Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

jeko beko :( , ali glavu gore...suze nece pomoci...jaca si ti od toga

I ja krecem u novi krug pa polaku ruku pod ruku sa svima nama pa cemo stici do cilja, kad budemo lepe i debele na ove brige cemo i zaboraviti :)

Kisses za sve cekalice da sa prolecem docekamo i crtice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i jeke! :( dobila sam jutros!a krenula sam da radim test i kad sam videla za malo da se slogiram! :(

jbm ti zivot vise!stvarno je bilo dosta nerviranja!ne mogu vise ceo dan placem!ne mogu bre vise! :( :( :(

a nervira me sto mi kasni!sto ne dodje na vreme nego se ndam i posle crkavam!ma celi dan nisam nizasta!

ufff....

stvarno cu da poludim!

samo a najvise od svega u tom trenutku mi je znacio muzevljev zagrljaj!hvala mu do neba kao da je znao da mi bas to treba...zagrljaj!

i tako dame moje...odo ja opet u sledeci krug...nije mi jasno samo dokle vise!

OD SRCA VAM HVALA SVIMA STO STE MISLILE NA MENE!

izvinite zaista sam bezobrazna pa vam se nisam javila!izvinite molim vas nece da se ponovi!ljubim vas puno! :( :( :(

a svim mojim cekalicama drzim fige!

Ne sekiraj se bice.t113040.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i jeke! :( dobila sam jutros!a krenula sam da radim test i kad sam videla za malo da se slogiram! :(

jbm ti zivot vise!stvarno je bilo dosta nerviranja!ne mogu vise ceo dan placem!ne mogu bre vise! :( :( :(

a nervira me sto mi kasni!sto ne dodje na vreme nego se ndam i posle crkavam!ma celi dan nisam nizasta!

ufff....

stvarno cu da poludim!

samo a najvise od svega u tom trenutku mi je znacio muzevljev zagrljaj!hvala mu do neba kao da je znao da mi bas to treba...zagrljaj!

i tako dame moje...odo ja opet u sledeci krug...nije mi jasno samo dokle vise!

OD SRCA VAM HVALA SVIMA STO STE MISLILE NA MENE!

izvinite zaista sam bezobrazna pa vam se nisam javila!izvinite molim vas nece da se ponovi!ljubim vas puno! :( :( :(

a svim mojim cekalicama drzim fige!

[/quo

Jeko, nema nerviranja, opusti se, okupiraj sebe nekim obavezama, kako bi manje razmisljala...bas mi je zao, ali ne brini, verujem da ce bepca biti tek kada prestanes da se nadas! Ljubim te, i budi mi pozitivna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko Beko žao mi je stvarno, ali nemoj toliko da se sekiraš od plakanja nema vajde...da se ne ponavljam, sve ti kažemo isto, moraš malo pozitivnije da gledaš na sve ovo i da ne stvaraš sebi toliki pritisak, biće sve u svoje vreme...i da slažem se sa Malim veseljakom, da se ne bi mučila više i nagađala, lepo sa dragim kod dr, pa ćeš da vidiš šta je problem i da li ga uopšte ima ili je to sve od stresa. Glavu gore!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i jeke! :( dobila sam jutros!a krenula sam da radim test i kad sam videla za malo da se slogiram! :(

jbm ti zivot vise!stvarno je bilo dosta nerviranja!ne mogu vise ceo dan placem!ne mogu bre vise! :( :( :(

a nervira me sto mi kasni!sto ne dodje na vreme nego se ndam i posle crkavam!ma celi dan nisam nizasta!

ufff....

stvarno cu da poludim!

samo a najvise od svega u tom trenutku mi je znacio muzevljev zagrljaj!hvala mu do neba kao da je znao da mi bas to treba...zagrljaj!

i tako dame moje...odo ja opet u sledeci krug...nije mi jasno samo dokle vise!

OD SRCA VAM HVALA SVIMA STO STE MISLILE NA MENE!

izvinite zaista sam bezobrazna pa vam se nisam javila!izvinite molim vas nece da se ponovi!ljubim vas puno! :( :( :(

a svim mojim cekalicama drzim fige!

Moram i ja da vam se pridruzim i to iz dva razloga 1. i ja se nadam II a 2. da podelim prethodno iskustvo - mozda bude od pomoci.

Prvu bebu smo pravili vise od 6 godina. Kad citam Jekine Bekine :) postove prisecam se dugogodisnje agonije. Nema sta nismo probali, sve moguce preglede prosli (manje-vise sve u redu), pili svasta i narodne lekove i hemiju, isli na inseminacije, svaki mesec folikulometrija i nista... Svaki put kad dobijem kao da sam bebu izgubila. I tako bukvalno svaki mesec 6 godina. U medjuvremenu sam uspela dva puta da ostanem trudna (o kolika sreca kad se vidi plusic) ali na zalost prvu (nakon 4 godine) sam izgubila odmah a druga, godinu dana posle, je bila vanmatericna. Kada sam posle 8-9 meseci ponovnog pravljenja opet dobila, bila sam toliko luda da sam mm gadjala uloscima! To je bila prekretnica. Odlucila sam da sledeca 3 meseca nista ne radimo - potpuna obustava akcije. Bacila se na dijetu, vezbe, masaze, kad me boli glava bez razmisljanja dozvolila sebi kafetin - sve sto godinama nisam radila iz straha da cu naskoditi bebi ako sam trudna. Nakon ta tri meseca smo uplatili letovanje i tad sam pomislila da mi sad bas i ne odgovara da zatrudnim pa da ne mogu na more (nikako ne bih rizikovala da izgubim bebu) i jedva da smo nesto taj mesec i radili - tek 2 puta i to u vreme kad inace nemam ovulaciju. Tih dana kad sam trebala da dobijem, mozda koji dan pre, nesto me teralo da uradim test iz krvi na betaHcg kad ono rezultat 4,6 a na referentnim vrednostima lepo pise ako je manje od 5 da nema trudnoce. Bilo mi je cudno jer mi je uvek manje od 1 kad nisam trudna pa cak i kad sam izgubila obe trudnoce vec nakon samo par dana se spustao ispod 1. Sacekala sam par dana i uradila test sa tracicom i 2 crtice! Moram da kazem da sam taj mesec kad smo i napravili bebu oboje poceli da pijemo peruansku ili zlatnu maku i nakon samo 10-tak tableta - BEBA! Imala sam divnu trudnocu i rodila divnog sina koji sad ima 1 godinu, ami bismo jos jedno. Poceli smo pre 4-5 mesci pa kad sam videla da se nista ne desava ovaj mesec sam uvela zlatnu maku i kasni mi 1 dan. He he he, mozda ima veze sa letovanjem - opet smo uplatili.

Najvise me je nerviralo kad su mi svi govorili da moram da se opustim (?) i kad se najmanje budem nadala da ce da se desi (pa nadacu se sve do menopauze!). Ali ipak je bilo tako. Moramo da nadjemo nacin da se opustimo i posvetimo sebi a ne bebi a onda ce ona i da dodje, verujte mi. Ma svi koje znam a imaju problem su na kraju i dobili bebe. A sto se tice peruanske ili zlatne make, to je tako blagotvorna biljka, regulise hormone, poboljsava ovulaciju a za spematozoide je kao turbo gorivo, a da ne pricam sto deluje kao afrodizijak ;) Ima na Bebac forumu tema o Maki, pa mozete da se informisete.

Inace sto se testova tice, ja sam volela da ih uradim cim mi kasni i 1 sat, kao manji mi je sok nego da ugledam vesticaru! Javljam kad uradim test

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinka divno :) bas nekako topla pricica(izuzev gubitka trudnoce) sa srecnim krajem,ali ono sa uloscima :D jadan muz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinka hvala ti što si podelila svoje iskustvo sa nama...nadam se ćeš sad opet ugledati svoje dve crtice ;)

Jekić još malo, još malo...ajde pa da se radujemo!!! U svakom slučaju, samo opušteno :lol:

Ja danas popodne sa mm idem kod novog dr, na razgovor, da vidimo šta će da nam kaže i da mi uzme briseve za neke analize, a od sutra opet folikulometrija...videćemo šta će biti ovaj put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Љубинка дивна прича заиста и надам се да ће нашој Јеки Беки мало дигнути расположење пошто нам је свима драга а нажалост све се боримо за прву бебу па нико не може да јој каже праве речи утехе, надам се да ћеш опет угледати 2 цртице и уживати у својој другој трудноћи, јер после оволике борбе за прву бебу заслужила си другу без толико муке.

Ја опет температуру 37.3, а не боли ме грло нити ишта друго што би ми указало на прехладу сем груди (мада увек тако пред проклетницом) мало сам уморна и поспана, а стомака ме не боли сем што ме понекад као прободе јајник. Још 2 дана па радим тест па шта буде, ако не буде овај биће следећи

[/quote

Jekic, radi test, sve mii to lici na trudnocu, pogotovo temperatura.Hajde, drzim ti palceve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Леночка надам се да ће све бити ок код доктора, јављај како напредујеш са фоликулометријом

Цветић и ти би требало ових дана да радиш тест, јави нам шта се дешава код тебе.

Што се тиче мене стварно нећу да се надам, више направим себи проблема тад, сад планирам у суботу ујутру да урадим тест па шта буде, сутра ћу да га купим и у суботу се прво јављам вама па нек буде шта буде

Ahhh, draga moja, ja sam dobila 20.februara, evo me sad skoro na pola ciklusa, cak i grudi pocinju da me bole (nesto mnogo rano). Videcemo kroz dve nedelje sta ce biti ali se ne cimam mnogo, sta bude-bice. Radi test i javljaj, nesto mislim da je to-TO! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka prica je i lepa i tuzna na svoj nacin.. ljubinka, svaka cast na zivcima pre svega tolike godine!!!

sestra od strica je izbegla iz bosne kod nas, sa muzem i bebom od 14meseci. oni su 7 godina PRAVILI DETE. u ono vreme velike Jugoslavije, lecili se po svim vecim gradovima, od Beograda, Zagreba... nema gde nisu isli. i uspeli nekako. ubrzo kad su izbegli kod nas ona ostane trudna. htela je da abortira, kaze SRAMOTA ME U IZBEGLISTVU DA RODIM DETE. brat joj bio zarobljen, sreca da su ga uspeli izvuci (devojka mu je hrvatica i ona ga izvukla inace bi ga i ubili), roditelji odseceni svim vezama... i to je upravo to.. imala je toliko briga ali nije razmisljala o trudnoci-sto je godinama dok nije sa prvim detetom ostala trudna.. sreca da je moja mama odgovorila od njene ideje. rodila je divnog decaka, kod nas u NS koji ima 18god..

cekalice moje drage, puno vas ljubim i saljem pozitivne vibracije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Цветићу извини, сад сам се сетила да си била код доктора после менструације, понекад помешам постове...

ма и ја сам рекла себи биће шта треба да буде, шта да радим, мада искрено једва чекам да прођу још ова два дана па да га урадим, колко се и надам толико исто кажем себи ћути да неизбаксузираш, ма шта да вам кажем вероватно се све исто тако осећате пред менструацију.

Ma nema veze, znam kako ti je...puno nas ima sa razlicitim, a opet istim problemima! Ja sam sad u fazi skupljanja tresnjica pa ne mislim mnogo o tome, imam neke obaveze i na faxu, nema se puno vremena. A volim ovde da budem sa vama...pa uvek nadjem vremena da pogledam sta ima. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras sam kupila test traku.... Jedva cekam jutro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras sam kupila test traku.... Jedva cekam jutro

t8306.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinkaa cekamoo,evo ja prva,javljaj sta se desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ево и ја да се јавим, нисам могла да чекам до сутра па сам данас радила тест, негативан је...

идемо даље

Ih što si nestrpljiva...pa možda ti je rano...koji ti je dan ciklusa?

Ljubinka javi šta je bilo kod tebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene samo glavu gore... sve mi imamo bebu koja je nasa samo sto ona ceka pravi momenat da dodje....

Nisam prosli put napisala...meni je kasnilo 5 dana i taj peti dan i to posle podne sam uradila test , pokazao je dve crte kao sto znate.... rapid je stvarno pouzdan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene samo glavu gore... sve mi imamo bebu koja je nasa samo sto ona ceka pravi momenat da dodje....

Nisam prosli put napisala...meni je kasnilo 5 dana i taj peti dan i to posle podne sam uradila test , pokazao je dve crte kao sto znate.... rapid je stvarno pouzdan.

ja ne znam da se dopisujem sa vama...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:

...kao da sam polupismena..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ма то је и мени тако било, да видиш само моју прву поруку, писала сам је двапут и преправљала и испало је као да сам неписмена :lol:

..hvala na podršci.. ;)

svaki dan čitam komentare..red je da se i ja malo uključim u teme.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić nemoj da brigaš, biće bolje sledeći put ;)

Milli dobrodošla i samo opušteno, napiši o sebi šta želiš i podeli sa nama ona svoja razmišljanja koja hoćeš...važna je volja za druženjem, ostalo nije bitno...g20033.gif

Gde nam je Vienna, ne javlja se već nekoliko dana? Mora da je vredna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić nemoj da brigaš, biće bolje sledeći put ;)

Milli dobrodošla i samo opušteno, napiši o sebi šta želiš i podeli sa nama ona svoja razmišljanja koja hoćeš...važna je volja za druženjem, ostalo nije bitno...g20033.gif

Gde nam je Vienna, ne javlja se već nekoliko dana? Mora da je vredna :P

hvala za dobrodoslicu!!

ja sam buduca mama...u petom sam mjesecu i uputite me na sta se odnose plusići..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ма шта да радим, љута сам само на себе што сам се понадала овај пут због температуре и болуцкања па сам се наравно више разочарала.

Ајде Леночка стави неки блесави смајлић , пошто ја не знам

Samo za tebe da ti donese sreću i ispuni želju k28022.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala za dobrodoslicu!!

ja sam buduca mama...u petom sam mjesecu i uputite me na sta se odnose plusići..:)

Plusići su oni sa testa za utvrđivanje trudnoće...mi čekalice na ovoj temi ih čekamo i nadamo im se, a tako dok ih čekamo, družimo se, savetujemo i pružamo podršku jedna drugoj...tebi čestitam što si svoje dočekala, pa ćeš još malo da zagrliš svog bebca...pogledaj ima tema i stvari koje bi te zanimale u delu foruma Trudnoća...i povuci nas za nosiće da vam se i mi uskoro pridružimo na tim temama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam da se dopisujem sa vama...:(

:lol::lol: Dobrodosla mili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.