Urban ili ruralan zivot?

odgovora

Objavljeno

Da, bre! Citam i kao da citam temu o montaznim kucama.

Ako je nekom ruralan zivot ziveti u kuci, to je mozda duga stvar. :D

E bas se malopre vracamo od nekih prijatelja i prilazim kuci gledam jos uvek imaju one stare drvene kacare u kojima su ljudi nekada ziveli.

Podovi od zemlje,zidovi daske,a nema ni 10m2.

Pomislih Jelena ako ovo vidi ima da pobegne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas se malopre vracamo od nekih prijatelja i prilazim kuci gledam jos uvek imaju one stare drvene kacare u kojima su ljudi nekada ziveli.

Podovi od zemlje,zidovi daske,a nema ni 10m2.

Pomislih Jelena ako ovo vidi ima da pobegne...

Mi u takvoj boravimo na Kokinom Brodu. Naravno bez vode i struje. Ustvari, vode imamo sa potoka za pice a kupamo se u jezeru. Inace, kucica ima 12kvadrata i unutra imamo cak i smederevac. Ja sam uvek zaduzena za vatru. MM drvoseca.

Pre trudnoce smo otisli tamo na 7 dana, a ostali 20. I ja nisam htela nazad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bre! Citam i kao da citam temu o montaznim kucama.

Ako je nekom ruralan zivot ziveti u kuci, to je mozda duga stvar. :D

Heheheheh pa nije baš...evo postidele smo se...

Moj konačni glas ide urbanom životu u zelenišu i sa životinjama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad bi dušu prodala da se vratim u Beograd!!!!!

Džaba mi zdrav vazduh kad nemam lekara kad mi treba.

Džaba mi zdrav vazduh kad nemam apoteku, prodavnicu...

Ma džaba da nabrajam - kako je ko navikao - tako mu je.

30 godina sam živela u Bg i dođoh na selo u Sloveniju. Priroda jeste prelepa, divno je - ali nemate pojma koliko me frustrira činjenica da imam samo jednog ginekologa na raspolaganju (sad ga menjam i idem kod nekog 20km dalje), jednog pedijatra, jednu apoteku, NI JEDAN dragstor.......

BEOGRAD MI JE MAJKA MARA (ili ti GRAD)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam rodjena u Dalmaciji u gradu na moru, malom, ali lepom... Vec 20 godina zivim u Beogradu... Nikada nisam bila na selu, najruralnije mesto gde sam ikad bila, a i to je gradic je Backa Palanka, domace zivotinje sam videla izbliza kad sam sa mm bila u Smederevu... Nisam imala kada, niti sam mogla gde, jer nismo imali nikog sa sela...

Ne bih zivela na selu, cak ni u kuci... Volim stanove, mada volim velike, prostrane stanove koji imaju preko 100 m/2... Dovoljno mesta za sve... Nas stan je zaista velik i lep, sada smo na drugom delu Zemuna od mojih roditelja koji imaju stan na Zemunskom keju kod hotela Yu, pa planiramo da i mi kupimo u tom kraju stan, jer nam se vise svidja taj deo... prosto volimo da smo sto blize centru i na lepoj lokaciji, iako sad imamo duplex, zgrada ima 3 velika stana i svoje veliko dvoriste, mi bismo radije negde drugo... Dvoriste za veliku terasu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u takvoj boravimo na Kokinom Brodu. Naravno bez vode i struje. Ustvari, vode imamo sa potoka za pice a kupamo se u jezeru. Inace, kucica ima 12kvadrata i unutra imamo cak i smederevac. Ja sam uvek zaduzena za vatru. MM drvoseca.

Pre trudnoce smo otisli tamo na 7 dana, a ostali 20. I ja nisam htela nazad ;)

Na Kokinom Brodu?! Tamo i moji svekrva i svekar odlaze preko leta :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad bi dušu prodala da se vratim u Beograd!!!!!

Džaba mi zdrav vazduh kad nemam lekara kad mi treba.

Džaba mi zdrav vazduh kad nemam apoteku, prodavnicu...

Ma džaba da nabrajam - kako je ko navikao - tako mu je.

30 godina sam živela u Bg i dođoh na selo u Sloveniju. Priroda jeste prelepa, divno je - ali nemate pojma koliko me frustrira činjenica da imam samo jednog ginekologa na raspolaganju (sad ga menjam i idem kod nekog 20km dalje), jednog pedijatra, jednu apoteku, NI JEDAN dragstor.......

BEOGRAD MI JE MAJKA MARA (ili ti GRAD)

To i ja kazem, sve je onako kako si navikao, ja volim velike gradove, zivela sam 2 godine i u Melburnu i prosto volim urban zivot, volim mogucnosti koje grad pruza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i ja kazem, sve je onako kako si navikao, ja volim velike gradove, zivela sam 2 godine i u Melburnu i prosto volim urban zivot, volim mogucnosti koje grad pruza...

Ja sam se vec uplasila ovde niko ne voli grad! Sad mi je lakse... :lol:

I ja volim grad,gradski zivot, guzvu, haos, uzurbanos. Pre svega grad pruza ogromne mogucnosti i izbor sto nema na selu! Svaka cast selu, nisam ni protiv sela ali nekih mesec dana najvise i posle pravac na "gradski vazduh"!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ovo Danka ljubimac ili za jelo? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ovo Danka ljubimac ili za jelo? :rolleyes:

Mnogo je slatko, nadam se da je ljubimac :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo je slatko, nadam se da je ljubimac :rolleyes:

Ma kakav ljubimac,odavno je ono zavrsilo u necijem stomaku.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakav ljubimac,odavno je ono zavrsilo u necijem stomaku.... :lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakav ljubimac,odavno je ono zavrsilo u necijem stomaku.... :lol:

Auu, Danka, nadam se da ovo ne čita neko iz Društva za zaštitu životinja!

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auu, Danka, nadam se da ovo ne čita neko iz Društva za zaštitu životinja!

:lol:

Prasici nisu zasticena vrsta,i jos uvek je dozvoljeno klanje...i krkanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo svratih i ja posle duzeg vremena! Dopala mi se tema pa da prokomentarisem.

Bez obzira, zivot u gradu je ipak bolji. Zato sto ti je sve tu, ne moras da budes vezan za auto. Sutradan, kad dete poraste i krene u skolu ono ce morati u grad.

Ne kazem da je zivot na selu los, ali ipak ima svojih mana. Volim da odem na selo, ali na vikend ili na par sati leti da pobegnem od vrucine. Ali, na selu ne bih zivela!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na Kokinom Brodu?! Tamo i moji svekrva i svekar odlaze preko leta :) .

Onda oni znaju da uzivaju ;) Trebalo bi i vi jednom da odete. Jesi videla slikice na temi 'putovanja'?

Bebo, seoski turizam se fino razvija u Srbiji. Kad ti dete stasa, vodi ga da vidi kravice, prasice, koke,patke...deci je to neophodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Promasila sam temu bila sam na obe u isto vreme, neka neko od admina izbrise post :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda oni znaju da uzivaju ;) Trebalo bi i vi jednom da odete. Jesi videla slikice na temi 'putovanja'?

Bebo, seoski turizam se fino razvija u Srbiji. Kad ti dete stasa, vodi ga da vidi kravice, prasice, koke,patke...deci je to neophodno.

Pre sam za varijantu da o godisnjem odmoru vodim dete na more i na planinu, a zivotinje ce videti pre nego sto je mama u svakom slucaju, jer rodbina mm ima veliko imanje u Smederevu, nema nesto mnogo zivotinja, moci ce da vidi bar koke i nekad veliko prase, kad deda mm kupi na koji mesec, a dobar prijatelj mm iz Valjeva ima kravice, tako sam i ja videla zivotinje i mm, pa ce tako i nase dete... Ne smatram da je strasno kad dete odraste bez sela i ja sam, pa mi nista ne fali... Nismo mi krivi sto nam niko ne zivi na selu... A seoski turizam, ja ni u banje ne idem, svaki slobodan dan koristimo za more, imamo stan na moru i to je nasa manje urbana oaza... Ne mora se uvek otici na selo, da bi se bilo van gradske buke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo svratih i ja posle duzeg vremena! Dopala mi se tema pa da prokomentarisem.

Bez obzira, zivot u gradu je ipak bolji. Zato sto ti je sve tu, ne moras da budes vezan za auto. Sutradan, kad dete poraste i krene u skolu ono ce morati u grad

Pa mi koji zivimo na selu nije nam zabranjen ulazak u grad.I mi imamo bas sve isto kao i vi.Tacno je da smo vezani za auto,ali covek se navikne.Npr.vi ste vezani za pijacu,mesaru,pekaru mi nismo.

Sto se tice skola,postoje i seoske skole.Ta deca obicno budu djaci za primer deci iz grada.Budu uspesni jer obicno znaju sta hoce i imaju cilj.Ali ipak na kraju zavrse u gradu ;)

Moram jos ovo da prokomentarisem tacno je da ne kraju zavrse u gradu,i samo se pitam sta ce biti kada u Beogradu vise ne bude bilo mesta za te tolike studente i radnike koji tamo odlaze???I zasto sva omladina odlazi iz provincije u velike gradove,dok sela ostaju opustosena.Sav novac drzave se ulaze u Beograd,a sta je sa provincijom??Zasto nas taj Beograd pustosi i dokle ce to tako da ide...Da li se u svetu tako radi,na sta ce na kraju spasti ova jadna Srbija,kad ono odakle smo dosli bacamo pod noge????? :angry:

P.S Anchi,ovo se nista nije odnosilo licno,samo sam ti u prvom delu odgovorila,ali prosto sam besna,pa sam i ovo drugo morala dodati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O tome treba da misli selo, a ne grad, posto deca idu IZ sela, pa je to problem same ruralne sredine... To je njihova potreba za BG-om, a ne obratno...

I izvini, ali lose je biti vezan za kola, ja jesam za prodavnicu, ali ja do supermarketa predjem ulicu i nadjem sve sto mi treba, to jeste prednost, koliko se god pravili da nije, kao i mogucnosti obrazovanja, sto si onda ti isla u BG u srednju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O tome treba da misli selo, a ne grad, posto deca idu IZ sela, pa je to problem same ruralne sredine... To je njihova potreba za BG-om, a ne obratno...

I izvini, ali lose je biti vezan za kola, ja jesam za prodavnicu, ali ja do supermarketa predjem ulicu i nadjem sve sto mi treba, to jeste prednost, koliko se god pravili da nije, kao i mogucnosti obrazovanja, sto si onda ti isla u BG u srednju?

Pa naravno Bebice da bi se obrazovala,jer mi selo tu mogucnost ne pruza,ALI je tuzno sto ta ista omladina kada ode tamo i ostaje.E sad ti kao fakultetski obrazovana zena bi trebala da znas da tu nije krivo ni selo ni grad,vec drzava koja mladom strucnom kadru nije obezbedila mesta za zaposlenje,pa najcesce i oni iz gradova odlaze dalje u inostranstvo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice ove teme licno se opredeljujem za urban zivot,zasto?Zato sto sam rodjena u Beogradu,deca su mi rodjena u Beogradu,volim Beograd i sve njegove vrline i mane.Kada sam se udala dosla sam u Kaludjericu,neki kazu nadomak Beograda a neki cak i Beograd :D...Ne zalim se ali se isto tako i ne odricem buke i graje,smoga i dima na koji sam navikla i VOLIM GA!

Svaka cast ljudima koji zive i rade na selu jer,definitivno,beogradske pijace bi bez njih bile puste a i kako bismo se mi naviknuti na smog hranili zdravo.Opet mi kupujemo a oni ne...kako god,ali je jedno definitivno da deca sa sela dolaze u Beograd zato sto tu vide vece mogucnosti a deca rodjena tu polako bez istih ostaju upravo zbog pridoslica.

Volim seoski turizam ali samo kao turizam i ni u jednom trenutku ne bih pomislila da ja tu negde mogu da zivim.Ne bih mogla.Mm ima kucu na Vlasini i tamo je prelepo i volim da odem,ali samo na vikend ili odmor nista vise od toga jer cu se uvek vracati svom smogu i Beogradu ako ne iz drugog razloga to je da isti ne prepustim onima koji ceo zivot zive na selu zeleci da dodju ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno Bebice da bi se obrazovala,jer mi selo tu mogucnost ne pruza,ALI je tuzno sto ta ista omladina kada ode tamo i ostaje.E sad ti kao fakultetski obrazovana zena bi trebala da znas da tu nije krivo ni selo ni grad,vec drzava koja mladom strucnom kadru nije obezbedila mesta za zaposlenje,pa najcesce i oni iz gradova odlaze dalje u inostranstvo. ;)

Danka, ti ljudi biraju zanimanja koja ce im dati sansu u gradu, a ne u selu... Oni zele zivot u gradu... Veruj mi moj fax je pun unutrasnjosti, a vecina ih se zaposli kasnije...

A sama si odgovorila, tvoje selo ti nije pruzilo mogucnost, tako da nije problem grad, vec selo i njegova mesna uprava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, ti ljudi biraju zanimanja koja ce im dati sansu u gradu, a ne u selu... Oni zele zivot u gradu... Veruj mi moj fax je pun unutrasnjosti, a vecina ih se zaposli kasnije...

A sama si odgovorila, tvoje selo ti nije pruzilo mogucnost, tako da nije problem grad, vec selo i njegova mesna uprava...

Bebice ti si u pravu,ali gde bi se zaposlio u selu npr filolog,stomatolog...?Ako bi kako kazes "mesna uprava"obezbedjivala svima zaposlenje iz svoje struke onda nebi vise bilo ruralnih sredina,sve bi bilo urbano... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebice ti si u pravu,ali gde bi se zaposlio u selu npr filolog,stomatolog...?Ako bi kako kazes "mesna uprava"obezbedjivala svima zaposlenje i svoje struke onda nebi vise bilo ruralnih sredina,sve bi bilo urbano... ;)

Pa zato postoji Sumarski, Poljoprivredni fakultet, a izvini, zar selu nije potreban stomatolog, vama se ne kvare zubi? Ili nastavnice srpskog, engleskog, pa i biologije, ne treba vam advokat za parnice ili sudija... Svako zanimanje je potrebno, ali je tu stvar da ljudi odu, sa namerom da se ne vrate, zbog boljih uslova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.