Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

ma nema ljutis naravno, samo posalica..

cisto da znate da je puuuuuuno nas uz vas i da je lepo sto ne mozete sve nabrojati!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milauztebe sam i drzim palceve da sve bude ok i da posle folikulometrije ugledas svoje dve crtice!!!

kazi mi sasmo gde si kupila macinu travu da idem bre da vidim koliko je,ja mogu trenutno do 1000 din da odvojim da je kupim!kako se to pije?

Ovaj recept je proveren prirodni put da se lakše zatrudni. U 200 g

meda izrendajte 50 g rena i ostavite da odstoji na dnevnoj svetlosti 10 dana. Od 11. dana počnite da uzimate po jednu kašičicu na prazan želudac. Uz to se pije po jedna šolja čaja od žalfije. Kada se popije smesa od 250 g meda i rena više se ne pije i ne pravi. Piti i za vreme menstruacije.

Ovo sam nasla na internetu, nisam pokusavala, jer sam vec pocela da koristim jedan preparat na bazi maticnog mleca. Mislim da ovo nikako ne moze da skodi jer je sve prirodno. Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Culi ste ja sam talicna pa izvolite :))))

,

Hajde Zvoncice, vuci nas za noseve.............jakoooo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako sam lepo pocela necu ja nikog od vas vuci za nosice...sve ce te vi mene davucete za nosic posto cete sve da odete pre mene sa ove teme! :(

Hoces, hoces, jos kako! Nego osmeh na lice, a muza u krevet! I daj ne opterecuj ni sebe ni njega tim prokletim plodnim danima!!! Molim te, poslusaj me i videces da ces uspeti! Jednostavno zaboravi dan kad si dobila i voli se sa svojom muzem! LJUBIM TE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako sam lepo pocela necu ja nikog od vas vuci za nosice...sve ce te vi mene davucete za nosic posto cete sve da odete pre mene sa ove teme! :(

Nebrini jeko i ja sam još tu, nažalost....

s5466.gif

Nedolazim često na forum jer sam stekla utisak da se ovde sve žene znaju privatno pa uglavnom ne primećuju nas uljeze.... :lol: i kad dodjem pročitam nove postove ali nepišem... Nemoj se nervirati valjda će doći red i na tebe a do tada

s9090.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam posaljem malo bebece prasine i pozelim da uskoro vidite sve dve crtice pa da slavimo u zenskim pricama! :rolleyes:

Cmokic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebrini jeko i ja sam još tu, nažalost....

Nedolazim često na forum jer sam stekla utisak da se ovde sve žene znaju privatno pa uglavnom ne primećuju nas uljeze.... :lol: i kad dodjem pročitam nove postove ali nepišem... Nemoj se nervirati valjda će doći red i na tebe a do tada

s9090.gif

Nemoj da pričaš bezveze...ja ovu temu pratim, ali iz daleka, samo ponekad se ubacim sa nekim postom ako mogu da pomognem. I naravno niko mi ne odgovara na te postove, ali ni ne treba jer su svi tu da kažu svoje iskustvo i da se brinu i da vide da se i drugi brinu pa im bude lakše među ljudima koji ih razumeju. A ti, jer si u sad u baš istoj priči kao i ove devojke ako nešto kažeš, vrlo je verovatno da će ti i odgovoriti, i saosećati se sa tobom i pružiti ti podršku, a tu podršku uvek ćete dobiti i od ostalih, jer sve smo mi čekale naše dve crtice i nervirale se i patile...Tako da, piši...započinji teme, komentariši postove drugih...i videćeš više se nećeš osećati tako da misliš da su ovde sve devojke privatno drugarice, već kao deo tog društvanceta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milauztebe sam i drzim palceve da sve bude ok i da posle folikulometrije ugledas svoje dve crtice!!!

kazi mi sasmo gde si kupila macinu travu da idem bre da vidim koliko je,ja mogu trenutno do 1000 din da odvojim da je kupim!kako se to pije?

Lenocka, drzim ti palceve da ti folikuli lepo narastu!!! Na kakvoj si terapiji? Sta ti je dr rekao za endometrijum? Meni je 8.dana ciklusa bio 4.7mm i rekao je da je super za dan ciklusa. Proslog meseca mi je bio dosta tanak, 5mm za 24.dan ciklusa, pa sam prestala i da pusim, inace sam strastveni pusac... :)

Hvala Jeko Beko... Macinu travu imaš u apotekama ili u prodavnici zdrave hrane, a ja sam kupila od jednog čikice što prodaje razne čajeve, moji kod njega stalno kupuju, bila je 100 din i tu imaš baš dosta. Pije se valjda tri puta dnevno po šolja, s tim što se ne pije dok imaš menstruaciju, a neki kažu da ne valja ni posle ovulacije, a kad ostaneš trudna nikako. Pogledaj Citana je lepo objasnila to oko čajeva, kako se koriste, imaš na 61. strani.

Cvetiću ne znam šta da ti kažem...baš sam se nešto razočarala. Sad sam se vratila sa folikulometrije. U petak kad sam bila sve je dobro napredovalo, endometrijum mi je bio 5-6 mm 9. dana ciklusa, imao je jedan folikul koji je počeo da se izdvaja, a jutros, prvo mi je jedva našla jajnike, a onda kaže da se endometrijum nije još puno zadebljao, oko 7 mm, a i nema neki folikul da je baš porastao, otprilike je isti kao u petak. :( Baš sam se razočarala. Ne znam šta da mislim, kad nisam pila ništa, folikuli su lepo rasli, endometrijum se zadebljavao kako je trebalo, samo što je sve bilo malo sporije, ovulacije su mi bile oko 20. dana, a sad kad pijem Cikloproginovu, a još sam ovog meseca pila i Klomifen, ono gore, ne da nije poguralo ovulaciju da bude ranije, nego izgleda da uopšte neće da je bude <_< Mada ne znam ni koliko im je dobar aparat za uz, jer vidim da je dosta star, a i nekoliko puta mi je i sad i ranije rekla da se ne vidi baš najbolje. Dr kaže da dođem opet u četvrtak, da vidimo šta će da se desi u međuvremenu i da ne gubim nadu Klomifen može da se pije 3 meseca i ponekad dođe do željenih rezultata po prestanku terapije, a možda bude čak nešto i u ovom ciklusu...stvarno sam bezveze, da završim folikulometriju za ovaj ciklus, večeras ionako uzimamo rezultate za mene i mm, što smo dali na analize, pa da vidimo šta je sa tim i više neću ni da idem...

Super što si prestala da pušiš m1234.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvončica je dokaz da deluje povlačenje za nos... Nina je povukla prošli mesec i odbila je dve crtice :)

Da, da treba sa njom piti kafu, pa makar i virtualnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Jeko Beko... Macinu travu imaš u apotekama ili u prodavnici zdrave hrane, a ja sam kupila od jednog čikice što prodaje razne čajeve, moji kod njega stalno kupuju, bila je 100 din i tu imaš baš dosta. Pije se valjda tri puta dnevno po šolja, s tim što se ne pije dok imaš menstruaciju, a neki kažu da ne valja ni posle ovulacije, a kad ostaneš trudna nikako. Pogledaj Citana je lepo objasnila to oko čajeva, kako se koriste, imaš na 61. strani.

Cvetiću ne znam šta da ti kažem...baš sam se nešto razočarala. Sad sam se vratila sa folikulometrije. U petak kad sam bila sve je dobro napredovalo, endometrijum mi je bio 5-6 mm 9. dana ciklusa, imao je jedan folikul koji je počeo da se izdvaja, a jutros, prvo mi je jedva našla jajnike, a onda kaže da se endometrijum nije još puno zadebljao, oko 7 mm, a i nema neki folikul da je baš porastao, otprilike je isti kao u petak. :( Baš sam se razočarala. Ne znam šta da mislim, kad nisam pila ništa, folikuli su lepo rasli, endometrijum se zadebljavao kako je trebalo, samo što je sve bilo malo sporije, ovulacije su mi bile oko 20. dana, a sad kad pijem Cikloproginovu, a još sam ovog meseca pila i Klomifen, ono gore, ne da nije poguralo ovulaciju da bude ranije, nego izgleda da uopšte neće da je bude <_< Mada ne znam ni koliko im je dobar aparat za uz, jer vidim da je dosta star, a i nekoliko puta mi je i sad i ranije rekla da se ne vidi baš najbolje. Dr kaže da dođem opet u četvrtak, da vidimo šta će da se desi u međuvremenu i da ne gubim nadu Klomifen može da se pije 3 meseca i ponekad dođe do željenih rezultata po prestanku terapije, a možda bude čak nešto i u ovom ciklusu...stvarno sam bezveze, da završim folikulometriju za ovaj ciklus, večeras ionako uzimamo rezultate za mene i mm, što smo dali na analize, pa da vidimo šta je sa tim i više neću ni da idem...

Super što si prestala da pušiš m1234.gif

Lenocka duso nemoj da se brines. Ne vidi se uvek sve, znaju ti folikuli i da se sakriju. Moja dr. je veliki strucnjak i ima puno iskustva sa UZ pa bas taj mesec kada sam zatrudnela mi je rekla Nista - prazno. Kada dobijete menstruaciju pocnite ponovo sa klomifenima. E pa nisam je ni dobila :lol:

Pretpostavljam da mi je tada ovulacija bila bas rano - izmedju 10. i 13. dana ciklusa a inace godinama sam radila folikulometriju i uvek je bila 18-20. dan. A jednom - jos sam bila devojka - iz nekih drugih razloga sam isla na UZ, 31. dan ciklusa a dr mi kaze da imam ovulaciju.

Znam par koji je skoro 10 godina bio bez dece (mladi su se uzeli pa prvih par godina nisu hteli, posle se nisu pazili pa dok su skapirali da nesto nije u redu prodje skoro 10 god.). Dr je provalio da ona ima ovulaciju u sred menstruacije i vec sledeci mesec je zatrudnela.

Znaci - svi dani mogu biti plodni i zato prionimo svakodnevno na posao. Ili jos bolje, jer nije bas dobro po nasu psihu kad to predje u proizvodnju, pravite bebe kad vam se rade one stvari ;) i ne gledajte na dane ciklusa.

Inace.....ja dobih :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenocka duso nemoj da se brines. Ne vidi se uvek sve, znaju ti folikuli i da se sakriju. Moja dr. je veliki strucnjak i ima puno iskustva sa UZ pa bas taj mesec kada sam zatrudnela mi je rekla Nista - prazno. Kada dobijete menstruaciju pocnite ponovo sa klomifenima. E pa nisam je ni dobila :lol:

Pretpostavljam da mi je tada ovulacija bila bas rano - izmedju 10. i 13. dana ciklusa a inace godinama sam radila folikulometriju i uvek je bila 18-20. dan. A jednom - jos sam bila devojka - iz nekih drugih razloga sam isla na UZ, 31. dan ciklusa a dr mi kaze da imam ovulaciju.

Znam par koji je skoro 10 godina bio bez dece (mladi su se uzeli pa prvih par godina nisu hteli, posle se nisu pazili pa dok su skapirali da nesto nije u redu prodje skoro 10 god.). Dr je provalio da ona ima ovulaciju u sred menstruacije i vec sledeci mesec je zatrudnela.

Znaci - svi dani mogu biti plodni i zato prionimo svakodnevno na posao. Ili jos bolje, jer nije bas dobro po nasu psihu kad to predje u proizvodnju, pravite bebe kad vam se rade one stvari ;) i ne gledajte na dane ciklusa.

Inace.....ja dobih :(

Hvala ti na ohrabrenju...ma ja ne gubim nadu, verujem da ću da dočekam svog bebca, samo mi bude malo bezveze, trudim se, idem kod dr, pijem sve što mi prepišu, pa ispada da je svaki mesec sve gore umesto bolje...

A ti što si dobila, gledaj na to kao na početak novog ciklusa, taman ćeš što pre da se ponovo baciš u akciju :lol:

Jekić i ja sam čula to za Klomifen, ali ne znam šta je sa ovim mojim jajnicima, kao da protestvuju, oni su usporeni (ipak sam ja pola Crnogorka, izgleda da su povukli na tu stranu), ali rade, a sad kad hoću da ih ubrzam malo, oni se bune i neće uopšte da rade, izgleda da me zezaju, čuli svi štrajkuju, pa hoće i oni :blink: Opet se ja zezam, ali moram, inače ako se ubedačim...tek onda nema ništa...I da, u pravu si, valjda će nam uskoro krenuti, ipak ide proleće...t117023.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cicke micke..

sutra ce biti valjda nekog slavlja oko 8 marta pa se opustite i uzivajte sa vm i valjda se i primi !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cicke micke..

sutra ce biti valjda nekog slavlja oko 8 marta pa se opustite i uzivajte sa vm i valjda se i primi !!!

Ja sam već bila na slavlju, sad u subotu, super sam se provela...a onda sam ceo dan juče uživala i brala trešnjice sa mm...i sve bi bilo super, da se jutros nisam razočarala na uz...ali to neće da me omete da i dalje uživam sa mm :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već bila na slavlju, sad u subotu, super sam se provela...a onda sam ceo dan juče uživala i brala trešnjice sa mm...i sve bi bilo super, da se jutros nisam razočarala na uz...ali to neće da me omete da i dalje uživam sa mm :wub:

Lenocka, kako je bilo na uz pregledu? Sta su ti rekli? Kakva ti je terapija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenocka, kako je bilo na uz pregledu? Sta su ti rekli? Kakva ti je terapija?

Odgovorila sam ti, napisala sam ti sve jutros, pogledaj ranije postove, mislim da je na prethodnoj strani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odgovorila sam ti, napisala sam ti sve jutros, pogledaj ranije postove, mislim da je na prethodnoj strani...

Draga, izvini, nisam videla, promenila se naslovna foruma pa se jedva snalazim.

Zao mi je sto je sve tako ispalo. Zelim samo da ti kazem da je jedna od nus pojava Klomifena tanjenje endometrijuma, citala sam o tome na netu. A da ne bi doslo do toga cure sa raznih foruma kazu da su cvekla i svez ananas odlicni za endometrijum. Jos nesto sam procitala, a to je da je ulje nocurka dobro za ovulaciju. Pored toga sto sam prestala da pusim, jedem cveklu kao luda. Videcemo hoce li imati efekta. Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам после два дана мучења добила тек сад, уф мрзим вештицу :angry:

а могу да вам кажем да сам овај месец полудела колко ме измучила вештица, али нема везе идемо даље.

Ивана :) извини што сам те испустила, нема љутиш :rolleyes:

jekic pridruzujem ti se za sledeci krug i meni dosla vestica u goste...nadam se da ce sledeci mesec biti bolje za sve cekalice :)..osmeh na lice idemo dalje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Иванчице, овај месец за нас чекалице је био катастрофа, ни један плусић на Бебцу, ваљда ће бити боље овај месец.

Лепо си рекла осмех на лице и идемо даље, немој да си много тужна (знам да мораш мало) биће плусића, све што је вредно то се чека :wub: :wub: :wub:

da..ceka i DOCEKA :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Леночка, видела сам да вечерас идеш по резултате, верујем да је све ок :wub:

Цветићу, надамо се све за тебе овај месец

Ја сазнала данас да ми је колегиница трудна, покушавала је 2 године, и ништа, ово јој је био трећи месец са Кломифеном и мала безобразница ћутала све до данас, а каснила јој 9 дана и тек јуче радила тест.

Hvala ti Jekic, nadam se da ce ovaj mesec biti uspesan svima nama ovde pa da se kolektivno prebacimo sa ove teme. Drago mi je zbog tvoje koleginice, neka te povuce za nos jaaaakooooo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Леночка, видела сам да вечерас идеш по резултате, верујем да је све ок :wub:

Цветићу, надамо се све за тебе овај месец

Ја сазнала данас да ми је колегиница трудна, покушавала је 2 године, и ништа, ово јој је био трећи месец са Кломифеном и мала безобразница ћутала све до данас, а каснила јој 9 дана и тек јуче радила тест.

Hvala ti Jekic, nadam se da ce ovaj mesec biti uspesan svima nama ovde pa da se kolektivno prebacimo sa ove teme. Drago mi je zbog tvoje koleginice, neka te povuce za nos jaaaakooooo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Леночка, видела сам да вечерас идеш по резултате, верујем да је све ок :wub:

Dan mi je, kao što sam napisala, počeo baš bezveze, razočarala sam se...ali se zato lepo završio :D Bili smo večeras kod onog drugog dr, svi rezultati su nam dobri, negativni smo na hlamidiju, ureaplazmu, mikroplazmu, nisu izolovane bakterije niti gljivice, spermogram mm je odličan, tako da mi je baš laknulo i oslobodila sam se malo t2002.gif

Uradio mi je i ultrazvuk i rekao da će, bez obzira na lekove, izgleda i ovog puta da mi bude malo kasnije ovulacija, ali da još uvek ne znači da neće da je ima (izgleda da sam u pravu za ono što sam se zezala, moji jajnici bez obzira na sve, rade svojim tempom)...i pitao me zašto uopšte pijem sve to, ako ja imam ovulacije, ja sam mu rekla da ja nisam lekar i da radim onako kako mi je prepisala dr...u sredu uveče idem ponovo na uz...ne znam šta da radim, da li da radim kako mi on kaže ili ona moja dr :unsure:

Bitno da mi je sad lepo, a bila mi je baš frka kakvi će da budu rezultati, pa ćemo sve rešiti postepeno... :wub:

Ivančice88, biće bolje za sve sigurno...Ja sam večeras sva happy, sve mi je lepo i šaljem vam puno pozitivne energije drage moje čekalice!!!k28011.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam problem zatrudnivanja(barem do sad),vec zadrzavanja trudnoce,imala sam ih dve,i oba puta ih izgubila,ali sam cula za preparat Peruvian maca da cini cuda kad je zatrudnivanje u pitanju pa ako si uradila sve analize koje nisu nista pokazale mozda bi mogla i s tim da probas,proguglaj malo na netu o njoj.Da li je tm obavio neke analize?

Hej ja nikako da se javi mali mi je bolestan...imam sina od 2,8god...sa njim nisam imala nekih problemima da zatrudnim,tj drugi mesec sam odma ostala pila sam neke lekove od 5 dana cik nemogu da se setim kako se zove...ali ja sam kao devojka imala puno problema sa jajnicima i ustanovljena mi endometrioza,pa se posle porodjaja sve to sredilo i kad samo odlucili za drugo dete,nece pa nece,muz je radio neke osnovne analize i sve je ok kod njega...koji je kod tebe uzrok sto nemozes da zadrzis...potrazicu po netu da vidim sta je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello devojke :)

Moj zakljucak o koriscenju travčica kao pomoc pri zacecu (posto sam nailazila na kontradiktorna misljenja) :

Virak (vrkuta) 2 solje tokom celog ciklusa (1,5 do 2 k.kasicice se prelije sa 250 ml vode,stoji 15 min.poklopljeno)

Hajducka trava 3-4 solje tokom celog ciklusa (1 velika kasika se prelije sa 250 ml vode,stoji 5 min. poklopljeno)

Macina trava(ocajnica,marulja) SAMO od poslednjeg dana menstruacije do ovulacije (isto se sprema kao virak)

I bicu opet dosadna,ali ne zaboravite folnu kis. , vit E (150 mg) i magnezijum :)

Maticni mlec je takodje fenomenalna stvar jer sam balansira hormone u organizmu na "pravu meru"( ili kako se vec kaze :lol: )

I od proleca da nema ni jedne na ovoj temi,sve da ste zbrisale u I trimestar ;)

Srecno svima :)

Hocu da pokusam tvoj recept ovih cajeva ali kazi mi koliko dugo ih ti pijes i da li je bilo efekta..ej da li moze zamena za maticni mlec propolis,med..jer malo ga je teze naci a da je dobar...probala sam par i nisu mi se svideli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima (da ne nabrajam) što nam pružate podršku i hrabrite nas...g13061.gif

Ljubinka, Seko i Jekić biće bolje sledeći mesec, ja to uvek kažem sebi, ako ne tad, onda onaj tamo...samo polako i sa lepim mislima...m1271.gif

Sve vi koje uskoro treba da potvrdite rezultate vašeg "rada", držim vam palčeve da bude najpozitivniji mogući rezultat!!!

Jeko Beko ima čajeva koji nisu skupi, ja sam recimo kupila macinu travu za 100 din, ima baš dosta, a i ovi drugi nisu nešto skupi, jeste ima i onih u tabletama, oni su malo skuplji, ali probaj sa ovim, može da upali. Ja sam je kupila, ali nisam još počela da je pijem, jer sam ovaj mesec na terapiji, pa rekoh da ne mešam, odakle znam... I da, možeš da ideš na folikulometriju u svoj Dom zdravlja, ne plaća se ništa, ja sam bila nekoliko puta, a evo i od juče sam ponovo krenula...tako ćeš bar da znaš da li si imala ovulaciju tog meseca. Vidi sa svojim dr, neke analize mogu da se odrade u DZ ili u Higijenskom zavodu, raspitaj se.

Mm i ja smo bili u četvrtak, privatno kod dr, dali smo uzorke za analize, videćemo šta kažu rezultati...a juče sam, kao što rekoh, počela folikulometriju, na 9. dan ciklusa, endometrijum mi je 5mm, a na jajnicima ima po nekoliko folikula koji su počeli da rastu, s tim što na desnom se za sad izdvaja jedan, sad je oko 9mm, dr kaže da je to sve dobro za sad...u ponedeljak ujutru nastavljamo merenja...

A veceras cu da se doteram i idem da se provedem sa koleginicama,da se opustim i napunim baterije,pa posle ima da berem tresnjice sa mm samo tako...

Hvala ti na podrsci..takodje i ja tebi zelim sto pre dve crtice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebrini jeko i ja sam još tu, nažalost....

s5466.gif

Nedolazim često na forum jer sam stekla utisak da se ovde sve žene znaju privatno pa uglavnom ne primećuju nas uljeze.... :lol: i kad dodjem pročitam nove postove ali nepišem... Nemoj se nervirati valjda će doći red i na tebe a do tada

s9090.gif

Hej caoo...ja sam nova na forumu i nikoga nepoznajem i ja vise citam nego sto i sama pisem ali se nekako mi je lakse kada nisam sama i kad mogu sa nekim da podelim a taj neko me razume jer isto prolazi,ai po koji savet primenim...tako draga samo ti dodji da se druzimooooo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.