Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

bole me bradavice,imam povremenu temperaturu,tj promenljivu i boli me tokom odnosa....pojacao mi se i sekret,malo ali po analizama,sve je ok....

bolne bradavice tj osetljive jesu simptom ali za bolni odnos ne znam..i temp jeste ako je povisena ali samo jutarnja...ali jos uvek je prerano za test, betu pa i za vece simptome...uglavnom sacekaj jos malo...pa radi test....danas ti je tek 9 DPO ako ti je ovulacija bila 23.02.kao sto kazes..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me, vratila se, beba je ok, videla sam kako lupka srce :rolleyes: ali video je na uz da imam blago grcenje materice, kaze nista strasno, i prepisao mi da uzmem utrogestan 100 mg jednu kutiju, da pijem oralno posto jos ne znam rezultate sekreta i to, a kad u ponedeljak dobijem nalaze ako su ok onda nastavim vaginalno sa utrogestanom...

I taman oko 10te nedelje posteljica preuzima ulogu za progesteron tako da utrogestan nakon toga i nema smisla uzimati..

Eto..to je to i naravno mirovanje a ja iovako lezim i sedim ceo dan malte ne :)

Nego me zbunilo ovaj utrogestan to su neke okrugle male kao bombonice ne znam kako to ide vaginalno al valjda su to te..100mg :blink:

supeer :rolleyes: eto ipak bolje sto si otisla...jel imas slicicu?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me, vratila se, beba je ok, videla sam kako lupka srce :rolleyes: ali video je na uz da imam blago grcenje materice, kaze nista strasno, i prepisao mi da uzmem utrogestan 100 mg jednu kutiju, da pijem oralno posto jos ne znam rezultate sekreta i to, a kad u ponedeljak dobijem nalaze ako su ok onda nastavim vaginalno sa utrogestanom...

I taman oko 10te nedelje posteljica preuzima ulogu za progesteron tako da utrogestan nakon toga i nema smisla uzimati..

Eto..to je to i naravno mirovanje a ja iovako lezim i sedim ceo dan malte ne :)

Nego me zbunilo ovaj utrogestan to su neke okrugle male kao bombonice ne znam kako to ide vaginalno al valjda su to te..100mg :blink:

drago mi je da je sve ok...sad lezi i odmaraj....t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke, imam slicicu..evo i ovde cu staviti :))

jxt-IMG-25.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

supeer :rolleyes: eto ipak bolje sto si otisla...jel imas slicicu?? :)

ma bice sve ok....blago tebi sto si ostala trudna....ja nista i dalje :(

a slicica ti je super....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke, imam slicicu..evo i ovde cu staviti :))

jxt-IMG-25.jpg

hehhehe ...bebiron :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bolne bradavice tj osetljive jesu simptom ali za bolni odnos ne znam..i temp jeste ako je povisena ali samo jutarnja...ali jos uvek je prerano za test, betu pa i za vece simptome...uglavnom sacekaj jos malo...pa radi test....danas ti je tek 9 DPO ako ti je ovulacija bila 23.02.kao sto kazes..

hvala na podrsci...tako sam bzvz :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na podrsci...tako sam bzvz :(

ajde digni glavu nema potrebe da se bedacis..nada poslednja umire osmeh na lice i cepaj..nista jos nije gotovo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde digni glavu nema potrebe da se bedacis..nada poslednja umire osmeh na lice i cepaj..nista jos nije gotovo ;)

:* :* :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na podrsci...tako sam bzvz :(

Nemoj da se nerviras, ja mislim da ti je i za betu bilo rano, 9dpo mozda jos nije ni doslo do implantacije oplodenje jajne celije..kucni test na trudnocu mozes da uradis vec za 3-4 dana i da proveris...ako ne bude sada, bice sledeci mesec, nema nerviranja, veruj mi 3 meseca nije nista, jaaako malo parova uspe bas iz prva 3 puta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se nerviras, ja mislim da ti je i za betu bilo rano, 9dpo mozda jos nije ni doslo do implantacije oplodenje jajne celije..kucni test na trudnocu mozes da uradis vec za 3-4 dana i da proveris...ako ne bude sada, bice sledeci mesec, nema nerviranja, veruj mi 3 meseca nije nista, jaaako malo parova uspe bas iz prva 3 puta..

potpisujem...evo ja cekam godinu i po i nista jos...bice bice kazem sebi dignem se i nastavim dalje...manje su mi sanse ako mislim samo negativno zar ne... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se nerviras, ja mislim da ti je i za betu bilo rano, 9dpo mozda jos nije ni doslo do implantacije oplodenje jajne celije..kucni test na trudnocu mozes da uradis vec za 3-4 dana i da proveris...ako ne bude sada, bice sledeci mesec, nema nerviranja, veruj mi 3 meseca nije nista, jaaako malo parova uspe bas iz prva 3 puta..

znam to sve,mali ali opet kad pogledam sta sve radim da bi ostala....ma i na glavi sam dubela u pm....i macinu travu samo da nadjem da kupim i da pijem i ako to ne uspe,ja ne znam sta vise... :( ovo ubija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potpisujem...evo ja cekam godinu i po i nista jos...bice bice kazem sebi dignem se i nastavim dalje...manje su mi sanse ako mislim samo negativno zar ne... :rolleyes:

joj u pravu si skroz.... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma bice sve ok....blago tebi sto si ostala trudna....ja nista i dalje :(

a slicica ti je super....

hvala na podrsci...tako sam bzvz :(

Nemoj da tugujes. Devojke su ti sve rekle...jos je rano!!!

Opteretila si se, pa su mozda i odnosi bolni, jer si zgrcena i tako to...

Ako nisi trudna, a nastave da budu bolni odnosi, svakako otidji na pregled. Prosecni parovi prave bebu 3-6 meseci. Tako pise na netu, a ustvari do godinu, pa cak i dve je normalno da se ceka. Kao sto ti kazu cure, a i ja, nije to dugo...sve smo mi ocekivale da cemo zatrudneti iz prve, ali nije to bas tako lako. Ovde nas ima raznih - od onih koje su zatrudnele iz prve, preko onih kojima je trebalo par meseci, do onih koje cekaju duze, pa nas ima sa raznim problemima itd.

Razumemo te potpuno, ali stvarno nema potrebe da sebe maltretiras tako ruznim mislima, jer ces mozda vec ovog meseca saznati da si trudna.

Evo na forumu imas jekic - cekala je 17 meseci i sada nosi trojke - fenomen! Pa maybe ceka 3 godine, a opet je jaka i pozitivna zena koja nas sve hrabri i razume, pa ce i njoj Bog dati porod. Pa Ljubinka, koja je cekala 6 godina, a sada ima divnog sincica, pa opet ceka na drugo. Pa suncokret, koja je 3 bebe izgubila zbog problema i nemara lekara...i opet je jaka i zna da ce imati bebu...

Pa i ja, zatrudnela iz 4. pokusaja, ali je bila vanmatericna...ostadoh i bez jednog jajovoda. Bila sam tako nestrpljiva kao ti, ali eto, Bog me naucio strpljenju i znam da ce sve biti super...

Raspisah se ja...

Glavu gore Dixi i noge u vis i bice bebac! Nema sikiriki! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam to sve,mali ali opet kad pogledam sta sve radim da bi ostala....ma i na glavi sam dubela u pm....i macinu travu samo da nadjem da kupim i da pijem i ako to ne uspe,ja ne znam sta vise... :( ovo ubija

prvu bebu smo pravili(mrzim tu rec)oko godinu dana bez ikakvih lekova i folikumetrija itd...samo oni najosnovniji pregledi i to je to..tad mi je rekao dr da ne brinem sve je u redu i nema potrebe jos uvek za daljim analizama...i eto radili radili iz meseca u mesec i evo..docekali...sad opet cekamo drugo..opet sve isto sve je u redu kaze dr samo radite na tome i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navela sam par clanica, ali i sve ostale imaju svoju pricu i svoje poraze i uspehe...retko koja je zatrudnela odmah! Medju njima i moja sestra, neplanirano...i nema razumevanja! Misli da ima, ali nazalost nema i ne krivim je...ona mi kaze OPUSTI SE!!! Mama isto...tako da sa njima i ne pricam o pravljenju bebe... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navela sam par clanica, ali i sve ostale imaju svoju pricu i svoje poraze i uspehe...retko koja je zatrudnela odmah! Medju njima i moja sestra, neplanirano...i nema razumevanja! Misli da ima, ali nazalost nema i ne krivim je...ona mi kaze OPUSTI SE!!! Mama isto...tako da sa njima i ne pricam o pravljenju bebe... :angry:

ma kakvo crno opustanje!! naravno u tom trenutku ka radimo ono mislim na uzivanje..mislim nije da mislim nego uzivam neznam kako da kazem :lol: ali cim zavrsimo ODMA slede pitanja u glavi dali je uspelo dali cu zatrudneti ..kad da radim test itd..TAKO DA PSIHA NAM JEDNOSTAVNO NE DOZVOLJAVA DA SE OPUSTIMO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc ja kazem dragom...Jao, ako sam trudna, zamisli kako ce da nam bude lepo ovo, kako ce da bude ono itd...moji slatki planovi. A on kaze: "Znaci vec je pocela predizborna kampanja! :rolleyes: "

Hahaha, kazem mu ja - e ima ovo da ispricam zenama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da tugujes. Devojke su ti sve rekle...jos je rano!!!

Opteretila si se, pa su mozda i odnosi bolni, jer si zgrcena i tako to...

Ako nisi trudna, a nastave da budu bolni odnosi, svakako otidji na pregled. Prosecni parovi prave bebu 3-6 meseci. Tako pise na netu, a ustvari do godinu, pa cak i dve je normalno da se ceka. Kao sto ti kazu cure, a i ja, nije to dugo...sve smo mi ocekivale da cemo zatrudneti iz prve, ali nije to bas tako lako. Ovde nas ima raznih - od onih koje su zatrudnele iz prve, preko onih kojima je trebalo par meseci, do onih koje cekaju duze, pa nas ima sa raznim problemima itd.

Razumemo te potpuno, ali stvarno nema potrebe da sebe maltretiras tako ruznim mislima, jer ces mozda vec ovog meseca saznati da si trudna.

Evo na forumu imas jekic - cekala je 17 meseci i sada nosi trojke - fenomen! Pa maybe ceka 3 godine, a opet je jaka i pozitivna zena koja nas sve hrabri i razume, pa ce i njoj Bog dati porod. Pa Ljubinka, koja je cekala 6 godina, a sada ima divnog sincica, pa opet ceka na drugo. Pa suncokret, koja je 3 bebe izgubila zbog problema i nemara lekara...i opet je jaka i zna da ce imati bebu...

Pa i ja, zatrudnela iz 4. pokusaja, ali je bila vanmatericna...ostadoh i bez jednog jajovoda. Bila sam tako nestrpljiva kao ti, ali eto, Bog me naucio strpljenju i znam da ce sve biti super...

Raspisah se ja...

Glavu gore Dixi i noge u vis i bice bebac! Nema sikiriki! :rolleyes:

ludaku mali,da nemam usi sada bih se oko glave smejala...joj kako si mi samo digla raspolozenje :* :* :* :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc ja kazem dragom...Jao, ako sam trudna, zamisli kako ce da nam bude lepo ovo, kako ce da bude ono itd...moji slatki planovi. A on kaze: "Znaci vec je pocela predizborna kampanja! :rolleyes: "

Hahaha, kazem mu ja - e ima ovo da ispricam zenama!

predizborna kampanja......aaaaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dixi, i ja sam se rasplakala kad sad drugi mesec videla negativan test..tako da te shvatamo samo posto smo duze cekale znamo da moras biti optimisticna i strpljiva, u redu je da se ponekad razocaras i mrzis ceo svet, ali to je faza, proci ce, svaki mesec je nova sansa..a ovde ce ti devojke pomoci da brze i veselije prodje vreme dok cekas :rolleyes:

Evo mi smo nakon 8-9 meseci smo napravili bebu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslednja je pocela 7,a zavrsila se 11og i to sve nesto kilavo...obicno mi 2,3 i 4 dan ide dosta,a sada sve bzvz...

meni je dosta kasnilo radila betu bila je ista kao tvoja radili mi papa sekret pregled pa ultrazvuk pregledao mi i grudi onad vadila krv za te markere sto si pitala za njih zbog neke cistice koju je video... svi nalazi su mi odlicni i papa i sekret i markeri hvala bogu nadam se da ce i tvoji biti... i ja sam 4 dana krvarila jako jako slabo a onda 4 jace i sad vec neki trag zavrsava se.. kazu verovatno je pukla ta cista.. ja idem u utorak na kontrolu..

nadam se da ce i kod tebe biti sve u redu i da ces brzo zatrudneti :)

a da i mi pravimo bebu tri meseca :) meni je rekao da mogu da pijem folan i b6 vitamin nisam jos pocela od utorka cu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moje cekalice da zaprasim danas sam u guzvi _ generalka :P

g33001.gif

ja toliko :)

g33004.gif

hvala uhvatila :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хелен ето боље што си отишла, јао каква је то луткица код тебе у пупи :wub:

Да, те од 100 су округле ко лоптица, ако ти рекао да их пијеш онда их пиј, ја стављам вагинално исте су само су од 200 мг имају овални облик, прво сам се бринула да их стављам мислила сам да неће да се растопе па сам их цедила на улазу у вагину :lol: и онда ми је Љуба рекла слободно их гурни оне су ко сапун, растопе се брзо и оно стварно се растопе.ж

Код мене у граду сад дефицит Утрогестана од 200мг, јуче ми муж купио само у једној апотеци има а мени једна кутија траје само 4 дана па ће морати да иде у понедељак у Ниш да их нађе :(

Jeste bolje sto sam otisla, pa eto ja uvek vas na kraju poslusam :lol:

Da, rekao je da ih pijem dok ne dobijem nalaze sekreta, ako je ok onda nastavljam vaginalno, ako nije onda oralno nastavljam i dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dixi, i ja sam se rasplakala kad sad drugi mesec videla negativan test..tako da te shvatamo samo posto smo duze cekale znamo da moras biti optimisticna i strpljiva, u redu je da se ponekad razocaras i mrzis ceo svet, ali to je faza, proci ce, svaki mesec je nova sansa..a ovde ce ti devojke pomoci da brze i veselije prodje vreme dok cekas :rolleyes:

Evo mi smo nakon 8-9 meseci smo napravili bebu..

blago tebi,nadam se da cu i ja nekome uskoro biti podrska.... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.