Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Jel to prasinica :unsure: Vise mi lici na one tvoje gasove :huh:

Ja cu da uhvatim za svaki slucaj :P

b0214.gif b0201.gif b0204.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutroooooooo g33001.gif

Kako volim što si se vratila i što nas ponovo prašiš :wub: taman na vreme za moju, nadam se, što skorašnju projekciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Ja jutros širim veš u dvorištu kad iznad mene prolete jato roda i klikću (zato sam ih i primetila), prizor je bio predivan na svetlo plavom nebu, a možda nešto i znači :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Ja jutros širim veš u dvorištu kad iznad mene prolete jato roda i klikću (zato sam ih i primetila), prizor je bio predivan na svetlo plavom nebu, a možda nešto i znači :rolleyes:

:rolleyes: Trebala si da spremiš praćku, da pogodiš jednu, kako bi ti pala na krov :lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene kod vas drage cekalice... Prebacila sam se sa Iog tromesecja na plusice jer sam nocas imala spontani,a sutra tek idem kod dr,pa cu videti kada ponovo mogu da pocnem da radim na bebi i da li je sve u redu samnom,u smislu da li moram dodatno da se cistim ili ne... Bilo kako bilo,priroda sve sama regulise i trudicu se da dignem glavu gore i opet krenem u akciju..mada,ne mogu da lazem da mi nije tesko jer smo na bebi radili vise od godinu,godinu i po dana...

Nadam se da me primate kod vas :rolleyes: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to prasinica :unsure: Vise mi lici na one tvoje gasove :huh:

Hihihi Carice!!!!

Pojma nemam da li mi je prethodni post ise puta poslao jer stalno prikazuje ono upozorenje. Takodje nisam sve uspla ni da procitam iz istog razloga.

Ja sam ovih dana bas imala frku sa poslom, zadali mi svasta da zavrsim za sastanak u petak (juce, tj. sad vec prekjuce) tako da sam radila i radila i radila... I u silnom radu prestane da mi radi externi hard disk u cetvrtak uvece i to bas u momentu kad je direktorka dosla kod mene da precesljamo sve pre sutrasnjeg sastanka. Ne mogu ni da vam opisem koliki sam stres prezivela jer su mi na tom hardu podaci i sve moguce preipreme za stampu, ma sve sto sam uradila poslednje dve godine. Onda jos mm koji mi (sa pravom) gundja sto nisam pravila backup-e, a meni je to nevidjeni smor da radim <_< Na srecu imam druga koji je genije za sve sto se tice kompova i do posle ponoci mi je spasavao podatke. Onda sam do 5 ujutru radila a ustala u 7, pa sastancila, pa posle oko Save i na kraju uvece isla do moje dr. Ona je na osnovu mojih BT i svega sto sam joj ispricala, zakljucila kao sto sam i ja mislila da je problem u progesteronu. Dogovor je da ovaj mesec pratimo folikule, radim hormone i eventualno uvedemo utrogestan posle O ako je bude bilo. Od sledeceg meseca da uvedemo i klomifen ako bude potrebe. Meni je inace danas 4. dan kako imam neko krvarenje i dalje je kilavo a sad vec i prestaje. Da su mi samo malo vise BT ja bih bila ubedjena da sam trudna. Jutros sam vadila hormone i evo rezultata

5ks-nalaz1.jpg

Od svega me najvise raduje vrednost TSH - od kako sam provalila da imam problem sa stitnom zlezdom nisam imala ovako dobar rezultat. Pre 3-4 meseca kad sam proveravala bio je 4,5 a za trudnocu je idealna vrednost 2 i nize. Cak sam mislila pre 3 meseca da cu morati opet da povecavam dozu leka jer sam vec duze vreme na istoj. Sigurna sam da mi je ovde glavnu ulogu odigrao med za zelenim orascicima koji uzimam svako jutri vec vise od mesec dana. Svi kazu da su ti orascici odlicni za tiroidu ali nisam imala predstavu da je to bas tako brzo delotvorno. Ostali hormoni mi se cine relativno ok, sem sto mi je Lh povisen ali ako su meni Lh trakice jos u ponedeljak pokazivale porast Lh mozda jos nije stigao da padne :huh: Ne znam sta da mislim kad su mi se ovog meseca preklopile lutealna faza od proslog i folikularna od ovog ciklusa :huh: :huh: :huh: U svakom slucaju idem u pon. ili utorak kod dr pa nek ona tumaci.

Rekoh ti ja da su orascici fenomenalni. Ili med i orascici ili orahovaca.

Imala si tezak oblik stresa, dobro si prosla duso draga. To sve utice na ciklus. Obavezno to spomeni i dr. Jedva cekam da cujem sta ce ti reci.

Jutroooooooo g33001.gif

Jutro i hvala ti draga.

:rolleyes: Trebala si da spremiš praćku, da pogodiš jednu, kako bi ti pala na krov :lol::D

Potpisujem :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutros temp 37...posle pola sata 36.6...sta je sa ovim mojim organizmom???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene kod vas drage cekalice... Prebacila sam se sa Iog tromesecja na plusice jer sam nocas imala spontani,a sutra tek idem kod dr,pa cu videti kada ponovo mogu da pocnem da radim na bebi i da li je sve u redu samnom,u smislu da li moram dodatno da se cistim ili ne... Bilo kako bilo,priroda sve sama regulise i trudicu se da dignem glavu gore i opet krenem u akciju..mada,ne mogu da lazem da mi nije tesko jer smo na bebi radili vise od godinu,godinu i po dana...

Nadam se da me primate kod vas :rolleyes: ?

Zao mi je sto ti se to desilo...koliko si bila trudna?

Meni moja tetka jutros stigla....i neboli me stomak..svasta da i to dozivim...pokusavam da stavim grafikon u bazalnu,ali neide...kako vi stavljate...isla sam preko slikomata..moze mi neko poslati PP..Ko mu nije tesko...ma to ce sigurno moj NESTRPLJIVKO... :P:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je sto ti se to desilo...koliko si bila trudna?

Meni moja tetka jutros stigla....i neboli me stomak..svasta da i to dozivim...pokusavam da stavim grafikon u bazalnu,ali neide...kako vi stavljate...isla sam preko slikomata..moze mi neko poslati PP..Ko mu nije tesko...ma to ce sigurno moj NESTRPLJIVKO... :P:rolleyes:

Bila sam trudna 5 nedelja,usla u 6-u... sta da se radi... Ja nisam pratila BT,ali znala sam po sekretu kada mi je ovulacija,a inace,dan kada sam trebala da dobijem m,izmerila sam t i bila je 37,2 ,a i,danima sam bila puno gladna ,non stop,pa sam tako znala da sam trudna..sve ostalo je bilo isto kao i pred menstruaciju.. Sada jedva cekam d aodem kod dr da mi kaze kada ponovo da pocnemo da radimo na bebi... mnogo sam se razocarala,ali moram da se drzim d ane padnem u depresiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je sto ti se to desilo...koliko si bila trudna?

Meni moja tetka jutros stigla....i neboli me stomak..svasta da i to dozivim...pokusavam da stavim grafikon u bazalnu,ali neide...kako vi stavljate...isla sam preko slikomata..moze mi neko poslati PP..Ko mu nije tesko...ma to ce sigurno moj NESTRPLJIVKO... :P:rolleyes:

strasno mi je zao...ne mogu ni zamisliti kaKO TI JE TESKO....ali ima i nesto pozitivno,pravicemo opet bebice sve zajedno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јекалина страшно ми је жао, ипак сам гајила неку наду да ће на крају све бити ок, ух не могу да замислим како ти је. Надам се да ћеш се што пре опоравити и кренути у нову борбу.

jekic moja,jeste,tesko je mnogo,ali moram da ostanem jaka... krvarim bas mnogo,sve grumuljice ispadaju i stalno gledam u to razmislajm kako je to moja beba :( ali,sta da se radi,moram dalje... ponovo cu da cekam II crtice ,samo sada cu se uvek plasiti da mi se ovo ne desi ponovo.. Ali,bicu jaka,i bicu ovde sa vama da se radujem svakoj vasoj novoj crtici cekalici i cekam svoje crtice u lepom drustvu sa "bebca" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DIxiDaki,da,naravno,cekamo bebce zajedno i idemo dalje :**** ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene kod vas drage cekalice... Prebacila sam se sa Iog tromesecja na plusice jer sam nocas imala spontani,a sutra tek idem kod dr,pa cu videti kada ponovo mogu da pocnem da radim na bebi i da li je sve u redu samnom,u smislu da li moram dodatno da se cistim ili ne... Bilo kako bilo,priroda sve sama regulise i trudicu se da dignem glavu gore i opet krenem u akciju..mada,ne mogu da lazem da mi nije tesko jer smo na bebi radili vise od godinu,godinu i po dana...

Nadam se da me primate kod vas :rolleyes: ?

uf bas bezveze,mnogo mi je zao :( :( ,ali svakako dobro nam dosla :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DIxiDaki,da,naravno,cekamo bebce zajedno i idemo dalje :**** ;)

posle svega ovog sto radimo za te nase bebce,koji su u planu,mislim da ce svaka od nas roditi bar po jednog vanzemaljca :) joj,kad pomislim sta sve radim,jedem,pijem...ma to je to-vanzemaljac u najavi :) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nestrpljivko,hvala na dobrodoslici ;) :*

dixi,ja sam upravo shvatila da nema vise veze sta jedes i pijes,sve bude kako je sudjeno,ali naravno,zdrava ishrana ne moze da skodi,moze samo da koristi,tako da,samo napred! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene kod vas drage cekalice... Prebacila sam se sa Iog tromesecja na plusice jer sam nocas imala spontani,a sutra tek idem kod dr,pa cu videti kada ponovo mogu da pocnem da radim na bebi i da li je sve u redu samnom,u smislu da li moram dodatno da se cistim ili ne... Bilo kako bilo,priroda sve sama regulise i trudicu se da dignem glavu gore i opet krenem u akciju..mada,ne mogu da lazem da mi nije tesko jer smo na bebi radili vise od godinu,godinu i po dana...

Nadam se da me primate kod vas :rolleyes: ?

Naravno da te primamo. Uzasno je uzasno to sto ti se desilo. Znam kako je draga!!! Meni je trebalo puno da se povratim.

Sada samo lagano i dr ce si vec sve reci.

Meni moja tetka jutros stigla....i neboli me stomak..svasta da i to dozivim...pokusavam da stavim grafikon u bazalnu,ali neide...kako vi stavljate...isla sam preko slikomata..moze mi neko poslati PP..Ko mu nije tesko...ma to ce sigurno moj NESTRPLJIVKO... :P:rolleyes:

Mislis ne mozes da postavis ovde graf? Ako je to onda ides na silkomat, ubacis snimljeni fajl, kliknes nalozi, i kopiras onaj kod za forume. Kada ovde odgovaras samo zalepis to kopirano i to je to.

Nadam se da sam ti odgovorila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dixi,ja sam upravo shvatila da nema vise veze sta jedes i pijes,sve bude kako je sudjeno,ali naravno,zdrava ishrana ne moze da skodi,moze samo da koristi,tako da,samo napred! ;)

Potpisujem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna Mi ,a kada se to tebi desilo? :( Koja si bila nedelja i da li si isla na kiretazu? Sta je rekao doca,kada moze ponovo da se krene sa beom posle spontanog?

Izvini na zapitkivanju,ali nemam koga da pitam :(

I hvala na dobrodoslici :rolleyes: :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna Mi ,a kada se to tebi desilo? :( Koja si bila nedelja i da li si isla na kiretazu? Sta je rekao doca,kada moze ponovo da se krene sa beom posle spontanog?

Izvini na zapitkivanju,ali nemam koga da pitam :(

I hvala na dobrodoslici :rolleyes: :*

U 12oj nedelji, samo sto nisam usla u 4ti mesec :-(((((( Desilo se u toku noci i pravac bolnica, odmah na sto i kiretaza na zivo. Lekar u bolnici (nisam bila kod kuce u BG) a kasnije i moja dr kod koje idem su mi isto rekli, 3 meseca odmora.

Srecom sve je fino zaraslo (osim moga srca) - dr kaze da kao i da nikada nije radjena kiretaza.

Desilo se prosle godine u julu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 12oj nedelji, samo sto nisam usla u 4ti mesec :-(((((( Desilo se u toku noci i pravac bolnica, odmah na sto i kiretaza na zivo. Lekar u bolnici (nisam bila kod kuce u BG) a kasnije i moja dr kod koje idem su mi isto rekli, 3 meseca odmora.

Srecom sve je fino zaraslo (osim moga srca) - dr kaze da kao i da nikada nije radjena kiretaza.

Desilo se prosle godine u julu.

bas mi je zao :( to je mnogo teze nego ovo sto se meni desilo,jer sam ja ipak na pocetku bila,5-6 nedelja... Zelim ti od srca sve najbolje i da brzo ugledas svoje II crtice :****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem!!!

ma znam ali ne moze da skodi...ne osecam temp,a imam 37.4,a nije mi vreme ovulacije jer treba da dobijem 8og...helppppppppp

201203041257.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke, imam slicicu..evo i ovde cu staviti :))

jxt-IMG-25.jpg

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas mi je zao :( to je mnogo teze nego ovo sto se meni desilo,jer sam ja ipak na pocetku bila,5-6 nedelja... Zelim ti od srca sve najbolje i da brzo ugledas svoje II crtice :****

I ja se nadam da ce biti uskoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage cekalice, ne znam zasto sam u zivotu uvek ludo verovala da ce mi nesto krenuti iz prve?...nikada nije.

Takodje, osecam se tako, da kada bih sve to napisala, najverovatnije bi mi administratori obrisali post. Ovako cu samo reci da se osecam kao jedno VELIKO govno.

Sinoc je poceo, a jutos se nastavio braonkast sekret. Otisla sam hitno kod lekara i na UZ-u nije ustanovljena srcana radnja. Beba je umrla pre par dana (imala je 15mm) i organizam je polako poceo da je izbacuje. Posto sam u 9. nedelji i opasano je da se prepusti slucaju, sutra idem na kliniku da uradim preglede i zakazem kiretazu. Sta ce biti posle, videcemo...

Inace, danasnji UZmi je bio zakazan za sutra jer mi je sutra rodjendan, pa sam htela da mi najlepsi poklon za rodjendan bude bebino srce...

Sad razmisljam da li da popijem tablu bromazepama ili flasu rakije, posto sam vec upalila cigaretu, onako u znak revolta!

Zao mi je sto vas mracim, ali apsolutno nemam kome ovo da kazem, jer nikome nisam ni rekla za trudnocu.. Muza nikada nisam videla ovako tuznog... Samo mi dodje da vristim na sav glas dok ne puknem!!!!

Ovo su oni momenti kada bih dala sve na svetu da sam kod kuce, pored moje mame... ona uvek ume da kaze pravu stvar........... (ovo je bas zvucalo kao da imam 3 godine :) )

Ljubim vas sve mnogo! OdoK sad da obrisem ticker (njega sam najvise volela da vidim na svakom svom postu)

Tako da, pridruzujem se novom krugu cekanja, a do tada moram da vidim sta se radi u ovim situacijama i sta treba da preduzmem dalje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage cekalice, ne znam zasto sam u zivotu uvek ludo verovala da ce mi nesto krenuti iz prve?...nikada nije.

Takodje, osecam se tako, da kada bih sve to napisala, najverovatnije bi mi administratori obrisali post. Ovako cu samo reci da se osecam kao jedno VELIKO govno.

Sinoc je poceo, a jutos se nastavio braonkast sekret. Otisla sam hitno kod lekara i na UZ-u nije ustanovljena srcana radnja. Beba je umrla pre par dana (imala je 15mm) i organizam je polako poceo da je izbacuje. Posto sam u 9. nedelji i opasano je da se prepusti slucaju, sutra idem na kliniku da uradim preglede i zakazem kiretazu. Sta ce biti posle, videcemo...

Inace, danasnji UZmi je bio zakazan za sutra jer mi je sutra rodjendan, pa sam htela da mi najlepsi poklon za rodjendan bude bebino srce...

Sad razmisljam da li da popijem tablu bromazepama ili flasu rakije, posto sam vec upalila cigaretu, onako u znak revolta!

Zao mi je sto vas mracim, ali apsolutno nemam kome ovo da kazem, jer nikome nisam ni rekla za trudnocu.. Muza nikada nisam videla ovako tuznog... Samo mi dodje da vristim na sav glas dok ne puknem!!!!

Ovo su oni momenti kada bih dala sve na svetu da sam kod kuce, pored moje mame... ona uvek ume da kaze pravu stvar........... (ovo je bas zvucalo kao da imam 3 godine :) )

Ljubim vas sve mnogo! OdoK sad da obrisem ticker (njega sam najvise volela da vidim na svakom svom postu)

Tako da, pridruzujem se novom krugu cekanja, a do tada moram da vidim sta se radi u ovim situacijama i sta treba da preduzmem dalje....

joooj draga jako mi je zao stvarno.... :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.