Kupanje

odgovora

Objavljeno

Mi se kupamo u 21h, do 22h je spremanje i klopa, a onda spavanjac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fen za kosu? Moja cera bezi od njega. Kad se ne bude plasila fena ja cu da castim i to, sto bi ovde rekli, i jedenje i pijenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja bi verovatno,ali joj je susim dok je vezana u stolici za hranjenje :)))

A mozda i zato sto smo poceli sa fenom oko 6.mes.pa se valjda navikla.Ali da se razumemo...ni ona nije presrecna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se na pocetku kupali svakog dana, a onda kada su dosli ledeni dani januara i februara svakog drugog dana, a sada ponovo pocinjemo svakog dana sa kupanjcem. S tim sto jednog dana tusiranje, bez pranja kosice a sledeceg generalka. Kad jos malo otopli bice generalka svakog dana, na veliku zalost mog bebirona posto mrzi kosicu da pere. Ali moramo, siske nam idu u oci, a imamo i repice pozadi. Preko leta cu morati da mu vezujem repic :wub: I sad svi misle da je devojcica, sta li ce biti tek tad?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi se kupamo u 8h i onda ruckanje,pa spavkanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se kupamo oko pola osam - osam, pa ruckanje i spavkanje, ovih dana sam pokusavala da mu odlozim kupanje za nekih pola sata kasnije, ali vec je navikao i unervozi se ako ga ne kupam u to vreme. Ali s obzirom na to da se danas pomerio sat unapred, znaci da nam je i kupanje pomereno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U koliko sati kupate vase bebe,? i da li je kupate bas uvek u isto tacno vreme. Jer od kada smo sat vratili u napred izgubili smo ustaljeni ritam. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se kupamo u 9 uveče, 15-tak minuta pre ili kasnije. Inače mnogo volimo kupkanje :wub::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se isto kupamo oko 9. I meni se cini da je malisa izgubio ritam posle promene vremena, ali mi se cini da ga polako vraca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupamo se oko 8 i u krevecu je najkasnije u 8.30!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U koliko sati kupate vase bebe,? i da li je kupate bas uvek u isto tacno vreme. Jer od kada smo sat vratili u napred izgubili smo ustaljeni ritam. :wacko:

i moje dete je kad je bilo bebac remetilo ritam kad promenimo sat, ali posle par dana smo uspevali da se uvedemo u red... sad nije reagovala na promenu vremena... kupamo se oko 9 i odmah u krevet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi odmah u krevet nakon kupkanja jer hocu da detetu stvorim naviku da nakon kupkanja sledi dug san,ali to bude oko 8-9,nemamo tacno vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se kupali svakog dana do ove zime (znaci do nekog njegovog 15 mjeseca). Tokom zime smo prorijedili na svaki drugi dan, a kosicu svako drugo kupanje, znaci mozda 2 puta nedeljno. Uglavnom se tusira. Sad, cim je malo otoplilo, krenuli smo opet svako vece. Cak i kad je bolestan, ja ga istusiram jer mu bas prija, jedino onda mozda preskocimo pranje kosice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fen za kosu? Moja cera bezi od njega. Kad se ne bude plasila fena ja cu da castim i to, sto bi ovde rekli, i jedenje i pijenje...

Mi smo malu kad je bila beba smirivali fenom za kosu :lol: Ostavili bi ga ukljucen pored podloge za presvlacenje i ona bi bila ko bubica dok je ne sredimo. Bial je sasvim mala, tek par nedelja i to je bila ona bela buka ko iz maminog stomaka koja joj je prijala. E tako nam je i jedan fen crkao :P

Sad se kupamo 2 puta nedeljno, tusiramo svake veceri, a kosu peremo svake druge obicno, po potrebi i cesce. Moramo na cesta pranja kose jer se od silne jurnjave znoji, kosu voli da pipka rukama i ulepi je kojecime... Fen nakon pranja koristimo, nije da ga ne voli, al joj dosadi da je u istom mestu pa se trudi da zbrise posle par minuta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako kada. sada vec blize 17-18h zato sto ovde polako dolazi zima, pa je malo hladnjikavo- ne bih da ide na spavanje sveze oprane kose/glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tokom zime sam je kupala 2 do 3 puta nedeljno, ostalim danima samo operemo guzu da se "osvezi"i lice. Tokom leta cemo naravno da ucestalimo sa kupanjem, hvala bogu pa voli da se brcka :)

as1cERy-Sf-0010ODU4ODM4amR8MDZkfER1c2Egb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babica koja mi je dolazila kuci rekla mi je da kupam bebu,tako sto cu u vodu nasuti malo svog mleka,a posle da je premazem maslinovim uljem ili bademovim.Kupke i samponi su stetni za bebinu kozu i isusuju je,i da je dovoljno kupati dete dva puta nedeljno i da ne treba kapa posle kupanja.Idealna temperatura za kupanje je oko 25 stepeni,a za spavanje od 16 do 18,prvih mesec dana 18-19.Interesuje me da li je jos neko cuo za ovo,ja zivim u Nemackoj pa me interesuje da li je i kod nas to primenjuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od rodjenja Janu kupam svako vece,mozda sam do sada preskocila dve tri veceri ako joj je curio nosic inace kupanjac je obavezan svako vece. Komplet naravno i kosica to mi se nekako podrazumeva. Posto je izuzetno aktivna,znoji se i to narocito joj se znoji glavica pa nikako ne bih mogla da joj ne operem kosicu. Kupanje nam je kao neki ritual,uziva i ona i mi.Cini mi se da posle kupanja lepse spava i stvarno mi njeno kupanje ne pada tesko.

Par puta smo je kupali u mleku,posto ga imamo u izobilju. Mamina Kleopatra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od rodjenja Janu kupam svako vece,mozda sam do sada preskocila dve tri veceri ako joj je curio nosic inace kupanjac je obavezan svako vece. Komplet naravno i kosica to mi se nekako podrazumeva. Posto je izuzetno aktivna,znoji se i to narocito joj se znoji glavica pa nikako ne bih mogla da joj ne operem kosicu. Kupanje nam je kao neki ritual,uziva i ona i mi.Cini mi se da posle kupanja lepse spava i stvarno mi njeno kupanje ne pada tesko.

Par puta smo je kupali u mleku,posto ga imamo u izobilju. Mamina Kleopatra :D

Kupanjac u mleku :) Blago njoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako vece, sem ako nije bolestan ili smo negde ostali do kasno a on umoran jedva ceka da zaspe.

Na leto 2 puta ako ne i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se kupamo oko pola deset,deset. Takav ritam drzimo vec duze vreme tj od proslog leta kada je Jana imala pet, sest meseci i tako odgovara i njoj i nama. Pogotovo sad kada dolazi leto da uzivamo u nasem ogromnom dvoristu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo bili mladji kupanje nam je bilo u 18:30-19 da bi do 19:30 najkasnije bila u krevetu.

Sada se kupamo u 19-19:30 i do 20h smo u dubokom snu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se kupamo oko 8h, 15 min prije ili kasnije uglavnom nikad poslije 9 beba nije budna ;) i spava kao andjeo po 4,5 sati :rolleyes:

0t14.jpgNku8p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice majcinog mlijeka,ono je dobro za sve i kad se djetetu zacepi nosic moze se ukapati par kapi mlijeka,i kad mu izadju fleke ili crvenice na licu ili za bilo sta drugo(ja sam cak cula pricu da se prije davno u selima islo kod dojilja da im daju malo mlijeka ako imaju problema sa kozeom ili im suze oci ili tako nesto :D ) tako da majcino mlijeko je zakon tako da ga mozes kupati u njemu a sto se tice kupanja 2 puta sedmicno su i meni rekli dok pupa neotpadne ali ja sam svog djecaka kupala svaka 2 dana,a sada ga kupam svaki dan ;) beba ljepse spava i bolje se osjeca a kapicu obavezno stavljam poslije svakog kupanja i tako ce biti do godinu dana jer ce do tad trajati proces dok se "frontanela ne skupi".Sto se tice temparature 18 mi je malko prehladno ali je ok za spavanje a za kupanje 25 stepeni.

0t14.jpgNku8p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do 7-8meseca,dok joj nismo izbacili trece spavanje, koje je trajalo do 19h kupanjac je bio oko 22h.Sad je kupanje u 20:30,mleko,zubici i do 21:30-21:45 spava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.