Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Zato sam i napisala da je bolje konsultovati se sa gin. A Utrogestan nije više na crnoj listi, kol'ko sam ja upućena, prodaje se normalno, i sa receptom od prošle godine.

Па нормално се и продаје у свакој апотеци, не треба ти ни рецепт.

Aha, pa nisam znala, ali ako je nekom progesteron u redu, ne znam sto bi uzimao vestacki..nekako mi nema logike..ako je nizak onda naravno ima smisla, pogotovo ako dr kaze

Ali dobro, svako za sebe nek odluci, kod ovakvih stvari ni doktori izgleda nisu sigurni pa kako bismo mi bile sto posto sigurne..ne znam ni sama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stoka <_< Moraću da tražim bolnicu, e sad, da li će to opet biti Front <_< ili Višegradska, to ću još da vidim, u svakom slučaju, tražim dobrog ginekologa koji se bavi patološkim trudnoćama/visokorizičnim. Moram bolnicu jer ću morati da ležim po par dana tamo, e taj ginekolog koji će da me vodi u bolnici verovatno radi i privatno, tako da ću morati bar jednom mesečno i privatno kod njega da idem, samo iz razloga da bi me bolje gledao u bolnici <_< Moja bivša cimerka je išla kod Mikovića i privatno, bez obzira što je vodio u bolnici, ja je pitam "zašto"? kaže " pa moraš, da bi te bolje gledao" on inače važi za strogog ćutljivog doktora, medjutim kad odeš privatno znaš kako pričaa, ihaaa, kaže cimerka, "privatno i u bolnici - dve ličnosti. Znači, nema zezanja, plati pa klati...

Probacu da saznam ime dogtora koji je porodio moju prijateljucu u Frontu. Samo znam da su i njemu nosili novce. Svuda je to tako da bi te bolje gledali.

Ja licno idem privatno kod dr Vesic u Beogradu. Kazu da je dobar strucnjak. Poslednji put kada sam bila, kao i svaki put pre toga je sve bilo u redu. Pre trudnoce sam radila sve moguce testove i sve je bilo u redu. Posle spontanog, kada sam je pitala sta sada od testova, rekla je samo papa i bris i da nema potrebe da ponavljamo sve te testove kada je sve to bilo u redu. Kaze, ako hocete mogu ja da uradim ali vam je to samo bacanje para.

Zemljo Srbijo!!!!!

Sve je meni jasno kada te oko glupavog interneta zezaju kao mene!m0957.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcemo, ako danas/sutra dobijem, kao sto bi trebala, onda nema svrhe da idem u bolnicu ...

Ne znam, da li to valja uzimati na svoju ruku?

Ne mogu sve da vas citiram... nisam bila pola dana aktivana i bas ste se raspisala..... :D

Maybe ja i dalje ne verujem toj beti, nesto mi tu cudno, kako da testovi pokazuju tako jaku crticu,a da nisi trudna, meni se to jeste jednom dsilo,ali su bile bledje od tvojih,a i radila sam jedan test, ali ti ih imas tri,cetiri, ne mogu svi da pokazuju tako jaku crticu i jos plus svaki dan je jaca...

Neces ti dobiti ovog meseca ni narednih desetak..... :)

Kad dolazis u Srbiju????

Ljubim te puno,ja sam pozitiva i uvek tako razmisljam,ja se nadam da jesi trudna.... :):wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je ono što sam ja juče pisala, boli njih guzica za nas, nekad dok sam ne uzmeš stvari u svoje ruke nema pomoći.

pa,jeste..sad svako moze da bude dr...sad cu da putim seji poruku da vidi sa drugaricom(ona radi u privatnoj bolnici) da se raspita tamo kod njihovih ginekologa za utrogestan sta i kako. Pa ako bude htela,javim vam sta je rekla,mozda ce nekome znaciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada i fu***** ginekolozi su trebalo preventivno da me stave na Progesteron, imala sam dva pobačaja iza sebe, to je i te kako indikacija za Progesteron, ali, i ja svašta pričam, boli njih ona stvar za nas, da sam otišla privatno znaš kako bi me stavio preventivno na Progesteron? :angry:<_< Dok sad, sa tri pobačaja ima da me stave i da pevaju, naravno privatno, šta ću, kad u ovoj zemlji bez para neće niko da te pogleda kako treba. I glupe su one priče kako kao " šta će ti Progesteron, ako plod nije dobar bolje da ode..." možda je plod dobar ali endometrijum nije i sa Progesteron može da se popravi...

Evo da se i ja malo umešam, pošto imam iskustva. Kao prevenciju od trombofilije pila sam aspirin i 3 puta dnevno utrogestan od 200mg. Jedno sa drugim nema nikakve veze. Ja sam sada 28~a nedelja i dalje uzimam utrogestan, jer on čuva trudnoću i nikad ga nije dosta. A što se tiče debljine emdometrijuma, bolje je da bude tanji da bi se embrion lakše “prilepio“. Kod žena sa debljim endometrijumom teže dolazi do fertilizacije. Kada sam prvi put radila vto endometrijum je bio 11mm i ostala sam trudna. Kada sam sada drugi put radila vto bilo je 20mm i baš sam se uplašila da neće uspeti, ali Bogu hvala uspelo je. Ja nisam nešto upućena, ali jel ti inaš trombofiliju? Ja sam ispitivala, i rekli su mi ako budem imala sklonosti ka trombofiliji do kraja trudnoće ću primati injekcije fraksiparina i da se sa njima vrlo lako trudnoća dovede do kraja, bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad citam da se 21.dc moze proveriti progesteron,pa cu to ja i da uradim,pa cu da vidim koja je vrednost,pa ako ne stima uzmem utrogestan.Izes dr kad nece da te lece ako ne das pare...a kako se jos moze postici bolja prokrvljenost materice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu da saznam ime dogtora koji je porodio moju prijateljucu u Frontu. Samo znam da su i njemu nosili novce. Svuda je to tako da bi te bolje gledali.

Ja licno idem privatno kod dr Vesic u Beogradu. Kazu da je dobar strucnjak. Poslednji put kada sam bila, kao i svaki put pre toga je sve bilo u redu. Pre trudnoce sam radila sve moguce testove i sve je bilo u redu. Posle spontanog, kada sam je pitala sta sada od testova, rekla je samo papa i bris i da nema potrebe da ponavljamo sve te testove kada je sve to bilo u redu. Kaze, ako hocete mogu ja da uradim ali vam je to samo bacanje para.

Zemljo Srbijo!!!!!

Sve je meni jasno kada te oko glupavog interneta zezaju kao mene!m0957.gif

Ehh, ja nažalost ne mogu da biram bolnicu, da se ja pitam, išla bih u Gradsku, ali, Gradska ne raspolaže svim potrebnim sredstvima za ovaj moj problem, to rade veće bolnice kao što su Višegradska i Front, tako da sam primorana na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sacekacu da dodje covek s posla pa nek ide po radnjama nek mi nadje to kozjo mleo ili sta god,mozda sir sta nadje sve je dobro sad

lunami i maybe pa gde vi zivite mozda smo komsije :lol:

EH, ja tesko da sam sada komsija ikome. Izvini malo sam od juce u bljak raspolozenju. Trenutno smo blizu Lajkovca, Valjeva, zbog posla mm, ali sam inace iz Beograda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja malo umešam, pošto imam iskustva. Kao prevenciju od trombofilije pila sam aspirin i 3 puta dnevno utrogestan od 200mg. Jedno sa drugim nema nikakve veze. Ja sam sada 28~a nedelja i dalje uzimam utrogestan, jer on čuva trudnoću i nikad ga nije dosta. A što se tiče debljine emdometrijuma, bolje je da bude tanji da bi se embrion lakše “prilepio“. Kod žena sa debljim endometrijumom teže dolazi do fertilizacije. Kada sam prvi put radila vto endometrijum je bio 11mm i ostala sam trudna. Kada sam sada drugi put radila vto bilo je 20mm i baš sam se uplašila da neće uspeti, ali Bogu hvala uspelo je. Ja nisam nešto upućena, ali jel ti inaš trombofiliju? Ja sam ispitivala, i rekli su mi ako budem imala sklonosti ka trombofiliji do kraja trudnoće ću primati injekcije fraksiparina i da se sa njima vrlo lako trudnoća dovede do kraja, bez problema.

Da, imam trombofiliju, i znam za Fraxiparin, bockala sam se u prošloj trudnoći, ali se opet desio spontani, zbog propusta lekara, nisu mi dali na vreme i potrebnu dozu, zezali su me sa svih strana... pisala sam o tome..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa,jeste..sad svako moze da bude dr...sad cu da putim seji poruku da vidi sa drugaricom(ona radi u privatnoj bolnici) da se raspita tamo kod njihovih ginekologa za utrogestan sta i kako. Pa ako bude htela,javim vam sta je rekla,mozda ce nekome znaciti.

Hvala ti, to bi bilo bas divno. Mozda nemoj od nas pomogne :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EH, ja tesko da sam sada komsija ikome. Izvini malo sam od juce u bljak raspolozenju. Trenutno smo blizu Lajkovca, Valjeva, zbog posla mm, ali sam inace iz Beograda.

Pa je l dosadno tu toliko??? Meni isto tesko pada od kad zivim OPET u maloj sredini,toliko stvari ti bude uskraceno,to je bas bzvz. posebno ako nisi tip koji voli ruralni nacin zivota....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EH, ja tesko da sam sada komsija ikome. Izvini malo sam od juce u bljak raspolozenju. Trenutno smo blizu Lajkovca, Valjeva, zbog posla mm, ali sam inace iz Beograda.

uff daleko si tiiiii a ja jos dalje hehehe nismo nikako komsinice ali jesmo bar na netu komsinice :lol: ja sam na drugo mesto a htela bi da sam blizu mojih bliznjih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj ljudi moram da kukam...juče sam saznala da je još jedna moja drugarica zatrudnela dok je dojila, i zbog nje mi je stvarno i od srca drago, ali stvarno imam osećaj da su SVE žene zatrudnele tokom dojenja SEM mene t2309.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde si ti?

u gradu dijamanta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pitala sestru,ona joj je poslala poruku,pa kad odgovori ja vam odmah pisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj ljudi moram da kukam...juče sam saznala da je još jedna moja drugarica zatrudnela dok je dojila, i zbog nje mi je stvarno i od srca drago, ali stvarno imam osećaj da su SVE žene zatrudnele tokom dojenja SEM mene t2309.gif

Ne opterecuj se,moja sestra je tako zatrudnela dok je dojila i doktor joj je rekao da je to opasno za dete koje doji, pa je morala da odmah prestane,bolje je sacekati malo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

у Бору :unsure:

Ili Majdanpek???? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

у Бору :unsure:

nisam ni blizu Bore ;-)

kikiriki nemoj da kukas budi srecna sto imas bar jedno pa ako dodje jos jedno dobro doslo ako ne dodje nista imas jedno,sta da kazu oni koji nemaju nijedno?

I ja hocu jos jedno ali eto nije doslo pa sad sam prinudno odustala pa ako dodje ok ako ne dodje zadovoljna sam i ponosna sam na moju curicu.Opusti se i nemoj histerisati jer ce ti ti trebati te zivce tek sad za tvoju bebuci,znam po sebi heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u gradu dijamanta ;)

Antverpen? :unsure:

Анчи јеси ли дала крв.

Jesam, bila sam malopre, u utorak popodne ili sredu prepodne rezultati. Razmisljala sam bas sta da radim, al rekoh ajde da proverim ponovo ;)

A sto se tice progesterona, evo i mene su sad ubijale grudi cini mi se jos od 5dpo, jos od spontanog me tako nisu bolele, i tad je bas bio veliki skok temperature, do sad nije bio toliki nikad.

Maybe, ovo bre bas bezveze, ja se iskreno nadam da su te zeznuli ovi iz laboratorije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Antverpen? :unsure:

Jesam, bila sam malopre, u utorak popodne ili sredu prepodne rezultati. Razmisljala sam bas sta da radim, al rekoh ajde da proverim ponovo ;)

Ostaje samo da cekamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stoka <_< Moraću da tražim bolnicu, e sad, da li će to opet biti Front <_< ili Višegradska, to ću još da vidim, u svakom slučaju, tražim dobrog ginekologa koji se bavi patološkim trudnoćama/visokorizičnim. Moram bolnicu jer ću morati da ležim po par dana tamo, e taj ginekolog koji će da me vodi u bolnici verovatno radi i privatno, tako da ću morati bar jednom mesečno i privatno kod njega da idem, samo iz razloga da bi me bolje gledao u bolnici <_< Moja bivša cimerka je išla kod Mikovića i privatno, bez obzira što je vodio u bolnici, ja je pitam "zašto"? kaže " pa moraš, da bi te bolje gledao" on inače važi za strogog ćutljivog doktora, medjutim kad odeš privatno znaš kako pričaa, ihaaa, kaže cimerka, "privatno i u bolnici - dve ličnosti. Znači, nema zezanja, plati pa klati...

Izvini ako ja uskacem onako sa neba pa u rebra...ali tacno kako ti drugarica rekla....odlican dr sa njim tretman na porodjaju vrhunski od babica, anesteziologa do svih ostalih ali .... ja sam imala dobru trudnocu ali od 7 meseca sam imala smanjenju plod.vodu pa su mi nesto sumnjali na secer mada su nalazi bili ok (dva doktora dve razlicite price) i ja odlucim da promenim dr i odem kod njega...jeste da mi je u bolnici pregled trajao po 5 min ali sve informacije dobijem...on ili Ljubic iz Visegradske (isto privatno) za Jekic znam trojke koje je on vodio ... sad su vec veliki i preslatki

Veliki pozdrav za sve cekalice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Смешко хвала ти, досад сам за њега чула само најбоље, ево сад ме звали идем у среду у 8 ујутру да сам код њега.

Super je sto ides kod lekara koga svi hvale, iskreno ja mislim da ce tebe lepo da gledaju, pa ne dolazi im svaki dan trudnica sa prirodnim trojkama, ima da se otimaju oko tebe :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Смешко хвала ти, досад сам за њега чула само најбоље, ево сад ме звали идем у среду у 8 ујутру да сам код њега.

Moja kuma je blizanacku vodila kod njega i opet bi ;), koliko sam ja informisana on nekad nije tu ali lekari koji rade za njega su isto vrhunski, dobijes brojeve telefona mozes da ih zivkas i sl....tako su meni pricali....ti i treba da imas kraljevski tretman....prirodne trojke te se ne vidja cesto...inace ja znam 3 para sa trojkama....svi su superiska sad vec klinci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Смешко хвала ти, досад сам за њега чула само најбоље, ево сад ме звали идем у среду у 8 ујутру да сам код њега.

SUPER!!!!!!

Super je sto ides kod lekara koga svi hvale, iskreno ja mislim da ce tebe lepo da gledaju, pa ne dolazi im svaki dan trudnica sa prirodnim trojkama, ima da se otimaju oko tebe :rolleyes:

t2712.gift2747.gift2774.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini ako ja uskacem onako sa neba pa u rebra...ali tacno kako ti drugarica rekla....odlican dr sa njim tretman na porodjaju vrhunski od babica, anesteziologa do svih ostalih ali .... ja sam imala dobru trudnocu ali od 7 meseca sam imala smanjenju plod.vodu pa su mi nesto sumnjali na secer mada su nalazi bili ok (dva doktora dve razlicite price) i ja odlucim da promenim dr i odem kod njega...jeste da mi je u bolnici pregled trajao po 5 min ali sve informacije dobijem...on ili Ljubic iz Visegradske (isto privatno) za Jekic znam trojke koje je on vodio ... sad su vec veliki i preslatki

Veliki pozdrav za sve cekalice :D

Smeško, taman posla, što više informacija to bolje, nego ajde ako imaš broj te njegove privatne ordinacije, (Ljubića) da mi pošalješ na PP, oćeš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.