Naglo trzanje

odgovora

Objavljeno

Cao!

Imam bebu stara je 11dana.

Kada lepo siki i zaspi na siki, jer samo tako moze da zaspi ona dok spava ce jako TRZNE, tj kao da je nesto uplasi.

Onda se probudi i ako ja nisam tu i ne pomazim je krene u plac.....

I to se jako cesto desava.

Zna li neko, sta to moze da je uplasi u snu? Ima delimicno buke u sobi od spolja, ali to je ne plasi. Nego se sama od sebe probudi i bas jako trzne.

Hvala na pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da su u pitanju grčevi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da su u pitanju grčevi...

Da ali je to cimanje kao da je sanja kosmar... bas se jako trgne!

:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta će ostale mame reći...ali ja mislim da je grč. Daješ li nešto za ublažavenje grčeva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe, kažu neki naučnici, u početku vrlo često sanjaju porođaj. Možda je od toga :)

U svakom slučaju, mislim da je sve u redu sa bebom.

Mada, kako Filipa kaže, to je vreme kada kreću grčevi, tako da moraš biti spremna i na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe, kažu neki naučnici, u početku vrlo često sanjaju porođaj. Možda je od toga :)

U svakom slučaju, mislim da je sve u redu sa bebom.

Mada, kako Filipa kaže, to je vreme kada kreću grčevi, tako da moraš biti spremna i na to.

Ma sve je to ok ali ona non stop trazi da sisa, nece da spava a spava joj se!

Ne mozemo da je smirimo nikako... samo place i to se zaguli, i kad je malo oborimo sa strane ona trazi da sisa...

Nemoguce je da hoce samo da jede...

super joj je stolica, ali ne mogu je dojiti 24h........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda su gotovo 100% grčevi.

Za početak probaj da joj greješ stomačić, kupi mali termofor za te svrhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!

Imam bebu stara je 11dana.

Kada lepo siki i zaspi na siki, jer samo tako moze da zaspi ona dok spava ce jako TRZNE, tj kao da je nesto uplasi.

Onda se probudi i ako ja nisam tu i ne pomazim je krene u plac.....

I to se jako cesto desava.

Zna li neko, sta to moze da je uplasi u snu? Ima delimicno buke u sobi od spolja, ali to je ne plasi. Nego se sama od sebe probudi i bas jako trzne.

Hvala na pomoci!

Mozda je prenaglasen Morov refleks. Pogledaj ovaj video:

http://www.youtube.com/watch?v=mKiPh43u37E

pa mi reci kako se trza. Da li tako kao na videu ili drugacije.

Kad je beba budna stavljaj je na stomacic, pa vidi da li ima razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je da sanja porodjaj, mada to mislim da je karakteristicno za drugi, treci mesec, da ste vi jos mali za to. Mi nismo ni jedan dan imali grceve, ali mi je dr rekla ako place i povlaci nogice na gore ili ih ispravlja to znaci da ga zeza stomak tj grcevi, tako ces znati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!

Imam bebu stara je 11dana.

Kada lepo siki i zaspi na siki, jer samo tako moze da zaspi ona dok spava ce jako TRZNE, tj kao da je nesto uplasi.

Onda se probudi i ako ja nisam tu i ne pomazim je krene u plac.....

I to se jako cesto desava.

Zna li neko, sta to moze da je uplasi u snu? Ima delimicno buke u sobi od spolja, ali to je ne plasi. Nego se sama od sebe probudi i bas jako trzne.

Hvala na pomoci!

moji su se klinci tako trzali-bez ikakvog razloga i razmasu se rukama kao da hoce da polete-ako je to i kod vas tako i lekar mi je rekao da je u pitanju nervna reakcija na jake impulse koji u mozak stizu iz celog tela. e sad to je kod nas trajalo samo5-6 dana i isto su se tako samo na sisanju smirivali!!! posle 3 dana je to pocelo sve redje i redje da se desava! ne znam da li ima veze sa polozajem u kome beba spava ali kao sto ti je Yelena rekla probaj da ga stavis na stomak-moji se tako nikad nisu trzali,nego samo kad su spavali nastrani

Ida88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!

Imam bebu stara je 11dana.

Kada lepo siki i zaspi na siki, jer samo tako moze da zaspi ona dok spava ce jako TRZNE, tj kao da je nesto uplasi.

Onda se probudi i ako ja nisam tu i ne pomazim je krene u plac.....

I to se jako cesto desava.

Zna li neko, sta to moze da je uplasi u snu? Ima delimicno buke u sobi od spolja, ali to je ne plasi. Nego se sama od sebe probudi i bas jako trzne.

Hvala na pomoci!

Ista prica je i kod nas bila i tako je do dana danasnjeg!Svih 9. mjeseci trudnoce trzala sam se na svaki sum i to sam ocigledno prenijela na bebu,jer on sada spava/ne spava isto kao ja!

Tvoja beba je i suvise mala,treba joj vremena da se navikne na drugi svijet i prirodno je sto trazi tvoje prisustvo,tvoj dodir,miris...!Mozda je samo prolazna faza!Ne brini i uzivaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poznati su mi ti trzaji i kod nas sigurno nisu grcici jer se trzne rukicama kao da se prepadne necega. I mene zivo inteersuje sta je u pitanju. Kada spava na stomaku ne trza se tako ali nema ni prostora da se trza jer na stomaku jako tesko moze tako lagao da pomjera rukice .... BUKVALNO kao kada nekog prepadnes pa se trzne, tako i moja beba ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate i na portalu Bebac temu : refleksi kod beba.

Vrlo je jednostavno i svaki refleks ima svoje ime i opis. Nemate cega da sta da se brinete.

Evo vam link: http://www.bebac.com/index.php?show=catego...p;int_catID=243

Najcesce i jeste upravo taj Morov refleks, tj. sve bebe ga imaju ( jer su plutale u vodi, a na suvom se bore protiv zemljine teze).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poznati su mi ti trzaji i kod nas sigurno nisu grcici jer se trzne rukicama kao da se prepadne necega. I mene zivo inteersuje sta je u pitanju. Kada spava na stomaku ne trza se tako ali nema ni prostora da se trza jer na stomaku jako tesko moze tako lagao da pomjera rukice .... BUKVALNO kao kada nekog prepadnes pa se trzne, tako i moja beba ....

Trzanje kod beba je posledica nezrelosti nervnog sistema.Kod takvih sistnica se ne treba uzbudjavati,sve je to normalno.Moja se jos uvek trza dok spava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da je trzanje kod malih bebica sasvim normalno,obicno traje do 5-og mjeseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj beban je poceo nenormalno da se plasi :( Kada neko lupi vratima, kine, kada zvoni telefon... on nenormalno jako pocne da place, skroz se onako strese.. :( i treba mi neko vreme da ga smirim, bas se jako uznemiri i sav mi nekako drhti... iskljucila sam zvono na telefonima, ne lupamo vratima, ali sta da radim kad imamo komsije u zgradi koje prave nenormalnu buku u hodniku, a oni iznad nas konstantno tabanaju nogama i lupaju nesto... a on se za sve to uzasno cima i place u poslednje vreme, ja sve povezujem sa njegovim zubicima, mozda je nervozan zbog njih... ali ne znam kako da mu pomognem da se malo opusti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako se i moja Sara trzala u pocetku sad ima skoro 2 meseca i ne trza se vise. Ne brini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Hana je sada napunila 3 meseca (9 dan je prespavala 7.5h nocu, nije imala ni G od grceva) i nije imala ta trzanja u snu osim ako je ne ljubi moj muz sa bradom :D

Ali zato je jako plasljiva danju, budna... Nekada je bizarne stvari uplase a neka buka, lupa i ne... Kako kad.. Ali sve je to razumljivo ali....

Sedim sa njom i smejemo se i govorim joj BAAA.. ali se smejem usput.. I ona se smeje. I samo odjednom na neko 7,8...10 BAA (iako se ja i dalje smejem sa njom) toliko poskoci, rasiri i noge i ruke i gleda me prestravljeno. I onda ja pocnem glasnije da se smejem i onda se ona smiri. Ne place ali rasiri oci i zabezeknuto gleda...

Ja onda opet u krug i opet se uplasi tek na neko kasnije BAAA.. Ako me nema na vidiku neko vreme, pomisli da je sama, ...i kazem joj sa smehom, tiho DE SI prestravi se...

E mene to plasi... nekako lako "odluta". Sa prvom cerkom sam citala da to kod beba bas i ne valja ali ne mogu da nadjem gde :(

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://html.expresso.me/smileys

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je vec par dana glavna tema u mojoj kuci... Bila sam do pre par dana u bolnici sa Lenom. Sobu smo delili sa jednim malim cigancicem i njegovom mamom. Jedan dan je i njegova baka provela sa nama. Jedna stara priprosta ciganka, ali puna zivotnog iskustva. Vidi moju Lenu kako se stalno trza dok spava. I kaze mi... Ona zbog nezrelosti u glavu jer je mala trza rukama a to je uplasi... Znaci suprotno od onog sto sam ja mislila, da se uplasi pa trzne... Kaze, povi dete- ne teraj modu:). Ja joj dam Lenu kasnije, ona je uvije ko kiflu u peskir, ruke uz telo, i za 2 minuta zaspi. Spavala je nikad lepse. Kasnije je opet ona tako uspavala za minut! Sad to primenjujemo kuci i sjajno je kako lepo spava! Hvala ciganki:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je vec par dana glavna tema u mojoj kuci... Bila sam do pre par dana u bolnici sa Lenom. Sobu smo delili sa jednim malim cigancicem i njegovom mamom. Jedan dan je i njegova baka provela sa nama. Jedna stara priprosta ciganka, ali puna zivotnog iskustva. Vidi moju Lenu kako se stalno trza dok spava. I kaze mi... Ona zbog nezrelosti u glavu jer je mala trza rukama a to je uplasi... Znaci suprotno od onog sto sam ja mislila, da se uplasi pa trzne... Kaze, povi dete- ne teraj modu:). Ja joj dam Lenu kasnije, ona je uvije ko kiflu u peskir, ruke uz telo, i za 2 minuta zaspi. Spavala je nikad lepse. Kasnije je opet ona tako uspavala za minut! Sad to primenjujemo kuci i sjajno je kako lepo spava! Hvala ciganki:)))

Baš lepo :wub::) :) : ) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

*andjelcic*, blesaaa84

ja mislim da je to normalno i moj se tako ponasao i jos uvek ponasa..jedno vreme je, ako neko naglo pocne da prica ili mu pridje, pocne da vristi sad je to manje ali zna da se trzne na zvono kad nesto padne ili neko kihne..pre neki dan ostao je sam u sobi i ja usla i on kao da me nije ocekivao, toliko se trznuo ali nije zaplakao...pa i mi se tako trznemo a kamoli bebe

Isto tako smeje se smeje se i na neko deseto ponavljanje samo napravi izraz lica za plakanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracu ja mog sincica tako da povijem,ne bi li bar malo spavao nocu :)

Veceras cu to da probam pa javljam rezultate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se i nama desavalo,ali sada kako je veca sve redje se desava...procitala sam skoro na nekom sajtu da se kod beba javlja trzanje jer se njihov nervni sistem razvija,pa se javljaju novi refleksi...ne znam da li je to slucaj,ali mislim da nemas razloga za brigu i da ce sve to proci vremenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!

Imam bebu stara je 11dana.

Kada lepo siki i zaspi na siki, jer samo tako moze da zaspi ona dok spava ce jako TRZNE, tj kao da je nesto uplasi.

Onda se probudi i ako ja nisam tu i ne pomazim je krene u plac.....

I to se jako cesto desava.

Zna li neko, sta to moze da je uplasi u snu? Ima delimicno buke u sobi od spolja, ali to je ne plasi. Nego se sama od sebe probudi i bas jako trzne.

Hvala na pomoci!

I mojoj Dunji se to desavalo meni je patronazna sestra rekla da je to normalno kod malih beba kao nije to nista strasno i one dok su u stomaku sacuvane su od svega i onda prilikom rodjenja u jednom trenutku osete i prvi dodir i svetlost i to je mala uplasenost nista srasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.