Kupanje

odgovora

Objavljeno

Mislim da je preterano prati dete tek svaki cetvrti dan.Ja moju devojcicu kupam svako vece a kosu svako drugo.Lepse spava kad je oprana,pa i mi se peremo svako vece,kako onda dete da ne operem.Jedino imamo problem dok joj perem kosicu,svaki put place.Pokusavam da je naucim da nagne glavicu unazad da joj ne bi voda isla u usta i oci ali ne ide nam.Da li neko ima savet u vezi toga,kako da pranje kose vise ne bude tako strasno?

http://www.ishop.rs/artikal-stitnik-za-pranje-kose-26996

Evo resenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo moram da nađem i kupim :lol: :lol: :lol:

Maki jel za tebe i ti places kada se kupas? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana I mi smo problem plakanja pri pranju kose resili tako sto joj dam da drzi peskir na lice. Peskir upija vodu i ne moze do okica i sad je sve ok.Do skora joj nije smetalo da joj voda ide preko okica, kako je starija sve neke nove fore :rolleyes:

Probala sam da joj stavim peskir na oci ali ona se onda jos vise uplasila.Mozda je jos uvek mala za to.Kad ste vi poceli da koristite peskir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki jel za tebe i ti places kada se kupas? :lol:

Naravno da je za mene :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da ti mm objasni njegove tehnike, pa da umres od smeha!!!

ja ne obracam previse paznju sta cu reci, idem da se tusiram jer nam je tus kada, pa u zavisnosti od potrebe perem ili ne i kosu.. a on ima sledece termine:

idem da se operem (posle nuzde ovavezno bar pranje od struka na dole)

idem da se istusiram (klasika, samo bez kose)

idem da se kupam (detaljno sa sve kosom-k'o da mu je do kolena)

hehehe, sorry odoh ja u OT

E pa skroz se slazem i ja iste termine koristim i bas na to mislim. A ovo kosa do kolena, crkoh od smeha u ove rane sate, luda si skroz.

Probala sam da joj stavim peskir na oci ali ona se onda jos vise uplasila.Mozda je jos uvek mala za to.Kad ste vi poceli da koristite peskir?

Pa moguce da je jos mala i da ne kapira cemu peskir u tom momentu sluzi. Jana je od nedavno pocela da izvodi besne gliste i od tad i koristimo peskir.

Cicana, nema sanse da bi Jana to trpela na glavi, samo bi je zbunilo i skidala bi garant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:

Ko najcesce kupa vase dete/decu? Vi? Muz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:

Ko najcesce kupa vase dete/decu? Vi? Muz?

Nema pravila, može se reći podjednako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja :) ali jos smo mali, ali mislim da ce tako biti i u bucnosti, mozda kad budem drugi put trudna da ce on :D

Vidis, mm je kupao Petra od prvog dana sa patronaznom sestrom, pa sve dok nije usao u veliku kadu,tj. kad je prohodao. Tad je tatino interesovanje prestalo i kupa ga samo kad mora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:

Ko najcesce kupa vase dete/decu? Vi? Muz?

Jedno dete kupam ja, jedno muz :lol:

Sad kako su pocele vrucine kupamo ih zajedno, obe ih ubacimo u kadu i ja ih istrljam a muz ih brise peskirom. Uglavnom, svi cetvoro smo tad u kupatilu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:

Ko najcesce kupa vase dete/decu? Vi? Muz?

Luku je kupao veoma retko kad je bio bas bas mali.. ponekad. kada je mao porastao onda vec jeste. sd ga kupa stalno a ja Stefana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mi je kupamo od prvog dana kako smo izasle iz porodilista, patronaznu nisam imala ali snasli smo se sami, pazila sam da ne pokvasim pupak dok nije otpao, a on je polivao kad ja kazem i gde kazem da treba i to je to, plakala je samo dva prva kupanja i nakon toga vise nikad, tako da pretpostavljam da smo dobro obavili posao :D Inace ja je drzim sapunjam i tako to, on je tu da polije kad treba i fizikalise oko banjice i spremanja kad ja zavrsim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se kupkamo svako drugo jutrosa sve kosom,rijetki su slucajevi kad se okupamo uvece:)Inace od prvog dana susimo kosu fenom i obooozavamo fen :D..Koristimo Natusan kozm.odlicna je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nam uopste bio problem sa kupanjem,odmah smo se snasli :)A mozda je cak i vise tajo kupa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se kupkamo svako drugo jutrosa sve kosom,rijetki su slucajevi kad se okupamo uvece:)Inace od prvog dana susimo kosu fenom i obooozavamo fen :D ..Koristimo Natusan kozm.odlicna je.

A koliko je tvoja bebica stara?

(divno je sto ti imas Petru, a ja Petra B) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nam uopste bio problem sa kupanjem,odmah smo se snasli :)A mozda je cak i vise tajo kupa :P

Ima 7 mje. i 4 ned... A jel mozes da mi objasnis kako se postavljaju te slicice ispod,ne mogu bas da se snadjem?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko je tvoja bebica stara?

(divno je sto ti imas Petru, a ja Petra B) )

Ima 7 mjes. i 4 ned....A je li mozes da mi objasnis kako da ubacim te slicice dolje,ne mogu bas da se snadjem? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako se vec odavno radi u svedskoj,,,ja kad sam rodila,oni su bebu samo malo prebrisali i stavili je golu meni na golo poprsje da odmah sisa i da se grije meni o tijelo...ja sam se bila izgubila,,,ono:zar necete dijete prvo okupati???

i oni su objasnili da se to ne radi zadnjih 10-ak godina,,,kao mast koja se nalazi na djetetu je dobra i sve dok se ta mast vidi na bebinoj kozi bebu ne treba kupati,,,moja bebe se prvi put okupala kada je imala 8dana...i jos nismo imali nikakvih problema sa kozom,tipa da se prosula ili obujela ili da ima suhu kozu...

I ja sam bila jako iznenadjena time sto ovdje u Svedskoj ne kupaju djecu po rodjenju,ali to mi je pomoglo da shvatim da nista nece faliti djetetu ako nekad i preskoci kupanje...Petra se prvi put okupala posle 4 dana,i nije imala nikakvih problema sa kozom ,do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moju svu decu je u pocetku kupao tata i super to radio,sada se vec kombinujemo,on bebu ,ja vece,ili kako je ko umoran i u obavezama,nekad ih okupam svo troje ja,nekad on. A koliko cesto-tusiramo se svakodnevno od rodjenja,a kosa se pere zimi jednom nedeljno,a sada leti po potrebi zavisi koliko se znoje nekad na nekoliko dana ,nekad svaki dan.

Nasu Magdalenu smo do skoro dok nije otezala kupali ispod slavine(opusteno sa trecim),a sada stoji dok je tusiramo,sto se kose tice trenutno je u fazi kada ne reaguje iako joj preko ociju i lica prelazi voda,tako da ne mora da joj povlacimo glavu nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,bas mi znaci :)

Opusteno, uvek mozes da mi posaljes poruku i cim stignem javljam se, kao i svi ostali administratori. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opusteno, uvek mozes da mi posaljes poruku i cim stignem javljam se, kao i svi ostali administratori. ;)

Mislim da sam postavila tiker,ali mi stoji samo naziv ali ne i slicica:)Sigurno sam nesto zeznula?:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.