Urban ili ruralan zivot?

odgovora

Objavljeno

Opet ona,zakasnila si i za jage.pred zimu imas samo pastrme(to se u nasem kraju kaze za utovljene svinje0,e za to ne kasnis,a jage i jare rezervisi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ona,zakasnila si i za jage.pred zimu imas samo pastrme(to se u nasem kraju kaze za utovljene svinje0,e za to ne kasnis,a jage i jare rezervisi :lol:

ufmljmfffkgh!!!! da ne psujem! Necu SVINJU! :angry:

Dolazim na prolece kad bude i ljubicica :lol: Imam vezu u Zlatiborskom okrugu. ;) Cvrc! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja živim u selu, i znam od koga šta kupujem, ali je sve to na minimumu proizvodnje, starih je sve manje, proizvodnja je na minimumu, a kad oni odu na onaj svet - niko mlađi neće zasuti rukave.

Odoh iz teme...

Ja opet mislim da se vremena "okreću", mislim da mladi počinju shvatati čari zemlje i šta nam ona pruža...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet mislim da se vremena "okreću", mislim da mladi počinju shvatati čari zemlje i šta nam ona pruža...

Daj bože da bude tako!

Ja sam bila u fazonu kad mi je tata umro da sve njive i opremu za obrađivanje prodamo, mm neće ni da čuje da te mašine izađu iz dvorišta. Kaže jednog dana će on da seje za nas. Mislim da će morati posle da "krči" šume da bi nešto posejao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet mislim da se vremena "okreću", mislim da mladi počinju shvatati čari zemlje i šta nam ona pruža...

Pa naravno,moj Janko je buduci farmer kako on kaze.Dete zaludjeno za taj nacin zivota i po celi dan masta o tome koliko ce imati krava,svinja,kako ce se organizovati,da li ce njegova zena to voleti.Ovih dana je malo napravio izlet o proucavanju zivotinja u Africi,ali ja mislim da kako sam kaze ne moze da doceka da poraste da se bavi farmerstvom

Salu na stranu,moja deca imaju dva sela jer smo i muz i ja sa sela i nisu im strane zivotinje i zivot na selu pa moze da biraju gde ce ziveti i ici u goste i boraviti za vikend,odmor.

U svom detinjstvu sam bila uskracena za sve cari grada a to su prodavnice,igraonice(kojih tada nije ni bilo),razne skole sportova,izbor osnovnih i srednjih skola.Moja deca sada sve to imaju,ali manjka taj cist seoski vazduh,ali zato imaju gde da odu uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj bože da bude tako!

Ja sam bila u fazonu kad mi je tata umro da sve njive i opremu za obrađivanje prodamo, mm neće ni da čuje da te mašine izađu iz dvorišta. Kaže jednog dana će on da seje za nas. Mislim da će morati posle da "krči" šume da bi nešto posejao ;)

Bravo...poštujem odluku TM....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno,moj Janko je buduci farmer kako on kaze.Dete zaludjeno za taj nacin zivota i po celi dan masta o tome koliko ce imati krava,svinja,kako ce se organizovati,da li ce njegova zena to voleti.Ovih dana je malo napravio izlet o proucavanju zivotinja u Africi,ali ja mislim da kako sam kaze ne moze da doceka da poraste da se bavi farmerstvom

Salu na stranu,moja deca imaju dva sela jer smo i muz i ja sa sela i nisu im strane zivotinje i zivot na selu pa moze da biraju gde ce ziveti i ici u goste i boraviti za vikend,odmor.

U svom detinjstvu sam bila uskracena za sve cari grada a to su prodavnice,igraonice(kojih tada nije ni bilo),razne skole sportova,izbor osnovnih i srednjih skola.Moja deca sada sve to imaju,ali manjka taj cist seoski vazduh,ali zato imaju gde da odu uvek.

Divno...u meni se takođe zna to prelamati..ali nerješeni su nam odnosi sa svekrvom...nemam pojma kako će to sve završiti...Uglavnom ne bojim se rada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvijek se na selima može naći neki dedica ili bakica koji imaju kravu/dvije...isključivo hranjene pašom...kao i gice i ostale životinje.

Moja svekrva je prilicno mlada zena i ima dve krave i naravno pravi najlepsi sir i kajmak. Doduse u nasem selu takvih zena je bas dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takve stvari ce ti nekada smetati a nekada ce ti biti smesne. Ali takve, radoznale, komsije ce ti uvek biti pri ruci. Veruj vecina ih je dobronamerna. Ja obozavam ovo moje malo mestasce, gde se svi znaju, gde ce svi da pritrce da pomognu. Kad krenem u setnju uvek se nadje neko sa kim cu da porazgovaram i da popijem kaficu. Uvek, i bez brige mogu decu da ostavim same u dvoristu da se igraju. Prija mi vazduh, prijaju mi ljudi, ma sve mi prija. Mogla bih ovako do sutra, ali necu da smaram. :D

facebook-like-buton.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno,moj Janko je buduci farmer kako on kaze.Dete zaludjeno za taj nacin zivota i po celi dan masta o tome koliko ce imati krava,svinja,kako ce se organizovati,da li ce njegova zena to voleti.Ovih dana je malo napravio izlet o proucavanju zivotinja u Africi,ali ja mislim da kako sam kaze ne moze da doceka da poraste da se bavi farmerstvom

Salu na stranu,moja deca imaju dva sela jer smo i muz i ja sa sela i nisu im strane zivotinje i zivot na selu pa moze da biraju gde ce ziveti i ici u goste i boraviti za vikend,odmor.

U svom detinjstvu sam bila uskracena za sve cari grada a to su prodavnice,igraonice(kojih tada nije ni bilo),razne skole sportova,izbor osnovnih i srednjih skola.Moja deca sada sve to imaju,ali manjka taj cist seoski vazduh,ali zato imaju gde da odu uvek.

Slazem se da je dobro kad imas izbor. Medjutim, dolazi vreme kada ce nam zdravlje biti prece i od skole i od raznih gluposti koje se odnose na konfor 21.veka. Da li je to na zalost ili na srecu,ostavljam svakom da proceni. Ja mislim da je definitivno mnogo bolje ziveti na selu, cak sad i zbog sandarda. Mislim u zemljici Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da je dobro kad imas izbor. Medjutim, dolazi vreme kada ce nam zdravlje biti prece i od skole i od raznih gluposti koje se odnose na konfor 21.veka. Da li je to na zalost ili na srecu,ostavljam svakom da proceni. Ja mislim da je definitivno mnogo bolje ziveti na selu, cak sad i zbog sandarda. Mislim u zemljici Srbiji.

Znači da se ne selim u grad ;)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram samo da kazem da kad zivis na selu uopste te nije briga za svetsku ekonomsku krizu.I uopste te ne zanima da li ce kriza biti veca ili manja,bila nebila nama je isto.Nisam u centru desavanja,a biram ono sto zelim da cujem.Milina bozija,izadjem napolje i odberem svezu crvenu papriku,grickamo dete i ja dok setamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zabrine me kad se ove nase mlade seoske mame utrkuju koja ce vise virsli, salame da kupi detetu. Nisu svesne u kakvom blagu zive, voca i povrca svezeg u izobilju. Meni se smeju jer ni moja starija deca to nejedu, ne piju sokove( narocito koka kolu). Hrane se u skolskoj kuhinji gde imaju i kuvanu hranu i ribu i otprilike sve ono sto im ja spremam. A u kuhinji se hrani otprilike 20% dece, ostala deca sa pljeskavicom u ruci im se podsmevaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači da se ne selim u grad ;)?

Jedino ako hoces da se menjamo? :lol: U kom si ti selu da porazmislim?

A sta ces u gradu, majke ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da je zdravije ziveti na selu ali je i dosta teze, cini mi se. Moja svekrva ne staje po ceo dan, da bi ubirao plodove moras dooosta truda i rada uloziti. Ne moze se sve sam stici, na selu mora da postoji zajednica koja odlicno funkcionise kako bi i rezultat rada bio odlican.

Mame koje zive na selu, ko vama pomaze oko seoskih poslova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto mi imamo MNOGO zemlje placamo radnike, naravno da radimo i mi ali sami nikada ne bi stigli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino ako hoces da se menjamo? :lol: U kom si ti selu da porazmislim?

A sta ces u gradu, majke ti?

Ja sam u selu na pola sata kolima od Beograda, tamo prema Kosmaju, paaa... :)

U gradu je lakše za putovati u školu, na posao, sve radnje rade nedeljom po ceo dan i sl.

Ali zato čist vazduh, mir i tišina, ogromno dvorište... Divota.

Mame koje zive na selu, ko vama pomaze oko seoskih poslova?

U mom slučaju ja pomažem starijima.

Oni i dalje vode sve te poslove pomažem fizikalisanjem kad stignem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u selu na pola sata kolima od Beograda, tamo prema Kosmaju, paaa... :)

U gradu je lakše za putovati u školu, na posao, sve radnje rade nedeljom po ceo dan i sl.

Ali zato čist vazduh, mir i tišina, ogromno dvorište... Divota.

U mom slučaju ja pomažem starijima.

Oni i dalje vode sve te poslove pomažem fizikalisanjem kad stignem.

Gde prema Kosmaju? Ja imam dedovinu u Barajevu? Da svratim na kafu nekad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde prema Kosmaju? Ja imam dedovinu u Barajevu? Da svratim na kafu nekad?

Može kafa :) Kreneš od Barajeva prema Guberevcima, pa te ja uputim dalje do mene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih jako voljela da imam kućicu na selu i da mm, naša djeca i ja tu živimo, imamo svoju bašticu, voćnjak, nešto životinjica i milina Božija. Muka mi je više od ove gradske larme, zvuka automobila, zagađenog vazduha i svega ostalog. Još sam ja u predgrađu al sve je to isto. Znam da bi imali više posla, ali rad je koristan, bolje nego da samo sjedim i buljim i ekran. Mislim da ljudi sve više shvataju koliko je život bio mnogo ljepši pre, bez sve ove silne tehnologije, i da se sve više okreću životu na selu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može kafa :) Kreneš od Barajeva prema Guberevcima, pa te ja uputim dalje do mene. ;)

Cool!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda zato sto sam odrasla na selu i motika i vila mi nisu strane,pozelela sam da okusim i gradski zivot,da ti je prodavnica ispred nosa i ako nesto zaboravis imas izbor u pola noci da to nadjes,a da ne pricam o putovanju autobusom koji zimi kaaasni,smrzavanju i sl.Kad sam pocela da zivim u gradu videla sam da mogu zimu u patikama preterati.

Mi smo se odlucili na zivot u gradu zbog posla i da bi osnovali zivot van zajednice ostalih ukucana.

Ali imamo dva sela u koja idemo i deca ce imati sutradan izbor.

Tako da sam u prednosti u odnosu na one koji zive u gradu,a nemaju nikog na selu.

A da ne pricam o plodovima sume koju moja majka zaposeda u sva godisnja doba i sprema sokove i cajeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazem ja, blago vama i vasoj deci...

Ipak, to sa prodavnicom ispred nosa se bas i ne slazem jer te prodavnice sluze za "sisanje ovaca" koji ne kupuju na vreme ili nemaju gde da lageruju. :lol:

Autobus ne cekam ni u gradu, pa mi se to cini kao nikakva stavka ;)

Vise bih volela da imam 3 struka paradajza da me ne ucenjuju na pijaci, krompir koji necu placati 1E/kg i mladi luk koji nije otrovan...na primer. Mi to u gradu ne mozemo da imamo osim ako nemamo kucu i okucnicu malo vecu...a ti su bas retki.

Prema tome, radije bih ja u grad u shopping i kulturno uzdizanje, a nocu da lepo spavam uz crvrcke,na primer. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazem ja, blago vama i vasoj deci...

Ipak, to sa prodavnicom ispred nosa se bas i ne slazem jer te prodavnice sluze za "sisanje ovaca" koji ne kupuju na vreme ili nemaju gde da lageruju. :lol:

Autobus ne cekam ni u gradu, pa mi se to cini kao nikakva stavka ;)

Vise bih volela da imam 3 struka paradajza da me ne ucenjuju na pijaci, krompir koji necu placati 1E/kg i mladi luk koji nije otrovan...na primer. Mi to u gradu ne mozemo da imamo osim ako nemamo kucu i okucnicu malo vecu...a ti su bas retki.

Prema tome, radije bih ja u grad u shopping i kulturno uzdizanje, a nocu da lepo spavam uz crvrcke,na primer. :rolleyes:

A kad zri žito ima i svitaca, moje dete se ove godine oduševilo kad je videlo da blinka po dvorištu...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sve blizu, i prodavnica i veci grad, a o mladom luku i krompiricima da ne pricam. :D Lepo ti Yelena dodjes kod mene i pokupis sve sto ti treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.