Urban ili ruralan zivot?

odgovora

Objavljeno

Jelena evo tema za caskanja i pozivamo i druge devojke da iznesu svoja misljenja.............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ja cu da citiram zadnje postove sa 'zenskih prica', pa cemo da nastavimo ovih dana... ocekujemo da cete da iznesete svoje 'za', svoje ' protiv', svoje misljenje generalno.

Trmalja ja zivim 10 km od grada.Bas na selu i uzivam.Imam svoje proizvode domace,oko mene prostranstvo,dete raste u zdravoj sredini.Sada punih 7 meseci,ni najmanja prehlada.Veliko domacinstvo sa puno stoke i imanja.Ali zato imamo privatan auto servis,zivimo vrlo lepo,imam svoj auto,koristim i sve prednosti grada.Za mene je zacas upaliti auto i otici do grada.Ne libim se rada ali znam i da uzivam,zivim savremenim zivotom kao i svi.Izlazimo,letovanja,setnje i sl.Umem i da zavrnem rukave da pomognem,ali rad mi se uvek isplati.ne oskudevam ni u cemu.Za mene i dete uvek sve najbolje i najkvalitetnije.

Svoj zivot nebih menjala ni za cij na svetu.Iskusila sam i zivot u gradu stanovala u BGu 4 godine.Zato uzivaj,jer to ceti biti raj bas kao sto je meni moj.Uzivaj. :)

Dakle, ja sam nasla svog idola na forumu!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zbog cega??????Ne razumem.

Jesi li ti plava? :lol::lol: Pa ja takav zivot hocu...kao tvoj! Svi misle, pa i mm da se zezam kad kazem da cu sve da prodam i da idem da cuvam ovce negde. Uopste se ne zezam. Ja bih volela generalno da posecujem ovu civilizaciju samo turisticki. ;) Idi na temu " karijera pre svega", tamo sam prvo pisala.

E pa ne cuvam ja bas ovce i ne idem u grad samo turisticki,vec skoro svakodnevno.I ne bavim se svim tim poslovima,samo pripomazem i naravno iz dobre volje,imam koristi od toga.I prezadovoljna sam svojim zivotom,samom sobom i svime sto me okruzuje.

E bas zbog toga volim pametne,uspesne ljude jer nemem apsolutno nikakve komplekse,jer sam ispunjena.Naci cu bolju temu da caskamo o ovome........

Nisam ja ni htela da kazem da ti cuvas ovce, nego da bih ja. Lako sam ja ukapirala da vi imate cool posao i plus sve ostalo. Moj izbor je malo drugaciji,a tvoj zivot je najpriblizniji mojim zeljama.

Bas bih volela da caskamo... samo je glupo ako budemo same na toj temi :unsure:

Ja sam otvorila temu,a ti kad stignes kopiraj nase poslednje postove.Laku noc... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka ja bi kod tebe na jedno mesec dana sa svo četvoro dece :D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, znala sam da ces se ti prva javiti! Nanjusila temu pa to ti je :P

Mnogo te volim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, znala sam da ces se ti prva javiti! Nanjusila temu pa to ti je :P

Mnogo te volim!

:wub:^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa evo jos jedne seljancice. Moj zivot je skoro identican Dankinom samo sto mi nemamo auto servis. Ja sam se iz Panceva( ekoloskog grada ) udala na selo i nekajem se.Imamo veliko imanje sto podrazumeva puno zemlje i puno raznorazne stoke. Udaljeni smo 40-tak km od Panceva sto je za nas prava sitnica jer smo u gradu najmanje dva puta nedeljno.Grad mi apsolutno nefali,fale mi mozda dragi ljudi koje bih volela da vidjam svakodnevno. Mislim da je moje dete u velikoj prednosti u odnosu na vecinu dece sto se tice bezbriznog i zdravog odrastanja. Milina mi je kad ugostim moje rodjake i prijatelje iz grada koji obozavaju da dodju kod nas na krkanluk i obavezno spavanje,klinci bezbrizna jurnjava i druzenje sa zivotinjkama.Bas pre neki dan pricam sa mm i kazem da mi se cini da polako dolazi nase vreme,vise ce se ceniti seljak i njegova muka i da cemo valda napokon uzivati u plodovima naseg rada u onoj meri koju zasluzujemo.Nelibim se posla kada treba,mada moram priznati da je to bas retko jer je sad sve toliko uznapredovalo da mm bukvalno sam obradjuje ........ lanaca zemlje.Sto se tice naseg drustvenog zivota mislim da smo aktivniji nego vecina ljudi kojima je dostupno pozoriste,bioskop,sportske aktivnosti...Sve je stvar organizacije i dobre volje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka ja bi kod tebe na jedno mesec dana sa svo četvoro dece :D:P

mna samo izvoli,ima mesta za sve,to bi bio sevap za decu.Kod Bace je ipak naseljenije,ali kod mene,jos dve kuce i to je to.Izgleda kao da je na kraju sveta,ali ipak sve tako blizu i na dohvat ruke.

I nismo valjda samo Baca i ja jedine zene sa sela?Baco priznaj da zivis srecan zivot i da ga nebi menjala nizasta na svetu.I da cenis sve sto imas,sa ponosom pricas o tome.

I istina je da imamo bogatiji drustveni zivot od onih u gradu,jer prosto covek na selu ima vremena za sve..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam vise za manje sredne, mi smo trenutno u gradu u stanu i to me gusi jakooo, poceli smo praviti kucu van grada jedno 20 tak km i nadam se iskreno da cemo se preseliti ove godine najvise zbog deteta. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"JA SAM SELJAK U SRCU I DUUUUŠIIIII" :D

E ovako, volela bih da zivim na "selu" koji je nadomak Beograda na svega par minuta voznje. I mm i ja idemo ka tom cilju. On do duše sanja o Salašu ali ja baš ne volim toliku odsečenost od civilizacije, bar ne trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 26 god živela u ruralnoj sredini,ne baš selo,više varošica a sad sam u gradu,varošicu volim jer je to moje rodno mesto,ali mi je puno toga nedostajalo dok sam odrastala,npr trniranje nekog sporta,kursevi jezika isl.Sad mi je lepo u gradu,ali bi za dete selo zbog čistog vazduha,zdrave hrane,zbog svega zdravog što su moji roditelji želeli za mene a ja patila za nečim drugim...

Slažem se da će doći vreme kad će ljudi početi više da se sele na selo,ja tu imam veliki izbor,oću u varošicu ili u još ruralniju sredinu od nje,gde mm ima prelepu starinsku kuću od babe i dede,ali za sad ostajem ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM VISE ZA TO DA IMAM KUCU SA DVORISTEM U NEKOM MIRNIJEM DELU GRADA STO DALJE OD CENTRA.bez grada ne mogu,takva sam...dosla sam iz manjeg grada u veci.u mnajim sredinama ne volij ljude i mentalitet.

znaaam,sad ce neko reci,gledas svoja posla i gotova stvar,ali da li je bas to tako?

znam da tek u gradu ima svacega,ali mi je tu lakse da se distanciram od okruzenja.

nisam protivnik ruralnog zivota,naprotiv,svako po svojoj meri.

volela bih da imammneku vangradsku oazu gde moze da se zbrise s vremena na vreme,da se pobegne iz guzve i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS vi govorite o beogradu ,a ja o NS..ne mogu se porediti! ja u BG ne bih zivela ni da MENI NEKO PLACA :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS vi govorite o beogradu ,a ja o NS..ne mogu se porediti! ja u BG ne bih zivela ni da MENI NEKO PLACA :lol::P

jaoooo vi novosađankeeee :wacko: mislim stvarno .... ;):lol: Stvarno skoro svaki novosađanin (čak i oni koji žive u bgu) imaju ovakav stav. Što je i meni logično jer mi Novi Sad dođe kao sređen, tihi i spor grad za razliku od Bga (džungla)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 26 god živela u ruralnoj sredini,ne baš selo,više varošica a sad sam u gradu,varošicu volim jer je to moje rodno mesto,ali mi je puno toga nedostajalo dok sam odrastala,npr trniranje nekog sporta,kursevi jezika isl.Sad mi je lepo u gradu,ali bi za dete selo zbog čistog vazduha,zdrave hrane,zbog svega zdravog što su moji roditelji želeli za mene a ja patila za nečim drugim...

Slažem se da će doći vreme kad će ljudi početi više da se sele na selo,ja tu imam veliki izbor,oću u varošicu ili u još ruralniju sredinu od nje,gde mm ima prelepu starinsku kuću od babe i dede,ali za sad ostajem ovde :)

I ja sam odrasla na selu,i pored toga vrlo uspesno sam trenirala moderni ples,i nisam bila uskracena ni za sta.I moje dete ce ici u vrtic,trenirati neki sport bas kao i sva druga deca.

I kada sam sa 15 godina otisla u Bg nisam podivljala,vec sam zivela super zivot i tamo.

I iako sam imala uslova za fakultet,kod mene je pobedila ljubav.

I zbog toga se ne osecam manje pametno ili nesigurno.Jer sam vrlo svesna svojih kvaliteta i nisam zena po kalupu mpdernog sveta gde svi licimo jedni na druge.

Naravno ovo se ne odnosi licno na tebe,samo konstatacija,i postujem svaciji izbor.

t4705.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS vi govorite o beogradu ,a ja o NS..ne mogu se porediti! ja u BG ne bih zivela ni da MENI NEKO PLACA :lol::P

Ni ja ni ja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odrasla sam u malom gradu, studirala u velikom, zivela par godina na selu (ne ruralnom), sada opet zivim u malom gradu. Oba gradica u kojima sam zivela/zivim imaju par desetina hiljada stanovnika, dovoljno veliki da je u njima sve sto je neophodno, a i da se moze peske skoro svuda.

Ali u Srbiji biti u selu ili gradu iz mog iskustva nema tako veliki znacaj ko biti na severu ili jugu. Na jugu iako grad sa 75000 stanovnika, nije imao bioskop, zatvoreni bazen, skole baleta, plivanja, individualnih sportova isl kad sam ja tamo odrastala. Sada je, nadam se, bolje (cure koje su jos tamo mogu reci). Severnije su stvari obicno drugacije.

Na selu nam je bilo divno jer smo ziveli u kuci sa omanjim parcetom zemlje okolo usred netaknute prirode. Imali smo na dohvat ruke i sumu i potoke i jelene da nam jedu ruzine pupoljke i zeceve i fazane da skakucu i setaju bastom. City nam je bio na 10km ili 15min kolima.

Gradic u kome smo sad je mali, ali ima sve sto nam trenutno treba. Na 2min hoda smo od bioskopa, na 10min od centra i zeleznicke stanice, imamo leisure centar na istoj udaljenosti, za malu razne skolice i dodatne grupe i aktivnosti, za citavu porodicu ponesto. Trenutno nam odgovara.

Kasnije,kad bude krenula u skolu bicemo verovatno na sasvim drugacijoj lokaciji, ali otom potom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco, to je zivot! To sam rekla i Danki!

Ja, na srecu, imam dedovine(nekoliko hektara na par lokacija) na 25 km od Beograda i vec se godinama premisljam da se tamo selimo. Medjutim, mm ne voli promene i to ce ubedjivanje da traje.

Ne samo zbog promena vec i zbog ulaganja. Ja sam pre par godina bila za to da prodamo stan i da napravimo montaznu drvenu kucu, sa jos nekim idejema o poslu, ali nisam reagovala dovoljno agresivno, cene stanova pale i sad cak i da hocu sve sto sam zamislila, nemam dovoljno.

Ipak, nadam se, jednog dana da cu ispuniti zelju.

Urbane sredine mi je dosta. 39 godina zivim u Beogradu i zaista mi je dosta Beograda. Nesto cu sigurno uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM VISE ZA TO DA IMAM KUCU SA DVORISTEM U NEKOM MIRNIJEM DELU GRADA STO DALJE OD CENTRA.bez grada ne mogu,takva sam...dosla sam iz manjeg grada u veci.u mnajim sredinama ne volij ljude i mentalitet.

znaaam,sad ce neko reci,gledas svoja posla i gotova stvar,ali da li je bas to tako?

znam da tek u gradu ima svacega,ali mi je tu lakse da se distanciram od okruzenja.

nisam protivnik ruralnog zivota,naprotiv,svako po svojoj meri.

volela bih da imammneku vangradsku oazu gde moze da se zbrise s vremena na vreme,da se pobegne iz guzve i to je to.

Isto! Dosla iz provincije, pobjegla od ljudi koji radije gledaju tudja posla nego svoja i takvi su ne mozes im nista! Posto sam sad u NS, ja sam zapela za Klisu, zato sto je puna Bosanaca, a mm je za neki drugi dio grada!

A ja zivim u centru grada Novog Sada, u cardaku ni na nebu ni na zemlji! Izludih! Patim za Klisom! :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM VISE ZA TO DA IMAM KUCU SA DVORISTEM U NEKOM MIRNIJEM DELU GRADA STO DALJE OD CENTRA.bez grada ne mogu,takva sam...dosla sam iz manjeg grada u veci.u mnajim sredinama ne volij ljude i mentalitet.

znaaam,sad ce neko reci,gledas svoja posla i gotova stvar,ali da li je bas to tako?

znam da tek u gradu ima svacega,ali mi je tu lakse da se distanciram od okruzenja.

nisam protivnik ruralnog zivota,naprotiv,svako po svojoj meri.

volela bih da imammneku vangradsku oazu gde moze da se zbrise s vremena na vreme,da se pobegne iz guzve i to je to.

ti si moj covek!!!

ja mislim da mi je skoro idealno-po mom ukusu..

odrasla sam na selu koje je 35km od ns a 50km od bg.. ne volim zivot na selu, ne zato sto se foliram vec to jednostavno nisam ja. moji nisu klasicni seljaci sa zemljom i stokom, mama ima samo bastu ali ja to nikad nisam volela da radim, a ni ona nas nije 'uvodila' u taj posao. sestra je druga prica, voli takav zivot i udala se na selu, imaju puno plastenika i bave se poljoprivredom. ja sam uvek tezila ka ns!!! takodje, moje selo je u dolji da tako kazem i tezak je vazduh a ja od malena imam bronhijalnu astmu i tamo mi vazduh nikako ne prija..

udala sam se u ns i srecna sam ovde jer je to grad koji zaista volim. mi smo trenutno podstanari, ali se ne opterecujemo time jer cemo za god-dve kupiti stan..

e sad da pricam o nekim idealnim stvarima koje imam srecu da KONZUMIRAM!!!

mi smo gotovo u centru grada a ipak uvucena ulica i mirna , sklonjena od buke, svekar i svekrva imaju plac na karagaci-sremska strana, ispod barutane (od miseluka dole..), tamo smo za 5 min od grada i vec u rano prolece krecemo sa odlascima. leti je super jer sveki i njene ortakinje stalno idu tamo, kuvaju gomile ruckova da izbegnu vrucine u stanovima i igraju jamb. veliko je drustvo i nije potreban veliki povod da se baci nesto na rostilj ili stavi kotlic..

takodje imaju vikendicu u Banostoru i tamo idu na vikend, a mi dodjemo nedeljom da odmaramo i uzivamo..

moji na selu.. pa cesto idemo. volim da odem , ranije smo isli svaki vikend, sad je svaki drugi, kako kad..

sestra i zet imaju ogromno dvoriste i veeeliki letnjikovac pa se i kod njih uvek nesto desava...

mm mene stalno zeza kako bi sa parama koje imamo mogli bez razmisljanja kupiti kucu negde na selu. ma, ok je meni gde god da sam sa porodicom svojom. ali ni on ni ja nismo tipovi za kucu. on je programer i za laptopom je stalno, a kuce ne volim iz razloga sto je kuca rupa bez dna.. ranije kad god kazemo mojima dolazimo i mm ce da kosi travu, to bude takva provala oblaka da je moja mama rekla NE OBECAVAJTE VISE NISTA POKVARITE I NAMA SVE POSLOVE!!!

ODUZIH JA, selo ili grad.. moj izbor je grad ali volim da odem na selo dan dva i nazad!!!

MamaNataša voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Baco priznaj da zivis srecan zivot i da ga nebi menjala nizasta na svetu.I da cenis sve sto imas,sa ponosom pricas o tome."

Danka svaka ti je na mestu,ja tu nista ne bi diroooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa sela(ako se Temerin moze tako nazvati...sta kazes Blanka?),bar sa strane mentaliteta.Bas sam pre 2nedelje cula da je mm narkoman. :blink: A ja sam bila trudna jos u 1.razredu srednje. :blink: Tako kazu ljudi... :lol: A mene bas briga! :lol: Toliko me boli uvo za takve jude da vam ne mogu opisati... Ne mogu razumeti da se neko zbog toga nervira-pa ko vas zna-zna,a ko misli lose o vama taj vam sigurno nije prijatelj... ;)

Ranije sam sanjala suncem obasjan stancic u Novom Sadu,a sad mi je i Temerin prevelik.Nerviraju me komsije(koji su jako bucni),nerviraju me kola,nervira me dim,nervira me svasta nesto-ja bih na SALAS! Uh,kako bih to volela... Malu kucicu(definitivno ne na sprat!) sa malom basticom gde bih imala svezeg povrca,koje drvo kajsije i tresnjica(:D)... Veliku ogradu oko tog salasa i mali bazen u zadnjem dvoristu.Puno mesta za igru.Mi sad zivimo u kuci na sprat a dvoriste delimo sa mojom babom i dedom(a oni su posebna prica),tako da mi je otprilike kao da zivim u stanu.

Eto toliko,ja bih na salas.

E,ajde da oformimo BEBAC SALASE! :lol: Svi koji bi na salas u jednu ulicu pa da svako jutro kafenisemo i gledamo decu kako uzivaju na svezem vazduhu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa sela(ako se Temerin moze tako nazvati...sta kazes Blanka?),bar sa strane mentaliteta.Bas sam pre 2nedelje cula da je mm narkoman. A ja sam bila trudna jos u 1.razredu srednje. Tako kazu ljudi... A mene bas briga! Toliko me boli uvo za takve jude da vam ne mogu opisati... Ne mogu razumeti da se neko zbog toga nervira-pa ko vas zna-zna,a ko misli lose o vama taj vam sigurno nije prijatelj...

Ranije sam sanjala suncem obasjan stancic u Novom Sadu,a sad mi je i Temerin prevelik.Nerviraju me komsije(koji su jako bucni),nerviraju me kola,nervira me dim,nervira me svasta nesto-ja bih na SALAS! Uh,kako bih to volela... Malu kucicu(definitivno ne na sprat!) sa malom basticom gde bih imala svezeg povrca,koje drvo kajsije i tresnjica... Veliku ogradu oko tog salasa i mali bazen u zadnjem dvoristu.Puno mesta za igru.Mi sad zivimo u kuci na sprat a dvoriste delimo sa mojom babom i dedom(a oni su posebna prica),tako da mi je otprilike kao da zivim u stanu.

Eto toliko,ja bih na salas.

E,ajde da oformimo BEBAC SALASE! :lol: Svi koji bi na salas u jednu ulicu pa da svako jutro kafenisemo i gledamo decu kako uzivaju na svezem vazduhu... :)

Dobra ideja, samo da neko od nas dobije na lotou :lol::lol::lol:

Cela ta prica o tome kako svi sve znaju u maloj sredini je poprilicno preneta i na gradove. U Beogradu, dve povece zgrade su jedno selo. Hteli, ne hteli kad tad cete da saznate sta neki komsija misli o vama iako ga cak ni ne poznajete. Stvar je mentaliteta, zaludnosti.

Vi, koji ste dosli iz malih mesta u vece, vas razumem. Od rodjenja vas svi znaju, disu za vrat i gnjave. Kada bi otisli negde u drugo manje mesto, ne bi imali tih problema jer bi ste se distancirali i ne bi ni znali ko sta misli, prica. Isto kao i u gradu.

Ja, ipak, zamisljam tu malo vecu 'pustinju' o kojoj Chi prica. Cak i imam tu mogucnost da nemam komsiju na bar 200metara ni u buducnosti. Salas lepo zvuci, al ja volem Sumadiju ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec i o parama mislila Yelena! :lol:

Mi zaista planiramo uraditi tako nesto,mozda ne bas salas ali jos manje selo blizu grada.Jednom(kad nasledimo kucu,ruzno je ali tako je) cemo prodati kucu i sagraditi novu,manju negde daleko... Somewhere over the rainbow... :) Sweet dreams,nadam se da ce se obistiniti jednog dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS vi govorite o beogradu ,a ja o NS..ne mogu se porediti! ja u BG ne bih zivela ni da MENI NEKO PLACA :lol::P

heheheeh to i ja stalno govorim... :lol: :lol: :lol:

Ja živim u prigradskom naselju 10km od Novog Sada, svi ga zovu selo, a F ima 36000 stanovnika... :lol:

Lepo mi je jer imam svoju kuću i dvorište, miran je deo, al meni je ipak bilo lepše onih 5 godina na Novom Naselju i Detelinari...

Ja lično ne bih mogla da živim na selu ili salašu... da odem na vikend DA, al da živim... NE

Nije to za mene... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheheeh to i ja stalno govorim... :lol: :lol: :lol:

Ja živim u prigradskom naselju 10km od Novog Sada, svi ga zovu selo, a F ima 36000 stanovnika... :lol:

Lepo mi je jer imam svoju kuću i dvorište, miran je deo, al meni je ipak bilo lepše onih 5 godina na Novom Naselju i Detelinari...

Ja lično ne bih mogla da živim na selu ili salašu... da odem na vikend DA, al da živim... NE

Nije to za mene... <_<

Pa navedi bar jedan razlog zasto nebi mogla na selu.I kako nije to za tebe,pa i sama kazes da zivis na selu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.