Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Evo kakav bi trebalo da bude odnos hormona u toku jednog ciklusa

pz5-female.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, devojke, malo da vezbate oci ;)

qg9-P22321.jpg

Jel to omraženi BabyRapid? <_<

Na negativu se vidi tanka crtica!

Uradi ReciMi test ili neki drugi. Ja BabyRapid više nikad, osim možda u poodmakloj trudnoći da mu se osvetim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy ja ne vidim drugu crticu :( :(

Ni ja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to omraženi BabyRapid? <_<

Na negativu se vidi tanka crtica!

Uradi ReciMi test ili neki drugi. Ja BabyRapid više nikad, osim možda u poodmakloj trudnoći da mu se osvetim :P

Ma kakav Baby Rapid, da ga ne vidim :lol: Ovo je Gravi Gnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci pitam za reproduktivne hormone? A moze i samo progesteron,bez ostalih? A jel njega ako radim samog radim sad ili kasnije?koji se radi tamo oko O?

Ako hoces samo progesteron, on se radi 21 dan..to je kobajagi 7 dana posle ovulacije..mada kazem, eto ja kad sam ga radila bio mi je bas nizak, dr mi rece na ovuliram, a ja sam tada ovulirala 17dc i jednostavno nije stigao da mi skoci toliko progesteron, uradila sam ga ponovo 24 dc na svoju ruku i tad je bio dobar..

Progesteron kosta oko 900 din ako se ne varam, on je jos najjeftiniji...

A ove sve u paketu sam platila sigurno 5-6 hiljada, ne znam tacnu cifru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel neka od vas pokušala da ode u neku banju sa ljekovitom vodom i slično.

Prije prve trudnoće dr mi je rekla da ću teško ostati trudna - da ne ulazim u detalje .... Banjala sam se nekih 15 dana u banjskoj vodi i uživala bukvalno svaki dan. Nakon toga je iz mene izašlo nešto smeđe i zelenkaste boje i išlo je 7 dana bez prestanka, sljedeći mjesec sam ostala trudna ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel neka od vas pokušala da ode u neku banju sa ljekovitom vodom i slično.

Prije prve trudnoće dr mi je rekla da ću teško ostati trudna - da ne ulazim u detalje .... Banjala sam se nekih 15 dana u banjskoj vodi i uživala bukvalno svaki dan. Nakon toga je iz mene izašlo nešto smeđe i zelenkaste boje i išlo je 7 dana bez prestanka, sljedeći mjesec sam ostala trudna ....

:blink:

Meni to niko do sad nije predlozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke dugo razmisljam da li da vam ispricam o mogucem problemu zbog kojeg ne dolazi do zaceca,ali mozda neka ima bas taj problem.moja drugarica je svoje 1 dete cekala 9 godina,posle silnih hormonskih injekcija,lekova,muckalicai kojekakvih cuda ona dobije sina,medjutim kada su hteli drugo dete cekali su 6 godina,sve moguce doktore je obisla,i svi su govorili da je sve uredu sve dok nije naisla na jednu doktorku koja joj je rekla da proveri nivo secera u krvi,kad je dobila rezultate sve OK,doktorki bilo nesto sumnjivo pa je posalje u periodu ovulacije da vadi krv,znaci 6 dana pre,na dan,i 6 dana posle ovulacije je radila testove,kostalo je oko 13000 ali su joj ustanovili da joj stalno dolazilo do oplodnje i onda prilikom oplodnje nivo insulina skace i ubija spermice i oplodjeni folikul.tako da je dobila lekove i regulisala insulin i sad ima jos jednu bebu,zatrudnela je u roku 4 meseca.

Nadam se da ce nekome pomoci,icicu i ja u skorije vreme na proveru.pa cemo videti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja izgleda necu ni imati priliku da radim test ovaj mesec, poceo sinoc stomak da mi onako muljavi, tako da cu izgleda opet dobiti ranije :angry: Ne mogu da verujem da mi se ciklus jos nije vratio u normalu.

Uh, uh, samo lagano i vratice se. Pijes li neke cajice?

Dobila :(:angry: ali moralo je tako biti. lepo cu sve da iskontrolisem pa se vracam u spisak. :)

Bezveze t1933.gif

A jel neka od vas pokušala da ode u neku banju sa ljekovitom vodom i slično.

Prije prve trudnoće dr mi je rekla da ću teško ostati trudna - da ne ulazim u detalje .... Banjala sam se nekih 15 dana u banjskoj vodi i uživala bukvalno svaki dan. Nakon toga je iz mene izašlo nešto smeđe i zelenkaste boje i išlo je 7 dana bez prestanka, sljedeći mjesec sam ostala trudna ....

Nisam cula jos za to. Mogla bi da nam jos nesto ispricas o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, odoh kod s&s, smrc. Drzi te mi pesnice da izdrzim bez nerviranja.

Vidimo se u nedelju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, odoh kod s&s, smrc. Drzi te mi pesnice da izdrzim bez nerviranja.

Vidimo se u nedelju.

Srecno, draga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko ovulacije mislim da su ti bitni LH i estradiol (estrogen) ali ne znam koji se proverava.

Mislim da ti je najbolje da uradis svih 6.

Da, ja sam sad ovulirala 23 dc.

U sustini rade se 3dc, na dan ovulacije i 7 DPO, ali sve zavisi, sto kaze Hellen ne ovulira svaka zena 14dc.

Zato je najbolje pratiti desavanja folikulometrijom i vaditi hormone bas na samu ovulaciju . To mene ceka sledeci ciklus.

A jel neka od vas pokušala da ode u neku banju sa ljekovitom vodom i slično.

Prije prve trudnoće dr mi je rekla da ću teško ostati trudna - da ne ulazim u detalje .... Banjala sam se nekih 15 dana u banjskoj vodi i uživala bukvalno svaki dan. Nakon toga je iz mene izašlo nešto smeđe i zelenkaste boje i išlo je 7 dana bez prestanka, sljedeći mjesec sam ostala trudna ....

Pa sad kad kazes i ja sam mesec dana pre trece trudnoce bila u Prolom banji i kupala se u toj vodi a u povratku smo svratili u nasu omiljenu Ribarsku banju i tamo se jednom okupali u toj toploj i radioaktivnoj vodi. Nista mi doduse nije izlazilo ali sam posle 2-3 nedelje ostala trudna :o Odoh u banju!

A u kojoj si ti bila?

devojke dugo razmisljam da li da vam ispricam o mogucem problemu zbog kojeg ne dolazi do zaceca,ali mozda neka ima bas taj problem.moja drugarica je svoje 1 dete cekala 9 godina,posle silnih hormonskih injekcija,lekova,muckalicai kojekakvih cuda ona dobije sina,medjutim kada su hteli drugo dete cekali su 6 godina,sve moguce doktore je obisla,i svi su govorili da je sve uredu sve dok nije naisla na jednu doktorku koja joj je rekla da proveri nivo secera u krvi,kad je dobila rezultate sve OK,doktorki bilo nesto sumnjivo pa je posalje u periodu ovulacije da vadi krv,znaci 6 dana pre,na dan,i 6 dana posle ovulacije je radila testove,kostalo je oko 13000 ali su joj ustanovili da joj stalno dolazilo do oplodnje i onda prilikom oplodnje nivo insulina skace i ubija spermice i oplodjeni folikul.tako da je dobila lekove i regulisala insulin i sad ima jos jednu bebu,zatrudnela je u roku 4 meseca.

Nadam se da ce nekome pomoci,icicu i ja u skorije vreme na proveru.pa cemo videti ;)

Nikad cula :unsure: kako se tacno zovu ti testovi, pretpostavljam da nije obicno merenje secera jer je bas preskupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad cula :unsure: kako se tacno zovu ti testovi, pretpostavljam da nije obicno merenje secera jer je bas preskupo.

A da nije to insulinska rezistencija? :blink: ali mislim da to ima veze sa PCOS :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato je najbolje pratiti desavanja folikulometrijom i vaditi hormone bas na samu ovulaciju . To mene ceka sledeci ciklus.

Pa sad kad kazes i ja sam mesec dana pre trece trudnoce bila u Prolom banji i kupala se u toj vodi a u povratku smo svratili u nasu omiljenu Ribarsku banju i tamo se jednom okupali u toj toploj i radioaktivnoj vodi. Nista mi doduse nije izlazilo ali sam posle 2-3 nedelje ostala trudna :o Odoh u banju!

idemo svi u banju :D

Drage moje, odoh kod s&s, smrc. Drzi te mi pesnice da izdrzim bez nerviranja.

Vidimo se u nedelju.

srecno :)

Hocu nesanicu,hocu ustajanje,hocu trening,ma bas me briga sta sve HOCU DA BUDEM TRUDNA!!!!!!!!!!

I JA :D

E drage moje,evo ja da zaprasim dok jos mogu,mozda je ova bas ona srecna :D DA vas sve citam u prvom trimestru!! :wub:tattoo4-babydust.jpg

hvala :** i zelim ti lak porodjej i da uzivas sa svojom bebicom :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, jesi pisala kako je bilo kod doktora pa ja propustila da procitam...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni juce ponovo izvadili krv, lepo izvadili vena nije pukla :) samo me ruke boluckaju, posle pet rezultati tih markera mislim da me je testirao na dva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, jesi pisala kako je bilo kod doktora pa ja propustila da procitam...?

evo anci :)

cao cekalice moje i trudnice smile.gif evo ja konacno kuci stalno sam kod dragog pa nikako da sednem iscitam sve i javim.. bila sam juce kod doktora pregled ultrazvuk pregled grudi ma sve smile.gif uzeo mi papu pa cekam rezultate kaze da cu brzo da zatrudnim da ne treba da se brinem dao mi je da pijem folnu i vitamin b .nisam jos pocela. na ultrazvuku kaze sve je u redu ali imam neku cisticu sad.gif pa sam vadila krv zbog nje kaze nije nista ozbiljno da se ne brinem posto sam ja odma pocela da kukam smile.gif kaze da ona ne utice na zatrudnjivanje ali sam vadila krv cisto da proverimo. i sad me zovu iz klinike i kazu nije dosta krvi moram oped da vadim joooooooooj vise pukla mi vena kad mi je sestrica vadila juce i kao ma bice dosta i sad nije uzas a ruka bolucka sad.gif..

neki tumor markeri tako nesto pise na papiru e sad neka dva me proverava cini mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, izvini, nisam juce skoro ceo dan bila na forumu, mora da mi je promaklo. Pa to su ti tumor markeri, da se proveri cista? Mislim da to nije nista strasno, ako je vodena, one pucaju ;) Ako hoces, imam ja neke recepte za te ciste, pravila sam neke buckurise kad sam imala cistu pre par meseci. Al ajde prvo da ti stignu rezultati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, izvini, nisam juce skoro ceo dan bila na forumu, mora da mi je promaklo. Pa to su ti tumor markeri, da se proveri cista? Mislim da to nije nista strasno, ako je vodena, one pucaju ;) Ako hoces, imam ja neke recepte za te ciste, pravila sam neke buckurise kad sam imala cistu pre par meseci. Al ajde prvo da ti stignu rezultati ;)

e taj naziv tumor markeri je zastrasujuc :P da zato sam vadila krv zbog ciste jel ima veze sto sam malo curkala dok sam vadila krv za to citala sam da ti markeri mogu biti poviseni u trudnoci i kad imas menstruaciju... znaci nije nista strasno ciste i to :D? javicu rezultate..hvala ti :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e taj naziv tumor markeri je zastrasujuc :P da zato sam vadila krv zbog ciste jel ima veze sto sam malo curkala dok sam vadila krv za to citala sam da ti markeri mogu biti poviseni u trudnoci i kad imas menstruaciju... znaci nije nista strasno ciste i to :D? javicu rezultate..hvala ti :*

Pa jeste, pretpostavljam da se tako vidi kakve su ciste, ove vodene su najbezopasnije, ja sam takve imala, za ostale stvarno ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste, pretpostavljam da se tako vidi kakve su ciste, ove vodene su najbezopasnije, ja sam takve imala, za ostale stvarno ne znam.

videcu posle pet zovem da vidim rezultate.. kako si ti? jesi dobila videla sam test ali nista ne vidim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10dpo, ma nema nista uzivo, veruj mi ;)

Anchy ni ja ne vidim, možda malo na negativu :( ali nema veze i onako je još rano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato je najbolje pratiti desavanja folikulometrijom i vaditi hormone bas na samu ovulaciju . To mene ceka sledeci ciklus.

Pa sad kad kazes i ja sam mesec dana pre trece trudnoce bila u Prolom banji i kupala se u toj vodi a u povratku smo svratili u nasu omiljenu Ribarsku banju i tamo se jednom okupali u toj toploj i radioaktivnoj vodi. Nista mi doduse nije izlazilo ali sam posle 2-3 nedelje ostala trudna :o Odoh u banju!

A u kojoj si ti bila?

Nikad cula :unsure: kako se tacno zovu ti testovi, pretpostavljam da nije obicno merenje secera jer je bas preskupo.

pitacu kako im je tacan naziv,jeste preskupo ali i vredi tih para :)

A da nije to insulinska rezistencija? :blink: ali mislim da to ima veze sa PCOS :blink:

moze biti,ona se borila sa policisticnim jajnicima,ali su kao uzrok na kraju nasli taj problem sa insulinomi znam da od tada kako je dobila terapiju,dobija redovno i ovulaciju i menstruaciju,normalno sada jos nije dobila jer se skoro porodila,ali je i u trudnoci nastavila sa terapijom,doktori su joj rekli da nesme da prekida.i sad ima cudo maleno,slatko kao secer,dusa moja :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene mart kuca na vrata,znate li da se sad rode vracaju?t2712.gif

Ja da im malo pripomognempicture.jpg132452.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.