Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

cao ste zene,samo da vam se javim da sam malo pre dosla kuci iz hitne jer sam jutros prokrvarila :( na UZ je bilo sve uredno osim sto se plod jos ne vidi pa su mi ponovo uzeli krv da provere hormone i sad su mi javili da je to u redu da je beta jos narasla i da postoji trudnoca.E sad nije mi jasno ako je sve u redu zasto nema ploda jos uvek?Po poslednjem ciklusu ja sam znaci 5+3 a po cb test koji pokazuje koliko nedelja sam ondak sam 3+6,u kojoj nedelju bi se moglo najranije videti plod?Ako je iko imao slicno iskustvo neka kaze makar i pp;molim vas.Zivot mi se skratio i nemam volje za nista,neznam sta da radim.

Eheeej Srce moje polako,smiri se.nemora da znaci da je nista lose,mozda ti je samo pokazalo vreme redovne vestice ,kazu da se zenama to desava da u vreme ocekivane vestice da malo prokrvare.Ako je doktorka rekla da je sve ok onda je sve ok.Ljubim te ja

meni jos vece nema..ali kupila danas jos jedan test..pa ako nedodje za jedno 10 dana,radim ga...

ma radi ga odmah nema cekanja 10 dana.

LUNAAAAAAAAAA VRATIIIO SIII NAM SEEEE :wub: :wub: :wub: .Mnogo mi je drago za kucu,divne su to zivotinje,razumnije od ljudi i nejbolji prijatelji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srculence verujem da je još rano da bi se video plod, nemoj da se nerviraš biće sve ok :rolleyes:

Alex stvarno ko će da čeka 10 dana?

VelNes šta se kod tebe dešava jesi li ponovila test? Veštice nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima samo da se javim obecala sam,bila sam na uz hvala Bogu sve je u redu.Sledece nedelje idem na ekspertni uz nemam pojma sta je to jel to 3d u ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima samo da se javim obecala sam,bila sam na uz hvala Bogu sve je u redu.Sledece nedelje idem na ekspertni uz nemam pojma sta je to jel to 3d u ili ne

Lepe vesti :)

Evo informacija za ekspertni UZ

Na ekspertnom UZ se radi sledeće: uzimaju se mere bebe koje bi eventulano bile pokazatelj da sa bebom možda nešto nije u redu. Ovo "nešto" uglavnom su razni sindromi,kao što je Down sy, i razne druge.. trisomija na 18. hromosomu..

Glavna mera koja se uzima je tzv. NUHALNI nabor. To je u stvari vratni nabor, koji u tom periodu ne sme biti veći od 2mm! Takođe se i gleda postojanje nosne koske, jer kod malih daunića ona ne postoji u ovoj fazi razvoja!

Zatim sledi vađenje krvi ( koje mora da bude u roku od 24h nakon obavljanja ekspertnog uz). Gledaju se markeri u krvi ( jer je majčina i bebina krv pomešana) na kojekakve anomalije. Kombinacijom podataka sa uz pregleda ( mera),krvi i godina majke ( a pitaju i o pušenju i sličnim stvarima koje ste radile ili niste) može se statistički odrediti verovatnoća da sa vašom bebom nešto nije u redu.

Granična vrednost je 1:250 što znači da jedna trudnica u 250 trudnoća kao što je vaša rađa bebu sa datom anomalijom

Ukoliko je na vašem testu rezultat 1:100, 1:50, ili ne daj Bože manji, onda će vam svaki dr predložiti da uradite amniocentezu- uzimanje i analizu bebinih hromozoma iz plodove vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srculence, ti odma u stanje mirovanja.

P&P

Srce malo, prava je beba, samo 'pava, ljubim ga ja u toplu njuškicu :wub: :wub: :wub: :wub: A šta je sa ostalim dušama sa gradilišta, je l' njih neko mukice uzeo?

Ima jos samo nevaljlu sestru i koliko znam ona je ostala tamo

o ko će da čeka toliko?

P&P

LUNAAAAAAAAAA VRATIIIO SIII NAM SEEEE .Mnogo mi je drago za kucu,divne su to zivotinje,razumnije od ljudi i nejbolji prijatelji

Jesam. Palo je malopre prvo kupanje. Uplasio se misic mal samo tako. Sada paja kod mene u krilu uvijen samo oketo se vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepe vesti :)

Evo informacija za ekspertni UZ

Na ekspertnom UZ se radi sledeće: uzimaju se mere bebe koje bi eventulano bile pokazatelj da sa bebom možda nešto nije u redu. Ovo "nešto" uglavnom su razni sindromi,kao što je Down sy, i razne druge.. trisomija na 18. hromosomu..

Glavna mera koja se uzima je tzv. NUHALNI nabor. To je u stvari vratni nabor, koji u tom periodu ne sme biti veći od 2mm! Takođe se i gleda postojanje nosne koske, jer kod malih daunića ona ne postoji u ovoj fazi razvoja!

Zatim sledi vađenje krvi ( koje mora da bude u roku od 24h nakon obavljanja ekspertnog uz). Gledaju se markeri u krvi ( jer je majčina i bebina krv pomešana) na kojekakve anomalije. Kombinacijom podataka sa uz pregleda ( mera),krvi i godina majke ( a pitaju i o pušenju i sličnim stvarima koje ste radile ili niste) može se statistički odrediti verovatnoća da sa vašom bebom nešto nije u redu.

Granična vrednost je 1:250 što znači da jedna trudnica u 250 trudnoća kao što je vaša rađa bebu sa datom anomalijom

Ukoliko je na vašem testu rezultat 1:100, 1:50, ili ne daj Bože manji, onda će vam svaki dr predložiti da uradite amniocentezu- uzimanje i analizu bebinih hromozoma iz plodove vode.

hvala na detaljnom odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima samo da se javim obecala sam,bila sam na uz hvala Bogu sve je u redu.Sledece nedelje idem na ekspertni uz nemam pojma sta je to jel to 3d u ili ne

Diiivnooo, a sad kao što si obećala, ticker, da možemo da te pratimo, a i da se malo više družiš sa nama, a i sa trudnicama iz prvog.s :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TEST KUPLJEN,UREDNO STOJI PORED MENE,A JA NEMAM HRABROSTI DA GA URADIM :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CESTITAM Sladjo ...diiivne vesti si nam saopstila :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TEST KUPLJEN,UREDNO STOJI PORED MENE,A JA NEMAM HRABROSTI DA GA URADIM :angry:

ne,ne ne moze to tako ;) mi cekamo cijeli dan ajde,hajde drzimo fige..p0104.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

m1218.gif nešto se kuva :)

P&P :rolleyes:

SVRCA NAM JE STIGAO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mislim da nikada niko nije docekao kuce kao mi. Cak su dosla i dva radnika mm da rasire zicu da moze da se seta mali dupanger. Pa kucica namestena, ali je on u mom krilu sada i pokusava da paja - smeta mu ova tastatura kad kucam. :P

A jos ga nismo okupali jer se mm vratio na posao,a hoce da ga kupamo zajedno, pa smrdjucka, po malo, mukica medena

JUUUPI...jedva cekam slicku da ga vidimo...valjda ces nam ga pokazati :unsure:

cao ste zene,samo da vam se javim da sam malo pre dosla kuci iz hitne jer sam jutros prokrvarila :( na UZ je bilo sve uredno osim sto se plod jos ne vidi pa su mi ponovo uzeli krv da provere hormone i sad su mi javili da je to u redu da je beta jos narasla i da postoji trudnoca.E sad nije mi jasno ako je sve u redu zasto nema ploda jos uvek?Po poslednjem ciklusu ja sam znaci 5+3 a po cb test koji pokazuje koliko nedelja sam ondak sam 3+6,u kojoj nedelju bi se moglo najranije videti plod?Ako je iko imao slicno iskustvo neka kaze makar i pp;molim vas.Zivot mi se skratio i nemam volje za nista,neznam sta da radim.

draga bice sve u redu,samo ti odmaraj koliko god mozes..verovatno je jos rano da se vidi....ne brini i trudi se da rzmisljas pozitivno, ljubim te :wub:

meni jos vece nema..ali kupila danas jos jedan test..pa ako nedodje za jedno 10 dana,radim ga...

:o :o 10 danaaa?? sto tek tad??

cao svima samo da se javim obecala sam,bila sam na uz hvala Bogu sve je u redu.Sledece nedelje idem na ekspertni uz nemam pojma sta je to jel to 3d u ili ne

super!!! javljaj nam se cesce da cujemo kako napredujete :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TEST KUPLJEN,UREDNO STOJI PORED MENE,A JA NEMAM HRABROSTI DA GA URADIM :angry:

ma bre radi taj test,ajdee nema cega da se bojis...bice jaca crtica :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TEST KUPLJEN,UREDNO STOJI PORED MENE,A JA NEMAM HRABROSTI DA GA URADIM :angry:

:o Šte bre? :angry: Radi test, o'ma, moraš da pobediš strah, ajde, čekamo, idi piški riški, uslikaj i davaj ovde na uvid, na stručne konsultacije ;)

KOLEGINICE, SAZIVAM HITAN KOLEGIJUM b0107.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UZ je uredan nista nisu nasli znaci sve je OK,prokrvarila sam jutros i evo sad nema nista,kako ce se stvari odvijati neznam.Normalno da sam nazvala mog doktora koji radi i privatno,prosli put sam kod njega i bila na privatno aon radi i u bolnici na drzavno.Reko je da dodjem kod njega ali sam mu rekla da mi je daleko i da cu do bolnice stici z 15minuta pa se slozio s tim da odem do bolnice a njegov asistent ce mu preneci sve sto treba,kako god,sacekala sam da jedna zene donese na svet svoje dete :rolleyes: pa me je doktorica na dezurnom primila i pregledala,normalno uz konsultaciju sa mojim doktorom.Doktor se slozio da sacekamo do ponedeljka jer i da odem sad ili sutra ako ova doktorica nije videla ploda nece ni on videti samo cu se dzaba truskati sat ipo po busevima.Jel trebam da ja sad mirujem il sta?Neznam sta ciniti kad imam malo dete pored mene koje je postalo neposlusno?

Stvarno srculence, kolika ti je sada beta i kakvo je krvarenje bilo? Sveza krv, svetla, tamna, braon, pomesana sa sluzi ili ne? Da li si imala jos bolova sem onog jednog jaceg koji si prijavila ovde?

Mogu biti razna scenarija i ja se nadam onom dobrom, da se mesak sakrio iza endometrijuma i da se zato ne vidi. To se desava.

Mene ipak brine taj bol koji si imala i krvarenje, a ne vide ti mesak. Ne mora da znaci da je vanmatericna ali ipak mislim da je neodgovorno od tih lekara sto su te bez ikakvog upozorenja pustili kuci jer ovo po simptomima moze upravo to da bude. Nikako ne dizi dete dok se ne utvrdi sta je i bilo bi dobro da ne ostajes sama. Sto mozes vise da se primiris i u slucaju da pocnu bolovi ili krvarenje, odmah u bolnicu. Izvini ako dizem paniku, ne znam koliko si upucena, vanmatericna trudnoca je opasna po zivot trudnice jer ako dodje do pucanja jajovoda, gde se najcesce zaglavi plod, dolazi do unutrasnjeg krvarenja opasnog po zivot.

Cuvaj se i kako god znas i umes idi za dva dana negde na uz. Dosadjuj im sve dok ti ne ugledaju mesak u materici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o Šte bre? :angry: Radi test, o'ma, moraš da pobediš strah, ajde, čekamo, idi piški riški, uslikaj i davaj ovde na uvid, na stručne konsultacije ;)

KOLEGINICE, SAZIVAM HITAN KOLEGIJUM b0107.gif

Dr Ljubinka prisutna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubo, čini mi se da njoj vide mešak u materici, ali plod ne vide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde VN, piški, piški, piški, riški, riški, riški h13088.gif držim palčeve da je to to t8307.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TEST KUPLJEN,UREDNO STOJI PORED MENE,A JA NEMAM HRABROSTI DA GA URADIM :angry:

Saljem svu pozitivnu energiju koju imam. Znam da ces uskoro da postavis novi tiker - MISLI O TOME!

:o Šte bre? :angry: Radi test, o'ma, moraš da pobediš strah, ajde, čekamo, idi piški riški, uslikaj i davaj ovde na uvid, na stručne konsultacije ;)

KOLEGINICE, SAZIVAM HITAN KOLEGIJUM b0107.gif

Tuj sam

Sladjo predivne vesti!!!!

Srculence opet me plasis bwe!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubo, čini mi se da njoj vide mešak u materici, ali plod ne vide.

Ja sam procitala da nema nicega :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam procitala da nema nicega :huh:

Da bre, u pravu si, sad sam se vratila da ponovo pročitam, nema ništa, al' meni se čini da je srculence na onom prvom pregledu kad je bila u četvrtak, napisala da postoji mešak, al' bez ploda :huh: meni ništa sad nije jasno :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izbezumljena sam i sama pa sam zaboravila napisati da je krvarenje nastupilo bez nikakvih bolova,bilo je svetlo crvene boje i izgleda da je stalo nema vise.Nisu mi rekli koja je sada beta samo su rekli da je sve u redu i da moram sacekati do ponedeljka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bre, u pravu si, sad sam se vratila da ponovo pročitam, nema ništa, al' meni se čini da je srculence na onom prvom pregledu kad je bila u četvrtak, napisala da postoji mešak, al' bez ploda :huh: meni ništa sad nije jasno :huh:

neznam sta vam je mesak,verovatno plodova voda,to je jos uvek tu i videlo se i danas na uz samo se plod jos nije video,pa su rekli ili je rano da se vidi ili je missed :( a za to moram cekati do ponedeljka a do tada mi ostaje samo da se molim Bogu i da cekam i da se nadam da ce biti sve u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izbezumljena sam i sama pa sam zaboravila napisati da je krvarenje nastupilo bez nikakvih bolova,bilo je svetlo crvene boje i izgleda da je stalo nema vise.Nisu mi rekli koja je sada beta samo su rekli da je sve u redu i da moram sacekati do ponedeljka

Ne svidja mi se crvena krv, ali, ni to ne mora da znači loše, pozitivno je to što je grlić zatvoren, znači da krv ne dolazi iz materice. Malo su ti tvoji doktori neodgovorni, ok, Beta je porasla, ali, nije dovoljno da Beta samo poraste, potrebno je da se pravilno duplira, jer Beta hoće da raste i kad nema ploda u mešku, mešak raste, plod ne, tad i Beta raste, samo ne normalnim tempom, kako bi trebalo. Zato sam ti i napisala da bi bilo bolje da imamo u uvid tvoju današnju Betu, da bi je uporedili sa prošlom. Ali, šta je tu je. E sad, razjasni mi, šta se vidi u tvojoj materici, mešak, pnaj krug u kome treba plod da bude, ili nema apsolutno ničega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam sta vam je mesak,verovatno plodova voda,to je jos uvek tu i videlo se i danas na uz samo se plod jos nije video,pa su rekli ili je rano da se vidi ili je missed :( a za to moram cekati do ponedeljka a do tada mi ostaje samo da se molim Bogu i da cekam i da se nadam da ce biti sve u redu

Gestacioni mešak u kome treba plod da se nalazi. To je onaj krug, to se vidi u materici? Ako se vidi, onda nije vanmaterična i to je dobro. Ajde da sačekamo ponedeljak, pa da vidimo, možda se stvarno pojavi plod, svaka beba se individualno razvija u maminom stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste zene tamo gde bi trebala biti beba(plod) mi kazemo plodova voda i to se vidi,materica je zatvorena znaci krvarenje nije doslo iz nje,beta jeste poduplala visoka je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.