Urban ili ruralan zivot?

odgovora

Objavljeno

Ma kakve kalorije. Nema, veruj bratu lazovu. :P:D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što smo se okupile oko vatrice....slaninice....crnog luka.....čvaraka... :rolleyes:

To mu dodje kao da ste svi kod mene. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To mu dodje kao da ste svi kod mene. :D

:D ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakve kalorije. Nema, veruj bratu lazovu. :P:D :D

Verujem brate bre :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, da znas!

kakve kalorije ti spominjes? valjda se na nesto trosis?TREBAJU ti kalorije, veruj mi! ako nista,a ono: zima je :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, da znas!

kakve kalorije ti spominjes? valjda se na nesto trosis?TREBAJU ti kalorije, veruj mi! ako nista,a ono: zima je :lol:

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, da znas!

kakve kalorije ti spominjes? valjda se na nesto trosis?TREBAJU ti kalorije, veruj mi! ako nista,a ono: zima je :lol:

I to ti je što kažeš...a de je lebac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ja veceram slaninicu...nije neka...ali nek je i metafora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ja veceram slaninicu...nije neka...ali nek je i metafora ;)

Ja sam sada ozbiljno i previše gladna <_< ...a u frižideru,na dohvat rke slanina....šta raditi.... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sada ozbiljno i previše gladna <_< ...a u frižideru,na dohvat rke slanina....šta raditi.... B)

Pitam se, pitam se.......... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo ozbiljno u OT :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo ozbiljno u OT :huh:

Ma jok. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok. ;)

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad me Bacin post u malim oglasima ponukao da opet ovde nesto pitam.

Vidim, bar ovde, u okolini Beograda, da se stvarno malo ljudi bavi ovcama. Proslog leta bio je jedan u kraju gde je moja mama kupila kucu koji je imao malo stado. Kad sam ga upitala da li bi mi prodavao mleko, rekao mi je da ih on uopste ne muze. :blink: Kaze da je muzenje ovaca poprilicno naporan posao, da tesko moze jedna osoba valjano da pomuze ovcu i da on to nece da radi. Nisam uspela da ga nagovorim iako sam imala jos musterija za mleko.

Ako neko zna, a verujem da zna, neka mi objasni koliko je tesko pomusti ovcu u odnosu na kravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi nisam muzla ni jednu zivotinjku ali sam gledalu i muzu krava, pre upotrebe muzilice, znaci rucno i muzu ovaca.Ni mi nase ovce ne muzemo vec duzi niz godina. To je ranije radio deda mm-a koji ih je cuvao na livadi i nije se vracao kuci do zime. Tamo je imao kolibu, mi smo mu nosili svakodnevno hranu i ostale potrebstine. Mislim da ne treba da ti pricam da sada ima 91 skroz je zdrav i ima plocice na stomaku, istina ziva. Elem, ja sam gledala kako muze ovce. Mora svaku pojedinacno da uhvati da je smesti izmedju nogu, muze se od nazad, ne ko krava sa strane. Jako cesto se desi da se ritne i prospe posudu u kojoj se muze, da balega u tu posudu.... Pritom cena mleka nikakva. Zalosti.

Mozda nisam bas strucno objasnila ali ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad me Bacin post u malim oglasima ponukao da opet ovde nesto pitam.

Vidim, bar ovde, u okolini Beograda, da se stvarno malo ljudi bavi ovcama. Proslog leta bio je jedan u kraju gde je moja mama kupila kucu koji je imao malo stado. Kad sam ga upitala da li bi mi prodavao mleko, rekao mi je da ih on uopste ne muze. :blink: Kaze da je muzenje ovaca poprilicno naporan posao, da tesko moze jedna osoba valjano da pomuze ovcu i da on to nece da radi. Nisam uspela da ga nagovorim iako sam imala jos musterija za mleko.

Ako neko zna, a verujem da zna, neka mi objasni koliko je tesko pomusti ovcu u odnosu na kravu?

Ja sam muzla kozu i tu imam iskustva,ovcu sam probala,a kravu nisam.

E sad ovca u odnosu na kozu hajde tako jeste teza po meni za muzenje jer joj je vime manje,pa samim tim i u odnosu i na kravu,i ne samo manje,nego i krace pa ga je nezgodnije obuhvatiti,a i vime od koze je tvrdje sto je opet za muzu zgodnije zbog obuhvatanja i kretanja u muzu,a kod ovce je mekano kratko migolji se pa je valjda zato i teze.Nadam se da sam iz te moje devojacke cobanske perspektive uspela da pojasnim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad me Bacin post u malim oglasima ponukao da opet ovde nesto pitam.

Vidim, bar ovde, u okolini Beograda, da se stvarno malo ljudi bavi ovcama. Proslog leta bio je jedan u kraju gde je moja mama kupila kucu koji je imao malo stado. Kad sam ga upitala da li bi mi prodavao mleko, rekao mi je da ih on uopste ne muze. :blink: Kaze da je muzenje ovaca poprilicno naporan posao, da tesko moze jedna osoba valjano da pomuze ovcu i da on to nece da radi. Nisam uspela da ga nagovorim iako sam imala jos musterija za mleko.

Ako neko zna, a verujem da zna, neka mi objasni koliko je tesko pomusti ovcu u odnosu na kravu?

Ma teško je i krava da se muze ;) Ne radi se to po potrebi, to je obaveza svaki dan *2.

Ruke bole, savijen si vazdan, i mislim da na to čovek ne mož' da se navikne i uživa u tome :D Pri tom, kravu možeš i muzilicom, ovcu teško.

Imam drugaricu u južnom Banatu, imaju 200 ovaca, sir se ovde u gradu prodaje ko lud, al neni roditelji kažu da je krvav posao, jer svako jutro i veče moraju da se cimaju... Za male pare... Kad sam pitala kako znaju koju su pomuzli od tolikog broja, kažu da imaju dva velika tora i porpuštaju jednu po jednu... Ja se tim ljudima divim i skidam kapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jesam kravu muzla i znam nacin kako se ovca muze, ali mene ubedjuju da treba biti jako iskusan da muzes ovcu inace ti treba jos jedna osoba i ni za zivu glavu nije hteo taj lik da mi namuze litar nedeljno za dete, a kamo li vise. Ovde nije bilo price o otkupu po niskoj ceni vec po realnoj trzisnoj maloprodajnoj.

OK. Shvatam da to nije unosan posao.

Meni je inace tuzno sto se i vuna baca a ovce moraju da se sisaju. Moja majka je sad pokupila vunu od zanjeg sisanja i ceslja je u ovo zimsko vreme kad nema drugog posla.Pravi nam jastucice. ;)

Ovde, u Barajevu,ljudi masovno pale vunu ili je bacaju u djubre. Niko je ni za sta ne koristi. Znam da je velika nauka i veliki posao cesljati i presti vunicu, ali da li je moguce da niko ne zna da vuna moze da se koristi da oplemeni zemljiste za sejanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znamo Yelo, znamo i koristili smo je za djubrenje. Do duse poslednjih godina ne za djubrenje njiva vec zemlje za voce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni sumnjala da vi ne znate ;)

Nego ovi ovde su stvarno... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni sumnjala da vi ne znate ;)

Nego ovi ovde su stvarno... <_<

aaaaaa, tako si mi slatka sa ovom izjavom ahahahaha.

Odoh da spavam nasmejana, hvala ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Baco al' bih se ja sad preselila u to tvoje selo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaaa, tako si mi slatka sa ovom izjavom ahahahaha.

Odoh da spavam nasmejana, hvala ti :)

E, bas mi je drago&milo sto te nasmejah.

Pa ja koja pojma nemam o stocarstvu i poljoprivredi, nesto negde procitam,a ovi ovde u okolini koji TREBAJU da znaju, glume snobizam ili sta? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, bas mi je drago&milo sto te nasmejah.

Pa ja koja pojma nemam o stocarstvu i poljoprivredi, nesto negde procitam,a ovi ovde u okolini koji TREBAJU da znaju, glume snobizam ili sta? :blink:

Ovi mlađi možda da... A stariji ne glume, nego neće da se više bakću kad vide da mlađi neće da naslede...

Ima glačare ili kako se već zovu radnje kojima poštom i za male pare pošalješ vunu, a oni ti ispredu za pletenje. Moja mama je ranije slala, i boje si mogao da biraš. Još imam te džempere, a prsluka da mi nije ispod jakne, stradali bi mi bubrezi u ovom prevozu preko zime. I nije me sramota me na poslu vide da skidam vuneni prsluk, ja bez njega napolju ne mogu da funkcionišem. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, bas mi je drago&milo sto te nasmejah.

Pa ja koja pojma nemam o stocarstvu i poljoprivredi, nesto negde procitam,a ovi ovde u okolini koji TREBAJU da znaju, glume snobizam ili sta? :blink:

Ajde draga pravi tu vunu, jos da naucis da pletes pa da nam ispletes par tih prsluka sto Ivancica nosi :lol:

A ne ovako odose mi pluca i setam po kuci obavijena shalom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.