Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Брате мили која глупост :unsure:

NEvidjena!!!!

samo ti zmigaj hehe nema hop hop dok mi ne izvade ovu ciglu :lol:

Samo ti pij mlekce i cigla ima da padne sama.

Bar dan moje cekalice ajde malo da prasimoja sam u frci grrrrrrrrrrrr otisla mi cesma u kuhinji e onda sam uzela cekic t0143.gif i izlupala je svu pa malo polava i sad tako sedim i lapim i pijem kafu da malo oduvam grrrrrrrrrrrr m1902.gif dok nedodje druga cesma e ako nebude radila bice t0119.gif eto tako izjada se ja :lol: :lol: e sad malo da prasim g33001.gif g33053.gif

Hihihihihi

I radila jos jedan i negativan je :(

I sad nek mi neko kaze kako 2 mogu da pozitivna a svi posle negativni ...

Samo da se upucas .... Bezveze skroz

Znaci grozno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Drage mame i budce mame,pomozi te mi da svojim savetima dodjem najlakse do trudnoce...pokusavamo sve moguce i nemoguce...svi ginekoloski pregledi su super,a i dalje nista...trenutno imam bol u bradavicama i ledjima i povisenu temperaturu 37,2...malo mi je bolan i odnos...moze li to da budu znaci trudnoce???unapred hvala :*

Dobrodosla i sto pre otisla odavde. Kada si imala poslednju vesticu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da uradiš prohodnost jajnika, hormone, folikulimetriju?

reci mi sta se time sve utvrdjuje...dala mi je doktorka da u ponedeljak uradim marker jajnika,se,le,ca 125 pa jel oni sadrze nesto od ovog sto si navela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla i sto pre otisla odavde. Kada si imala poslednju vesticu?

poslednja je pocela 7,a zavrsila se 11og i to sve nesto kilavo...obicno mi 2,3 i 4 dan ide dosta,a sada sve bzvz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1.Mislis na Majru?

2.Ne znam da li je istina ali kazu da je koza jedina zivotinja koja nikad nije bolesna.

I jos jedno, meni mozda i najvaznije je da je kozije mleko po sastavu najbliskije majcinom mleku.

3.Samo ako ces da napises على الفور! :lol:

4.A ne znam sta da ti kazem za uzimaje bilo kog hormona pa i najprirodnijeg na svoju ruku. On ce ti svakako pomoci dok ga uzimas ali kod dodatih hormona je problem sto ih telo registruje i posle nekog vremena, kad skapira da ga ima dovoljno, ulenji se i smanji prirodnu proizvodnju. Tako da ako nisi sigurna da ti je progesteron u manjku, bolje prvo isproveravaj hormone, sto da cackas ako je sve u redu. S druge strane on se daje kao podstrek ali tamo gde se ipak ocekuje da se nesto zakacilo, npr nakon folikulometrije gde je ispracena ovulacija pa se nadas da je do oplodnje i doslo.

1. Ko je to???

2. Istina!!!

3. Sve cu da napisem samo da joj stigne paket.

4. Kada sam poslednji put vadila hormone, mada tome ima davno, sve je bilo u redu. A ne vidim zasto bi se menjali, jer mi se ciklus uopste nije menjao, ni najmanji deo. Jedino se bojim da kada se nesto desi, meni ipak ne ode plod.

pa radila obican pregled materice,ultrazvuk i papu i sve kao ok....to me i muci jer ne znam zasto ne ostajem trudna,a i plodne dane pratim...kupila i mabe baby i tu mi se poklapaju plodni dani sa programa kog sam skinula sa neta---- <_<

Da li jetm radio spermogram? Bio na pregledu kod urologa? Koliko pokusavate?

I meni ovo piše :blink::huh:

Kod mene je za sada sve ok!

Ukratko, SVE je simptom trudnoce, ukljucujuci i manjak simptoma! :lol:

Najbolji moguci opis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nemam pojma sta je to,zato i pitam...pokusavamo oko tri meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su tumor markeri i obicno se rade kada ima cisti, rutinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmmmmm hvala...a gde mogu da uradim tu folikulimetriju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u aqva lab-u je ne rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto definitivno nije u redu sa prethodnom stranom :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe t4707.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako:

U laboratoriji mozes da radis analizu reproduktivnih hormona, to se radi putem krvi. Krv se vadi na 3-4 dan ciklusa za sve hormone, a analiza se ponavlja za neke od hormona ponovo na odredjene dane ciklusa, na primer, progesteron.

Folikulometrija je pracenje rada jajnika i njihove proizvodnje folikula, to se prati otprilike dva-tri meseca (tako je meni moja dr rekla), tako da je to jedan od pouzdanih nacina da znas kada ti je ovulacija i kako da natempiras odnose. Folikulometriju obavlja tvoj ginekolog putem ultrazvuka.

HSG se uglavnom radi posle hormona i folikulometrije (i naravno spermograma), jer u velikom broju slucaja zene ostanu u drugom stanju zahvaljujuci sredjivanju hormona i/ili pracenjem ovulacije. HSG se takodje radi u strucnoj klinici/bolnici, mislim da negde imamo citavu temu posvecenu ovoj proceduri.

zahvaljujem divna si :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad bas bila, sve je ok :blink:

I nema nijedne postavljene slicice :blink:

I ja tebe :wub: :wub: :wub:

Sad sam isla na Pitanja vezana za forum, neki tehnicki problemi su u pitanju, svima se to pojavljuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Ma videces, nece tebi nista od toga ni trebati, brzo ces ti da nam se preselis u prvi trimestar ;)

Ako zelis da preciznije znas kada ti je tacno ovulacija, a da ne ides odmah po lekarima, probaj sa nama da meris i pratis bazalnu temperaturu ovde: http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry363748 ... Videces, zabavno je, i onda da nas sto pre obradujes lepim vestima :) Ko zna, mozda ces vec za koji dan da nas obradujes :D

Hihihii, bravo citacice nasa, odmah nam vrbujes novog clana. t4715.gif

Dixi, pridruzujem se Maybe u pozivu, pocni sa nama da meris temperaturu, em zabavno, em izuzetno korisno!!!

Hehehe, hvala Bogu mene bar jednom neki baksuz da zaobidje :lol:

A vala i mene!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Ma videces, nece tebi nista od toga ni trebati, brzo ces ti da nam se preselis u prvi trimestar ;)

Ako zelis da preciznije znas kada ti je tacno ovulacija, a da ne ides odmah po lekarima, probaj sa nama da meris i pratis bazalnu temperaturu ovde: http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry363748 ... Videces, zabavno je, i onda da nas sto pre obradujes lepim vestima :) Ko zna, mozda ces vec za koji dan da nas obradujes :D

Gledaj opasnicu, samo vrbuje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihihii, bravo citacice nasa, odmah nam vrbujes novog clana. t4715.gif

Dixi, pridruzujem se Maybe u pozivu, pocni sa nama da meris temperaturu, em zabavno, em izuzetno korisno!!!

A vala i mene!!!

nadam se da cemo sve uskoro slaviti...bas ste mi digle raspolozenje :* hvala :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Ma videces, nece tebi nista od toga ni trebati, brzo ces ti da nam se preselis u prvi trimestar ;)

Ako zelis da preciznije znas kada ti je tacno ovulacija, a da ne ides odmah po lekarima, probaj sa nama da meris i pratis bazalnu temperaturu ovde: http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry363748 ... Videces, zabavno je, i onda da nas sto pre obradujes lepim vestima :) Ko zna, mozda ces vec za koji dan da nas obradujes :D

Tako je,tako je da nas bude sto vise meracica,zabavnije je,ali da sto pre sve predjemo u prvi trimestar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da cemo sve uskoro slaviti...bas ste mi digle raspolozenje :* hvala :*

Pretpostavljam da se zoves Dijana,kao i ja.:) Taman da imam jednu imenjakinju na forumu,pa da zajedno merimo bt.:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da se zoves Dijana,kao i ja.:) Taman da imam jednu imenjakinju na forumu,pa da zajedno merimo bt.:) :) :)

Da zovem se Dijana :) Ne merim temeperaturu jer imam Maybe baby, Lepo mi pokazuje plodne i neplodne dane i Ovulaciju. mada imala sam Ovulaciju 23 a danas sam merila temp. i pokazivala mi je 37,2 (ali se cesto menjala iz sata usat) sta sad to znaci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da zovem se Dijana :) Ne merim temeperaturu jer imam Maybe baby, Lepo mi pokazuje plodne i neplodne dane i Ovulaciju. mada imala sam Ovulaciju 23 a danas sam merila temp. i pokazivala mi je 37,2 (ali se cesto menjala iz sata usat) sta sad to znaci :(

a kad meris?? moras meriti svaki dan u isto vreme ujutru i to dok si jos u krevetu..navijaj sat svaki dan i to je to...a preko dana uglavnom se krece oko 37 (bar meni) i nije ista uvek.. znaci najbitnija ti je ona jutarnja...skokni do bazalnih temp..i bice ti jasnije.. p.s. dobrodosla :wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kad meris?? moras meriti svaki dan u isto vreme ujutru i to dok si jos u krevetu..navijaj sat svaki dan i to je to...a preko dana uglavnom se krece oko 37 (bar meni) i nije ista uvek.. znaci najbitnija ti je ona jutarnja...skokni do bazalnih temp..i bice ti jasnije.. p.s. dobrodosla :wub::wub:

Ma danas sam slucajno izmerila, sta moze da znaci to sto imam 37,2 a nisam Bolestna :( Hvala na Dobrodoslici :* Da li si ti trudna? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma danas sam slucajno izmerila, sta moze da znaci to sto imam 37,2 a nisam Bolestna :( Hvala na Dobrodoslici :* Da li si ti trudna? :D

nisam jos uvek..nadam se... nadam...cekalica sam jos :D a mozda ti slutis na nesto :lol: :lol: pa kad trebas da dobijes??..uglavnom pre O su ti nize T a posle su vece sve do vremena kad trebas da dobijes..ako ti kasni vesticara a i dalje su T visoke velike su sanse da si trudna...i kao sto sam ti i rekla ta temp preko dana je sasvim normalna i n mora nista da znaci..najbolje je meriti ujutru pre bilo kakvih aktivnosti...bolje da skoknes do bazalnih temp da ne bi otisle OT :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma danas sam slucajno izmerila, sta moze da znaci to sto imam 37,2 a nisam Bolestna :( Hvala na Dobrodoslici :* Da li si ti trudna? :D

dobrodosla i jos brze presla na neke lepse teme,i ja ti preporucujem da meris BT veoma je zabavno i korisno,ali koliko vidim kod tebe mozda ima novosti.Kad radis test?

P.S.trebalo bi da imate ovakvog asistenta,vidite kako pazljivo posmatramo test LuneMi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da zovem se Dijana :) Ne merim temeperaturu jer imam Maybe baby, Lepo mi pokazuje plodne i neplodne dane i Ovulaciju. mada imala sam Ovulaciju 23 a danas sam merila temp. i pokazivala mi je 37,2 (ali se cesto menjala iz sata usat) sta sad to znaci :(

E pa dobro došla imenjakinjo :) Slažem se sa ostalima.bitna ti je samo ta prva jutarnja temperatura.Informisi se o tome kod naših meracica.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobrodosla i jos brze presla na neke lepse teme,i ja ti preporucujem da meris BT veoma je zabavno i korisno,ali koliko vidim kod tebe mozda ima novosti.Kad radis test?

P.S.trebalo bi da imate ovakvog asistenta,vidite kako pazljivo posmatramo test LuneMi :D

He he he,kako slatka maca. :lol: Vala valjda uzeti jednog takvog asistenta.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam jos uvek..nadam se... nadam...cekalica sam jos :D a mozda ti slutis na nesto :lol: :lol: pa kad trebas da dobijes??..uglavnom pre O su ti nize T a posle su vece sve do vremena kad trebas da dobijes..ako ti kasni vesticara a i dalje su T visoke velike su sanse da si trudna...i kao sto sam ti i rekla ta temp preko dana je sasvim normalna i n mora nista da znaci..najbolje je meriti ujutru pre bilo kakvih aktivnosti...bolje da skoknes do bazalnih temp da ne bi otisle OT :D

trebalo bi da dobijem do 8og ali se nadam da necu :) cekamo bebca kao novu godinu :) vec sam imala ovulaciju 23eg i znam da je tako jer imam maybe beby :) otici cu sutra da uradim beta hcg i nadam se najboljem...inace,imam uzasne napade smeha kao kakva ludaca :) rekao mi muz da pre ginekologa odem psihijatru :))))

hvala na savetu :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.