Kupanje

odgovora

Objavljeno

А сад преко лета кupamo se i po više puta na dan. Što u bazenčiću što u kadi. Veliki smo pa se brzo isprljamo i znojimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne kupamo je uvek u isto vreme,uglavnom menjamo tako smo se dogovorili mm i ja jer kad naviknes bebca na jedan ritam uglavnom se toga i pridrzavas a mi to nismo hteli jer je sad leto,duze ostanemo u gradu,ne moramo zuriti kuci na kupanje jer nije navikla da se kupa tacno npr. u devet...pa samim tim i nije nervozna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 21:30-22h, zavisi gde smo i sta radimo u tom trenutku :rolleyes: Desi se ponekad, ako smo u gostima, i kasnije da je kupam ali uglavnom se pridrzavamotog reda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam moju decu dok su bili bebe kupala uvek u isto vreme-ćerka je rođena u zimu i kupanje je bilo u pola osam, a sin je letnje dete, pa je kupanje bilo u pola devet.Kod mene je sve bilo po nekom ustaljenom redu, jer nisam imala pomoć baka i deka, pa mi je tako odgovaralo. Sin sada ima 23 meseca i ne kupa se u isto vreme, ali to sada i nije više bitno, jer to kupanje nije povezano sa spavanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek smo se kupali u isto vreme 20:30, ali poslednjih par dana, valjda zbog ovih vrućina zaspi tek oko 22:00, pa smo kupanje pomerili na 21:15. Mada bez obzir na vreme kupanja, posle toga mora da se mazi malo, pa tek onda zaspi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam cula da se za higijenu usiju ne koriste stapici, jos od starta ih ni ne koristimo (samo za nosic) pa me zivo interesuje kako vi cistite usice bebcima?! Ja za sada stavim frotir na prst pa istapkam unutrasnjost uva ali mi se cini da to nije dovoljno, uvek ostane malko zutog u dubini uvceta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam cula da se za higijenu usiju ne koriste stapici, jos od starta ih ni ne koristimo (samo za nosic) pa me zivo interesuje kako vi cistite usice bebcima?! Ja za sada stavim frotir na prst pa istapkam unutrasnjost uva ali mi se cini da to nije dovoljno, uvek ostane malko zutog u dubini uvceta.

Postoje specijalni anatomski stapici za usi i mi ih koristimo kako bi prosusili unutrasnjost uva i to je sasvim dovoljno.Ne vidim zbog cega ne treba koristiti tako nesto.Naravno, ne treba cistiti skroz unutra jer ta zuckasta masa,da je tako nazovem,ima zapravo zastitnu ulogu kod bebe a to je da stiti uvo malisana od spoljnih uticaja kako nam je objasnio pedijatar.

Inace mi smo usli u 4.mesec a ove stapice koristimo sa punih mesec dana kako su nam savetovali i zadovoljni smo.

Pozdrav!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam cula da se za higijenu usiju ne koriste stapici, jos od starta ih ni ne koristimo (samo za nosic) pa me zivo interesuje kako vi cistite usice bebcima?! Ja za sada stavim frotir na prst pa istapkam unutrasnjost uva ali mi se cini da to nije dovoljno, uvek ostane malko zutog u dubini uvceta.

Koristimo od samog početka štapiće za uši za bebe sa graničnikom. Kao što prethodnica reče, njima se ne čisti uho duboko unutra, već koliko graničnik dozvoljava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, znam za te stapice i imamo ih ali ja sam mislila da i ta "zuckasta masa" treba da se vadi sto mi je i stvaralo problem.

Devojke, hvala na savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Isidoru počeli da spuštamo u kadicu sa jedno 2,5 meseca. Mm podmetne ruku pod vrat ali joj voda redovno ulazi u uši i ništa joj ne fali. Kako uđe tako i izađe. Obrišemo spolja štapićem, kad izlazimo iz kupatila stavimo joj pelenicu na glavu dok se ušice lepo ne osuše i to je to. Ne vidim čemu drama oko ulazka vode u uši?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, znam za te stapice i imamo ih ali ja sam mislila da i ta "zuckasta masa" treba da se vadi sto mi je i stvaralo problem.

Devojke, hvala na savetima.

I ja sam tako mislila, e svasta... Hvala na savetima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,a mojoj Mini su sa nekih mesec dana tako smrdele usi da je to bilo odvratno.Mi smo mislili da je upla i vodili je kod lekara,ali na srecu nije bilo nista.I dr nam je rekla da joj ispiramo usi hidrogenom-jao,ljudi,sta je tu izaslo,ne biste poverovali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U koliko sati kupate vase bebe,? i da li je kupate bas uvek u isto tacno vreme. Jer od kada smo sat vratili u napred izgubili smo ustaljeni ritam. :wacko:

Kupamo se oko 20h,jer smo do 21h vec u dubokom snu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf pa mi se kupamo relativno rano vec oko 19h i u kreveticu je oko 19:30 i zaspimo vec do 20h. Da se ja pitam ja bi je kupala oko 20h ali jednom sam probala tako i do 23h nije htela da spava a opet se probudila oko 6h ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok je bila malecka, nismo fiksno imali vreme za kupanje jer je bila bas nezgodna za to i imali smo velikih problema da je "priviknemo" i da zavoli kupanje (i dan danas mi odzvanja taj nazovi "plac" kada se kupa auuuu, pa to je bilo kao da joj deremo kozu). Sve u svemu tada smo je kupali u nekom intervalu od 19 do 21h, kako kada i svaki drugi dan.

Sada kada je vec odrasla i obozava da se brcka kupanjac je oko 20h a spavanjac oko 21h. Nekada se desi da povileni i nece da zaspi do 23h ali to su retki momenti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do godinu dana je bilo svako vece u 20h i do 21h je spavala, a sada kako kad, nekad u 20h nekad u 22h....nema nekog pravila, velika je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje kadice su po vama prakticnije i bolje za kupanje bebe? Koja su vam od ovih bolja? Obicna ili ova sa naslonom za bebu?

qf-9831.jpgbw5-941204.jpgauk-kadica.jpg

ili

rb2-kadica.jpgbvz-kadica.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti je to cisto bacanje para...mi smo imale anatomsku sto je isla sa pultom za povijanje i prva par meseca nisam mogla da je stavim jer je bila mala pa bi prakticno sedela a nesme a onda kad je mogla da sedi ona je prerasla,tako da sam joj kupila najobicnije koritance i onog kupka od frotira i to mi je odlicno a sad sedi u njemu bez icega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno devojke, meni ta "anatomska" kada koju smo dobili uz ladicu i dan danas služi. Da li možete da verujete da se Emilija još uvek kupa u njoj. U početku smo je koristili tako što je mm držao Emiliju konstantno a ja polivala. Meni je ona idealno rešenje za stanove i kada imate problema sa manjkom prostora.

Ali što bezveze naveden obična kadica i frotirni kupko rešavaju stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja moju sad posto je velika pa nemogu da je drzim a kupatilce nam je dva sa dva i imam tus kadu,stavim je u obicnu okruglu kadicu(mislim da ima jedna slicica kako sedi u njoj) i super je,sedi lepo,nemoze da sklizne a stane u kabinu a i simpaticno je :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anatomska sa naslonom je idealna za klince do V mjeseci...kasnije im prostor nedozvoljava da se brčkaju...

Mi smo imali običnu kadicu i koristili kupko...to nam je super stvar...

P7110051.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe, najobičnije plastično koritance i kupko, kojeg ja zovem tobogančić. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA PUNO NA POMOCI... JA BIH POGRESILA I UZELA ONO SA NASLONOM... PA KAD NE ZNAM... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice, šta god da kupuješ za bebu gledaj da će to moći što duže da koristi, jer brzo rastu! :)

Recimo ovu najobičniju kadicu možeš da koristiš do 7-8 meseci, kada ćeš početi već i u velikoj kadi da je brčkaš, a ovu kadicu baš za male bebe, nećeš dugo koristiti, i onda opet treba neku veću da kupuješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Filipa dan-danas kupam u običnoj kadi...malo mi je bezze puniti veliku kadu vodom...trošak, bez potrebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.