Koliko je Srbiji stvarno stalo do trudnica?

odgovora

Objavljeno

Generalno se svi ponasaju odvratno prema trudnicama. Pocev od lekara sa sturim objasnjenjima i prepadanja nas trudnica koje cekamo prvu bebu i nismo uopste iskusne, pa do....hm svih drugih.

Mozda se desilo 2 puta da mi neko ustupi mesto u redu, na faxu sam se zamalo onesvestila od stojanja i cekanja u guzvi-ali koga je briga za to.

Od grada se ocekivala neka pomoc za nezaposlene trudnice, i do kraja ce je dobiti one ciji muzevi imaju platu manju od 12000 :blink: ?!

Pa da sam ja nezaposlena a muz prima toliko nema sanse da bismo bili spremni za bebu.

Tila, ti se za svoje bebce uopste ne sekiraj, znam da nije svejedno kad te tako izvozaju i svi budu nedoreceni. Ali ako su ti prvo rekli posle double testa da je sve ok, nema potrebe za daljim testovima.

Eventualno da odes privatno na 4d ako si umogucnosti, da bi te umirili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Generalno se svi ponasaju odvratno prema trudnicama. Pocev od lekara sa sturim objasnjenjima i prepadanja nas trudnica koje cekamo prvu bebu i nismo uopste iskusne, pa do....hm svih drugih.

Mozda se desilo 2 puta da mi neko ustupi mesto u redu, na faxu sam se zamalo onesvestila od stojanja i cekanja u guzvi-ali koga je briga za to.

Od grada se ocekivala neka pomoc za nezaposlene trudnice, i do kraja ce je dobiti one ciji muzevi imaju platu manju od 12000 :blink: ?!

Pa da sam ja nezaposlena a muz prima toliko nema sanse da bismo bili spremni za bebu.

Tila, ti se za svoje bebce uopste ne sekiraj, znam da nije svejedno kad te tako izvozaju i svi budu nedoreceni. Ali ako su ti prvo rekli posle double testa da je sve ok, nema potrebe za daljim testovima.

Eventualno da odes privatno na 4d ako si umogucnosti, da bi te umirili.

Ti nisi iz Bg-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tila sve sto si napisala u svom postu je nazalost surova danasnjica nasih medicinskh ustanova. Proteklih godina izgubilo se ono osnovno sto se trazi pri odlasku u jednu od njih, a to su odgovori. Ne retko svi izlazimo zbunjeniji nego sto smo bili pre odlaska i cekanja od nekoliko sati.

Shvatam da se nezavidna ekonomska situacija nase drzave morala odraziti i na zdravstvo. Shvatam da se sa smanjenjem medicinskog osoblja, losom snabdevenoscu neophodnom medicinskom opremom, ne moze pruziti odgovarajuci kvalitet usluga. Shvatam da iz svega gore navedenog moram da se pomirim sa velikim guzvama i da moram da se naoruzam strpljenjem, ali ne shvatam gde se izgubila humanost, gde je nestala ljudskost, saosecanje i odgovornost. Bez vece novcane potpore i veze, nazalost, svi smo mi samo komad mesa sa okacenim brojem zdravstvenog kartona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tila sve sto si napisala u svom postu je nazalost surova danasnjica nasih medicinskh ustanova. Proteklih godina izgubilo se ono osnovno sto se trazi pri odlasku u jednu od njih, a to su odgovori. Ne retko svi izlazimo zbunjeniji nego sto smo bili pre odlaska i cekanja od nekoliko sati.

Shvatam da se nezavidna ekonomska situacija nase drzave morala odraziti i na zdravstvo. Shvatam da se sa smanjenjem medicinskog osoblja, losom snabdevenoscu neophodnom medicinskom opremom, ne moze pruziti odgovarajuci kvalitet usluga. Shvatam da iz svega gore navedenog moram da se pomirim sa velikim guzvama i da moram da se naoruzam strpljenjem, ali ne shvatam gde se izgubila humanost, gde je nestala ljudskost, saosecanje i odgovornost. Bez vece novcane potpore i veze, nazalost, svi smo mi samo komad mesa sa okacenim brojem zdravstvenog kartona.

Tako si realno ovo napisala ali sta kad trudnice onako osetljive se sretnu sa tom izgubljenom humanoscu,nestalom saosecajnoscu...sta onda...ja sam plakala mnogo puta..a verujem i mnoge od vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako si realno ovo napisala ali sta kad trudnice onako osetljive se sretnu sa tom izgubljenom humanoscu,nestalom saosecajnoscu...sta onda...ja sam plakala mnogo puta..a verujem i mnoge od vas...

Verujem da se iz tog razloga vecini nas prevrne zeludac samo na pomisao odlaska kod doktora. Prva mi je trudnoca, imam gomilu pitanja, da nije ovog foruma i interneta, mislim da bih poludela od brige. Preosetljiva sam, to stvarno nisam ocekivala, mislim cula sam za naglasenu emotivnost, ali ovo, toliko sam meka da pocinje i meni da smeta... e sad kako se provodim kod lekara, pa, vecinom na ivici suza.

Nema opravdanja. Lepa rec nekosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam Kamilice, iz Sombora sam.

Ja inace na tekve situacije samo besnim, ne place mi se. Tacno mi dodje da nekog tucem. Pisala sam i na temi lekara koji nam vode trudnocu. To ponasanje ( i ne samo prema trudnicama) nema ni malo ljudskosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam bila kod moje dr. u DZ i baš sam joj sve ispričala kako prođoh u petak. I njen odgovor je bio "Znam, sve sam to prošla pre dve godine", jer je bila trudnica sa preko 35 god. i morala je da uradi sve testove i AC. Kaže da se i ona tako odvratno osećala, još je jednom dr. rekla da je koleginica na šta joj je on odgovorio "Draga koleginice, trenutno ste naš pacijent"...

Ali eto ima ljudi, kao što je i ona, koji stvarno pacijentu prilaze sa ljudske strane i koja ti se zaista posveti za to vreme koje provedeš u ordinaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo u Visegradskoj je ocajno! Naime, pre dve godine sam imala spontani pobacaj, kiretaza je na moju nesrecu odradjena u Visegradskoj. Sestre su bile katastrofalne, neljubazne, jedna nije umela da mi izvadi krv, jos se razdrala kad ni posle treceg pokusaja nije uspela da napuni epruvetu!! :angry: Danas, kada smo u 25-oj nedelji trudnoce, preglede, one bitnije kao sto je bio dabl test i nazovi expertni UZ, radimo u KBC Zvezdara i mogu vam reci da sam za sad zadovoljna! Planiram i porodjaj tamo. Inace, bila sam u posti pre dva dana da platim racune i lepo cekala u redu nekih pola sata jer se niko nije setio da me propusti preko reda a lepo su videli da sam trudnica! A da sam ne dao Bog slucajno preko reda prosla, mislim da bi me lincovali! STRASNO! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo u Visegradskoj je ocajno! Naime, pre dve godine sam imala spontani pobacaj, kiretaza je na moju nesrecu odradjena u Visegradskoj. Sestre su bile katastrofalne, neljubazne, jedna nije umela da mi izvadi krv, jos se razdrala kad ni posle treceg pokusaja nije uspela da napuni epruvetu!! :angry: Danas, kada smo u 25-oj nedelji trudnoce, preglede, one bitnije kao sto je bio dabl test i nazovi expertni UZ, radimo u KBC Zvezdara i mogu vam reci da sam za sad zadovoljna! Planiram i porodjaj tamo. Inace, bila sam u posti pre dva dana da platim racune i lepo cekala u redu nekih pola sata jer se niko nije setio da me propusti preko reda a lepo su videli da sam trudnica! A da sam ne dao Bog slucajno preko reda prosla, mislim da bi me lincovali! STRASNO! :angry:

Nazalost,ovo je nasa svakodnevnica. Ja se umalo nisam onesvestila u apoteci dok sam cekala sa kupim ginepral,stomak do zuba,a niko ni da me pogleda.Najgore mi je bilo kad mi je prisap neki deda da ga propustim preko reda,kao bolestan je,ne moze vise da ceka.Pogledala sam i ga pitala:"Da li mislite da JA mogu?" On se pokunjio i vratio na kraj reda.

A o ljubaznosti med.sestara mogla bih knjigu da napisem. :angry: Srecom,moj doktor je (bio) nacelnik ginekologije tako da su morale da budu pristojne kad sam mu se pozalila. Dva puta sam u toku trudnoce bila u bolnici.... Uzasni su.Naravno,ima izuzetaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u Srbiji je danas katastrofalno.

Mi vodimo trudnocu u DZ, kod ginekologa sa najboljom mogucom preporukom i sa debelom vezom i jako smo zadovoljni.

Sto se tice nekih pregleda to radimo u drugom DZ opet sa debelom vezom, a briseve npr radimo privatno, da ne bi cimao trudnicu.

E sad i pored toga, moje iskustvo sa bolnicama ima neku istoriju zbog clanova porodice,i verujte mi, jedini nacin da se izborite sa svim tim haosom je da budete MNOGO bezobrazniji od svih njih, i verujte to je jedini nacin za te nadobudne sestre, sujetne lekare itd....

Jedini moj pristup, da me neko ne nazove kromanjoncem samo hahahaha, je da im ulijes veliko strahopostovanje, da ih postavis na njihovo mesto i objasnis sta i kako mora.

Ja razumem veliko nezadovoljstvo kod svih, losa situacija itd.... ali niko nikoga ni na sta nije terao, tako da ta nezadovoljstva ili nose kuci ili ostave za sebe kad sam ja pored njih, jer ako nemam mozga da propustim trudnicu ili stariju osobu bilo gde, onda nisam ni za zivot,a kamoli za Srbiju.

Znam za brdo velikih problema koji se pojavljuju, ali dame morate same da se izhborite sa svom tom stokom, pa makar i bezobrazno, jer drugog nacina nazalost nema.

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vodim trudnocu u Nemackoj. Evo mojih iskustava.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.