Ovulacija

odgovora

Objavljeno

joj duso moja hvala ti na lepim zeljama i na lepim recima utehe zaista mi znace jer mi je zaista mnogo mnogo tesko!to je strasno sta psiha coveku moze da uradi ja sam nacisto nesto pogubljena ovih dana a i majka mi je u bolnici zivot joj o koncu visi pa sve sebe krivim skoro tri god smo u braku a ne daj boze majka da mi umre a da unuce ne vidi!joj poludecu!mnogo mi je tesko!izvinite sto skrecem sa teme!

Baš mi je žao zbog tvoje mame, ali i zbog nje moraš da budeš jaka, ovako ni njoj ne pomažeš. I nemoj sebi da stvaraš taj dodatni pritisak, "ne daj Bože majka da mi umre, a da unuče ne vidi", ništa ne postižeš s tim, osim da tebi bude gore. Biće tvoja mama dobro, a bićeš i ti, uskoro i sa bebicom, moraš tako da razmišljaš, nemoj sebi to da radiš...pozitivno razmišljanje čini čuda t2712.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

skroz sam nepovezana iu predhodnom postu ali nadam se da me razumete jer od suza i ludila neznam vise sta pisem!izvinite! :(

Odmah da obrišeš suze i da ideš da se "gušneš" sa svojim dragim, da se lepo opustiš, a u glavi samo lepe misli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto znam kako je to kada život majke visi o koncu, saosećam! Ona je ostala invalid... A sad- presrećna je zbog unuke! Mnogo živaca smo i mi pogubili... ali život je borba! Samo hrabro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potrudicu se ali moram da potrazim nekog iz komsiluka i da se gusnem jer mm je na poslu! ;):P

napokon da se nasmejem!

E, bar da te malo nasmejem, sad mogu da idem mirno da spavam t2205.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA VAM OD SRCA!!!SVAKA VASA NAPISANA REC MI ZAISTA PUNO ZNACI!!!

HVALA VAM ZENE DIVNE STE!!!STA BI JA BEZ VAS MNOGO MI ZNACITE!VOLIM VAS SVE ALI BAS SVE DO JEDNE!!!!

t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja Jeko ajde prvo da napišem ovo za ovulacije, ja isto mogu da osetim kad mi je ovulacija, nekad imam pojačan sekret, nekad me probada u predelu jajnika, što neke devojke kažu nekad nemogu da sednem normalno - probode me... mogu reći da sam guska :lol: jer do nedavno nisam to uopšte povezivala sa ovulaciom. Ali i sada kad sve to znam nepomaže mi mnogo da ostanem trudna... Sa prvom bebom mi je trebalo 5 meseci... i to se desilo neznam ni ja kako...

(moja jeko - necu da te rastužim, nadam se da sa tvojom mamom nije ništa ozbiljno i da će se izvući)

... moj otac je bio jako bolestan (neke 2 godine) valjda je to jako uticalo na mene pa nikako nisam mogla da otanem trudna, kad mi je tata umro moj muž je bukvalno na silu me odvuko na vikend (otišli smo u vrdnik) i ja ostala trudna... Ocu da kažem da verovatno tada nisam bila opsednuta time dali ću da zatrudnim već sam bila skroz utučena zbog oca i eto - i to mi je valjda bila najveća uteha - kad sam saznala da sam trudna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam baš sigurna dali sam ovo trebala pisati... Znam kako ti je Jeko ali budi optimista i sve će biti dobro....

6371.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, povoljno mozete kupiti lh trakice na www.lh.in.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, povoljno mozete kupiti lh trakice na www.lh.in.rs

Na ovom sajtu ne piše ko stoji iza njega. Sa takvih sajtova nikad ništa ne naručujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nekog vremena naišla sam na internetu na informaciju da je prilikom operacije jedne pacijentkinje po prvi put zabeležena kamerom ovulacija. Uglavnom, ženi su radili histerektomiju, odstranjivanje materice i u tom trenutku je kod nje počela ovulacija. Naučnici kažu da je ovo pomoglo da se shvati da ovulacija, uprkos nekim teorijama koje su govorile da je ovulacija "eksplozivan" proces, nije tako brza, ova zabeležena je trajala 15 minuta. Evo i slika, pa da vidite kako to stvarno izgleda...

Počinje ovulacija...na slici su jajnik (ovary), folikul (follicle), jajašce (egg) i hirurški instrument (surgical instrument)

mne--1.gif

Nastavak...

jv8--2.gif

Jajašce izlazi iz folikula...

1ku--3.gif

Nakon oslobađanja jajašce putuje u jajovod gde može da bude oplođeno...

sb--4.gif

sancica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,znam za ovo,videla sam i ja na netu,ova jajna celija mi izgleda kao omega 3 kapsule :lol: a prosto neverovatno da pomocu te male zute loptice moze zivot da nastane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,znam za ovo,videla sam i ja na netu,ova jajna celija mi izgleda kao omega 3 kapsule :lol: a prosto neverovatno da pomocu te male zute loptice moze zivot da nastane...

Da, sad kad kažeš, baš podseća na te kapsule :lol: :lol: :lol:

E, može, zato je to i čudo života! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne treba mnogo da se opterecujemo ovulacijom.

Treba da vodimo ljubav kada nam se to trazi samo tako cemo biti opustene.

Ja sam zatrudnela u teoretski nemogucem periodu,tako da sam zaista resila da i za drugo dete ne pratim ovulaciju:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a dali mora da ima te providne sluzi za vreme ovulacije, npr ako nema sluzi nema ni ovulacije ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a moze li da se nevidi, npr da ne izlazi a da je ima unutar, i da se vidi u toku odnisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja,skoro svaki mesec,osetim ovulaciju kao neki mali bol u stomaku,ponekad imam i osecaj da me pecka iznutra,i to traje nekih 10tak minuta i prodje,i ponekad posle toga imam tu sluz,mislim ponekad je primetim,a ponekad ne.I to pre trudnoce nisam osecala ovulaciju,ili bar taj bol nisam kontala na taj nacin. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe nemogu da verujem....da nije vas nikada ovo nebi znala...da i ja imam bolove i nemogu da sednem kao da sednem na noz i imam tu sluz ali ja sam to povezivala sa prehladom :lol: strasno hvala vam puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe nemogu da verujem....da nije vas nikada ovo nebi znala...da i ja imam bolove i nemogu da sednem kao da sednem na noz i imam tu sluz ali ja sam to povezivala sa prehladom :lol: strasno hvala vam puno

Ivana pisala sam u Plusićima pre neki dan nešto o toj sluzi, ovulaciji...pročitaj nekoliko prethodnih strana tamo, može da ti bude zanimljivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo našla sam:

"Ta plodna sluz pomaže spermatozoidima da lakše "doplivaju" do jajne ćelije i na neki način ih čuva, jer kad nema te sluzi oni brže, da tako kažem nestanu, neki doktori kažu da čak ne mogu bez nje da prežive duže od sat-dva. Plodna sluz pojavljuje se par dana pre ovulacije i po Billingsovoj metodi, koja se zasniva upravo na određivanju plodnih dana praćenjem sluzi, zadnji dan plodne sluzi je tzv. " vrhunac" i ovulacija ce se desiti u sledecih par sati. Nakon ovulacije, tj. oslobađanja jajne ćelije, stvara se gusta sluz koja će sledećih par dana, oko 3 dana, zatvoriti kanal, ulaz u matericu, ali za to vreme, dok se stvara sluz, taj "čep", postoje mali kanali kroz koje mogu da prođu spermatozoidi. Tako da je najbolje imati odnose pre ovulacije, za vreme i eventualno 1-2 dana nakon, mada pojedini doktori kažu da jajna ćelija u jajovodu može da preživi, odnosno bude sposobna za oplodnju samo 6-12 časova, tako da je bolje, da je spermići već čekaju kad ona dođe I zato bolje brati trešnjice što češće, pa valjda će se jednom "ubosti" pravi dan! "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo našla sam:

"Ta plodna sluz pomaže spermatozoidima da lakše "doplivaju" do jajne ćelije i na neki način ih čuva, jer kad nema te sluzi oni brže, da tako kažem nestanu, neki doktori kažu da čak ne mogu bez nje da prežive duže od sat-dva. Plodna sluz pojavljuje se par dana pre ovulacije i po Billingsovoj metodi, koja se zasniva upravo na određivanju plodnih dana praćenjem sluzi, zadnji dan plodne sluzi je tzv. " vrhunac" i ovulacija ce se desiti u sledecih par sati. Nakon ovulacije, tj. oslobađanja jajne ćelije, stvara se gusta sluz koja će sledećih par dana, oko 3 dana, zatvoriti kanal, ulaz u matericu, ali za to vreme, dok se stvara sluz, taj "čep", postoje mali kanali kroz koje mogu da prođu spermatozoidi. Tako da je najbolje imati odnose pre ovulacije, za vreme i eventualno 1-2 dana nakon, mada pojedini doktori kažu da jajna ćelija u jajovodu može da preživi, odnosno bude sposobna za oplodnju samo 6-12 časova, tako da je bolje, da je spermići već čekaju kad ona dođe I zato bolje brati trešnjice što češće, pa valjda će se jednom "ubosti" pravi dan! "

hehe pa hvala ti puno sto znaci svaki dan po par puta i mora da bude hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe pa hvala ti puno sto znaci svaki dan po par puta i mora da bude hehehe

tako nekako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa da navedem moj primer kako sam uz korišćenje LH trakice i Maybe baby ostala trudna u danima kada nije bilo ovulacije!

Sve je pokazivalo da nije ni blizu, tako da nismo pazili niti razmišljali da će se beba dogoditi ovog meseca, kad ono eto nje :)

A prošli mesec sam brojala dane, upisivala u kalendar, sve uredno pratila ... i stigla veštica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa da navedem moj primer kako sam uz korišćenje LH trakice i Maybe baby ostala trudna u danima kada nije bilo ovulacije!

Sve je pokazivalo da nije ni blizu, tako da nismo pazili niti razmišljali da će se beba dogoditi ovog meseca, kad ono eto nje :)

A prošli mesec sam brojala dane, upisivala u kalendar, sve uredno pratila ... i stigla veštica!

Sigurno ste pogodili pravi dan, samo što trakice i maybe baby to nisu pokazivale, moguće je da pogreši sve to...zato je i najbolje opustiti se i brati trešnjice što češće, pa jednom mora da se pogodi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa da navedem moj primer kako sam uz korišćenje LH trakice i Maybe baby ostala trudna u danima kada nije bilo ovulacije!

Sve je pokazivalo da nije ni blizu, tako da nismo pazili niti razmišljali da će se beba dogoditi ovog meseca, kad ono eto nje :)

A prošli mesec sam brojala dane, upisivala u kalendar, sve uredno pratila ... i stigla veštica!

Cini mi se da to tako ide-kad bas hoces nece te pa te nece,a kad se ti opustis i ne nadas se eto iznenadjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da to tako ide-kad bas hoces nece te pa te nece,a kad se ti opustis i ne nadas se eto iznenadjenja.

HEHEHE valjda tako mora da bude pokusacu da nerazmisljam o tome valjda

[/codebox]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.