Urban ili ruralan zivot?

odgovora

Objavljeno

Heheh, grad bakra... Bor

He ,he to je i moj grad

Inace seoski turizam i nije bas razvijen u nasem kraju, ali ima par smestaja koje mogu da preporucim, a i mesta za obilazak.Borsko jezero, Brestovacka banja, Zlotcke pecine i Lazarev kanjon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheh, grad bakra... Bor

Jasno kao dan! urbano! Drago mi je da se Bor ponovo razvija.

Sto se seoskog turizma tice nije nesto razvijen, osim tu jednog etno sela nedaleko, ali to bi vama iz grada bilo zanimljivo, meni nije, a za prenociste jeste problem. Ali ako neko prolazi, nek se javi imace besplatan smestaj kod mene :) :) :) !!!

Sad jos kazi tacno mesto, jer mi put Dunava znamo da pratimo. ;)

He ,he to je i moj grad

Inace seoski turizam i nije bas razvijen u nasem kraju, ali ima par smestaja koje mogu da preporucim, a i mesta za obilazak.Borsko jezero, Brestovacka banja, Zlotcke pecine i Lazarev kanjon...

Preporuci slobodno ovde. Nek nam stoji kao info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto adrese sa you tube da vidite Lazarev kanjon, pecine i motel koji od proletos ponovo radi kao i hotel na jezeru koji je renoviran.

I adresa privatnih smestaja http://www.selo.co.rs/listing_browse.php?city=Bor

Pa ako se neko odluci za ovu destinaciju nek mi pusti pp za opsirnije informacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace mi malo skrenusmo sa teme :D . Ja trenutno zivim u selu koje 15 km od grada, i ima postu, ambulantu, apoteku, 8 prodavnica mesovite robe, 2 kiusa, 3 poljoprivredne apoteke, pekaru, 1 kafanu, 2 kafica i da ne nabrajam dalje, fabriku, auto mehanicarske radnje...Zivela sam i u gradu i van u inostrastvu 6 meseci, tako da znam prednosti grada i metropola ali i prednost sela i provincije. Sta da vam kazem ja kad se uzelim grada odem busem ili autom do grada, isetam se, izgledam izloge, napazarim i kad me smori guzva vratim se kuci. Imam svoje dvoriste sa kucnim ljubimcima i par domacih zivotinja, vrt sa travnjakom i cvecem, bastu gde uzgajam povrce i neko voce (malinu i jagode) vocnjak sa ne prskanim vocem. Ja volim i grad i selo.

Anonymous i Neuhvatljiva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se nadovezem na moju sugradjanku ja bih da preporucim i RTB klub u banji. Sobe su fenomenalne, imali smo nocenje posle svadbe tamo...

Aaa imamo i kafic pod zemljom :D

Ajte zene ovamo da se druzimo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vise za onu "u gradu zivi, selo hvali" :) mi smo u gradicu. Ali imamo i bastu i sve domace proizvode, malo dalje od kuce. Ja sam zivela u selu pre udaje. Sad ga nikad ne bih izabrala za zivot, mada asm dok sam odrastala mislila da je to naaajlepse mesto na svetu, meni je bilo super :) zbog drustva i druzenja. Ali sad NIKAD! Sto Maki rece, od baba na ulici ne mozes proci (isto Vojvodina), ono "cija si ti" je bilo kad sam bila mala, posle te zapamte (a fora zaborave gde su ostavile naocare), pa onda ide "malo u setnju, ako. A kod koga cete?" Ozbiljno vam kazem i jos zavire sta nosis u ruci! Sad su poceli da otvaraju supermarkete pa ima hleba preko dana inace pises se za hleb danas da bi imao sutra! I to da dodjes do 10 po hleb ili ga nema. A od traceva poludeti. Ja ne mogu tu mnogo da se zalim, mene nisu bas ni dirali, ali znam ljude i moje drugarice koje nisu ispustali iz usta. Ili ako cuju da se neko udaje, zeni odmah dodju da izvide kako i sta se desava. A da ne spominjem pijancenje ispred prodavnice, pa moras da se provlacis izmedju alkosa da bi usao u prodavnicu. Jos ako kupujes uloske, milina!

Ja sam za grad :)

Joj, sad si me vratila u detinjstvo. Tako je i meni bilo. U kom selu si rasla?

A kad dodje leto, pa kad izadju na sor uvece i uberu granu oraja i teraju komarce i zagledaju ko prolazi.... :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace mi malo skrenusmo sa teme :D . Ja trenutno zivim u selu koje 15 km od grada, i ima postu, ambulantu, apoteku, 8 prodavnica mesovite robe, 2 kiusa, 3 poljoprivredne apoteke, pekaru, 1 kafanu, 2 kafica i da ne nabrajam dalje, fabriku, auto mehanicarske radnje...Zivela sam i u gradu i van u inostrastvu 6 meseci, tako da znam prednosti grada i metropola ali i prednost sela i provincije. Sta da vam kazem ja kad se uzelim grada odem busem ili autom do grada, isetam se, izgledam izloge, napazarim i kad me smori guzva vratim se kuci. Imam svoje dvoriste sa kucnim ljubimcima i par domacih zivotinja, vrt sa travnjakom i cvecem, bastu gde uzgajam povrce i neko voce (malinu i jagode) vocnjak sa ne prskanim vocem. Ja volim i grad i selo.

Milina božija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

']

Sad jos kazi tacno mesto, jer mi put Dunava znamo da pratimo. ;)

Pa Dunav odlazi svojim putem, a nas prati Velika Morava. Mesto se zove Zabari, kod Pozarevca, malo okruglo mesto, nema da promasis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Inace, sve ovo sto je navela Valentina, vazi i za moje mesto, Dom zdravlja, posta, banka, sup, poreska, opstina, nekoliko kafica, prodavnica, polj. apoteka, kuca sa dvoristem ,dva pasa i malom bastom gde je naravno neprskano voce i povrce. I isto tako kad se zazelim grada odem do mojih u Bgd, ili Pozarevac, Svilajniac, Velika Plana to su mesta koja su nama blizu i gde mozemo da odradimo i neke ozbiljnije poslove.

valentina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, sad si me vratila u detinjstvo. Tako je i meni bilo. U kom selu si rasla?

A kad dodje leto, pa kad izadju na sor uvece i uberu granu oraja i teraju komarce i zagledaju ko prolazi.... :lol: :lol:

Da, bez grane nigde :) Sase :) a ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bez grane nigde :) Sase :) a ti?

Ja sam iz Batajnice, mada se sve to urbanizovalo i ne mogu da kazem da je Bataja selo. Bila nekad, ali u zadnjih 10ak godina posle silnih migracija sve se promenilo. I meni se to ne svidja uopste. Ja volim tako mala sela. Imaju dusu. Jeste da me je nekada nerviralo to sto i tebe vezano za babe koje sede na soru, ali sada kada vise toga nema nekako me sve nedostaje.

Cesto sam prolazila kroz Sase kada sam isla kod kume u Slankamen. A i kao klinka sam imala dve drugarice iz Sasa koje su dolazile u Batajnicu kod svoje tetke.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozete da mi kazete koliko je susa unistila vase prinose u ruralnom svetu?

Prinosi su prepolovljeni, bukvalno. Kod nas je nesto bolja situacija jer smo kasnili sa setvom pa nas je neka kisica podtkacila ali prinosi su svakako znatno smanjeni. Uzas, sto rece Neuhvatljiva bice ovo jako teska godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

']

Sad jos kazi tacno mesto, jer mi put Dunava znamo da pratimo. ;)

Pa Dunav odlazi svojim putem, a nas prati Velika Morava. Mesto se zove Zabari, kod Pozarevca, malo okruglo mesto, nema da promasis!

Znam tacno gde si. Mi najcesce idemo (ili smo isli) U Veliko gradiste, pa znam gde je skretanje za Zabare. ;)

Prinosi su prepolovljeni, bukvalno. Kod nas je nesto bolja situacija jer smo kasnili sa setvom pa nas je neka kisica podtkacila ali prinosi su svakako znatno smanjeni. Uzas, sto rece Neuhvatljiva bice ovo jako teska godina

Tuga, tuga. Na svu krizu bice krize.

Jeste da nije ovo tema, ali mi se javlja da cemo za koju godinu ziveti u komunama koliko ce nam tesko biti. :(

Comsi-Comsa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.