristimo. Cena je oko 700-800 dinara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno devojke, meni ta "anatomska" kada koju smo dobili uz ladicu i dan danas služi. Da li možete da verujete da se Emilija još uvek kupa u njoj. U početku smo je koristili tako što je mm držao Emiliju konstantno a ja polivala. Meni je ona idealno rešenje za stanove i kada imate problema sa manjkom prostora.

Ali što bezveze naveden obična kadica i frotirni kupko rešavaju stvar.

I luka se do skoro kupao u anatomskoj kadici, da li verujes.??!!Do sigurno 2 ipo godine. Ali nije ovakva kao sto je Milenica postavila sliku, vec se prvo koristi taj anatomski deo za lezenje, a onda se prekoputa sedi. Ali ima jako puno prostora nego na ovoj slici. Mada iskreno kadica je velika, tako da joj je to jedina mana. Sto zauzima vise prostora nego neka obicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo prešli u tuš-kabinu. Uzmemo samo peškir pa joj stavimo dole ako želi da sedne a i nekako mi je "sigurnije" kada je bar na nečemu što se tako lako ne kliza. Reakcija na prvih par kupanja je bila katastrofalna ali se mm setio da joj okrne naopačke tuš i pustio da prska pored nje, ona se oduševila i od tada nemamo problema.

I mi smo koristili u pocetku peskir ali dosta je prakticnije (bar meni) onaj silikonski podmetac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos nismo presli u kadu,uskoro cemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jedno pitanjce, ja bebu kupam sa meriminim sapunom od rodjenja, ali joj je poslednjih para dana suva koza, malo sam proredila kupanje ne svaki dan vec svaki drugi i tacno sam primetila da je od sapuna, sta mi vi preporucujete?? Neznam sta da uzmem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sebamed sapun ili kupku..jeste malo skuplje ali vrede svake pare..mi uzeli komplet liniju jer ima jako suvu kozu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sebamed sapun ili kupku..jeste malo skuplje ali vrede svake pare..mi uzeli komplet liniju jer ima jako suvu kozu

Hvalaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se isto desilo sa sinom i shvatila sam da treba menjati jer se koza zasiti. A, kad sam se porodila sa cerkom u porodilisu su nam rekli da merimini sapuni nisu ono sto su bili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jedno pitanjce, ja bebu kupam sa meriminim sapunom od rodjenja, ali joj je poslednjih para dana suva koza, malo sam proredila kupanje ne svaki dan vec svaki drugi i tacno sam primetila da je od sapuna, sta mi vi preporucujete?? Neznam sta da uzmem :(

Isto smo i mi imali i to nam se pijavilu usled izrazito suve kože a dečiji Merimin sapun dodatno je isušuje. Kao i LIlika, Seba Med, zakon. I još uvek je koristimo i šampon i kupuku. Ako ti je skupa varujanta da odvojiš za obe, dovoljno je i samo kupuku koja se može korisiti i kao šampon. A za guzu koziji sapun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto smo i mi imali i to nam se pijavilu usled izrazito suve kože a dečiji Merimin sapun dodatno je isušuje. Kao i LIlika, Seba Med, zakon. I još uvek je koristimo i šampon i kupuku. Ako ti je skupa varujanta da odvojiš za obe, dovoljno je i samo kupuku koja se može korisiti i kao šampon. A za guzu koziji sapun.

kupila sam sapun i kupku, veceras sam je kupala, pa cemo sad da vidimo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam malenog od pocetka kupala dva puta tjedno, onda mi je patronazna rekla da sam je krivo shvatila i da trebam ga kupati svaki drugi dan. Onda sam pocela tako. Nakon mjesec dana kad sam isla na prvi pregled, rekla mi je pedijatrica da ga ne kupam tako cesto jer je nasa voda jako tvrda (u Zagrebu), i da mu zato na prsima izbija atopijski dermatitis. Tako da ga sada ponovo kupam jednom, a ponekad dva puta tjedno. Koristimo Adermu kupku i kremu za lice i tijelo. i dermatitis se povukao! Kad ga previjam ne koristim vlazne maramice (njih samo ako nismo kod kuce pa mi je tako zgodnije), vec obicnu vodu i vaticu i kap maslinovog ulja u vodi! Tako da je guza milina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.