Urban ili ruralan zivot?

odgovora

Objavljeno

Ja sam vise za onu "u gradu zivi, selo hvali" :) mi smo u gradicu. Ali imamo i bastu i sve domace proizvode, malo dalje od kuce. Ja sam zivela u selu pre udaje. Sad ga nikad ne bih izabrala za zivot, mada asm dok sam odrastala mislila da je to naaajlepse mesto na svetu, meni je bilo super :) zbog drustva i druzenja. Ali sad NIKAD! Sto Maki rece, od baba na ulici ne mozes proci (isto Vojvodina), ono "cija si ti" je bilo kad sam bila mala, posle te zapamte (a fora zaborave gde su ostavile naocare), pa onda ide "malo u setnju, ako. A kod koga cete?" Ozbiljno vam kazem i jos zavire sta nosis u ruci! Sad su poceli da otvaraju supermarkete pa ima hleba preko dana inace pises se za hleb danas da bi imao sutra! I to da dodjes do 10 po hleb ili ga nema. A od traceva poludeti. Ja ne mogu tu mnogo da se zalim, mene nisu bas ni dirali, ali znam ljude i moje drugarice koje nisu ispustali iz usta. Ili ako cuju da se neko udaje, zeni odmah dodju da izvide kako i sta se desava. A da ne spominjem pijancenje ispred prodavnice, pa moras da se provlacis izmedju alkosa da bi usao u prodavnicu. Jos ako kupujes uloske, milina!

Ja sam za grad :)

Jooj, sto volim vojvodjanska sela! :wub:

Kako mi nedostaje moje selo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, sto volim vojvodjanska sela! :wub:

Kako mi nedostaje moje selo...

Iz kog sela potices Kamilice ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz kog sela potices Kamilice ?

U okolini Sombora, ka madjarskoj granici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U okolini Sombora, ka madjarskoj granici.

:) Moj bivsi je odande :) Stanisic , Ridjica... ? :D Sad sam zaboravila vec ta sela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Moj bivsi je odande :) Stanisic , Ridjica... ? :D Sad sam zaboravila vec ta sela :)

Ridjica! :D

A ko ti je bivsi? :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ridjica! :D

A ko ti je bivsi? :ph34r:

Sad mi reci da poznajes Morgana Knezevica ? :D Moj je bio iz Stanisica , igrali su rukomet zajedno on i Morgan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi reci da poznajes Morgana Knezevica ? :D Moj je bio iz Stanisica , igrali su rukomet zajedno on i Morgan :D

Morgan zivi cetiri kuce od moje babe. Moj brat igra rukomet, dobar je sa njim.

Jel si bila u Stanisicu i Ridjici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Morgan zivi cetiri kuce od moje babe. Moj brat igra rukomet, dobar je sa njim.

Jel si bila u Stanisicu i Ridjici?

Kako nisam , sedam godina smo se zabavljali , htela ne htela morala sam da odem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, sto volim vojvodjanska sela! :wub:

Kako mi nedostaje moje selo...

Joj Kamilice, a ja koliko sam moje volela, sad me sve muka hvata od pomisli na njega. Mama se nekad zeza da sam ga prerasla, pa zato :) A tek sad vidim kako su ljudi malo zveknuti bili. Tad mi to izgledalo normalno, ali sad kad se setim... i ju naopako! :) Nama ne smeta buka, iako smo u centru. Kuca je u dvoristu pa nam ne tandrce nista pod prozorom. Osim komsijskog petla :) (u gradu :) ) a NSanja, jesu li te vec bili udali kad si mu krocila u kucu? :) Kod nas je tako islo. Meni moj mm kad smo poceli da se zabavljamo i kad je rekao da svratim do njega, ja se sva prenerazila. Kao i ju da ti upoznajem familiju, sta ce komsiluk reci. :) A komsiluk zabole uvo! A ja mislila to kao kod nas. Razlika u km je 8 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde sad Sanja i Kamilice nije zanimljivo preko pp :D :D, nego jel poznajes Sanjinog dasu :)

Ma, nije dasa cim joj je bivsi! ;):D

U tim krajevima se svi medjusobno poznaju, kad bi se videli sigurno bi znali ko je ko.

Za sad smo utvrdile da poznajemo istog lika! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate vi onu "Selo moje lepse od Pariza...":D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xixiixix :D Poznaje :D

a NSanja, jesu li te vec bili udali kad si mu krocila u kucu? :)

MMov komsiluk je tak skontao da on ima devojku i odmah smo se i vencali tako da nisu stigli da vire i da ogovaraju .

A secam se kad sam prvi put prespavala kod njega :D tj zaspala sam uz film i probudila se ujutru u 7 ujutro i otisla kod mojih ,mama je bila na ivici nervnog sloma :D A ja ceo zivot zivim sama , i imala sam sve duge veze pa ona nije navikla na to , MMu kad sam pricala da zamalo nisam dobila batine od mame u 30oj godini i da vise necu posle ponoci da ostajem da se ona ne nervira :D on je padao od smeha i onda je lepo seo u auto i dosao kod mojih i lepo im rekao da se ne brinu i da on nije neki gilipter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahaha :) ta prica :) a tek skandala kad smo mm i ja isli prvi put na godisnji zajedno... :) jedna likusa, kao nasa kucna prijateljica, odmah pocela "moje cerke su se udale ciste kao suze!" Ja reko i ja cu se okupati kad se budem udavala :) a da zna sta su njene radileee... :) lujka, nisam htela nista da komentarisem zbog njih, nisu one krive sto im je mama slb :) a jedna komsinica je pitala mamu jel ja nocim kod mm jer vidi da on dodje po mene u 23h :) Nisam nikad pre udaje nocila, ali sta ih briga. Ali eto bilo ih je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u istocnoj Srbiji, kod mene iznad sela ima kupina, nisu nesto krupne kao sto su bile ali ima ih... Cak se i pored puta vidi da ih ima.

Sto je meni lepa istocna Srbija. Prirodno lepa. Da li se desava zadnjih godina nesto vezano za seoski turizam? Mi smo bili 2008. godine, obisli Homolje uz duz i popreko, nakupovali se najboljeg ovcijeg sira, ali prenociste i boravak je bio bas problem.

A moja baba ima kupine u dvoristu

Gde ti je baba da je orobim? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ti je baba da je orobim? :D

Na pola puta izmedju mene i tebe :-D

Al nema nesto puno, iza kuce uz ogradu, nisam bila 15ak dana ne znam jel ih ima jos uvek, iskreno ja ih nesto ne volim iako su zdrave. Da mogu da nakupim bar jednu kesu punu poslala bih ti al tesko da ih ima i toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti cuvaj za Tijanu. Njoj ce trebati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi reci da poznajes Morgana Knezevica ? :D Moj je bio iz Stanisica , igrali su rukomet zajedno on i Morgan :D

Ladno se covek zove Morgan... Bolje da ne znas zasto mi je to cudno :ph34r:

Elem, ja glasam za selo u gradu :D Moji imaju kucu nedaleko od centra Novog Sada, i dugo su imali sve moguce vrste zivotinja i basticu... Jedno vreme su cak i mali ribnjak drzali, al' to je kratko trajalo :lol: Sad vise ne mogu da ih drze jer smo okruzeni zgradama, pa ljudima smetaju mirisi i zvuci... Ali su nam bar pruzili dasak sela u gradu dok smo odrastali i to je stvarno bilo ekstra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja biram nesto izmedju, nit selo nit grad.

Zivela sam bas tako.

na 5 minuta od grada kolima, 15 minuta pesaka. I bilo je sjajno :)

Imala sam veliku bashtu, u koju kad udjem, kao da sam usla u supermarket i imam sve :) veliko dvoriste, voce, cvece... sve to ♥

a sad, zivim u gradu.

sve ima svojih prednosti. Ali ja nisam za zivot u stanu. Fali mi zelenilo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je meni lepa istocna Srbija. Prirodno lepa. Da li se desava zadnjih godina nesto vezano za seoski turizam? Mi smo bili 2008. godine, obisli Homolje uz duz i popreko, nakupovali se najboljeg ovcijeg sira, ali prenociste i boravak je bio bas problem.

Ne znam stvarno sta se desava, ovde gde sam ja se gradi, sredjuje, ali ne za seoski turizam, vec za urban :D

Mislila sam da su samo u nasem kraju takva sela, da babe sve o svakome znaju i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ladno se covek zove Morgan... Bolje da ne znas zasto mi je to cudno :ph34r:

rodjen je u Australiji , pa su verovatno planirali ostati tamo pa su mu zato dali takvo ime , ali eto vratise se ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam stvarno sta se desava, ovde gde sam ja se gradi, sredjuje, ali ne za seoski turizam, vec za urban :D

Mislila sam da su samo u nasem kraju takva sela, da babe sve o svakome znaju i sl.

Gde je to tvoje mesto? Bas me interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U stvari kao sto neko rece, za mene je savrsena kombinacija zivot u gradu sa kucom negde u prirodi, tj vikendicom.

I naravno svaki vikend na vikendici :D

A posle kad odemo u penziju mm i ja se recimo potpuno preselimo u tu vikendicu..to mi je isto onako privlacna ideja za penziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je meni lepa istocna Srbija. Prirodno lepa. Da li se desava zadnjih godina nesto vezano za seoski turizam? Mi smo bili 2008. godine, obisli Homolje uz duz i popreko, nakupovali se najboljeg ovcijeg sira, ali prenociste i boravak je bio bas problem.

Ko to pominje istocnu Srbiju, pa ja sam u tom kraju u stvari ja sam iz Bgd-a a udala sam se u jedno malo mesto u istocnoj Srbiji. Zivela sam u gradu, sad zivim u prigradskom naselju pa sta vam mogu reci i jedno i drugo ima svoju prednost. Ali ipak sam vise za manja mesta, za zdraviji nacin zivota.

I da se nadovezem na neke postove gore, ja imam svoju bastu kojom se bavim u slobodno vreme, to mi dodje kao hobi, jer stvarno volim to da radim. Susa kao susa, jeste ucinila svoje, ali i ja sam ucinila sve da moje vocke i povrcke opstanu, i zalivala, zalivala... a Maki kad nam neko dodje kaze dodjite da vam pokazem maminu prodavnicu, ima tu svega po malo :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se seoskog turizma tice nije nesto razvijen, osim tu jednog etno sela nedaleko, ali to bi vama iz grada bilo zanimljivo, meni nije, a za prenociste jeste problem. Ali ako neko prolazi, nek se javi imace besplatan smestaj kod mene :) :) :) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.