Nega tela nakon porodjaja

odgovora

Objavljeno

Cime negujete telo posle porodjaja? Da li mirisi mleka za telo, raznih dezodoransa koje koristimo svakodnevno mogu da odbiju bebu od dojenja?

Ja sam u 35-oj nedelji, i vec mi je receno da cu morati da izbacim dezodorans iz upotrebe dok dojim, zato sto taj miris moze biti odbojan bebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim stik, dezodoranse ne volim. Ne mazem mleko za telo jer to inace retko radim, a i kad namazem, to bude uvece, pre najduzeg bebinog spavanja. To ne radim zbog mirisa, vec zbog toga sto posle operem dojke, da slucajno nesto ne ostane na njima od krema i ulja, koja su prilicno opasna.

Normalno je da se negijes i posle, neces se zapustiti zato sto imas bebu, a i koza je organ i njeno negovanje isto spada u cuvanje zdravlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu je tačno da ne treba mnogo da se mackaš i koristiš razne dezodaranse i parfeme, jer beba najviše voli miris majčine kože.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ce ti parfem kad si kod kuce sa bebom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u tom periodu kupila stick od ALOE...skroz je neutralan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ce ti parfem kad si kod kuce sa bebom?

Neke žene ne žele da ih "slomi" sindrom porođaja i beba i u svakom momentu žele da su sređene, ja takve osobe razumem, iako ja nisam jedna od njih. Kod mene u sobi u porodilištu je bila žena, koja se svaki dan 3x tuširala, prala kosu i fenirala, a beba plače dok je ona zauzeta tim radnjama...Da ne pominjem da se svako jutro šminkala i nosila fency spavaćice i papuče sa nekim perjem...

EricaAstronomica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime negujete telo posle porodjaja? Da li mirisi mleka za telo, raznih dezodoransa koje koristimo svakodnevno mogu da odbiju bebu od dojenja?

Ja sam u 35-oj nedelji, i vec mi je receno da cu morati da izbacim dezodorans iz upotrebe dok dojim, zato sto taj miris moze biti odbojan bebi.

Upravo tako ali veruj mi ako ti BAŠ bude neprijatno, nemoj stavljati dezodorans direktno na kožu već na majicu. Oblači "potkošulju" sa kratkim rukavima (ne na bretele) jer će sa kratkim rukavima bolje upijati znoj tako da će se slabije osećati a isto tako možeš da koristiš dezodorans baš na majicu.

Što se tiče mleka za telo koristila sam ali samo na nego jer umam baš baš suvu kožu tela tako da nisam se mazala u predelu iznad struka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bi dobro resenje bilo i cesce pranje tog dela ispod pazuha nekim neutralnim bebi sapunom kao i koriscenje nekih bebi proizvoda za negu koze. Meni je koza na zalost takva da zahteva mackanje nakon tusiranja, u suprotnom pecka i svrbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke žene ne žele da ih "slomi" sindrom porođaja i beba i u svakom momentu žele da su sređene, ja takve osobe razumem, iako ja nisam jedna od njih. Kod mene u sobi u porodilištu je bila žena, koja se svaki dan 3x tuširala, prala kosu i fenirala, a beba plače dok je ona zauzeta tim radnjama...Da ne pominjem da se svako jutro šminkala i nosila fency spavaćice i papuče sa nekim perjem...

Ja to razumem. Meni se nije desilo do sada, od kako imam i prvu cerku, a i sa bebom, da sam propustila ujutro da se istusiram i operem kosu. Podojim bebu, uspavam i sredim se. Ne smimkam se, ali volim da uvek mogu da izadjem iz kuce tj.da sam uvek pristojno sredjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to razumem. Meni se nije desilo do sada, od kako imam i prvu cerku, a i sa bebom, da sam propustila ujutro da se istusiram i operem kosu. Podojim bebu, uspavam i sredim se. Ne smimkam se, ali volim da uvek mogu da izadjem iz kuce tj.da sam uvek pristojno sredjena.

Slazwm se sa tobom.Ne znaci da ako imam bebu treba da idem kao cudo! Javolim i da se namirisem iako nigde necu ici. Sredjujem se zbog sebe! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazwm se sa tobom.Ne znaci da ako imam bebu treba da idem kao cudo! Javolim i da se namirisem iako nigde necu ici. Sredjujem se zbog sebe! :rolleyes:

Slažem se. Mislim da je jako bitno da žena bude zadovoljna i dobro raspoložena, naročito u tom periodu, kako ne bi prenela svoju nervozu na bebu. Ako neko ne vodi računa o sebi, verovatno neće biti zadovoljan! Ja lično nisam luda za šminkanjem, ali ne mogu da zamislim da se ne istuširam ili da po ceo dan šetam raščupana. Za takve stvari je uvek moguće izdvojiti koji minut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se. Mislim da je jako bitno da žena bude zadovoljna i dobro raspoložena, naročito u tom periodu, kako ne bi prenela svoju nervozu na bebu. Ako neko ne vodi računa o sebi, verovatno neće biti zadovoljan! Ja lično nisam luda za šminkanjem, ali ne mogu da zamislim da se ne istuširam ili da po ceo dan šetam raščupana. Za takve stvari je uvek moguće izdvojiti koji minut!

Ionako se posle porodjaja osecas neprivlacno i samo kao mama, a manje kao zena! Kad se ne bih svaki dan malo sredila, upala bih u ozbiljnu depresiju! :lol: Ja mislim da je imperativ da se zene neguju i doteruju posle porodjaja isto kao i pre. A mozda i vise! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ionako se posle porodjaja osecas neprivlacno i samo kao mama, a manje kao zena! Kad se ne bih svaki dan malo sredila, upala bih u ozbiljnu depresiju! :lol: Ja mislim da je imperativ da se zene neguju i doteruju posle porodjaja isto kao i pre. A mozda i vise! ;)

Ne treba se previse mirisati ali to ne znaci da se trebamo zapustiti. Svakoj je mami potrebno da se oseca lepo. Cim sam mogla to sebi da organizujem, kad je proslo neko vreme od porodjaja, koristila sam Bozen kupke. Imaju prelepe komplete..vanila, malina a sad vim ima i nova sa kozijim mlekom!

http://www.yu4you.com/Nova-SPA-kolekcija-o...,ostalo,1225,sr

Svaka mama ce se osecati kao nova posle ovih sjajnih preparata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazwm se sa tobom.Ne znaci da ako imam bebu treba da idem kao cudo! Javolim i da se namirisem iako nigde necu ici. Sredjujem se zbog sebe! :rolleyes:

Takodje , ako je zena dobro organizovana sve se moze postici, ja npr. uvece kad beba zaspi sredim kucu , pa se feniram ,sredim nokte ili sta vec treba... ne prihvatam nedostatak vremena kao izgovor da se zena zapusti zato sto ima bebu :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.