Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

I mi hoćemo da šetamo stomačiće, ne samo vas dve šmizle :P

Zezam se malo...meni izgleda ni ovog meseca nema ništa...ja sam vam medicinski fenomen, bez lekova za stimulaciju imam ovulacije, ali malo kasnije, zato su mi duži ciklusi, a sa Klomifenom i Cikloproginovom-ništa! Pitam ja ovog mog novog dr, kako to može, a on kaže da može i da od sledećeg meseca ne pijem ništa, kaže nisam ni trebala, čim sam imala ovulacije, čudi se čovek što mi je uopšte to prepisano. E sad kome da verujem? Koliko doktora toliko mišljenja...

O Boze svasta...bas tako svako ima svoje misljenje,al bar ce jedan da pogodi samo ti treba strpljenja,ja mislim da ces bez lekova uspeti i pridruziti nam se u nasoj setnji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZENEEEEEEE ODO JA NA KOMISIJUUUUUUUUt4016.gif

Sad sam zvala i zakazali mi za cetvrtak......

Super, drzim ti palceve! :)

Slatko si me nasmijala sa tim smajlicima... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah svakog dana sam u nekoj guzvi nikako da vam se zahvalim!PA HVALA VAM PUNO SVIMA OD SRCA!LJUBIM VAS SVE,DIVNE STE 0259ffbca0bdd90dbded8418594a375c.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da vam se javim, nisam stigla da vam pisem ovih dana..danas sam radila test i negativan je. sutra bi trebalo da dobijem. imam dosta simptoma, bolovi u donjem delu stomaka, ceste mucnine sinoc sam cak i povracala od mirisa pomfrita....na znam sta da mislim ...

da li je moguce da test nije dobro pokazo ili sam mozda rano uradila, da li ste imale vi ovakva iskustva?? ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebice m, moguce je da si trudna, ne bi bila prva kojoj je test bio negativan zbog toga sto je rano uradjen.

Zelim ti od srca da je tako.

Savjetujem ti da se strpis jos par dana, pa ponovis test, ukoliko u medjuvremenu ne dobijes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da necu da dobijem... jaoo ubi me to cekanje nema nista gore...

hvala na lepim zeljama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da vam se javim, nisam stigla da vam pisem ovih dana..danas sam radila test i negativan je. sutra bi trebalo da dobijem. imam dosta simptoma, bolovi u donjem delu stomaka, ceste mucnine sinoc sam cak i povracala od mirisa pomfrita....na znam sta da mislim ...

da li je moguce da test nije dobro pokazo ili sam mozda rano uradila, da li ste imale vi ovakva iskustva?? ljubim vas

prvo dete smo napravili za docek nove godine i to tacno znam jer iako smo vec ziveli zajedno koristili smo zastitu dok nismo resili neke stvari, zakazali vencanje i tako to. dakle za docek mm mi je rekao "imas jos jedan poklon koji nisi otvorila" i pokazao mi ocima na carapu za deda mraza sto je visila na na prozoru. otvorila sam je i bila je prazna i znala sam da je to to, da je poklon ako zelim da pocnemo da pravimo bebu!!!

to je bio divan gest i nikad ga necu zaboraviti.

vec 2. jan su mi poceli simptomi u vidu bolnih i ogromnih grudi i sirokih areola i crvenih kao strijica po grudima.. ja sam test radila mislim 7 ili 8 i bio je negativan, 18 sam isla kod dr i rekao je da po pregledu nemoze da oceni i da je rano. radio mi je uz i nista nije video, kaze da i ako sam vec ostala trudna tek sredinom februara, sto je nakon mesec ipo ce se videti..

onda sam za rodj mm 26 januara uradila test i poklonila mu DVE CRTICE!!!

drugo dete smo letos resili da pravimo na moru , kraj avgusta pa taman da se porodim u maju, mm tad ima dosta vremena da mi pomogne.. tako je i bilo i opet smo eto uboli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Бебице М можда си рано урадила, све док вештица не дође има наде, држим ти фиге :wub:

Мали Весељаче супер за комисију, још мало и стићиће твоја беба (а можда и 2 :D)

Цветићу, код тебе каква је ситуација, има ли још каквих симптома

Jekic, uglavnom je isto sve, sem toga sto su pocele grudi jace da me bole. Videcemo, ima jos nedelju dana do dolaska, odnosno nedolaska vestice. Ne zelim da radim test da se ne bih razocarala. Hvala ti sto mislis na mene. Cmok!

Bebice, i ja mislim da si mozda malo poranila, ovulacija ti je mozda kasnila, a samim tim i reultat. Drzim ti palceve!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebice m i Cvetiću držim vam palčeve, biće, biće...k0512.gif

Jaroslawa samo napred, trešnjice, trešnjičice...t1594.gif

Jekić šta je sa tobom, u kojoj si fazi? :lol:

Ja sam sinoć opet bila kod novog dr, ovog meseca definitivno nema ništa od ovulacije...rekao mi je da sam za batine što sam uopšte pila ove lekove ako sam imala ovulacije, a ja mu kažem, da ja nisam doktor i da sam radila onako kako mi je moja dr rekla...pitam ga da li da pijem sledećeg ciklusa nešto, a on meni "samo rakiju, može i vino" :lol: Tako da znate, od sad se družim sa flašom, da se ne iznenadite, ako počnem da lupam...t0339.gif

Možda sam već prolupala...kad sam videla da ovog ciklusa izgleda neće biti ništa, bilo mi je malo krivo, i posle prvog uz sam se malo razočarala i smorila, ali zadnjih nekoliko dana, iako je već bilo skoro sigurno da neće biti ovulacije, nekako nisam neraspoložena, ne znam da li je to neki osećaj, predosećanje ili šta već, ali čini mi se da sam sve bliža mojim dvema crticama i mom bebcu, osećam da će sve biti ok uskoro...ne znam zašto, ali smirena sam i optimistična... t113045.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја чекам овулацију и берем, берем трешњице сваки дан :P

Леночка па тај доктор који ти давао лекове не знам нашта је мислио, зашто ти давао кад си већ имала овулацију, Кломифен дају само кад је нема, можда ће код тебе следећи месец да покаже резултате или ти можда утиче да ти овулација касни.

А што ти рекао да пијеш, нисам знала да алкохол добро утиче на плодност занимљиво, мислим да кад и остале девојке прочитају ово за алкохол ова тема има да буде препуна смешних порука, има да постанемо алкохоличарке, ми чекалице смо све у стању да урадимо за бебицу :lol:

Jekić nemam pojma, nešto mi je rekla, kao možda su mi nekvalitetne ovulacije, pošto su kasnije, pa da lekovi pomognu...kad sam to rekla ovom doktoru, on se smeje...skroz su im različita mišljenja, ne samo za to, nego i za neke druge stvari.

Ma to za alkohol me zezao, da se malo opustim sa alkoholom...super je dr, šali se, opušten je, daj Bože i da je stručan, to ćemo tek da vidimo... ;)

Samo ti beri, nemoj da zabušavaš!t1507.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

е најбоље би било да се они договоре и да одлуче шта је најбоље па да ти кажу а не овако...

Леночка можда ти касни овулација па ипак нас обрадујеш ;) видиш и да они немају појма па можда се и зезну и за овулацију (дао бог)

Ma nema šanse, danas mi je već 20. dan ciklusa, video bi se sinoć bar neki veći folikul, ali mućak...a pošto pijem ovu Cikloproginovu (moram ovu kutiju do kraja, kad sam već počela) i imam tabletice do kraja nedelje, dobiću u sledeću sredu ili četvrtak.

Gde da se doktori dogovore, pa oni misle da svako od njih zna najbolje, kakav dogovor...

Samo opušteno, što kaže mm... pobeći ću ja uskoro toj dosadnoj veštici....t3612.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nema šanse, danas mi je već 20. dan ciklusa, video bi se sinoć bar neki veći folikul, ali mućak...a pošto pijem ovu Cikloproginovu (moram ovu kutiju do kraja, kad sam već počela) i imam tabletice do kraja nedelje, dobiću u sledeću sredu ili četvrtak.

Gde da se doktori dogovore, pa oni misle da svako od njih zna najbolje, kakav dogovor...

Samo opušteno, što kaže mm... pobeći ću ja uskoro toj dosadnoj veštici....t3612.gif

Mozemo se sloziti u jednom, a to je doktori nemaju pojma!! Lenocka, mislim da ne postoje kvalitetne i nekavalitetne ovulacije, bas je lud taj prvi doktor! Dacu ti jedan savet, pocni da se bombardujes vitaminima, jedi cveklu u sto vecim kolicinama jer je dobra za cirkulaciju(bas kao i alkohol) :), a samim tim i za prokrvavljenost materice. Maticni mlec je takodje dobar za podsticanje ovulacije, ja ga uzimam na svoju ruku vec nekih dvadesetak dana, videcemo kakav ce ishod biti, a li mislim da sigurno nece da mi skodi.Srecno i mislim da ces nas brzo obradovati, ako ne ovog, onda sledeceg meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја чекам овулацију и берем, берем трешњице сваки дан :P

Леночка па тај доктор који ти давао лекове не знам на шта је мислио, зашто ти давао кад си већ имала овулацију, Кломифен дају само кад је нема, можда ће код тебе следећи месец да покаже резултате или ти можда утиче да ти овулација касни.

А што ти рекао да пијеш, нисам знала да алкохол добро утиче на плодност, занимљиво, мислим да кад и остале девојке прочитају ово за алкохол ова тема има да буде препуна смешних порука, има да постанемо алкохоличарке, ми чекалице смо све у стању да урадимо за бебицу :lol:

Jekic, mozes i ti poceti sa ovim, sto savetujem svim trudilicama, jedi i ti cveklu, vitamin E je takodje dobar, maticni mlec....hajde pa da se konacno preselimo odavde! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozemo se sloziti u jednom, a to je doktori nemaju pojma!! Lenocka, mislim da ne postoje kvalitetne i nekavalitetne ovulacije, bas je lud taj prvi doktor! Dacu ti jedan savet, pocni da se bombardujes vitaminima, jedi cveklu u sto vecim kolicinama jer je dobra za cirkulaciju(bas kao i alkohol) :), a samim tim i za prokrvavljenost materice. Maticni mlec je takodje dobar za podsticanje ovulacije, ja ga uzimam na svoju ruku vec nekih dvadesetak dana, videcemo kakav ce ishod biti, a li mislim da sigurno nece da mi skodi.Srecno i mislim da ces nas brzo obradovati, ako ne ovog, onda sledeceg meseca.

Ja godinama kuburim sa lošom krvnom slikom, tako da na par meseci moram da uzimam gvožđe, a sad već 7-8 meseci pijem folnu kiselinu i povremeno neki vitaminski kompleks. To sa cveklom mi je bolna tema, ja bi trebalo da je jedem zbog loše krvne slike, ali je nikako ne volim. Pre par meseci sam se jedva naterala da pojedem 2 tegle i to sam ih jela skoro mesec dana <_<

Kako se zove taj proizvod sa matičnim mlečom koji uzimaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja godinama kuburim sa lošom krvnom slikom, tako da na par meseci moram da uzimam gvožđe, a sad već 7-8 meseci pijem folnu kiselinu i povremeno neki vitaminski kompleks. To sa cveklom mi je bolna tema, ja bi trebalo da je jedem zbog loše krvne slike, ali je nikako ne volim. Pre par meseci sam se jedva naterala da pojedem 2 tegle i to sam ih jela skoro mesec dana <_<

Kako se zove taj proizvod sa matičnim mlečom koji uzimaš?

Ja sam nasla nesto na internetu, preparat se zove PRIMED 10, na bazi meda, polena, propolisa i maticnog mleca. Koristi se u suzbijanju hormonskih poremecaja, povecanje plodnosti kod oba pola...Platila sam ga 1700 din, da bih kasnije videla nesto slicno tome, samo mnogo jeftinije u prodavnici zdrave hrane. Sta cu, volim da bacam pare...hehe

Ja nemam nikakve hormonske poremecaje, nikad nisam ni imala, ali eto ,koristim, pa cemo videti. A sto se tice cvekle, pojela sam 3-4 tegle za 20-tak dana...:D nisam normalna, ali sta cu, uplasio me tanak endometrijum od proslog meseca pa navalila ko luda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana molim te, ako možeš da nam objasniš da li si sve ove čajeve pila u istom ciklusu pošto to dođe oko 7-8 šolja čaja dnevno. Jesi kuvala za svaku šolju posebno, ili skuvaš recimo celu dnevnu dozu hajdučke trave, pa piješ tokom dana? I koji si preparat sa matičnim mlečom koristila? Izvini, malo sam dosadna, ali kažeš da je tebi pomoglo, da je čak i doktorka mislila da si uzimala nešto za stimulaciju ovulacije, pa eto, možda pomogne i nekoj od nas ;)

Lenocka , jesam,sve u istom ciklusu,virak jednu solju ujutru,a jednu uvece(kuvala sam ih da budu svezi) H.travu sam odjednom kuvala i to sam pila u sred dana,a marulju kad stignem,i nju sam kuvala od jednom jer je lakse da se pije ohladjena.

Maticni mlec je od firme naturalis,u tableticama je,i pijem 2 dnevno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZENEEEEEEE ODO JA NA KOMISIJUUUUUUUUt4016.gif

Sad sam zvala i zakazali mi za cetvrtak......

Bravo Veseljko :)

hbo-congra.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,hvala,hvala,i ja sam se iznenadila i jedva cekam i to da prodje pa da me pozovu na pripreme uuuuhhhhh nestrpljiva sam mnooogoooo :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenocka , jesam,sve u istom ciklusu,virak jednu solju ujutru,a jednu uvece(kuvala sam ih da budu svezi) H.travu sam odjednom kuvala i to sam pila u sred dana,a marulju kad stignem,i nju sam kuvala od jednom jer je lakse da se pije ohladjena.

Maticni mlec je od firme naturalis,u tableticama je,i pijem 2 dnevno :)

Hvala na odgovoru!!! b0208.gif

Ja sam odlučila, krećem sa ovim od sledećeg ciklusa, nadam se da će to da pomogne, kad već lekovi nisu. Biće mi malo nezgodno zbog posla, ali kuvaću i tamo, a čajeve ionako volim, samo moraću da dodam med, jer ne volim kad su gorki...nadam se da me smeta :unsure:

I da, gde si kupila virak, u apoteci? Ja sam jedva našla macinu travu (to je valjda marulja, mada znam da ima mislim 3 biljke koje zovu macina trava, pa me strah da ne pijem pogrešnu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru!!! b0208.gif

Ja sam odlučila, krećem sa ovim od sledećeg ciklusa, nadam se da će to da pomogne, kad već lekovi nisu. Biće mi malo nezgodno zbog posla, ali kuvaću i tamo, a čajeve ionako volim, samo moraću da dodam med, jer ne volim kad su gorki...nadam se da me smeta :unsure:

ne smeta slobodno zasladi kad se malko prohlade ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja godinama kuburim sa lošom krvnom slikom, tako da na par meseci moram da uzimam gvožđe, a sad već 7-8 meseci pijem folnu kiselinu i povremeno neki vitaminski kompleks. To sa cveklom mi je bolna tema, ja bi trebalo da je jedem zbog loše krvne slike, ali je nikako ne volim. Pre par meseci sam se jedva naterala da pojedem 2 tegle i to sam ih jela skoro mesec dana <_<

Kako se zove taj proizvod sa matičnim mlečom koji uzimaš?

imaš super recept za bolju krvnu sliku..

1 litar vina

1 kg meda i

sirup od borovnice(sok na razblazivanje)

sve to pomijesas dok se med ne istopi, a onda svako jutro na prazan zeludac malu casicu popiješ...meni je pomoglo!!!pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imaš super recept za bolju krvnu sliku..

1 litar vina

1 kg meda i

sirup od borovnice(sok na razblazivanje)

sve to pomijesas dok se med ne istopi, a onda svako jutro na prazan zeludac malu casicu popiješ...meni je pomoglo!!!pozzzz

Hvala!!!t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lenocka ali MALU casicu i dobro pazi kad krenes na posao xexexexexe vidim ja stvarno cemo poceti da pijemo,meni su zene pricale da popijem koju i opustim se u krevetu,i tako ja jedne veceri popijem ceeeluuu buteljku tikveskog rozea ...aaauuuuu al se mm nasao u cudu hihihihihi t0371.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovaj mesec od mene nema vajde!!!dobila sam drugo,trajalo je normalno i prestalo i sve ok i trinestog ponovo dobijem!nije da sam dobila ali ne mogu da kazem ni da jesam jednostavno pojavila se krv cista kao na pr krv iz nosa,prozirna cista!nije mi bilo sve jedno malo sam se ufrcila ali vec sutra kao da nije nista bilo!trebalo bi da mi je sada ovulacija ali stomak me ne boli a uvek boli kad je ovulacija!pojma nemam sta da mislim!mozda ce O da kasni...videcemo!poludecu! :(

Jeko, nemoj da panicis pre vremena jer je jedan od simptoma takodje i krv, odnosno krvav sekret. Ali ako se bas plasis, trk kod doktora da se uveris da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Бебице М можда си рано урадила, све док вештица не дође има наде, држим ти фиге :wub:

Мали Весељаче супер за комисију, још мало и стићиће твоја беба (а можда и 2 :D)

Цветићу, код тебе каква је ситуација, има ли још каквих симптома

jos nema vestice, samo trcim u wc :) hvala ti puno jekac i ja tebi drzim fige i nadam se da cemo uskoro da slavimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.