Kupanje

odgovora

Objavljeno

Kad smo bili mladji kupanje nam je bilo u 18:30-19 da bi do 19:30 najkasnije bila u krevetu.

Sada se kupamo u 19-19:30 i do 20h smo u dubokom snu :wub:

Тако је и код нас, многи нам говоре да продужимо, али Филип је већ у 19:30 толико поспан да никаква друга активност осим спавања не долази у обзир.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сваки други дан...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sincic obozavaaa da se kupa,uzivaa,mlatara nozicama i ne skida osmeh sa lica u toku kupanja.Kupamo ga uvece oko 22h,22 i 30h,uspava se oko 23h sam i pajki celu noc bez budjenja do 8,9 h ujutru.Milinaaaa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupanje je izmedju 22h i 22 i 30h.Obozava da se kupa.Upajki se sam oko 23h i spava celu noc do 8h ili 9h ujutru :D To sam praktikovala jos od njegovog rodjenja i evo i sada je tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od rodjenja Andreu kupamo svako vece i bas uziva u kupanju, lupa rukicama i nogicama, prska se... ali ima jedan problem. Naime, pokusala sam da je okupam u kadi u onom dodatku za kadu koji ima vakuum sto se prilijepi, ali se boji, pa sam pokusala samo na ruke ali i dalje se boji. Ne znam sta da radim, jer raste i treba da je priviknem na kupatilo. Sad ima 6 mjeseci, ide nam ljeto pa je ne mozemo kupati u banjici

Molim vas ako imate neki predlog za resavanje ovog problema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi od rodjenja Andreu kupamo svako vece i bas uziva u kupanju, lupa rukicama i nogicama, prska se... ali ima jedan problem. Naime, pokusala sam da je okupam u kadi u onom dodatku za kadu koji ima vakuum sto se prilijepi, ali se boji, pa sam pokusala samo na ruke ali i dalje se boji. Ne znam sta da radim, jer raste i treba da je priviknem na kupatilo. Sad ima 6 mjeseci, ide nam ljeto pa je ne mozemo kupati u banjici

Molim vas ako imate neki predlog za resavanje ovog problema :(

Znam kako ti je..i moj sinčić se teško privikao na kadu..moraćeš samo strpljivo, malo po malo da je uvodiš u čari kupanja u kadi..napravi penu, stavi puno igračkica, praznih flašica..pričaj joj,zasmejavaj je dok je kupaš..biće u početku teško, ali vremenom sve bolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Clara. Evo poceli smo po malo, ne ide lose, cini mi se da je iz dana u dan bolje :) pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Clara. Evo poceli smo po malo, ne ide lose, cini mi se da je iz dana u dan bolje :) pozdrav

Nema na čemu..biće sve ok..samo polako..t2002.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je navikao da ga kupamo svako vece, i nece da zaspi dok ga ne okupamo!!!

Moje misljenje da treba dete kupati svaki dan, jer prvo mnogo bolje spava,a drugo u toku dana, bez obzira sto je mali, oznoji mu se glavica od spavanja, ili ako idemo negde, pipa sve zivo rukicama, dovoljno je da par puta bljucne... I stvarno mislim da im je to veliko zadovoljstvo i radost..bar je mom Luki... On je toliko odusevljen da nam je pola sobe mokro posle njegovog kupanja...nema veze...!!!

Za kupanje koristim trenutno Noveinu kupku koju je dobio na poklon, ok je, pre toga smo koristili Mustelin gel za pranje novorodjencadi, i ta flasa od 500ml nam je trajala 5 meseci, a gel je stvarno fantastican, jeste skupo, oko 1500 din, ali se isplati, jer stvarno dosta traje, a sa njim se pere i kosa.

Nakon kupanja mazemo Johnsonov losion sa lavandom, i on se lepo pokazao..

Pozdrav!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me kada sa koliko meseci bebu mogu da potopim u kadicu bez bojaznosti da ce joj uci voda u usi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i mene zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene takodje zanima isto??

Jos jedno pitanje.Kako postavljate tiker?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupamo se 3puta nedeljno...Ako se jedan od njih bas mnogooo ukaki ili isprlja, onda ih tad samo istusiram bez pranja kosice..A leti se tusiramo svaki dan...Gledali smo na tv-u ,majka kupala dete svaki dan i oslabila mu imunitet i dete postalo alergicno na sve i svasta.. Dete ima oko 1godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije valjda da nko nezna -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema odredjenog perioda..otprilike kada ti proceniš da treba..ja sam stevu od početka stavljala da leži u kadici, tako mi je bilo lakše..on žilav momčić pa sam izdizao glavicu hehe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja devojcica ima 2,5 meseca i dize glavu ali nemam pojma dal da je polozim u kadicu ili da jos koristim kupka

plasim se da necu primetiti kad joj udje voda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta podrazumevas pod potapanje. Ja sam Janu od prvog dana kupala bez ikakvih pomagala,mislim kupko i sl,samo moja ruka ispod njene glavice.Ako mislis da bebu skroz polozis da legne u kadicu,pa bas i ne znam,mislim da to nikada ne bi trebala da uradis da joj ne bi voda usla u usi,a i caskom okrene glavicu i naguta se vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebu uopšte ne treba da spustaš celu u kadicu, svakako je držiš ispod leđa, a ako ne možeš jednom rukom da je držiš, a drugom da je kupaš, onda staviš onaj tobogančić( ne znam da li je to taj kupko, što ti kažeš), kad beba nauči sama da sedi, onda nema potrebe da stavljaš tobogančić. Dakle, nemoj spuštati sad bebu u kadicu sa vodom, jer će joj voda sigurno ući u uši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, nismo ni mi nase spustali. Koristili smo kupko za Saru, a posle smo kupili neko anatomsko korito, koje ima deo gde beba moze da bude u polusedecem polozaju. A jednom kad je bio bolestan pitala sam doktorku kako da ga kupam, obzirom da je imao upalu usiju, ona je rekla normalno jer je usni kanal duboko i ne moze sva voda da dodje do kanala. Valjda sam dobro objasnila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam jedno pitanje do vama

a sto ne sme da uge voda u usiju ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam jedno pitanje do vama

a sto ne sme da uge voda u usiju ?

moze da dobije upalu uva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebu uopšte ne treba da spustaš celu u kadicu, svakako je držiš ispod leđa, a ako ne možeš jednom rukom da je držiš, a drugom da je kupaš, onda staviš onaj tobogančić( ne znam da li je to taj kupko, što ti kažeš), kad beba nauči sama da sedi, onda nema potrebe da stavljaš tobogančić. Dakle, nemoj spuštati sad bebu u kadicu sa vodom, jer će joj voda sigurno ući u uši.

Upravo tako! Mi smo koristili kupka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, nismo ni mi nase spustali. Koristili smo kupko za Saru, a posle smo kupili neko anatomsko korito, koje ima deo gde beba moze da bude u polusedecem polozaju. A jednom kad je bio bolestan pitala sam doktorku kako da ga kupam, obzirom da je imao upalu usiju, ona je rekla normalno jer je usni kanal duboko i ne moze sva voda da dodje do kanala. Valjda sam dobro objasnila :)

i ja mislim da je doktorka u pravu.Mi smo nasu kupali svakako i nikad nije imala upalu usiju.Sada ima 2 godine i vec sama gnjura :lol: i opet neme nikakvih problema.A deca koja imaju upalu usiju ,imaju je zato sto im je usni kanal kratak,pa bakterije iz grla lako dospeju do uva.Znaci,ako ti je dete od te osetljive dece,ne mozes ga sacuvati ma sta radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je to dugo interesovalo, kad sam spomenula DR sta bude kad voda udje u uho, odgovorio mi je: voda izadje :)

Ja sam ipak pazila do skora, sad vise ne. Drugarica nije od prvog dana, cak ga celog potopi u vodu (7 meseci) i pravi mu kao traku na glavi od pene, tj kao rajf za kosu, igra se s njim, i nikada nije imao problema sa usima. Prema tome, ni ja vise ne vodim racuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se kupali do godimua dana svaki dan, posle toga kupanje na 2-3 dana a između tuširenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.