Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Pitam se da li zatrudnih juce...Bila ovulation, obrali tresnjice, odlezah celi satak...daj Boze! Al da se spusti niz tobogan ova moja mrvica...aaaaaaaaaaajde mali! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam se da li zatrudnih juce...Bila ovulation, obrali tresnjice, odlezah celi satak...daj Boze! Al da se spusti niz tobogan ova moja mrvica...aaaaaaaaaaajde mali! :lol:

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol:

hahaha, i ja se sama sebi smejem! Sta cu, moram pogurati ovo dete od starta, jebem li mu misa malog! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha, i ja se sama sebi smejem! Sta cu, moram pogurati ovo dete od starta, jebem li mu misa malog! :lol::lol::lol:

:lol: nemoooj, gre'ota, uplašiće se od tvojih reči i zbrisaće glavom bez obzira :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nece, to mu ja tepam! Srce mamino... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da dopisem da sam bila kod dr i da sam od danas zvanicno trudna. :lol:

Pa onda zvanično i da ti ČESTITAM!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 3 dana kasni ....

necu ni da gledam kad sam trebala tacno da dobijem, samo se iznerviram

znam da kasni ... i znam da sam videla crtice :D ali gde su nestale pitam se pitam :D

molim postenog pronalazaca mojih crtica da mi ih posteno vrati :D necu mu nista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 3 dana kasni ....

necu ni da gledam kad sam trebala tacno da dobijem, samo se iznerviram

znam da kasni ... i znam da sam videla crtice :D ali gde su nestale pitam se pitam :D

molim postenog pronalazaca mojih crtica da mi ih posteno vrati :D necu mu nista :D

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ne mogu da otvorim poslednju stranicu!!! Sta ste to ubacivale? Pise mi da sadrzaj moze da ima virus. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i budce mame,pomozi te mi da svojim savetima dodjem najlakse do trudnoce...pokusavamo sve moguce i nemoguce...svi ginekoloski pregledi su super,a i dalje nista...trenutno imam bol u bradavicama i ledjima i povisenu temperaturu 37,2...malo mi je bolan i odnos...moze li to da budu znaci trudnoce???unapred hvala :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i budce mame,pomozi te mi da svojim savetima dodjem najlakse do trudnoce...pokusavamo sve moguce i nemoguce...svi ginekoloski pregledi su super,a i dalje nista...trenutno imam bol u bradavicama i ledjima i povisenu temperaturu 37,2...malo mi je bolan i odnos...moze li to da budu znaci trudnoce???unapred hvala :*

Dobro dosla na pravom si mestu i nadam se da ces sto pre iz ove teme otici ;) pravac u prvi trimestar

a te simptome si dobro objasnila kao trudnica

maybe pa neznam gde si ti :lol: posto mi luna nije komsinica da nisi ti mozda :rolleyes: inace clearblue je tacan test ako ti je on pokazao smajli ondak draga nemas sta brinuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosla na pravom si mestu i nadam se da ces sto pre iz ove teme otici ;) pravac u prvi trimestar

a te simptome si dobro objasnila kao trudnica

Hvala puno na odgovoru :) ako znate jos neke rane znakove slobodno mi kazite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja tebe, hvala! :wub:

Znaci, ne mogu uopste da okacim sliku, a ako je smanjim na 18kb velicine avatara je i nista se ne vidi... Zove se Smart Check hcg i mislim da je neki kanadski. ............Evo, nadjoh najzad slicku na sajtu (pod brojem 8): http://almaniame.com/products.html

Srculence, i ja sam se informisala da Clerblue je jedan od najboljih. A cena AED je - emiratski dirhami. ;)

Cekalice moje, ne mogu da vas prelistam koliko brzo pisete! :D

Evo puno prasiniceeeeeeeee

Baby-Dust-Spreading.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, još bolje, vidiš, sad sam provalila da meni izgleda i progesteron fali pored one moje muke U stvari, to sam nekako i podsvesno znala, 13mm naspram 25, hmm, ne gine Utrogestan posle ovulacije, imam ga još od 2009 kad sam ga kupila, rok mu je do jula, moram to da iskoristim

Stvarno moze da je i to problem kod tebe. Sad kad krenes sa punom artiljerijom u borbu ;)

Meni je danas 27dc, a po BT i drugim simptomima mi je 15 dan posle ovulacije.

Pitacu ovde u apoteci, ako je tako, moguce da mogu da uzmem i bez dr. Mada po hormonskim analizama mi je receno da je sa hormonima i progesteronom sve ok ... ko ce li ga znati ...

Pa, posta stize, evo sad sam pre mesec dana dobila pismo poslato u septembru ... veoma azurno stize

Ne moraju hormoni svaki mesec da budu isti, zavise oni od mnogo toga, i od stresa i od ishrane, tj. gubljenja i dobijanja kilaze, ma reaguju na svaku stvar koju promenimo u odnosu na rutinu. Po bazalnoj mi se ipak cini da ti je malo nestabilan i nizi progesteron, mada ja nisam bas nikakav strucnjak,

Da, ja sam provalila da mene poslednjih par godina sike uopšte ne bole kad treba da dobijem, ili je to nešto vrlo malo, dok su me ranije, otkidale, nisam mogla da spavam na stomaku. To je izgleda pad progesterona, i kad sam bila kod one bioenergetičarke rekla je da mi je Progesteron u padu od 2005 god, što je potpuno tačno, u tom periodu sam provalila da me sike ne bole kao ranije kad treba da dobijem, samo što na to tada nisam obraćala pažnju, tek sad u ovom stanju to provaljujem. Pa nema šta, kad budem otišla na konsultacije kod gin. predložiću mu (ja njemu) da uzimam Utrogestan od ovulation, to je barem lako rešiv problem. A meni kad je moj ginekolog savetovala da slobodno uzimam Utrogestan od ovulacije pred treću trudnoću ja ignorisala, reko, neću da mešam Utrogestan i Aspirin, glupača, GLUPAČA možda mi je i Progesteron uz ono sve napravio problem sad tanak endo. plod se ne ishranjuje i dovidjenja....

Mislis na Majru? Nesto se razmisljam da opet idem kod nje, dobar je ona dijagnosticar, iako tebi nije spominjala trombofiliju. Ja zatrudnela prvi put posle 4 god. posle 20 dana njene terapije, ali nisam znala da ne smem da pravim bebu dok to pijem.

Da li ti je neko slao odavde tamo nesto, da ti posaljemo nas test? Nisam pametna duso sta da ti savetujem. Ostale devojke sa vise iskustva su te mislim dobro savetovale. Probaj sa tim progesteronom. Bem mu sve kad je takva situacija!!!

Ma nisam mogla ni da ga smislim ali sam stavljala neskvik i gutala na silu. Posle se navikne covek. Poslusaj me i nadji kozije mleko. Moze sada i u prodavnicama da se kupi ali je bolje ako neko ima domace.

Ja sam imala srecu pa na pijaci od coveka koji prodaje sir pronadjem i kozije mleko. Narucim lepo i covek donese i imam tokom cele nedelje.

Nisam samo ja dobar parametar za to. U bolnici je bila i jedna patuljcica, devojka sa malim rastom, kojoj su izduzivali noge, tj butne kosti jer su premale. Jaaaaaaaako su joj sporo rasle kosti, tek kada je pocela da pije kozije mleko sredila se situacija.

U ja sam veliki zagovornik kozijeg mleka. Bas sam se puno informisala jer ga dajem Savi i svima ga preporucujem. Deca se brze razvijaju i rastu, lakse je za varenje, cisti krvne sudove od masnoca, regenerise jetru, odlicno je za imunitet i alergije... Bukvalno napitak koji resava sve probleme. Problem je samo sto ga je tesko u ovo doba godine naci, narocito domace jer se koze ne muzu zimi vec im treba da ishrane svoje mlade. Meni je lakse da ga pijem hladnog iz frizidera i svodom ga razblazim, onda ima sasvim pristojan ukus. Najbolje bi bilo nekuvano piti, jer su onda si lekoviti sastojci sacuvani.

Ne znam da li je istina ali kazu da je koza jedina zivotinja koja nikad nije bolesna.

I jos jedno, meni mozda i najvaznije je da je kozije mleko po sastavu najbliskije majcinom mleku.

Mada i fu***** ginekolozi su trebalo preventivno da me stave na Progesteron, imala sam dva pobačaja iza sebe, to je i te kako indikacija za Progesteron, ali, i ja svašta pričam, boli njih ona stvar za nas, da sam otišla privatno znaš kako bi me stavio preventivno na Progesteron? Dok sad, sa tri pobačaja ima da me stave i da pevaju, naravno privatno, šta ću, kad u ovoj zemlji bez para neće niko da te pogleda kako treba. I glupe su one priče kako kao " šta će ti Progesteron, ako plod nije dobar bolje da ode..." možda je plod dobar ali endometrijum nije i sa Progesteron može da se popravi...

Je si li ti pricala da si bila kod dr Vasiljevica? Za sta je on strucnjak i gde radi? Samo da proverim jel to taj na kog ja mislim, mozda za njega imam vezu ;)

Devojke jel to znaci da ja sada mogu da idem u apoteku i kupim to cudo i krenem sa upotrebom??? Kako se to koristi i kako se to zove uopste???

A ako stavimo oznaku HITNO????????

Samo ako ces da napises على الفور! :lol:

A ne znam sta da ti kazem za uzimaje bilo kog hormona pa i najprirodnijeg na svoju ruku. On ce ti svakako pomoci dok ga uzimas ali kod dodatih hormona je problem sto ih telo registruje i posle nekog vremena, kad skapira da ga ima dovoljno, ulenji se i smanji prirodnu proizvodnju. Tako da ako nisi sigurna da ti je progesteron u manjku, bolje prvo isproveravaj hormone, sto da cackas ako je sve u redu. S druge strane on se daje kao podstrek ali tamo gde se ipak ocekuje da se nesto zakacilo, npr nakon folikulometrije gde je ispracena ovulacija pa se nadas da je do oplodnje i doslo.

sacekacu da dodje covek s posla pa nek ide po radnjama nek mi nadje to kozjo mleo ili sta god,mozda sir sta nadje sve je dobro sad

lunami i maybe pa gde vi zivite mozda smo komsije

Moze i sir

Ne opterecuj se,moja sestra je tako zatrudnela dok je dojila i doktor joj je rekao da je to opasno za dete koje doji, pa je morala da odmah prestane,bolje je sacekati malo....

Joj to mora da je neki matori dr koji poslednjih 20 godina nije nista od naucne literature procitao <_<

Nikakve veze nemaju hormoni koje majka ima u trudnoci sa mlekom koje dete sisa vec samo sa majcinim organizmom koje moze da se previse iscrpi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

у Бору
Ili Majdanpek????

:lol: :lol: :lol:

Смешко хвала ти, досад сам за њега чула само најбоље, ево сад ме звали идем у среду у 8 ујутру да сам код њега.

Pa jel to vi nama stizete :rolleyes::wub:

2 3 dana kasni ....

necu ni da gledam kad sam trebala tacno da dobijem, samo se iznerviram

znam da kasni ... i znam da sam videla crtice ali gde su nestale pitam se pitam

molim postenog pronalazaca mojih crtica da mi ih posteno vrati necu mu nista

Meni je najveca misterija bila kad su se na jednom mom testu pojavile dve crtice, mi presrecni i posle sat vremena uzmem opet da ga vidim i ta crta nestala :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zaboravih a vam kazem...nemam mucninu ali cesto podrigujem....poslednja menstruacija mi je bila nesto kilava ali sam isla kod ginekologa na ultrazvuk i konstatovala samo cisticu na jajniku koja nije strasna....ne bih htela da radim beta hcg da se ne bih razocarala pa mi je ovako lakse :) ps imam i napade smeha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ne mogu da otvorim poslednju stranicu!!! Sta ste to ubacivale? Pise mi da sadrzaj moze da ima virus. :blink:

Pojma ne znam :blink:

Drage mame i budce mame,pomozi te mi da svojim savetima dodjem najlakse do trudnoce...pokusavamo sve moguce i nemoguce...svi ginekoloski pregledi su super,a i dalje nista...trenutno imam bol u bradavicama i ledjima i povisenu temperaturu 37,2...malo mi je bolan i odnos...moze li to da budu znaci trudnoce???unapred hvala :*

Dobrodošla, OPUSTI SE i doći će beba :D Šalim se, da li si proveravala hormone? Tj. šta si sve radila od analiza?

Stvarno moze da je i to problem kod tebe. Sad kad krenes sa punom artiljerijom u borbu ;)

Ihaaa, Trombofilijo, čuvaj se p0203.gif p0208.gif

Je si li ti pricala da si bila kod dr Vasiljevica? Za sta je on strucnjak i gde radi? Samo da proverim jel to taj na kog ja mislim, mozda za njega imam vezu ;)

Jok.

Meni je najveca misterija bila kad su se na jednom mom testu pojavile dve crtice, mi presrecni i posle sat vremena uzmem opet da ga vidim i ta crta nestala :blink:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljubinka ne putuju oni nigde nego nagadjaju gde se nalazim a kako god okrenes nalazim se tamo gde sam pred lap top noge u vis i udri po bebcu :lol:

a za kozje mleko muz nije stigao otici danas da trazi al ce sutra da okrene sve radnje da nadje nesto kaze kupicu ti sve sto nadjem kozje i dok sve ne pojedes i popijes neces dobiti nista jer ce opet ko i svako mleko i sir biti bacen e sad sam ga zene nadrljala molim te Boze nemoj da kupi kile i kile :rolleyes:

razmisljala sam i na sumece tablete jel to isto valja?posto zasad uzimam samo fraxiparin svaki dan u stomaku :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MARDZ je sredila cesmu jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol: :lol: :lol: :lol:

Oleeeee h13088.gif znači, nije bio potreban čekić za kompletno renoviranje kupatila? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kuhinja Sunce kuhinja ..... :P;)

t1822.gif godine me stigle, kuku meni <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa radila obican pregled materice,ultrazvuk i papu i sve kao ok....to me i muci jer ne znam zasto ne ostajem trudna,a i plodne dane pratim...kupila i mabe baby i tu mi se poklapaju plodni dani sa programa kog sam skinula sa neta---- <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ne mogu da otvorim poslednju stranicu!!! Sta ste to ubacivale? Pise mi da sadrzaj moze da ima virus. :blink:

i ja sad udjoh da vidim sta ima novo..kad na svaku drugu stranu mi izbacuje da nece da otvori jer mozda ima virusa :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ne mogu da otvorim poslednju stranicu!!! Sta ste to ubacivale? Pise mi da sadrzaj moze da ima virus. :blink:

I meni ovo piše :blink::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojma ne znam :blink:

Dobrodošla, OPUSTI SE i doći će beba :D Šalim se, da li si proveravala hormone? Tj. šta si sve radila od analiza?

:lol:

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa radila obican pregled materice,ultrazvuk i papu i sve kao ok....to me i muci jer ne znam zasto ne ostajem trudna,a i plodne dane pratim...kupila i mabe baby i tu mi se poklapaju plodni dani sa programa kog sam skinula sa neta---- <_<

A da uradiš prohodnost jajnika, hormone, folikulimetriju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.