Kupanje

odgovora

Objavljeno

Cim su poceli da leze u kadici(kad je pupak otpao) potapala sam im glavicu i nikad im nije smetalo.Lepo je neko napisao da je pitao dr sta se desi kada voda udje bebi u usi ,a dr je odgovorila:" Ona i izadje." Tako,slobodno potapaj i bez brige.Upale usiju nastaju iz drugih razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se beba ne kupa u porodilistu je samo obrisu dobro i nekim krpicama i vodom, i tako kod kuce dok pupak nije skroz suv znaci "suvo kupanje" samo briskanje kasnije s ene vodi racuna ni o usima ni nosicu nista, mi smo se prvi put kupali sa 3 nedelje onako pravo u kadici :) tako su mi rekli da treba, svagde razlicito rade :)

Jeeel? Tek posle 3 nedelje?!?!?! Ana se kupala u kadici kada je došla kući tj, par dana kasnije - kad je došla patronažna!!!

I nikad je nisam prebacivala preko ruke - da joj lice bude okrenuto ka vodi, dakle sve sam je ležećKi kupala - zdrava mi je prava pu pu pu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa patronazna je ebu odmah bucnula u vodu, kaze ne smeta to pupku. Uglavnom to bilo i proslo.

Nego htela sam da pitam koliko posle jela (sisanja) smem kupati bebu?

Znam da ne smam na pun stomacic, ali koliko da sacekam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa patronazna je ebu odmah bucnula u vodu, kaze ne smeta to pupku. Uglavnom to bilo i proslo.

Nego htela sam da pitam koliko posle jela (sisanja) smem kupati bebu?

Znam da ne smam na pun stomacic, ali koliko da sacekam?

Do sledećeg podoja...otprilike 1,5h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kupamo se po potrebi :lol: Nekad i 2 puta dnevno. Leto je ;)

Pranje nogu je sada svakodnevno,a sve ostalo po potrebi. Kosu peremo 2-3 puta nedeljno.

Kako izgleda kupanje trogodisnjaka? Ono pravo, u kadi? Da li je to 'potop' u kupatilu? :) sa cime se igraju? Da li se jos uvek opiru pranju kose?

Kod nas nije potop. Bude tu i tamo prskanja, ponekad trazi penu, ponekad ne. Voli da lezi u kadi. Igra se sa svim sto moze u vodu i svaki put bira drugo. Nekad su to flase od prazih sampona, nekad plasticne case, ponekad camac ili podmornica, a nekad i gumene igracke. Sve je u opticaju i uvek je pola sata u kadi.

Ne buni se da mu perem kosu, a voli da stoji pod tusem. to ga jako zabavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li i mi spadamo ovde :rolleyes: Ali ako spadamo, evo: otkad je Anita pocela sama da sedi, kupam ih zajedno. Kupamo se jednom do dvaput nedeljno (ne racunam period na moru i kad se bas isprljaju), s tim sto Luni svaki dan operem pikanu i guzu. Kupanje nam je sad fantazija, prvo udju obe u kadu, Anita sedi u svojoj stolici a Luna skakuce oko nje... Otkad je dobila masku za ronjenje, stalno nju trazi, da bi gledala Aniti stopala pod vodom :rolleyes: Anita se u medjuvremenu igra nekim svojim igrackicama ili se smeje Luni. Kad prodje ronjenje, pocinje sapunjanje, posle kog vise nema gnjuranja. Prvo perem Aniti kosu pa telo, tu bude malo suzica, ali vrlo malo jer Anita vise i ne ume :lol: Onda nju ispiram i predajem tati, a Luna zauzima mesto u njenoj stolici-mora malo da izigrava bebu :rolleyes: Kad dodje vreme za pranje kose, tu se malo bunimo ali brzo shvatimo da mora i gotovo, pa se zezamo kako ce zmija da joj opere kosu (njoj je tus zmija :D), pa onda ona malo sama trlja, pa ja dovrsim, i tako... Sve u svemu, dosta se i isprskamo, ali i uzivamo.

Neuhvatljiva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Са девојчицом баш имамо проблем, неће да се купа, да пере зубе, не воли да суши косу, стандардно не дозвољава да јој сечемо нокте ... прљавуша :) ваљда ће је проћи :) 

Ја се зезам стално, сада се буни а када порасте нећемо моћи од ње да дођемо на ред за купатило :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cerkica obozava da se kupa jedino cesljanje ne voli to je jurnjava po kuci,a sa sinom su muke obozavao je da se kupa i odjednom nema sanse ne samo kosu nego nikako,i onda ja napunim vodu u kadi ili koritu i ubacim ga ali celo vreme place,nije se nicega uplasio sampon od rodjenja ne menjamo cicov sampon i kupka tako da ne znam zasto je odjednom pocelo tako nadam se da ce ga proci ta faza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.