Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Evo, devojke, malo da vezbate oci ;)

qg9-P22321.jpg

Na jedvite jade vidim jednu strasno tanku crticu. Nesto se bolje vidi na negativu

p34-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi se i kad zatamnim, ali nista mi to ne znaci...

gj1-P22321.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uvek bolje vidim na svetlijim nego na zatamnjenim, na toj nista ne vidim iako si obelezila. A kako se uzivo vidi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uvek bolje vidim na svetlijim nego na zatamnjenim, na toj nista ne vidim iako si obelezila. A kako se uzivo vidi?

Ne vidi se nista :lol:

Ali me isprepadao dok se susio, rozilo se oko test linije, pa se razlilo i osusilo belo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Анчи видим и ја линију :rolleyes: немој да се стресираш јел се сећаш у јануару смо заједно радиле тест, мени био 10 дпо негативан а 11 дпо ми показао слаб плус а ја сам трудна са тројкама :lol: тако да и у овом периоду цртица можда нешто значи.

Ma ne priznajem nista, dok se ne zacrveni kao kod tebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма ће да се зацрвени ради ти тестове, јел си видела мени бета била 181 а опет била светла црта, тестови су такви само пише да реагују од 25 б/хцг.

potpis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja izgleda necu ni imati priliku da radim test ovaj mesec, poceo sinoc stomak da mi onako muljavi, tako da cu izgleda opet dobiti ranije :angry: Ne mogu da verujem da mi se ciklus jos nije vratio u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila :(:angry: ali moralo je tako biti. lepo cu sve da iskontrolisem pa se vracam u spisak. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila :(:angry: ali moralo je tako biti. lepo cu sve da iskontrolisem pa se vracam u spisak. :)

:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мај Харт можда овај пут није била биохемијска, искрено по опису ми и неличи на то, него да је у питању пад прогестерона у летеалној фази, кад је велик пад јављају се та крвављења.

da,i meni lici na to,toga sam se i bojala juce ceo dan i htela da zovem dr danas i probudi me stomak.Ici cu pa cemo videti,mozda odem vec sutra da uradim hormone da ne cekam sl.ciklus. Svakako moram raditi privatno. Ili cu je zvati da vidim sta da radim,nisam pametna. Ne znam da li ce mi dati taj utrogestan(valjda tako) ako ne uradim hormone,kao preventivu ili sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мислим да је то можда узроковало предходне биохемијске пад прогестерона, а и кажеш да имаш те најаве које су типичне за прогестерон, обавезно да урадиш хормоне, ако је то у питању немој да се секираш даће ти утрогестан најверватније и то се лако реши.

Има жена како је мени докторка обајснила са добром овулацијом али падне прогестерон пред крај циклуса, и то узрокује да дође до биохемијске ако је трудна.

Da,moguce je,ja te najave nisam imala dok nismo poceli da radimo na bebi,ali kad god sam razmisljala da mozda hormoni nisu ok,bilo je ma,daj gde ce bas tebi..i nisam ih odmah iskontrolisala..kad eto,verovatno je to..do on krvavaljenja u novembru nije mi ni padalo na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма не секирај се, иди сутра вади хормоне они се ваде у 2 и 3 дану циклуса ако се добро сећам или беше у 3 и 4, ко је скоро радио рећи ће ти.

Ja! :D Najbolje bi bilo 3dc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма не секирај се, иди сутра вади хормоне они се ваде у 2 и 3 дану циклуса ако се добро сећам или беше у 3 и 4, ко је скоро радио рећи ће ти.

ja mislim da je 2-3dana,sad cu da zovem lab u gradu da pitam za cenu,jedan je fafreno skupa,a druga nije,al da proverim cene...to bese bilo kad moze da se radi u danu,ne mora ujutru? i jel to hormonski status ili sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a onda ne racunam ova 3dana tog braonkastog ili racunam? mislim to nije bila m,al ajde da vas pitam za svaki slucaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a onda ne racunam ova 3dana tog braonkastog ili racunam? mislim to nije bila m,al ajde da vas pitam za svaki slucaj

Mislim da se ne racuna, racunaj danas da ti je 1dc. Ako sumnjas na progesteron mozes samo njega da proveris, ako hoces sve mislim da je dovoljno da kazes da ti urade reproduktivne hormone, to su LH, FSH, progesteron, estradiol, prolaktin i testosteron. Uz to uglavnom idu i hormoni stitne zlezde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam kako dole proveavaju hormone ali meni su proveli 7 dan mislim tada sam imala termin zato sto mi kasnilo a onda sam dobila pa se tako pogodilo,proverili sve preko krvi iz vene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam kako dole proveavaju hormone ali meni su proveli 7 dan mislim tada sam imala termin zato sto mi kasnilo a onda sam dobila pa se tako pogodilo,proverili sve preko krvi iz vene

Kasno je tad, 3dc hormoni miruju, mislim da 7dc vec pocinju da se stvaraju folikuli i nije merodavno da se tad proveravaju hormoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad radila hormone 1. dan :blink: :blink: ,bas mi cudno ,al tako kaze dr,danas po rezultate i na uz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy ja vidim bledu bledunjavu drugu, nesto se kao nazire..a koji si DPO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se ne racuna, racunaj danas da ti je 1dc. Ako sumnjas na progesteron mozes samo njega da proveris, ako hoces sve mislim da je dovoljno da kazes da ti urade reproduktivne hormone, to su LH, FSH, progesteron, estradiol, prolaktin i testosteron. Uz to uglavnom idu i hormoni stitne zlezde.

Znaci pitam za reproduktivne hormone? A moze i samo progesteron,bez ostalih? A jel njega ako radim samog radim sad ili kasnije?koji se radi tamo oko O?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam hormone radila isto, 3 dan pa 14 dan pa 21 dan ciklusa..

Mada ne znam sto se doktori drze tih dana ko pijan plota..kao da sve ovuliramo 14tog dana..to uopste nije tako u praksi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy ja vidim bledu bledunjavu drugu, nesto se kao nazire..a koji si DPO?

10dpo, ma nema nista uzivo, veruj mi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy ja ne vidim drugu crticu :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci pitam za reproduktivne hormone? A moze i samo progesteron,bez ostalih? A jel njega ako radim samog radim sad ili kasnije?koji se radi tamo oko O?

Oko ovulacije mislim da su ti bitni LH i estradiol (estrogen) ali ne znam koji se proverava.

Mislim da ti je najbolje da uradis svih 6.

Ja sam hormone radila isto, 3 dan pa 14 dan pa 21 dan ciklusa..

Mada ne znam sto se doktori drze tih dana ko pijan plota..kao da sve ovuliramo 14tog dana..to uopste nije tako u praksi..

Da, ja sam sad ovulirala 23 dc.

U sustini rade se 3dc, na dan ovulacije i 7 DPO, ali sve zavisi, sto kaze Hellen ne ovulira svaka zena 14dc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10dpo, ma nema nista uzivo, veruj mi ;)

Ma prerano je to..retko ko vidi 10 dpo..ja sam 13dpo radila, a jekic 11 ili 12dpo pa se jedva videla druga crtica -a tri mrvice..

Ima jos fore..

Grafik ti je dobar, ako nista drugo, ovulacija je svakako bila, to je pozitivna vest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.