Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Cestitke Nini za dve crtice :) a ja moram malo da se izjadam :( Upisujem se za sledeci krug bez da smo pravili bebu,ovako nesto garant jos niko nije napisao :D Naime,slucaj je sledeci i mnoooogo me nervira,posto mm menja firmu a kako ja ne radim vec par meseci moja zdravstvena knjizica se vodi na njega,tj.njegovu firmu.Njega bi trebalo da odjave 8 marta iz stare firme pa onda predaje dokumenta u novu a da smo ovaj mesec pravili bebca ja ne bi trebalo da dobijem 11-og i pitanje je kad bi to sve sa mojom knjizicom bilo gotovo.Sve ovo nista ne bi bilo cudno i neizdrzivo da ja ne moram hitno po uradjenom testu da se javim u Front zato sto imam dokazanu trombofiliju i sa inekcijama moram odmah,sto hitnije poceti jer je u mom slucaju svaki trenutak dragocen.Znaci ne smem rizikovati da ostanem bez zdravstvene a sve se kao baksuz poklopilo oko tog datuma...Eto,bas mi je smor nevidjen,KO CE CEKATI JOS MESEC DANA? :( a danas ovuliram ko luda,ccc koja sam ja bakzuscina :angry:

Draga moja, sta je mesec dana, prodje dok se okrenes, taman sacekas prolece kad cela priroda pocne da buja i sve se iznova radja, pravo vreme za pravljenje novog zivota:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BojinaBubica i Nina ns čestitam vam, želim vam lepu trudnoću!!!moms36.gif

Jeko Beko, Jekić i Ivana84 vama držim palčeve da ne dođe ta bezobraznica, pa čim saznate nešto, javljajte, da se još malo radujemo!!!m1211.gif

Mališa tebi želim ili da uopšte ne dođe ili ako već baš mora da dođe što pre da možeš da završiš sve što treba za vto!

Suncokret samo polako, šta ćeš, nije bilo do tebe, ali mesec dana prođe brzo i onda slobodno u akciju!t1595.gif

Ja polako ispraćam vešticu, pa ove nedelje idem sa mm da odradimo neke analize, a onda se dajemo i mi u akciju...samo mogu da kažem - jedva čekam!t15108.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja, sta je mesec dana, prodje dok se okrenes, taman sacekas prolece kad cela priroda pocne da buja i sve se iznova radja, pravo vreme za pravljenje novog zivota:)

Da,u pravu si,sad je ionako vreme virusa i mnogo je hladno,kad dodje prolece sve je lepse i lakse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret samo polako, šta ćeš, nije bilo do tebe, ali mesec dana prođe brzo i onda slobodno u akciju!t1595.gif

Ja polako ispraćam vešticu, pa ove nedelje idem sa mm da odradimo neke analize, a onda se dajemo i mi u akciju...samo mogu da kažem - jedva čekam!t15108.gif

Hvala ti draga,ti uvek imas reci podrske :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej drage.. čestitam vama koje više niste čekalioce... juppiiiii

ja sam danas dobila, i baš obradovala jer imam zakazano kod lekara za dve nedelje.... pa taman da se ispregledamo pa u akciju... :P

jedva i ja čekam....

jooj baš mi je drago zbog vas koje ste dočekale svoje dve crtice..

ja jedva čekam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

пих најгоре ми је ових недељу дана пре (надам се НЕдолазења) вештице

никако време да прође, ух било би лепо да Ивана84 и Јека Бека објаве плусић па да повучу ногу за март, наравно и ја за њима па после све редом.

Леноцка (или Леночка у недоумици сам како се чита) колко ти покушаваш, на које прегледе планираш да идеш, ја још 3 месеца сам дала себи форе овако, па ако не буде идем на озбиљније прегледе.

Ajde, ajde, izdrži, uživaj sa mm i misli pozitivno, pa će i test biti pozitivan!!! I ja čekam da nam Jeka Beka i Ivana84 jave nešto lepo!

Lenočka je, to je moj nadimak iz detinjstva-Jelena, pa skraćeno Lena i od toga Lenočka!

Mi pokušavamo 6 ciklusa, sad će 7. Čim smo rešili da krenemo u "radnu akciju" ja sam uradila osnovne analize, briseve, papa, kolposkopiju, uz, krv, i pošto je sve bilo u redu, dr je rekla da je to dovoljno za početak. Inače pošto sam dugo pila kontraceptivne pilule, ja sam 2 puta godišnje radila sve te analize od 19. godine. Po prestanku uzimanja pilula samo smo proverili da li su jajnici "proradili" da li se stvaraju folikuli, išla sam na folikulometriju i to je bilo ok. Međutim, kako ni posle 4-5 meseci nije bilo rezultata našeg truda, uradila sam hormone 2. dana ciklusa, što je takođe bilo sve u granicama normale, a i išla sam još bar 3 puta na folikulometriju i ovulacija je bila potvrđena svaki put. Pošto je kao što sam rekla prošlo 6 meseci,a to je bio neki rok u kome smo rekli da ćemo da sačekamo za dalje analize, a ono neće i dalje, rešili smo da idemo ove nedelje da uradimo dodatne analize: mm spermogram, spermokulturu i test na hlamidiju, a ja isto test na hlamidiju, ureaplazmu i mikroplazmu, a kad već idem proveriću i za toksoplazmu, mada je koliko ja znam ona opasna tek u trudnoći. Nadam se da je sve u redu, dr kaže da bi trebalo da bude, mislim mm i ja smo zajedno preko 9 godina (ja nisam "svrćkala" sa strane, a verujem da nije ni on :P ), nismo imali nikakvih simptoma nekih upala ili nešto, valjda bi se pojavilo do sad bar neki simptom ili bi dr videla na uz, pregledu ili već nekako. Ja sam išla na redovne kontrole za to vreme, jeste ponekad mi nađu 3. ili 6. grupu sekreta, kao i većini žena koje ja znam, ali nikad nisam imala jake simptome, tipa crvenilo ili svrab i izleči se posle jedne kutije vaginaleta. Ja, onako laički mislim, a to sumnja i moja dr, da kod mene opadne nivo progesterona posle ovulacije, pa ne može da dođe do usađivanja jajašca u matericu, čak iako dođe do oplodnje, a sumnjam na ovo jer mi se poslednja dva puta javljao braon sekret po nekoliko dana pre menstruacije, pa mi je zato dr dala da pijem Cikloproginovu, sad sam počela 2. kutiju. Mm se zeza da možda zabušavaju njegovi "plivači", kaže da su možda spori, znaju da plivaju samo prsno i leđno, a ne znaju kraul...šalimo se malo, da olakšamo sebi...

Sad me malo hvata frka, kakvi će da budu rezultati, nadam se da je sve u redu, ali i ako nešto nije, bolje da znamo što pre, jer pronalaženjem uzroka problema si već na pola puta do rešenja. Nisam nešto opterećena ovim, mislim da tempiram odnose sa mm samo u plodnim danima, ne, uživamo i pre i za vreme i posle, samo voleli bismo i jedan mali plod tog našeg uživanja :wub:

Ja malo odužih, ali eto da se malo izjadam i podelim sa vama svoje nedoumice i razmišljanja...

Koliko vi pokušavate Jekić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, evo da vam se javim i podelim sa vama svoje danasnje iskustvo. Bila sam kod ginica, sve je ok, jajna celija spremna za oplodnjua , endometrijum debljine 4.7mm(kaze da je dobar za 8.dan ciklusa), aliiii.....materica mi je malo zavaljena :( sto mi to doktorka nije spomenula na proslomesecnom uz pregledu.A sto se tice pregleda, pre rada na bebi, uradila sam papa test (2.grupa), vaginalni sekret(3.grupa), testove na hlamidiju, mikoplazmu i ureoplazmu, koji su negativni...videcemo sta ce biti...Jekic, Lenocka, drzim vam palceve...Jekic, koje si preglede radila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić to za Jelene je 100% provereno :P

Pa i mi smo tako rekli, kao što sam napisala, 6,7 meseci, pa na provere. Daj Bože da je sve u redu, tome se svi nadaju, ali ipak bolje da se proveri, nije to ništa strašno...I mm je u početku tako, da sačekamo, ali pošto je video da se ja stvarno trudim, mislim raspitujem i hoću da uradim sve što je do mene, on mi je sam rekao da treba da idemo da vidimo, jer neće da pijem ove tablete ako ne moram, ako je neki drugi problem.

Ma ne mora niko da zna, mene baš nerviraju oni (a ima ih ohoho) koji nas pitaju "a ima li kod vas nešto novo, kad ćete" i sl. A to najčešće i nisu bliske osobe, nego oni lažni dušebrižnici, a još kad krenu kao izokola da se raspituju da li je sve u redu i kao nešto da pričaju sažaljivo -šiznem! :angry:

Tako da i meni je ovaj forum izduvni ventil, pošto sve ovde imamo sličnu muku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Cvetiću, i ja tebi isto!!! Šta ti kaže dr to za matericu, koliko to utiče na sve? Jesi sredila to oko 3.grupe sekreta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ма ти што питају хоће да задовоље своју знатижељу, није то ни права емпатија, него чисто да кажу нешто, а савети су да се опустим и да берем трешњице сваки дан и још мало па имам утисак да би ме оптужили да ја нежелим бебицу јер се неопуштам, савете тог типа не желим, овде се макар сви разумемо, неморам да објашњавам много како се осећам кад видим минус на тесту или добијем проклетницу

Ljudi su mnogo dosadni i znatizeljni,a mene to opasno nervira,tako se nadju neki da prosipaju pamet,a najradije bi ih oterala tamo gde ne treba,mnogi pitaju"sta cekate,ajde bre,jel ima nesto novo,bla ba bla bla"a niko ne zna moju muku,jer dosta njih ni ne zna da sam imala dva spontana,nije mi to nekako prica"za siriti"pa onda misle da se mm i ja izmotavamo,ono tipa hocemo jos malo da uzivamo bez dece...a ne znaju pravu istinu...i samo bombarduju sa glupostima :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene rad,rad i samo rad :lol: :lol: bas mi je drago zbog novih plusica koje vidim i svaki put mi se cini da smo i mi blizu toga...evo sad ce,sad ce...jos samo malo budite strpljive cekalice moje...

Nego ja nikada nisam nikoga pitala ,a mozda neka od vas zna da mi kaze da li krvne grupe imaju uticaja na zacece ja i mm imamo istu krvnu grupu A+....ima li to neke veze ???? :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene rad,rad i samo rad :lol: :lol: bas mi je drago zbog novih plusica koje vidim i svaki put mi se cini da smo i mi blizu toga...evo sad ce,sad ce...jos samo malo budite strpljive cekalice moje...

Nego ja nikada nisam nikoga pitala ,a mozda neka od vas zna da mi kaze da li krvne grupe imaju uticaja na zacece ja i mm imamo istu krvnu grupu A+....ima li to neke veze ???? :blink: :blink: :blink:

Za to nisam sigurna ali mislim da nema veze,a cula sam da kolicina fsh zavisi od krvne grupe zene,da je to povezano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

да и мени је најгоре то правдање, ја у животу никад нисам питала никог дал ради на беби, мој брат од тетке и снајка 5 година нису имали деце, никад нисам питала шта има ново, па нисам глупа, умем да саберем два и два, зашто да додајем со на рану, пар који се воли (већина) жели децу, и кад их нема значи, да постоје проблеми, ако неко жели да ми каже саслушаћу, даћу подршку и разумећу али сигурно нећу да чачкам тамо где неког боли, а тамо где постоје проблеми са зачећем то је сигурно нешто што највише боли на свету.

Upravo tako,to samo znatizeljni dosadnjakovici ispituju iznova i iznova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, evo da vam se javim i podelim sa vama svoje danasnje iskustvo. Bila sam kod ginica, sve je ok, jajna celija spremna za oplodnjua , endometrijum debljine 4.7mm(kaze da je dobar za 8.dan ciklusa), aliiii.....materica mi je malo zavaljena :( sto mi to doktorka nije spomenula na proslomesecnom uz pregledu.A sto se tice pregleda, pre rada na bebi, uradila sam papa test (2.grupa), vaginalni sekret(3.grupa), testove na hlamidiju, mikoplazmu i ureoplazmu, koji su negativni...videcemo sta ce biti...Jekic, Lenocka, drzim vam palceve...Jekic, koje si preglede radila?

Zavaljena materica nijew nikakav problem,i moja je i jos mnogih zena koje su rodile dete.Spermatozoidi su pametni malci nadju put do jajovoda,tamo se i odvija oplodnja a ne u materici tako da njen polozaj nije toliko bitan.Opet kad do oplodnje dodje logican splet dogadjaja je da blastocista krene ka materici, to joj je jedini put.Mnogo je veci problem ako je materica hipoplasticna,sto se nadam da kod tebe nije slucaj.I toplo preporucujem svima uz preglede koje si i sama navela jos i hormonski status.Ajd sad berite tresnjice pa trk na 1 trimestarsmilie-familie-5-kinder.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Cvetiću, i ja tebi isto!!! Šta ti kaže dr to za matericu, koliko to utiče na sve? Jesi sredila to oko 3.grupe sekreta?

Nije mi odredjena nikakva terapija za sekret, rekla mi je da je to tipicno za seksualno aktivne zene. A za matericu mi je rekao da ce ici malo teze, ali i da misli da u sustini nece biti priblema. Savetovao mi je da stavim ispod ledja jastuke tokom odnosa, kako bi spermatozoidi lakse dosli do materice...poslusacu pa cemo videti...Hvala ti puno na lepim zeljama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavaljena materica nijew nikakav problem,i moja je i jos mnogih zena koje su rodile dete.Spermatozoidi su pametni malci nadju put do jajovoda,tamo se i odvija oplodnja a ne u materici tako da njen polozaj nije toliko bitan.Opet kad do oplodnje dodje logican splet dogadjaja je da blastocista krene ka materici, to joj je jedini put.Mnogo je veci problem ako je materica hipoplasticna,sto se nadam da kod tebe nije slucaj.I toplo preporucujem svima uz preglede koje si i sama navela jos i hormonski status.Ajd sad berite tresnjice pa trk na 1 trimestarsmilie-familie-5-kinder.gif

Joj, draga, hvala ti puno...nije nista spomenuo da je materica hipoplasticna, nadam se da nije! Uz sve to mi je napomenuo da se opustim jer sam potpuno zdrava osoba. Videcemo...nadam se da nece biti problema...pozdrav veliki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni danas nije dosla vestica...Evo peti dan...Kupila sam testic pa cu ga mozda sutra uraditi ukoliko me preduhitri gadura,jer se javljaju grcici kao pred mens. :angry:

Mozda me zaobidje ipak,mada ne verujem....Kako vi cekalice stojite? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni danas nije dosla vestica...Evo peti dan...Kupila sam testic pa cu ga mozda sutra uraditi ukoliko me preduhitri gadura,jer se javljaju grcici kao pred mens. :angry:

Mozda me zaobidje ipak,mada ne verujem....Kako vi cekalice stojite? :wub:

Mislim da bi mogla sa 5 dana zakasnjenja opusteno jos veceras da uradis test,ako si trudna koncentracija bhcg bi trebala da bude dovoljno visoka da ti se ocita na testu,naravno ako ti je ovulacija bila na polovini ciklusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret,nista od toga,vestica je upravo stigla ...Bice da je prehlada odigrala svoje ovaj mesec :(

Idemo u novi krug,dolazi prolece a sa njim i rode... :D:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret,nista od toga,vestica je upravo stigla ...Bice da je prehlada odigrala svoje ovaj mesec :(

Idemo u novi krug,dolazi prolece a sa njim i rode... :D:rolleyes:

Pu,mamu joj :angry: Vestica baksuz,al ko sto kazes,ide prolece,sa njim i rode,sve cveta i mirise na radost,bice nesto,samo polako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, evo da vam se javim i podelim sa vama svoje danasnje iskustvo. Bila sam kod ginica, sve je ok, jajna celija spremna za oplodnjua , endometrijum debljine 4.7mm(kaze da je dobar za 8.dan ciklusa), aliiii.....materica mi je malo zavaljena :( sto mi to doktorka nije spomenula na proslomesecnom uz pregledu.A sto se tice pregleda, pre rada na bebi, uradila sam papa test (2.grupa), vaginalni sekret(3.grupa), testove na hlamidiju, mikoplazmu i ureoplazmu, koji su negativni...videcemo sta ce biti...Jekic, Lenocka, drzim vam palceve...Jekic, koje si preglede radila?

Ja sam imala zavaljenu matericu, isla sam kod neke bake koja mi je to kao podvezala i sredila, sl mesec sam ostala u drugom stanji. Da li je taj odlazak kod bake imao efekta ili nije ne znam, ali mi smo uboli, sta god da je :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BojinaBubica i Nina ns čestitam vam, želim vam lepu trudnoću!!!moms36.gif

Jeko Beko, Jekić i Ivana84 vama držim palčeve da ne dođe ta bezobraznica, pa čim saznate nešto, javljajte, da se još malo radujemo!!!m1211.gif

Mališa tebi želim ili da uopšte ne dođe ili ako već baš mora da dođe što pre da možeš da završiš sve što treba za vto!

Suncokret samo polako, šta ćeš, nije bilo do tebe, ali mesec dana prođe brzo i onda slobodno u akciju!t1595.gif

Ja polako ispraćam vešticu, pa ove nedelje idem sa mm da odradimo neke analize, a onda se dajemo i mi u akciju...samo mogu da kažem - jedva čekam!t15108.gif

Hvala draga na lepim zeljama ali ona je tu danas se najavila sto znaci da ce sutra biti tu. U cetvrtak idem za Nis . Ma OPUSTENO ,do VTO. Jer ja kazem AKO NECE MILOM ONDA CE SILOM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala zavaljenu matericu, isla sam kod neke bake koja mi je to kao podvezala i sredila, sl mesec sam ostala u drugom stanji. Da li je taj odlazak kod bake imao efekta ili nije ne znam, ali mi smo uboli, sta god da je :P

Ja ne znam kome vise da verujem, prosli mesec sam bila na privatnoj klinici, radila uz,nalazi su ok, polozaj materice normalan. Sad sam bila u domu zdravlja, i tu saznala da mi ja malo zavaljena, sta je od ovoga istina, ne znam, znam samo da su ovi u zdravstvu totalno neozbiljni i neodgovorni. Ali, nekako sam hladna, ne dotice me nista, niti se nadam bilo cemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

boli me stomak!izgleda da mi se nezvani gost sam najavljuje :angry: ! :(

Jos uvek nemoj da ocajavas, to je takodje jedan od simptoma trudnoce...ja ti zelim da ti to od toga bude!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, gde nam je jeka beka...neka se javi!!! Zeljno ocekujem vesti o trudnoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.