Kad ponovo zatrudneti?

odgovora

Objavljeno

imala sam spontani 23 marta ove godine, trudnoca je bila planirana, i posle prvog pokušaja uspela sam da zatrudnim. u vezi sam 8ipo godina, i olako smo krenuli praviti bebu. kad kazem olako, mislim na to da smo bez ikakve pripreme, se usudili pokušati i posle 8ipo god. veze uspeli prvi put. međutim, od kada sam saznala da sam ostala u drugom stanju, psihicko stanje mi se pogoršalo. počela sam da se plašim da li će sve biti ok. nekako sam osjecala da nije, ili je to bio samo strah, ne znam. ali eto, i nije bilo sve ok. doktorica mi je ustanovila na prvom pregledu da ( kako oni kažu prazno jaje) prazan mješak, . kažu da se to događa, ne znaju razlog, i da to nije ništa strašno. ali na samom početku začeća, kada još nisam znala da sam trudna, razbolila sam se . imala sam visoku temp. pila sam lekove, ( kažu da se ti lekovi smiju piti u trudnoci) ne znam nisam pametna. samo znam, da se bojim pokusati ponovo. jako se bojim trudnoce. a ne znam kako da ovaj put bude drugačije. da ne osecam toliki strah. najviše me strah, kada saznam da sam ponovo trudna, da se opet isto ne osecam jer sam bukvalno bila u depri tih 6ipo nedelja do prve kontrole, dok nisam saznala da mi trudnoca nije uredu. izvinjavam se na ovolikom postu :rolleyes: , ne znam ni sta da ocekujem od foruma., mozda neko sa slicnim iskustvom, . planiramo posle leta opet pokusati, a ja nisam spremna. psihicki, . kako se pripremiti?!!!

i ja sam bila u slicnoj situaciji. kada sam prvi put ostala trudna zbog velikog stresa sam imala spontani. posle sest meseca smo ponovo pokusali ali zbog prevelike zelje meni se ciklus poremetio i tako da svaki put kada mi kasni nadalismo se da sam trudna. zbog toga smo odlucili da neko vreme ne zelimo dete. meni se ciklus sredio i posle mesec dana ja sam ostala trudna. prva tri meseca sam se plasila ali kako su dani prolazili taj strah se gubio i veruj mi da svakoj zeni zelim da ima trudnocu i porodjaj kao ja. ne brini videces da ce sve dobro da bude. zelim ti da prodjes kao ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malena, žao mi je što si izgubila bebu, ne mogu ni da zamislim kako ti je, to je uvek teško, naročito u tako kasnoj trudnoći. Ja sam imala kiretažu u 10-oj nedelji 20. marta ove godine zbog ''lažne'' trudnoće, mehur je bio prazan bez eha i žumančane kesice i takođe mi kao mnogima ovde ne čeka 3 meseca koje je lekarka savetovala, nekako ne mogu da dočekam novu trudnoću. Ali zbog sebe i svog organizma ne planiram ništa sigurno narednih mesec dana. Možda počnemo pred kraj maja ponovo da pokušamo. Prošli put smo uspeli iz prvog puta :) Sad se nadam da neće baš iz prvog puta kao prošli put, ali se nadam da će brzo.

Malena89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje koje me jako muci. 17. juna sam imala prevremeni porodjaj u 5 mesecu blizanacke trudnoce. 29 Juna sam imala odnos sa muzem i nije izdrzao. da li moze da dodje do zaceca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje koje me jako muci. 17. juna sam imala prevremeni porodjaj u 5 mesecu blizanacke trudnoce. 29 Juna sam imala odnos sa muzem i nije izdrzao. da li moze da dodje do zaceca?

Teško. Samo, ipak je trebalo da sačekaš 6 nedelja pre prvog odnosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix daj boze da je tako, ali mene jos muci da li jesam ili nisam. kolko bi volela tolko znam da ne valja za moj organizam. iz tvojih usta u bozije usi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, ja sam bila u 8. sedmici trudnoće i imala sam spontani. Čim mi se pojavila krv otišla sam doktoru i rek'o mi je da mi je plod odumro, i da dođem sutra da mi urade kiretažu. Drugi dan kad sam došla rekli su mi da nema ništa, tj ploda, ali da ipak kiretažu moraju uraditi. I uradili su je, juče mi je prestala ta "prva" menstruacija, i već se osjećam ok. U ponedeljak idem da mi vade briseve, jer su mi rekli da je kao virusna infekcija, pa da ipak provjere.Ali žene moje kao da sam nenormalna, svaki minut pored supruga proveden me izluđuje. Ali neka ipak ću sačekati te nalaze da vidim šta je i kako je, pa tek onda odnosi samo.. Bebu ćemo tek sledeće godine planirati ako Bog da!

Malena nemoj tako gledati na stvari pokusaj da sakrijes tvoja osecanja prema suprugu. Ja sam izgubila cerkicu i sina u 5 mesecu trudnoce. Ziveli su 10 min. Mnogo gori i bolniji osecaj ( jer su vec formirano rodjeni i kremirani). Suprug mi je najveca uteha. Nedaj da vas tezak period zivota razdvoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>

Karaleic, sasvim je moguće da ste uboli plodan dan, ali mislim da je sad rizično i održati i prekinuti trudnoću ako je do nje došlo. Obavezno se konsultuj sa lekarom sa nekog GAK-a.

Znam da je rizicno zato i pitam, vec mi je vreme da dobijem i jako sam nervozna. Sutra idem kod ginekologa pa cu videti. poz Karaleic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Karaleic, sasvim je moguće da ste uboli plodan dan, ali mislim da je sad rizično i održati i prekinuti trudnoću ako je do nje došlo. Obavezno se konsultuj sa lekarom sa nekog GAK-a.

Nisam trudna. Taman sam uzela test da uradim sutra ali nema potrebe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam trudna. Taman sam uzela test da uradim sutra ali nema potrebe. :)

uh...mozda je bolje, mozda ipak treba da prodje jos malo vremena. sta su ti rekli dr, kad opet mozes praviti bebice?

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh...mozda je bolje, mozda ipak treba da prodje jos malo vremena. sta su ti rekli dr, kad opet mozes praviti bebice?

rekli su mi za par meseci,ali otom potom.Videcemo vec vazno mi je da sad nisam.Ipak jos nisam spremna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.