Obrve- Tiroidna zlezda

odgovora

Objavljeno

e secer,ja znam primer licno - moja mama -godinama ih je cupala,i vec zadnjih par godina ne rastu,nigde ni dlacica,jednostavno prestale,a zdrava je... ja se nadam da je i to nasledno,i da ce moje jednog dana prestati da rastu,inace ce me dovesti do ludila :lol::lol::lol:

znas sta ja verujem da se to desava zenama ali kasnije, ali sto meni sad u 30.toj???

ali necu da googlujem zato sto postoji sindrom google, a to obicno nema veze sa realnoscu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znas sta ja verujem da se to desava zenama ali kasnije, ali sto meni sad u 30.toj???

ali necu da googlujem zato sto postoji sindrom google, a to obicno nema veze sa realnoscu. :rolleyes:

sad bez zezanja,i mmama je 66.god.a zadnjih 10 god. ne rastu joj obrve,e sad ti ako sumnjas da nesto nije ok ipak proveri,inace google,pa tu svasta ima :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad bez zezanja,i mmama je 66.god.a zadnjih 10 god. ne rastu joj obrve,e sad ti ako sumnjas da nesto nije ok ipak proveri,inace google,pa tu svasta ima :blink:

a tako ti je mlada mama??!!! sad mi je malo lakse :lol:

ma salim se,naravno da cu ici da proverim, ali znas kad ti neko ubaci uvu, a pre toga nisi imao nista.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a tako ti je mlada mama??!!! sad mi je malo lakse :lol:

ma salim se,naravno da cu ici da proverim, ali znas kad ti neko ubaci uvu, a pre toga nisi imao nista.... :lol:

jeste mlada,rodila me u 18.-oj :blink: ma bice to sve o.k <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas sta? Koliko zderemo kojekakvu hranu 'obogacenu' raznim hormonima, a da to ne znamo, menopauza moze da nas zadesi i mnooooogo, mnoooogo ranije. Tiroidna zlezda je definitivno jedna od prvih pokazatelja hormonalnih poremecaja, ali to ne znaci i da je jedina.

Ne mislim da si ti, zeno, u menopauzi, ali verujem da ti hormoni variraju iz ko zna kojih razloga. Ja sam, na primer, imala tu varijaciju u radu tiroidne zlezde, ali se to vratilo u normalu posle 6 meseci. Nisam uzimala terapiju, samo med sa zelenim orascicima.

Kad je sve izgledalo da je OK, ja sam padala u nesvest, a test je bio OK. Mesec dana posle tih nesvestica, pocela sam da dobijam ciklus na 15 dana. Kad sam zvala dr., rekao mi je da bih mogla da uradim i druge testove na hormone. Nisam jos jer nisam panicar. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, ali od cega se javljaju hormonski poremecaji? Tj nasta sve ukazuju osim na menopauzu? da ulazim u menopauzu ne verujem...da imam hormonski poremecaj, samo mi pokazuju obrve, i mozda one virusne bradavice po telu, ako se one i javljaju iz tog razloga.

za tiroidnu zlezdu se rade T3, T4, a za ostale hormone?

Odoh ja ovih dana kod mikrobiologa, nema mi druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, ali od cega se javljaju hormonski poremecaji? Tj nasta sve ukazuju osim na menopauzu? da ulazim u menopauzu ne verujem...da imam hormonski poremecaj, samo mi pokazuju obrve, i mozda one virusne bradavice po telu, ako se one i javljaju iz tog razloga.

za tiroidnu zlezdu se rade T3, T4, a za ostale hormone?

Odoh ja ovih dana kod mikrobiologa, nema mi druge.

Kod endokrinologa. Za sve ostalo, koliko sam ja upucena ( a malo sam upucena!), proveravaju rad jetre i pakreasa, pa tek onda tvz.periferne zlezde. Koje sve hormonske poremecaje mozemo da imamo i bez ikakvih simptoma, veliko je pitanje. Tako isto i sa tvojim simptomom. Ne mozes to da znas tako sto imas jedan simptom i juris po netu, definitivno.

Ja sam samo navela primer menopauze. Ni pomisli na tebe! Proguglaj samo koliko jedan organizam ima tipova hormona i koji su zaduzeni za sta. Velika je to nauka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

secer nista ne brini svaki dizbalans hormona danas savrseno moza da se nadoknaditi..uglavnom rast dlacica po telu trebalo bi da regulisu polni hormoni, moja drugarica je imala obrnuto od tebe povecanju maljavost za sve su bili krivi janici visak necega su proizvodili da sad ne lupam ne znam tacno sta i brzo je to resila terapijom, a da to kod tebe nije neki ekcem posto si rekla da imas te fleku po celu i obrve ti ne rastu...jel moguce da je to sve povezano, jel ti koza suva jel se oko obrva peruta...

Koza mi je postala suva po celom licu, ali tome ima dosta duze ..tj nekoliko meseci....Ali sto mi od ekcema ne bi rasle obrve? ali dermatolog mi ne rece da je ekcem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod endokrinologa. Za sve ostalo, koliko sam ja upucena ( a malo sam upucena!), proveravaju rad jetre i pakreasa, pa tek onda tvz.periferne zlezde. Koje sve hormonske poremecaje mozemo da imamo i bez ikakvih simptoma, veliko je pitanje. Tako isto i sa tvojim simptomom. Ne mozes to da znas tako sto imas jedan simptom i juris po netu, definitivno.

Ja sam samo navela primer menopauze. Ni pomisli na tebe! Proguglaj samo koliko jedan organizam ima tipova hormona i koji su zaduzeni za sta. Velika je to nauka.

Pa da , kod endokrinologa tek kad posetim mikrobiologa i kazem radi sve hormone, nema mi druge....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa citala sam nesto da dermatitis moze da uspori rast obrva i da se perutaju i slicno kao zahvati kozu cela moguce i trepavice obrve i kapke jer je to povezano nekako bar sam tako nesto citala, ali onda se na obrvama vide promene tipa crvenila i peruti suvoce koze i slicno...pa zato, ali mislim ne treba nista citati definitivno...od 6-6 neki posao i nemati vrmena za google..

pa pazi milice veoma moguce...ovo tako i izgleda sad kad se zagledam bolje ....jer meni npr kosa normalno raste, znam po farbanju, ali eto obrve su se proredile.....ali otkud dermatitis na celu? i ona mi je dala kremu na bazi kortizona, valjda bi od nje prestalo...ali samo je ublazilo i sad opet...evo bas mi se veceras upalilo skroz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shecerko evo sad sam bacila pogled na knjigu "interna medicina" od S.Djurice(prof na med fakultetu,bila i meni prof-super srtucnjak)

ona kaze da kod blazih poremecaja dolazi zbog smanjenog unosenja joda,koji je neophodan za rad zlezde!!!takodje kaze da tiroida utice na regulaciju metabolizma vode,masti i belancevina pa u poremecaju unosa moze doci do manjih problema u radu hormona!!!

Znaci lepo sredi ishranu,ojacaj imunitet i sve ce biti ok!!jer koliko ja ovde (u knjizi) videh da je nesto opasnije,vec bi videla jasne simptome i imala opake smetnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugim recima uzimaj med sa orascicima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugim recima uzimaj med sa orascicima ;)

hahaha moze i tako da se kaze :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shecerko evo sad sam bacila pogled na knjigu "interna medicina" od S.Djurice(prof na med fakultetu,bila i meni prof-super srtucnjak)

ona kaze da kod blazih poremecaja dolazi zbog smanjenog unosenja joda,koji je neophodan za rad zlezde!!!takodje kaze da tiroida utice na regulaciju metabolizma vode,masti i belancevina pa u poremecaju unosa moze doci do manjih problema u radu hormona!!!

Znaci lepo sredi ishranu,ojacaj imunitet i sve ce biti ok!!jer koliko ja ovde (u knjizi) videh da je nesto opasnije,vec bi videla jasne simptome i imala opake smetnje

hvala jeco puno...inace poslednjih meseci bas radim na imunitetu, ali mozda su ovo posledice nekadasnje nepaznje:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od vas ili iz vaseg okruzenja imao problema sa stitnom zlezdom? Sta znate o tome? Da li je velika sansa da ukoliko je roditelj bolovao od iste i dete kasnije boluje? Kako je leciti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

proverila stitnu zlezdy sve je ok. takodje i ostale gluposti u krvi koji su zasluzni za opadanje kose ili dlaka sve ok. tako da za obrve to nije krivac vec je definitivno ono sto mi je dermatolog rekla : da je od stalnog cupanja dlaka jednostavno prestala da raste .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam je li ovo odgovarajuca tema, ja cu da pisem a vi prebacujte..

kako sam isla kod endokrinologa zbog gojaznosti, trazila mi je da uradim i neke analize.

suma sumarum, bolest stitne zlezde i dijabetes tipa II, sampocetak.

u soku sam totalnom :blink:

za dijabetes mi nije dala nista sem da nastavim sa ovakvom ishranom a za stitnu euthyrox 25 mikrograma.

ima li iko ikakva iskustva sa svim ovim?

tata je bolovao od dijabetesa tipa I a za ovo nista ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam je li ovo odgovarajuca tema, ja cu da pisem a vi prebacujte..

kako sam isla kod endokrinologa zbog gojaznosti, trazila mi je da uradim i neke analize.

suma sumarum, bolest stitne zlezde i dijabetes tipa II, sampocetak.

u soku sam totalnom :blink:

za dijabetes mi nije dala nista sem da nastavim sa ovakvom ishranom a za stitnu euthyrox 25 mikrograma.

ima li iko ikakva iskustva sa svim ovim?

tata je bolovao od dijabetesa tipa I a za ovo nista ne znam.

Uh, Ivana... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam je li ovo odgovarajuca tema, ja cu da pisem a vi prebacujte..

kako sam isla kod endokrinologa zbog gojaznosti, trazila mi je da uradim i neke analize.

suma sumarum, bolest stitne zlezde i dijabetes tipa II, sampocetak.

u soku sam totalnom :blink:

za dijabetes mi nije dala nista sem da nastavim sa ovakvom ishranom a za stitnu euthyrox 25 mikrograma.

ima li iko ikakva iskustva sa svim ovim?

tata je bolovao od dijabetesa tipa I a za ovo nista ne znam.

Ja bih prepisala sve to dešavanjima koja si imala u zadnjim mesecima.

Moja komšinica pije upravo taj lek i kaze da su svi isti samo je pitanje koja farm.kuća je "potkupila" kog dr pa da lek iz njihove "kuće" i forsira.

Elem, obavezno da nadjes specijalistu i dr po preporuci jer je bitno uspostaviti pravu dozu leka.

Pocinjes sa tom manjom dozom i sam organizam ce ti pokazati da li ti prija ili ne. Ako ti i dalje ne bude ok onda se doza povećava. I tako sve dok rezultati ne ukažu da je to-to.

Imaces nesanice, oscilacije u raspolozenju. OBAVEZNO sprovesti i korigovani režim ishrane (ubaciti selen, ribu izbaciti npr kupus i sl).

PS posveti pažnju podizanju imuniteta. Moja komšinica je dobila preporuku za Nonijus ili tako nešto. Baš je poskup ali njoj je vidno pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih prepisala sve to dešavanjima koja si imala u zadnjim mesecima.

Moja komšinica pije upravo taj lek i kaze da su svi isti samo je pitanje koja farm.kuća je "potkupila" kog dr pa da lek iz njihove "kuće" i forsira.

Elem, obavezno da nadjes specijalistu i dr po preporuci jer je bitno uspostaviti pravu dozu leka.

Pocinjes sa tom manjom dozom i sam organizam ce ti pokazati da li ti prija ili ne. Ako ti i dalje ne bude ok onda se doza povećava. I tako sve dok rezultati ne ukažu da je to-to.

Imaces nesanice, oscilacije u raspolozenju. OBAVEZNO sprovesti i korigovani režim ishrane (ubaciti selen, ribu izbaciti npr kupus i sl).

PS posveti pažnju podizanju imuniteta. Moja komšinica je dobila preporuku za Nonijus ili tako nešto. Baš je poskup ali njoj je vidno pomogao.

pa ja nisam ni imala neke simptome, cini mi se.

malo nervoze, kontala sam od svega sto me je snaslo. pojacan znoj dr opste prakse je pripisala hormonima zbog dojenja i sve tako. kontrolisala sam ja stitnu i zimus upravo zbog znojenja najvise ali je bila u ok a sad mi je tsh 5,29

ribu izbaciti ili kupus izbaciti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja nisam ni imala neke simptome, cini mi se.

malo nervoze, kontala sam od svega sto me je snaslo. pojacan znoj dr opste prakse je pripisala hormonima zbog dojenja i sve tako. kontrolisala sam ja stitnu i zimus upravo zbog znojenja najvise ali je bila u ok a sad mi je tsh 5,29

ribu izbaciti ili kupus izbaciti?

pa tsh ti je blago povišen :unsure: zar se za to odmah daje terapija?!

A jel si imala ubrzan puls, malaksalost, blago "gušenje" kao da ti neko drži ruku za vrat?

Ribu da ubaciš a kupus da izbaciš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na dan tatine sahrane sam osetila to gusenje. znam da sam u kupatilu sve pipala vrat i kao da mi je nesto stajalo..

da, blago je povisen. kontrola za 2 meseca opet sa nalazima plus UZ stitne zlezde. kod ove dr sam privatno isla ali gledacu da se prebacim kod nje na polikliniku. super je ona dr, i prof je na fakultetu. raspitacu se jos malo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar a koliko je tebi bio tsh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.