Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

cekalice, javljam se dancegirl2.gif

Situacija je sledeća: dr. je videla rezultate hormona, kaze odlično. Tako da je i to sad jasno.

Na UZ, punoooooooooo folikula greenstars.gif Na jednom jajniku tri, na drugom četiri :blink: Priblizne su veličine, oko 11m. E sad, koji će opstati i dostići zeljenu veličinu, videćemo (jos je dr. mislila ako imam jedan fol. da mi da jos malo stimulacije, a kad je videla počela se smejati i kaze da bi onda bila neka hiper plodnost)

Inače, klomifen pijem jos sutra. Medjutim, zahvaljujući klomifenu, endom. istanjen (jadničak 4mm) tako da od sutra krećem sa estrofenom (da ga zadebljamo)

U ponedeljak opet UZ. Tad sledi nastavak priče...

Kada fol. dostignu nekih 20mm, izaziva se O, pa se nesto kasnije radi IUI. (valjda u roku od 24-36h se očekuje pucanje, a pre toga se radi IUI).

loveshower.gif

:P

Divno,divno........

E sad cekam izvestaj u ponedeljak

Jupi za folikule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: Baš sam to htela da kažem.. Sa kog ti je to sajta? :huh:

E, to ćemo morati da pitamo SANJU TM pošto sam ova tri "ukrala" sa jednog foruma, al' ne znam sa kog su sajta, a vidim da i ona koristi takve smajliće, tako da, SANJA TM, otkrij nam tajnu odakle su smajlići :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja odakle su smajlici,ajde brze odgovaraj znas da sam jaaaaaaaaaaaaaaaako nestrpljiva :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

да, да Лавићи :wub:

И муж и ја смо ваге, да је једна беба и она би била вага, никад ништа не би могли да се договоримо :D

:wub: Sad ce te se lako dogovarati, bice sve po njihovom :lol: a i uvecini su :P

cekalice, javljam se dancegirl2.gif

Situacija je sledeća: dr. je videla rezultate hormona, kaze odlično. Tako da je i to sad jasno.

Na UZ, punoooooooooo folikula greenstars.gif Na jednom jajniku tri, na drugom četiri :blink: Priblizne su veličine, oko 11m. E sad, koji će opstati i dostići zeljenu veličinu, videćemo (jos je dr. mislila ako imam jedan fol. da mi da jos malo stimulacije, a kad je videla počela se smejati i kaze da bi onda bila neka hiper plodnost)

Inače, klomifen pijem jos sutra. Medjutim, zahvaljujući klomifenu, endom. istanjen (jadničak 4mm) tako da od sutra krećem sa estrofenom (da ga zadebljamo)

U ponedeljak opet UZ. Tad sledi nastavak priče...

Kada fol. dostignu nekih 20mm, izaziva se O, pa se nesto kasnije radi IUI. (valjda u roku od 24-36h se očekuje pucanje, a pre toga se radi IUI).

loveshower.gif

Odlicno! Bravo za folikule, cini mi se da je ovo toj mesec :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa, znala sam da su to pravi mali lavovi - na tetku njihovu sa bebca, ljubim ih medene, hehehe :P Teti je rodjendan 19. avg. :D A mama joj je vaga, kao i njihova :P:rolleyes::D Ima savrseno da se razumemo :lol:

A i delujes kao da si lavica ;) Sta se sa tobom desava? Nema danasnje BT <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, to ćemo morati da pitamo SANJU TM pošto sam ova tri "ukrala" sa jednog foruma, al' ne znam sa kog su sajta, a vidim da i ona koristi takve smajliće, tako da, SANJA TM, otkrij nam tajnu odakle su smajlići

Našla sam :Dhttp://www.pic4ever.com/

Aaaa, znala sam da su to pravi mali lavovi - na tetku njihovu sa bebca, ljubim ih medene, hehehe :P Teti je rodjendan 19. avg. :D A mama joj je vaga, kao i njihova :P:D Ima savrseno da se razumemo :lol:

Meni 11. avg :D

cekalice, javljam se dancegirl2.gif

Situacija je sledeća: dr. je videla rezultate hormona, kaze odlično. Tako da je i to sad jasno.

Na UZ, punoooooooooo folikula greenstars.gif Na jednom jajniku tri, na drugom četiri :blink: Priblizne su veličine, oko 11m. E sad, koji će opstati i dostići zeljenu veličinu, videćemo (jos je dr. mislila ako imam jedan fol. da mi da jos malo stimulacije, a kad je videla počela se smejati i kaze da bi onda bila neka hiper plodnost)

Inače, klomifen pijem jos sutra. Medjutim, zahvaljujući klomifenu, endom. istanjen (jadničak 4mm) tako da od sutra krećem sa estrofenom (da ga zadebljamo)

U ponedeljak opet UZ. Tad sledi nastavak priče...

Kada fol. dostignu nekih 20mm, izaziva se O, pa se nesto kasnije radi IUI. (valjda u roku od 24-36h se očekuje pucanje, a pre toga se radi IUI).

loveshower.gif

To je baš puuuno folikula, divno divno 29dz8zk.gif999.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa do sada sam odlagala tu laparoskopiju bas iz tog razloga da ako jajovodi nisu u redu da bi ih odmah prilikom operacije odstranili,a onda mi preostaje samo vto, a ja se sve nekom cudu nadam i mislim da ce to ipak prirodno da se desi, a sad vise ne znam...moracu dobro o svemu da razmisli kako dalje..

Jel zna neko neke cajeve za prociscavanje ili tako nesto? Pila sam jedino macin caj i osecala sam da deluje.

Bez obzira kakvi su ti jajovodi nece da ti ih odstrane ako si ti izricito protiv. Ja licno ne verujem da su za odstranjivanje jer si ipak tri puta zatrudnela znaci ipak nesto moze da prodje, pa kad moze na jednu ima da moze i na drugu stranu samo je potrebna "popravka". A kako su ti prethodna dva ploda odstranili? Prosto ne mogu da verujem da ti nisu automatski prilikom odstranjivanja vec prvog ploda ocistili jajovode i snimili kompletnu situaciju. Gde si imala intervencije, u kojoj bolnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pazite ovog 212587.gif:lol: :lol:

joj kako je mocan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage, ja tek sad stigoh do kompa <_< , mm zaseo i nema sanse da se mrdne.

E ovako, cista je jos uvek tu, u precniku je 7 mm, s obzirom na to da je na prvom UZ bila 26*24 ovo je super, tako mi je rekao Rasa ;)

Sledece nedelje idem da proverim ureoplazmu, mora da mi prestane krvarenje pa da prodje jos dva dana pa onda, uzece bris i mm (kazite mi da sam zloca ali jedva cekam, ima da se preznojava samo tako :D ) i valjda ce spermokulturu da mu radi, nisam sigurna za spermogram mada verovatno ne bi bilo lose kad vec... Mada nam je danas ponovio da verovatno nema potrebe jer je jednom vec doslo do oplodnje.

Zatim sledeceg ponedeljka kad mi bude 12dc idem na f-metriju i radice mi onaj UTI, pisala sam vec o tome, to je ona metoda za proveravanje prohodnosti jajovoda (valjda :wacko: ) i tako...

E sad, ono sto me melo zabrinulo je sto mi je rekao da zbog mojih prethodnih neredovnih ciklusa on misli da najverovatnije necu da ovuliram <_< Videcemo vec, kao sto rekoh praticemo na UZ sta se desava. A ja sam resila da u inat njemu bas ovuliram ovog meseca, pocela sam ponovo da pijem maku, uzela sam danas i Tokoferol, videcu jos sta mogu da koristim, znaci pod punom ratnom opremom!!! E tako! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, to ćemo morati da pitamo SANJU TM pošto sam ova tri "ukrala" sa jednog foruma, al' ne znam sa kog su sajta, a vidim da i ona koristi takve smajliće, tako da, SANJA TM, otkrij nam tajnu odakle su smajlići :)

:P

Dve adrese www.freesmileys.

www.pic4ever.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al vidim da sam okasnila, pronasle ste 4chsmu1.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno! Bravo za folikule, cini mi se da je ovo toj mesec :rolleyes:

Ljubo, sto bi to bilo lepo... Malo sam "uzbudjena", ali neću da se previše nadam.

Moram malo skakutati, ali samo malo 149fs887355.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage, ja tek sad stigoh do kompa <_< , mm zaseo i nema sanse da se mrdne.

E ovako, cista je jos uvek tu, u precniku je 7 mm, s obzirom na to da je na prvom UZ bila 26*24 ovo je super, tako mi je rekao Rasa ;)

Sledece nedelje idem da proverim ureoplazmu, mora da mi prestane krvarenje pa da prodje jos dva dana pa onda, uzece bris i mm (kazite mi da sam zloca ali jedva cekam, ima da se preznojava samo tako :D ) i valjda ce spermokulturu da mu radi, nisam sigurna za spermogram mada verovatno ne bi bilo lose kad vec... Mada nam je danas ponovio da verovatno nema potrebe jer je jednom vec doslo do oplodnje.

Zatim sledeceg ponedeljka kad mi bude 12dc idem na f-metriju i radice mi onaj UTI, pisala sam vec o tome, to je ona metoda za proveravanje prohodnosti jajovoda (valjda :wacko: ) i tako...

E sad, ono sto me melo zabrinulo je sto mi je rekao da zbog mojih prethodnih neredovnih ciklusa on misli da najverovatnije necu da ovuliram <_< Videcemo vec, kao sto rekoh praticemo na UZ sta se desava. A ja sam resila da u inat njemu bas ovuliram ovog meseca, pocela sam ponovo da pijem maku, uzela sam danas i Tokoferol, videcu jos sta mogu da koristim, znaci pod punom ratnom opremom!!! E tako! ;)

Anči nije loše, dešava se nešto. Super za cistu što se smanjila, još malo pa nestalo :D

Ako si se ti naoružala, pusti Radašina da radi svoj pos'o a ti svoj hessam4.gif

Jao našla sam i Suncokret smiley-happy026.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pusti malo i muza da cita :)

Ti si se bas naoruzala za akciju, tako i treba,super sto se cista smanjila. Bas sam sad citala o UTI nisam cula do sada za taj pregled, moracu i ja da se raspitam..

Ne moze, vidis da ga ogovaram ;)

Iskreno, ne znam koliko ta UTI moze da pomogne ako ima necega, ali je svakako manje invanzivna metoda nego HSG, radi se sa gasom pod pritiskom, i u zavisnosti od pritiska se odredjuje da li ima nekih zacepljenja ili ne.

Anči nije loše, dešava se nešto. Super za cistu što se smanjila, još malo pa nestalo :D

Ako si se ti naoružala, pusti Radašina da radi svoj pos'o a ti svoj hessam4.gif

Jao našla sam i Suncokret smiley-happy026.gif

Pa ja sam se nekako nadala da ce da je nema a bezobraznica jos uvek tu, mada me Radasin ubedjuje da ona vise nije problem, aj da mu verujem.

Moram da se naoruzam, sta on meni tu ja necu da ovuliram, zna mi on mnogo :P Zezam se, al bas me zabrinuo, nesto sve mislim da mi ne gine klomifen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy super sto se cista smanjila,sta pijes sad dalje od lekova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy, kako se stvarno zove ginekolog? :lol:

Super za cistetinu, bitno da se kotrlja, da ide na bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gdje ste cekalice, evo mene poslije dugo vremena. Da vas malo oprasim

baby-dust.gif

I samo da dodam da sam sinoc sanjala da sam poslije duzeg vremena usla na cekalice i kod Ljubinke ugledala trudnicki tiker. :) Nadam se da ce se uskoro ostvariti, pa da bude neke vajde i od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao snasoo..pisi nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

djesi zavoooo.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.