Kupanje

odgovora

Objavljeno

Tuširanje 2x nedeljno, pranje kose 1x nedeljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosa 2-3x nedeljno. Tuširanje skoro svaki dan. Ponekad preskočimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što tako često kupate decu i perete im kosu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuširanje svako drugo veče, a kosu dva puta nedeljno.... u zadnje vreme koriste tempere u vrtiću, tako da se sad češće kupamo, jer nam je kosa žuto-plavo-crvena :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što tako često kupate decu i perete im kosu?

Luka se svakog dana valja po parku, provlaci svuda itd. Mada to rade sva deca. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tusiranje svako vece, kupanje jednom nedeljno, kosa svako drugo ili trece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Švedskoj i u skandinavskim zemljama uopšte, ta praksa je uvedena pre mnogo godina. Mada, šta znam, baš na četiri dana...sve mi to deluje da će to biti mala smrdljiva beba :) ali ne znam, videćemo kad se mali rodi :)

pa uvek možeš samo da "plakneš" bebu... zbog ekcema P ne sme da se baš potapa u vodi, pa ga jednom nedeljno lepo ubacim u kadicu vode u koju dodam malo bebi ulja, dok ostalim danima ga uveče samo malo pod tuš pustim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u Gradskoj bolnici na Zvezdari i tamo nisu kupali bebe. Kad sam pitala zasto rekli su mi da ne treba rizikovati sa bakterijama iz vode prvih 10ak dana jer beba ima 'prirodni zastitni sloj' na svojoj kozi po rodjenju. Posto smo bili tamo 7 dana, Petar nije bio kupan vec samo brisan fizioloskim sterilnim rastvorom.

Kod kuce smo ga okupali istog dana sa pedijatrijskom sestrom upravo iz porodilista koju smo zvali privatno da dodje. Dok je bio beba, pa sve do 11. meseca, do odlaska na more, kupali smo ga svaka tri dana.Guzu smo mu pravi vise puta dnevno pod slavinom. ;) Sada se kupamo u principu svaki drugi dan. Nismo imali nikakav problem sa kozom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je preterano prati dete tek svaki cetvrti dan.Ja moju devojcicu kupam svako vece a kosu svako drugo.Lepse spava kad je oprana,pa i mi se peremo svako vece,kako onda dete da ne operem.Jedino imamo problem dok joj perem kosicu,svaki put place.Pokusavam da je naucim da nagne glavicu unazad da joj ne bi voda isla u usta i oci ali ne ide nam.Da li neko ima savet u vezi toga,kako da pranje kose vise ne bude tako strasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put ju je okupala patronazna, dan nakon sto smo stigle iz porodilista i kupala ju je tako preko ruke sve do ponedeljka, dok nije otpala stipaljka sa pupka, a onda mi je pokazala kako u kadici da je kupam i mi je tako kupamo svako vece u kadici i kosicu i sve i jako lepo spava nakon kupanja, em joj se dopada, em je cista, em lepo spava... Ne vidim zasto ne kupati dete, pa i mi se kupamo svaki dan :D, a i nas su tako kupali kad smo bili mali, pa nam nista ne fali... Tako da, mi cemo da je kupamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama mm je na pocetku bila za da se djete kupa svaki dan,,,ali ja mislim da bas za tim nema potrebe zimi i dok djete ne prohoda,a i cesto kupanje dovodi do isusenja koze,,,ljeti i sa vecom bebom je opet druga stvar,,,vise je u pokretu,znoji se...

ja sam svom djetetu od 6og mjeseca uvela da je kupam 2x sedmicno,

a kada prohoda i dodje ljeto,onda cemo svaki dan ili svako drugi... :rolleyes:

Ja se slazem u potpunosti.Minu smo kupali svaki dan,a bas nije volela.Bila sam u zabludi,ocito,tako da cemo sa drugim bebcom po novom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj stalno nesto novo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put ju je okupala patronazna, dan nakon sto smo stigle iz porodilista i kupala ju je tako preko ruke sve do ponedeljka, dok nije otpala stipaljka sa pupka, a onda mi je pokazala kako u kadici da je kupam i mi je tako kupamo svako vece u kadici i kosicu i sve i jako lepo spava nakon kupanja, em joj se dopada, em je cista, em lepo spava... Ne vidim zasto ne kupati dete, pa i mi se kupamo svaki dan :D , a i nas su tako kupali kad smo bili mali, pa nam nista ne fali... Tako da, mi cemo da je kupamo ;)

Ja se u potpunosti slazem sa ovim sto si rekla.Ja sam sina do trece godine kupala svaki dan,sada ga obavezno istusiram,ali mu kosu perem svaki 2-3 dan.Dok je nosio pelene,svaki put kada se ukaki-ja sam mu prala guzu.

Bebicu kupam od prvog dana svaki dan (+svaki put kada se ukaki perem guzu) i kupacu je minimum do god.dana tako...........jos plus ide i leto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ama svoju stariju dečicu kupala do 2 godine svaki dan....jadni oni....toliko hemije i svega na tanku 'kožu'....mislim da je totalno nepotrbno i posle mojih 'istraživanja' i saveta dermatologa sam promenila mišljenje i anđelinu do 10-tog dana kupala svaki dana a od tada na 2-3-4-dana.....operemo rukice,guzu,umijemo se i divota....problem je što ona jaaaaaako voli da se kupa i sama traži tako da sada moram na svaki drugi dan....sad se moji stariji klinci kupaju svaki dan jer treniraju i prosto to sada ima smisla :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Janu do druge godine kupala svakog dana, sad smo malo proredili. Kupam je na treci dan. Kad dodje leto kupamo se i tri puta u toku dana jer se ne vidi od peska.

Vladana I mi smo problem plakanja pri pranju kose resili tako sto joj dam da drzi peskir na lice. Peskir upija vodu i ne moze do okica i sad je sve ok.Do skora joj nije smetalo da joj voda ide preko okica, kako je starija sve neke nove fore :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco, super ti je fazon za peškir.

Kako na ovom forumu čuješ svašta nešto korisno...

Mi Filipa kupamo samo nedeljom...ovim danima tuširanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas je mama kupala 2xdnevno. ujutro i uvece. zena imala puno posla a kaze ovako deca bar posle kupanja lepo odspavaju !!!

mi smo Luku kupali svaki dan od kako smo dosli iz porodilista. ne ne znam kakvo ribanje ali u pocetku je to bilo sa sve kosom. rodjen je sa puno kose i bio je buca i jednostavno sam morala da ga osvezim jer je imao i problem sa osipom od znoja od petog meseca.

kako je prohodao i smrsao-tj izrastao i kako smo ga osisali vise nema osipa ali se dete ipak znoji. desi se nekad da ga ne operem svako vece ako mu se jako spava ili budemo negde.. ne perem mu sad stalno kosu ali ga bar malo "plahnemo" svako vece, tj pljuskamo se!!!

puni su fora. od letos kako smo se vratili sa mora nece da sedi u kadici nego samo stoji, nece da ga tusiramo sa tusem vec ga polivamo kao bebu sa bokalom, kaze tus se ljulja i on se boji...

videcu sad kad dodje druga beba, ok je to da se ne kupa svaki dan da se ne steti gornji epitelni sloj ali ako mi i Stefan bude kao Luka sigurno cu ga kupati svaki dan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam moje do nekih 10-12 meseci kupala svaki dan, a posle toga kupanje 1x nedeljno, Anja se tušira posle treninga, znači 3x nedeljno i Aleksa 1x nedeljno tuširanje. Ja nisam za česta kupanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad kazem kupanje ne mislim na potapanje u kadi. Ona stoji u kadi,a ja je tusiram i perem i kosicu. Kad perem kosicu to je kupanje, a kad ne perem to je tusiranje. Covece, kakva filozofija :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nepravdam se daleko od toga, samo kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nepravdam se daleko od toga, samo kazem.

a da ti mm objasni njegove tehnike, pa da umres od smeha!!!

ja ne obracam previse paznju sta cu reci, idem da se tusiram jer nam je tus kada, pa u zavisnosti od potrebe perem ili ne i kosu.. a on ima sledece termine:

idem da se operem (posle nuzde ovavezno bar pranje od struka na dole)

idem da se istusiram (klasika, samo bez kose)

idem da se kupam (detaljno sa sve kosom-k'o da mu je do kolena)

hehehe, sorry odoh ja u OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Janu do druge godine kupala svakog dana, sad smo malo proredili. Kupam je na treci dan. Kad dodje leto kupamo se i tri puta u toku dana jer se ne vidi od peska.

Vladana I mi smo problem plakanja pri pranju kose resili tako sto joj dam da drzi peskir na lice. Peskir upija vodu i ne moze do okica i sad je sve ok.Do skora joj nije smetalo da joj voda ide preko okica, kako je starija sve neke nove fore :rolleyes:

E i ja sam sa Anastasijom tako rešavala problem :) ...super fazon....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja pod termin 'kupanje' mislim i na tuširanje i 'kadiranje' :P ....Anđelinu ipak tuširam svake večeri....ona traži...i nikako da je 'isteram' iz kade :angry: ...ne pomaže ni 'hladan tuš' na momente...ni 'direktan mlaz vode' u lice i u nos...sve gadne fore sam pokušala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pod "kupanje" mislim i pranje kose, a pod "tuširanje" bez pranja kose, a da li ćeš sedeti ili stajati u kadi, to je već stvar izbora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.