Obrve- Tiroidna zlezda

odgovora

Objavljeno

Sad bas citam na Bebac.com da ako obrve fale na nekom delu moze ukazati na tiroidnu zlezdu. A meni su obrve prestale da rastu od skoro.Ne skoro ali ne tim tempom kao pre.

Da li neko ima nesto slicno? Tj da mu obrve ne rastu...

Ja znam da s godinama obrve sporije rastu i nekome ni ne rastu na pojedinim delovima, ali ovaj tekst me sad bas istripovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da postoji hipo i hiper tip. npr neko se goji a nekome se bulje oci, u zavisnosti od tipa.

i ja sad prvi put cujem za obrve, ali sto ti kazes sve je moguce.

koji se hormoni tacno rade za tiroidnu da odem ovih dana do labaratorije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da postoji hipo i hiper tip. npr neko se goji a nekome se bulje oci, u zavisnosti od tipa.

i ja sad prvi put cujem za obrve, ali sto ti kazes sve je moguce.

koji se hormoni tacno rade za tiroidnu da odem ovih dana do labaratorije?

Ovde se koriste nalazi T3 i T4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I THSodnosno Ths

Ali kad odes do laboratorije, njima reci da ti urade osnovne testove i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se koriste nalazi T3 i T4

t3 i t4 znam, ali jel ima nesto jos.....

koji su jos simptomi tiroidne? osim obrva :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamor, slabost, nesanica, nervoza... zavisi. Nikada nemoj da gledaš te simtome jer po tome bi pola Srbije trebalo da ima problema sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamor, slabost, nesanica, nervoza... zavisi. Nikada nemoj da gledaš te simtome jer po tome bi pola Srbije trebalo da ima problema sa tim.

pa znam, meni su to isto rekli zamor i kao neko gusenje tj otezano disanje...ja to nikad nisam imala, ali ovo za obrve me istripova zestoko.mada ja nisam imala nikad neke obrve, ali su bar rasle, ovo sad nista....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna kolegica...meni više nigdje ne rastu dlake... :lol: to nam je u genima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi Šećeru pa ti se još buniš što ti ne rastu.... bože... pa valjda jedna briga manje za čupanje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna kolegica...meni više nigdje ne rastu dlake... :lol: to nam je u genima...

Mislis da nam je to na onu babu? :lol:

Pa jel tebi rastu obrve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, niti sam ih ikada čupala niti vidim neke promjene...ne znam ni kako izgleda kada rastu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, niti sam ih ikada čupala niti vidim neke promjene...ne znam ni kako izgleda kada rastu :lol:

E u tome je razlika sto su meni nekada rasle, te sto sam ih cupala, a sad ne.tj bas su mi se proredile obrve..jeste da ja nemam dlaka nigde zapravo, ali obrve mi ne rastu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa znam, meni su to isto rekli zamor i kao neko gusenje tj otezano disanje...ja to nikad nisam imala, ali ovo za obrve me istripova zestoko.mada ja nisam imala nikad neke obrve, ali su bar rasle, ovo sad nista....

Postajes hipohondricna, definitivno! Kada bi glavni simptom bile obrve i ispupcene oci, to bi bilo bas zabavno. :lol: Uglavnom su simptomi ovo sto je Ana napisala, a i doktor cete prvo pitati da li osecas kao da imas knedlu u grlu.

Ja rekoh u predhodnom postu, osim T3 i T4 radi se i Ths.

I uradi da budes mirna.

Inace, tiroidna zlezda kod zena ima varijabilan rad u odnosu na trudnocu,porodjaj i dojenje. Ponekad, kao kod mene sto je bilo, zlezda postane hiper ili hipo, ali se i sama vrati.

Inace, ukoliko imas dioptriju i ona ti rapidno raste, oftamolog ce te poslati da uradis test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postajes hipohondricna, definitivno! Kada bi glavni simptom bile obrve i ispupcene oci, to bi bilo bas zabavno. :lol: Uglavnom su simptomi ovo sto je Ana napisala, a i doktor cete prvo pitati da li osecas kao da imas knedlu u grlu.

Ja rekoh u predhodnom postu, osim T3 i T4 radi se i Ths.

I uradi da budes mirna.

Inace, tiroidna zlezda kod zena ima varijabilan rad u odnosu na trudnocu,porodjaj i dojenje. Ponekad, kao kod mene sto je bilo, zlezda postane hiper ili hipo, ali se i sama vrati.

Inace, ukoliko imas dioptriju i ona ti rapidno raste, oftamolog ce te poslati da uradis test.

nemam tu knedlu..dioptriju nisam imala, ali pored ovolikog buljenja u bebac sam je verovatno dobila...

umor ne osecam itd...mada umor i malaksalost mogu da udu i simptomi depresije, koju imam, a za tiroid nisam sigurna :P mada mama ima izrazrazeno, a koliko sam cula zna biti nasledno.

ici cu u svakom slucaju da proverim ali ne sutra-prekosutra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ako ti vec vade krv, reci da ti urade te testove. Sta te to kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ako ti vec vade krv, reci da ti urade te testove. Sta te to kosta?

ma ja sam mislila da odem kod mikrobiologa zbog toga, a ne nevezano sa tim :lol:

otici cu naravno. ali cek da skupim parice , secam se da taj t3 I t4 JE skup :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja sam mislila da odem kod mikrobiologa zbog toga, a ne nevezano sa tim :lol:

otici cu naravno. ali cek da skupim parice , secam se da taj t3 I t4 JE skup :P

Kad kod nas imas cenovnike na netu privatnih laboratorija, onda valjda ima i kod tebe. Ili cekaj da dodjes ovamo, pa cu ja da te castim sa T3, T4 i Ths. :P I kafom, naravno! Ma i sendvic :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad kod nas imas cenovnike na netu privatnih laboratorija, onda valjda ima i kod tebe. Ili cekaj da dodjes ovamo, pa cu ja da te castim sa T3, T4 i Ths. :P I kafom, naravno! Ma i sendvic :lol:

hahaha...nemoj molim te da me castis t3 i t4, valjda je nemam...imam problem u mozgu zato ce kafa super da mi dodje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se cena tice, nema toga ovde, "dobar dan je 60 evra, sve preko doar dan je ihahaj" :rolleyes:

mislim da je 100 i nesto evrica ako ne i vise...pitacu sutra drugaricu ona stalno to vadi... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha...nemoj molim te da me castis t3 i t4, valjda je nemam...imam problem u mozgu zato ce kafa super da mi dodje :lol:

analizom, analizom! A i mozak cu da ti 'preuredim' :D:D:D vec od danas B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

analizom, analizom! A i mozak cu da ti 'preuredim' :D:D:D vec od danas B)

jupiiiiiiiii :lol:

ja sam spremna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jupiiiiiiiii :lol:

ja sam spremna!

Prvo pocupaj obrve, pa vidi da li ti rastu opet i onda mi se javi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E u tome je razlika sto su meni nekada rasle, te sto sam ih cupala, a sad ne.tj bas su mi se proredile obrve..jeste da ja nemam dlaka nigde zapravo, ali obrve mi ne rastu..

e secer,ja znam primer licno - moja mama -godinama ih je cupala,i vec zadnjih par godina ne rastu,nigde ni dlacica,jednostavno prestale,a zdrava je... ja se nadam da je i to nasledno,i da ce moje jednog dana prestati da rastu,inace ce me dovesti do ludila :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e secer,ja znam primer licno - moja mama -godinama ih je cupala,i vec zadnjih par godina ne rastu,nigde ni dlacica,jednostavno prestale,a zdrava je... ja se nadam da je i to nasledno,i da ce moje jednog dana prestati da rastu,inace ce me dovesti do ludila :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e secer,ja znam primer licno - moja mama -godinama ih je cupala,i vec zadnjih par godina ne rastu,nigde ni dlacica,jednostavno prestale,a zdrava je... ja se nadam da je i to nasledno,i da ce moje jednog dana prestati da rastu,inace ce me dovesti do ludila :lol::lol::lol:

ma meni je mama jos odavno rekla da su joj od silnog cupanja nestale obrve....tiroidna zlezda joj je utvrdjena tek prosle godine...tako da ,,,who knows....

e pa nadam se da je i kod mene to slucaj...da od cupkanja...mada ja sam od onih zena koje zele dlake posto ih bas i nemam.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.