Urban ili ruralan zivot?

odgovora

Objavljeno

Moon npr za neku vecu proizvodnju nije ni ovo kraj za ratarstvo,osim eto neke vockice kao npr maline,jagode,tresnje.

Dok je vec tamo u Banatu kod Bace mnogo drugacije,ali koliko znam ni oni nisu zadovoljni koliko im placaju za te kulture...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelo,ne bih rekla da se zaradi bas onoliko koliko se trudis.Ta srazmera je mnooooogo veca. I ovde je sve obezvrednjeno,kao i svuda. I mi umnogome zavisimo od tamo nekih likova koji nemaju pojma o selu i poljoprivredi...No,ode tema u OT,a to svakako necemo :P

moji sestra i zet imaju plastenike i oni se polomise.. tu nema slobodnih dana.. mislim da samo nesto malo u decembru i januaru imaju vremena.. ali samo par dana.

to je jako tezak posao, kada im recimo stignu semena (a tu je po nekoliko hiljada semenki) onda se svako seme sa pincetom stavlja u male rupice u paleti od stiropola (tzv kontejneri) : malo zemlje, pa pincetom samo jednu semenku pa opet zemlja.. pa kad to malo poraste onda se 'pikira' a posle se rasadjuje.. preko zime se stalno obilazi plastenik sa rasadom i dogreva.. leti posao , zimi posao.. ali, nemaju oni zaradu neku, zive od toga i ustede toliko koliko im treba da prezime, jer zimi uglavnom nema neke naplate uglavnom su to troskovi oko semena i ostalo..

sorry, i ja otisla u OT , samo htedoh da docaram da nije bas bajno, kao zivimo na selu i proizvodimo sta nam treba. ima tu puno muke i posla. deca su proslo leto prvi put isla na more jer smo ih mm i ja vodili, oni nemaju vremena nikad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana i Baco ovo sto ste napisale NIJE OFF TOPIC,jer ovo i jeste tema da se o ovakvim stvarima pise....Kad sam je otvorila i htela sam da bas ide u ovom pravcu kao sada.Sve sto cini gradski i seoski zivot... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena u danasnje vreme se ne ceni seljak i njegov rad kao nekada.Evo npr:doslo je vreme da ne mozes da prodas ni tele ni kravu,jer nemas kome.Mesare uvoze gotove polutke mesa,dok nas narod unistava goveda jer nema vise racun da ih gaji.

Mleko mlekare ne placaju i po godinu dana,znaci predajes mleko a nemas nista od toga.

Jedino od cega moze jos po malo da se zivi je ratarstvo koje jos uvek u ovoj bednoj drzavi ima profita,ali kako je vreme krenulo i to ce se promeniti na gore....

Upravo sam gore navela da sam napisala vrlo banalno o prezivljavanju a ne privredjivanju. Na zalost, svi mi prezivljavamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se. Ja samo gledam banalno na zivot ne na privredjivanje: ti ces imati krompira koliko zasadis, nekad manje, nekad vise...ali ces ga imati. Mi ovde cemo da imamo krompir ako izvadimo 100din.

Nije OT. Objasnjavamo jednu i drugu opciju.

Ovo i jeste tako.Koliko zasadis i ulozis sebe toliko ces imati.Sto i jeste prednost.

U najtezim situacijama svaki seljak kaze:"Ne bojim se gladi"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo i jeste tako.Koliko zasadis i ulozis sebe toliko ces imati.Sto i jeste prednost.

U najtezim situacijama svaki seljak kaze:"Ne bojim se gladi"

To sam htela da kazem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto volim kada se ovako razumemo :) .Hteli da priznamo ili ne zivimo u kapitalistickom drustvu upakovanom u sareni papir sa VELIKOM masnom. Polako se gubi srednja klasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto volim kada se ovako razumemo :) .Hteli da priznamo ili ne zivimo u kapitalistickom drustvu upakovanom u sareni papir sa VELIKOM masnom. Polako se gubi srednja klasa.

Lepo rečeno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i muz smo do skoro bili za to da idemo na Taru da zivimo, ali jbg, mora dete kasnije da se skoluje, ovo ono, a tamo bas to nekako malo... Ne znam ni sama :)

Pa smo sad odlucili da sagradimo kucicu, nesto ovako, tacnije isto :Ddap-308798.jpg , negde tu u BGu gde ima malo vise prirode i sumice :) Posto oboje obozavamo prirodu i tako to... Pa malo da se bavim basticom, i da sadim cvece, da odgajamo kuce i tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i muz smo do skoro bili za to da idemo na Taru da zivimo, ali jbg, mora dete kasnije da se skoluje, ovo ono, a tamo bas to nekako malo... Ne znam ni sama :)

Pa smo sad odlucili da sagradimo kucicu, nesto ovako, tacnije isto :Ddap-308798.jpg , negde tu u BGu gde ima malo vise prirode i sumice :) Posto oboje obozavamo prirodu i tako to... Pa malo da se bavim basticom, i da sadim cvece, da odgajamo kuce i tako :)

Jao ovo je kao kucica iz bajke! Bas je supar i kucica i ideja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ovo je kao kucica iz bajke! Bas je supar i kucica i ideja!

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i muz smo do skoro bili za to da idemo na Taru da zivimo, ali jbg, mora dete kasnije da se skoluje, ovo ono, a tamo bas to nekako malo... Ne znam ni sama :)

Pa smo sad odlucili da sagradimo kucicu, nesto ovako, tacnije isto :Ddap-308798.jpg , negde tu u BGu gde ima malo vise prirode i sumice :) Posto oboje obozavamo prirodu i tako to... Pa malo da se bavim basticom, i da sadim cvece, da odgajamo kuce i tako :)

Za ovakvu "kućicu" u BG bez pola miliona...nema šanse...a ako je negde baš na periferiji onda eventualno 300.000 eur ako vi to možete svaka vam čast...i ja želim ovako nešto, samo do tad ima još da giljam bar 10-15 godina. Kuća je prelepa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ovakvu "kućicu" u BG bez pola miliona...nema šanse...a ako je negde baš na periferiji onda eventualno 300.000 eur ako vi to možete svaka vam čast...i ja želim ovako nešto, samo do tad ima još da giljam bar 10-15 godina. Kuća je prelepa...

Ma bre uzecemo neko zemljiste od 5 ari, i montazna ovakva... :) Tako da to izadje mnooooooogo jeftinije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bre uzecemo neko zemljiste od 5 ari, i montazna ovakva... :) Tako da to izadje mnooooooogo jeftinije...

jeste jeftinije, ali opet bez 150000 nema sanse, mozda cak i 200000! Mi smo gledali u NS ista varijanta bez 150000 tesko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bre uzecemo neko zemljiste od 5 ari, i montazna ovakva... :) Tako da to izadje mnooooooogo jeftinije...

Gledala sam placeve u Kumodražu, ako uzimaš gradsko zemljište sa dozvolama i infrastrukturom to te ispadne oko 10.000-12.000 Eur po aru. 5 ari ti je 50-60.000 Eur pa i montažna kuća ne verujem da je ispod 100.000-150.000 ako je velika i po principu ključ u ruke... A kapiram dok je namestiš, pa središ i grejanje i vodu i sve te zezancije izašlo bi negde oko 40.000 Eur pa dok središ baštu... i to košta...pa tu negde 250.000-300.000 na kraju grada...mada meni je Kumodraž lep...sviđa mi se pogled na Avalu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gle, 380evra je kvadrat kljuc u ruke sa sve grejanjem.. Ja bih ovu kucicu ali bez sprata, jedno 90 kvadrata... Ne bih vecu, jer ceo zivot sam zivela u ogromnoj kucerini i smucilo mi se...A zemljiste mozemo da uzmemo povoljno preko ortaka, na miljakovcu, ali videcemo jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gle, 380evra je kvadrat kljuc u ruke sa sve grejanjem.. Ja bih ovu kucicu ali bez sprata, jedno 90 kvadrata... Ne bih vecu, jer ceo zivot sam zivela u ogromnoj kucerini i smucilo mi se...A zemljiste mozemo da uzmemo povoljno preko ortaka, na miljakovcu, ali videcemo jos...

mi smo davno gledali i ona 101m2 je idealna... nije to bas samo 380em2, ima tu malo vise, a i temelj moras sam uraditi a mislim da je najveca stavka naci dobar plac i naravno isfinansirati ga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam autobus :( Kako cu Mna da povedem????? :(
Blago meni ko misli na mene i u ovakvim situacijama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gle, 380evra je kvadrat kljuc u ruke sa sve grejanjem.. Ja bih ovu kucicu ali bez sprata, jedno 90 kvadrata... Ne bih vecu, jer ceo zivot sam zivela u ogromnoj kucerini i smucilo mi se...A zemljiste mozemo da uzmemo povoljno preko ortaka, na miljakovcu, ali videcemo jos...

E, pa to ti je super varijanta... meni je ona kuća delovala kao neka od 300m2 zato sam mislila da je skuplje...

A ja baš želim veću kuću, jedno 150-200m2 jer bih da imamo troje dece i da svako ima svoju sobu i da muž i ja imamo sobu i svoje posebno kupatilo...i da možemo da nabavimo kucu..ahh...snovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa to ti je super varijanta... meni je ona kuća delovala kao neka od 300m2 zato sam mislila da je skuplje...

A ja baš želim veću kuću, jedno 150-200m2 jer bih da imamo troje dece i da svako ima svoju sobu i da muž i ja imamo sobu i svoje posebno kupatilo...i da možemo da nabavimo kucu..ahh...snovi...

Joj draga ja sam zivela dok se nisam udala u kuci od 240k... To je uzas... Mislim da mi je majka provela vise od pola zivota u njenom sredjivanju... Jeste to lepo na neki nacin... Ali evo sad blei polu prazna... Sestra i ja se poudavale, za koju godinu ce i treca, i sta, oni ostaju sami u tolikoj kuci...

MA to samo da nadjes kucnu pomocnicu ako vec toliko nesto hoces :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj draga ja sam zivela dok se nisam udala u kuci od 240k... To je uzas... Mislim da mi je majka provela vise od pola zivota u njenom sredjivanju... Jeste to lepo na neki nacin... Ali evo sad blei polu prazna... Sestra i ja se poudavale, za koju godinu ce i treca, i sta, oni ostaju sami u tolikoj kuci...

MA to samo da nadjes kucnu pomocnicu ako vec toliko nesto hoces :D

i nasa porodicna kuca je ogromna, a pored dve cerke-koje su se udale, mami je ostalo puuuuuno posla..

to nikad ne bih zelela, i dok smo ziveli tamo vecito smo cistili i spremali sobe koje se ne koriste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj draga ja sam zivela dok se nisam udala u kuci od 240k... To je uzas... Mislim da mi je majka provela vise od pola zivota u njenom sredjivanju... Jeste to lepo na neki nacin... Ali evo sad blei polu prazna... Sestra i ja se poudavale, za koju godinu ce i treca, i sta, oni ostaju sami u tolikoj kuci...

MA to samo da nadjes kucnu pomocnicu ako vec toliko nesto hoces :D

Pa, i neka žena koja bi pomagala oko kuće naravno...ako budem uspela da priuštim sebi takvu kuću, verujem da neće biti problem ni da platim nekog da pomaže. Ali, kao što rekoh za sad su to samo snovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago meni ko misli na mene i u ovakvim situacijama :rolleyes:

HAJDE DA SE VRATIMO NA TEMU ;)

Da, bre! Citam i kao da citam temu o montaznim kucama.

Ako je nekom ruralan zivot ziveti u kuci, to je mozda duga stvar. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.