Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

He he ma daleko bilo da se neko ljuti, lepo je od tebe što nam želiš dobro. Imam i ja negde post s početka moje trudnoće gde kažem devojkama...da samo treba da se opuste...ahahahha baš ću probati da otkopam :D

Evo ga... ;):angry:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nešto sam čituckala ovde, i mislim da se meni menstruacija pomera jer mi prolaktin usporava ovulaciju. Tako nešto je skroz realno, zar ne? Jer ovulacija bude, unazad gledano četrnaest dana pre menstruacije, pa ako ne ovuliram 9-10-11 dan kao ranije, već 13-14-15 dan i meca se automatski pomera.

npr. meni je mens. na 29 dana uvek,i kad mi je ovulacija 12 i kad je 16 dan,a nekad i 22 .To znam jer sam isla na folikulometriju.Jako me ziga jajnik pred pucanje folikula a i poklopilo se sa merenjima na uz.

Poslednji put sam ostala u dr.stanju 24 dan i imala sam braonkast sekret u vreme menst.,koji je trajao 3 dana,tako da ja ne verujem u to 12-16 dana ili kako vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Od danas se zovemo SAS-e :lol:

:lol:

He he ma daleko bilo da se neko ljuti, lepo je od tebe što nam želiš dobro. Imam i ja negde post s početka moje trudnoće gde kažem devojkama...da samo treba da se opuste...ahahahha baš ću probati da otkopam :D

:lol: Joj i ja sam isto savetovala opustanje :o Mada moram sebi u odbranu da kazem da sam i predlozila metode koje sam ja praktikovala i uspevala da se opustim, ne od pravljenja bebe vec od stresa uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako, zavisi kako kad - proslog meseca je bilo jedva 3 puta, ali samo zato sto smo bili bolesni, neka viruscina nas uhvatila ... inace bi se ozbiljno zabrinula da nam je to prosek kao tvojoj drugarici :blink:;) ... Uglavnom, taj baksuzni mesec na stranu, ima ciklusa kada se sexi dani jednostavno nizu, a ima kada po dan-dva pauze proredi malo ... i tako ... Sigurno je da sto vise sexi dana, to su vece sanse ... to ne osporavam ...

Ali opet i to je individualno. Koliko samo puta cujes "svega jednom su spavali i bum ona je trudna"? Takodje, razni faktori uticu na sexualni zivot bracnih parova - iako oni mozda zele bebu. Koliko si ti dugo sa tm? Koliko ste pre bebe bili zajedno? Mnogo toga se menja vremenom, jedna veza koja traje dugi niz godina prolazi kroz razne faze ... Ja sam sa mm u braku skoro 12 i po godina - mi definitivno vise nismo kunici ;) ... Da sam decu pravila prvih 6-7 godina braka, mislim da bi mi iskreno bile cudne sve zene koje imaju sex samo jednom na dan, svaki dan, jadnice :lol: ... i uopste ne preterujem ... Ali tada smo bili nezreli, totalno sebicni i nespremni da budemo roditelji ... A sada smo stariji, mozda ne mnogo, ali za neke stvari svakako stariji u smislu koji (izmedju ostalog) utice i na nas sexualni zivot.

Inace, opet cu da se vratim na ono da je sve individulano - mm i mene je ovog meseca, da budem otvorena, napalilo to sto sam merila temperaturu (ne znam kako drugacije da se izrazim, oprostite) ... Bilo nam je zabavno, uuu, pala je temp, let's get it on ... tako da kako je to pracenje ovulacije nekome opterecenje, nekome moze da bude i obrnuto ... a moze i meni da se desi da mi posle izvesnog meseca postane opterecenje ... sve zavisi ... uglavnom, koliko konstatacija daje pracenje ovulacije opterecenje moze da bude tacna, toliko i ne mora ...

Ti si meni veoma draga Violeta i rado citam tvoje postove i gledam slicice tvog bebironera :wub: Naravno da razumem sta hoces da kazes i bas mi je drago sto uvek svratis do nas :wub:

Jedino moram da kazem da, koliko god razumem da je iz najboljih namera, me ipak dosta opterete postovi u kojima se potencira to da se ja opterecujem (posto je namenjen svim cekalicama) ... a u stvari se ja osecam bolje nekako u svojoj borbi i cekanju od kako sam ovde na forumu i od kako se bavim tim nekim stvarima za koje kazete da su opterecujuce ... i onda osetim potrebu da se pravdam kako uopste ne smatram da sam jadna i opterecena, nego da sam sasvim normalna zena puna nade, zelje, volje i optimizma da napravi sa svojim suprugom dete ... Nadam se da razumes ... To sto se ovde izduvamo je meni psihicki rasterecujuce, a ne opterecujuce ... i mislim da je tako za sve aktivne cekalice ... Primeti se da kada nas uhvate mracni i psihicki teski periodi, mi se u stvari povlacimo sa foruma, pogotovo ove teme, a ne obrnuto ;)

Bar dve funkcije u stranci da preuzmes i predsednik i portparol ;) Sto se mene tice u moje ime uvek mozes da govoris, kazes sve sto i ja mislim ali ga nekako bolje srocis :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јао девојке јесте да сам трудна али ја и даље мрзим реч опуштено <_<

Мислим нема опуштања, шта фали мерењу базалне температуре, ићи на фоликулометрију, тестирањем лх тракицама, не разумем, то повећава шансе за зачеће и није нешто чудно, то су све помагала, свака чекалица у неком тренутку ако осети да је оптерећена она ће одустати, јел се сећате ја у децембру нисам радила тестове за трудноћу јер ми се тад смучило а у јануару сам опет почела рано од 8 дпо чини ми се. И ја сам радила лх тракице од јуна месеца сваки месец и није ми успело одмах али ми је успело сад, водила сам љубав кад је био плус на тракици и то свих три дана да се не понављам јер сам имала хиперовулацију, и јел ми то одмогло није ми одмогло, сад сам трудна. Мислим нико ником не помаже нешто нарочито на овој теми само кад дође и каже опустите се, али није само тај фактор у питању, замислите ви се опустите а време тече и тече споро, а овако прође некако време и буди се нада, осећа се борба и нека жеља за неодустајањем.

Svaka čast Jekić. Razumem i slazem se sa tobom, totalno.

U fazi sam, bar ja, da neću bre da se opustim. To je ono sto zelim, i čemu tezim. I uradiću sve da bih otkrila problem, i pristupila rešavanju istog.Čemu opustanje, a vreme prolazi. Nema više da se čeka!! I ispitivanja, i tračice, i temp., i ostalo, predstavlja borbu, a u ovoj nema odustajanja smiley-angelic008.gif

I to je samo želja, daleko od toga da je opterećenje :rolleyes:

Tako da, samo napred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, jel se udajes u subotu? Jesi li spremila svecanu spavacicu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas ne citiram , Maybe je uglavnom rekla sve sto bih i ja eventualno mogla da kazem, a sto rece Ljubinka, mnogo bolje sroceno ;)

A sto se tice ziganja, nije bas ziganje kod mene, ranije su me zigali jajnici dok hodam ili kad ustajem, pretpostavljam da su mi se stvarale ciste zbog lose ovulacije, a sad osecam blagi bol nalik ziganju samo mnogo slabiji i duze traje 10-15 sekundi i ne u jajnicima nego u celom stomaku. Kako god, mislim da mi je ova ovulacija bila dobra, bila ja trudna ili ne, a i grafik BT uopste ne pokazuje da imam neki problem sa hormonima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je draga to ziganje blaze nego inace, bas kao sto kazes ... i cudno mi je posto se evo nastavlja jos uvek ... Nisam to ranije primetila, bude dva, eventualno tri, dana ono standardno ovulaciono ziganje ... ovo sad nikako da ode ... :unsure: ... Meni tvoj grafik izgleda super, tako da se nadam zajedno sa tobom da ce ipak ovog meseca biti II :)

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mile moje, nacitah se ja raznih stvari ovde, pa sam odlucila da vam opisem sta sam ja naucila iz toga-moras da se opustis..

Prvo, ja nikada u zivotu ni za sta nisam bila opustena! I mozda je tuzno sto je tako, ali sam to napokon priznala sebi posle dugo godina analize. Cak i kad dodje momenat kada sam opustena (recimo, na plazi, u kaficu itd.) meni se mota po glavi-koje me sve obaveze cekaju?! Nebitno da li je to pranje sudova, dogovor da se sa nekim vidim... meni su sve te obaveze neki mali stres, jer je to nesto sto MORAM da uradim sledece. Onda dodje vece, pa lepo legnem na spavanje i svaki put odlucim kako cu se opustiti da bih zaspala odmah (a ne za sat vremena kao sto inace zaspim). Ali ne lezi vraze, taj momenat pred spavanje je idealan da pocnem sa razvijanjem filmova-sta bi bilo kad bi bilo-pa tako do besvesti, na svim poljima-od emotivnog do poslovnog zivota. Ne znam kako, ali me to uvek odvede u neku horor-triler varijantu mog zivota-koja se realno nikada nece desiti!-ali dzabe... scenario je razradjen do takvih detalja, da ne mogu da obuzdam lupanje srca, vec sedim sa upaljenom cigaretom ponovo objasnjavajuci sebi kako moram da prestanem da mislim o glupostima i da se dovedem u red. Onda uzmem da citam... i uspavam se. Kad vidim jutro, najsrecnija sam na svetu, jer su misli tada nekako najlepse, ali posle jutarnje kafe, vec krece jurnjava i tako, u krug, vec dugo godina.

Da se vratim na temu...

Najvise sam volela savetodavce pred ispit-samo se opusti i polako! <_<

Da... znam... ne mogu brze od sopstvene pameti, a izuzetno sam opustena na pismenom delu ispita koji traje 4 sata-gde ti se ukoci sve-od vrata do pete, a kaziprst, od lupanja u digitron, ostane ukrucen jos pola dana, upiruci redom na sve ljude unaokolo... Da. Na ispitima sam bila opustena. Hvala na savetu.

Onda su krenuli saveti o opustanju na razgovoru za posao, na poslu, u vezi -strpljenje i opusteno, pred svadbu, pred putovanja, selidbe... Sad kad pravite bebu, obavezno se opusti, znaci opustis se, ne mislis ni o cemu i sve dodje samo.. Jel si se opustila? Pa moras da se opustis! :blink: ..

Svaki mesec sam opusteno vodila ljubav, i posle opusteno drzala noge u vazduhu dok mi se sva krv ne slije u glavu. Opusteno izvucem test iz fioke i vrlo stresno gledam u jednu crticu, dok se ponovo ne opustim i sve jovo nanovo.

Drage moje cekalice, ja ne umem da se opustim. Sad sam trudna i brinem jos vise nego pre, da ne pricam o cemu sve, znam da se sve osecate isto.

Ja sam, inace, uvek nasmejana i svi me znaju kao pozitivnu, srecnu i opustenu i dive mi se. A ja, ustvari, gorim iznutra..

I eto... ne naucih ja da se opustim. Ali sam naucila da pomerim problem u stranu. Znam da je tu, ali ga drzim na standby-u i ne dam mu da mi zaokupira misli.

Zato se slazem sa maybe (ciji izbor za predsednika podrzavam i prikljucujem se SAS-u)... kada sam pocela da se bavim pracenjem plodnih dana, BT i drugim pripremama, osecala sam se super! Kao da radim na nekom projektu, ciji ce ishod biti divan! Bila sam srecna dok sam sve zapisivila i vodila evidenciju. To mi je bas puno znacilo! I podrzavam sve motode, koje god da su vama ispravne! Samo napred! (Luster-luster! Podrzavam!) :P

Moje obe kume su zatrudnele iz jednog puta (slucajno)-posle godina pokusavanja. Ali znam da nisu bile opustene.., samo su malo odlozile sekiraciju.

Tako da, nisam ljubitelj parole-Opusti se! Ali ipak, u trenucima kada ti nacisto padne sistem, (roditelj, muz, prijatelj) neko zagrli i kaze-opusti se, bice sve dobro!-ma koliko da si svestan da se neces opustiti, nekako to puno znaci i bude maaaaaalo lakse.

Eto, mile moje, ja sam se podosta raspisala, ali mi nesto doslo, obzirom da sam bas nesto sama po ceo dan..

A, ustvari sam htela da znate da vam pruzam svu podrsku! Posle svega sto ste prozivele i kako se osecate iznutra, nastavljate da budete borci i zato ste za mene najvece carice!!!

Sve vas ljubim puno! t4720.gif

(.. i ne zaboravite da MORATE da se OPUSTITE!!!!!!!!!!!!!!) t0131.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Empress, divno je ovo sto si napisala, i zaista je sve tako, u pravu si u potpunosti!

I ja mislim da previse brinem o nekim stvarima, ali takva sam oduvek, po pitanju svega, kada mi je nesto na pameti meni je to na pameti 24/7 sto bi rekli Ameri ;) , i ja ne umem to da izbacim iz glave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Empress, divno je ovo sto si napisala, i zaista je sve tako, u pravu si u potpunosti!

I ja mislim da previse brinem o nekim stvarima, ali takva sam oduvek, po pitanju svega, kada mi je nesto na pameti meni je to na pameti 24/7 sto bi rekli Ameri ;) , i ja ne umem to da izbacim iz glave...

Joj, hvala ti... Ovo je bila prava ispovest. :wub: :wub:

Drago mi je sto nisam sama, mada mislim da vecina zena se oseca tako. Samo sto se neka bori bolje, a neka gore. Ja to obicno volim da kazem-sve je to u ljudskoj psiSi! :P

t3609.gif

t3612.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, hvala ti... Ovo je bila prava ispovest. :wub: :wub:

Drago mi je sto nisam sama, mada mislim da vecina zena se oseca tako. Samo sto se neka bori bolje, a neka gore. Ja to obicno volim da kazem-sve je to u ljudskoj psiSi! :P

t3609.gif

t3612.gif

Da , a od nje ne moze da se pobegne <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tajci, draga, jesi li malo bolje? Bas sam se zabrinula sto te nema par dana. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da vam javim da je na uz bilo sve ok, vidi se plod i prisutna je srcana radnja :wub:

Jako sam srecna sto je ok, bojala sam se pomalo sto se na proslom nije video plod...

Nazalost nemam slikicu posto se mora reci unapred da slikaju, ja to nisam znala nego trazila sliku kad je sve bilo gotovo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da vam javim da je na uz bilo sve ok, vidi se plod i prisutna je srcana radnja :wub:

Jako sam srecna sto je ok, bojala sam se pomalo sto se na proslom nije video plod...

Nazalost nemam slikicu posto se mora reci unapred da slikaju, ja to nisam znala nego trazila sliku kad je sve bilo gotovo..

:wub: :wub: :wub:

Divno!!! Ljubim vas puuuno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da vam javim da je na uz bilo sve ok, vidi se plod i prisutna je srcana radnja :wub:

Jako sam srecna sto je ok, bojala sam se pomalo sto se na proslom nije video plod...

Nazalost nemam slikicu posto se mora reci unapred da slikaju, ja to nisam znala nego trazila sliku kad je sve bilo gotovo..

Divno Hellen!!! Cestitam ti srculence! Mogu misliti koliko si srecna! Sad bas uzivaj u svojoj bebi!

Steta za slicicu... A i oni se prave blesavi. Lepo treba da daju sliku svaki put. Ma mrzi ih da stampaju, treba samo da pritisnu dugme...

Nema veze, na sledecem uz trazi!

Ljubac za bebce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Hellen!!! Cestitam ti srculence! Mogu misliti koliko si srecna! Sad bas uzivaj u svojoj bebi!

Steta za slicicu... A i oni se prave blesavi. Lepo treba da daju sliku svaki put. Ma mrzi ih da stampaju, treba samo da pritisnu dugme...

Nema veze, na sledecem uz trazi!

Ljubac za bebce!

Hvala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam govorila o opustanju,nisam mislila na odustajanje od bebe,vec na psihicku opustenost,da se ne opterecujete mnogo time,ja znam da je to tesko,i sama sam se borila sa tim.Svakako se treba boriti i resavati probleme,resavali smo ih i mi.Stvarno sam imala najbolje namere,jer sam i ja bila ''cekalica'' i opisala sam svoje iskustvo u nadi da cu nekome pomoci.Izvinite ako sam nekoga uznemirila,ali sam bila krajnje iskrena,da ne zelim svima vama dobro,ne bih ni iznela svoje iskustvo.Pozdrav...

Maybe ti je sve rekla.. ;)

Cekalice nesto da vas pitam.Koliko puta nedeljno ili mesecno imate sex?

Za mene to nije smesno pitanje a evo i zasto.

Imam drugaricu koja pokusava da ostane u drugom stanju skoro godinu dana.Kada sam ja bila vec uveliko trudna pita ona mene a kako vam je uspelo,ja reko pa sexali se.pa me pita koliko puta mesecno ste imali sex,ja reko svaki dan,nekada preskocimo jedan dan,a nekada se bilo desilo i dva puta dnevno.Na to mi je ona rekla da oni imaju 3-4 puta mesecno sex.MIslim da retko ko moze da ubode ako ima tako retko sex.

Iskreno ne verujem lh trakicama i tim svarima za ovulaciju.Mi kada smo pravili bebu za nas je ovulacija bila svaki dan a zatrudnela sam onog dana kada sam trebala da dobijem.

Ne treba se opustati,ali mislim da je pracenje ovulacije veliko opterecenje i da bas tada i zbog toga nemate opusten sex vec se to tada odradi kao da ste roboti,a ljudi nisu masine.

Izvinjavam se ako sam nekog uvredila ovim postom,nisam imala nameru

Priblizava se vikend,pribavite vince ili pivce,naoruzajte se dobrim raspolozenjem,pustite muzku koju volite,i udrite po sexu,pa tako svaki vikend...:)

Bre stalno sam na ovoj temi i bas se obradujem kada vidim da je neko ugledao dve crtice...hajde brzo sve cekalice da ugledaju svoje crtice ili plusice...

Imala sam ja zadnjih par mjeseci, ne zato sto sam htjela, vec su okolnosti bile takve. Jos sam prestala da pratim i BT, pa sam se dodatno nervirala, jer sam ovulaciju pratila samo po plodnoj sluzi i u januaru ja slucajno kuci i vidim cuvenu sluz i bacim se u akciju dva dana zaredom i ubodemo. Jeste da tad nisam razmisljala puno o bebi, mnogo drugih stvari mi je bilo u glavi, ali eto koliko god da ne mislis i ne pratis sve i prestanes da se nadas, jer si u tri mjeseca imao 10-15 akcija, opet moras nesto da ceprkas. Sad ko razumi, s'vatice :lol: , posto ja nikad nisam bila dobra u objasnjavanju, a ko ne s'vati neka pita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empress, bravo, sve si u pravu! Još jedna stvar koja meni bode oči je "Samo pozitivno i sve će biti u redu" kako da ne <_< i to nešto baš mrzim :angry: Slažem se da u nekim situacijama treba biti pozitivan al' ne uvek, npr. ja sam u svojoj drugoj trudnoći bila jako optimistična, mislila sam "desio mi se jedan spontani i to je to" tako barem statistika kaže, kao, nije neobično da plod ode u prvoj trudnoći, ok, otišao je u prvoj, morala sam da budem deo te statistike <_< ali otišao je i u drugoj, a bila sam pozitivna i optimistična, sam Bog zna. I? Zašto nisam iznela trudnoću zbog svoje opuštenosti i pozitivnosti? Ne može bre, kad nešto ne ide nikakva opuštenost i pozitivno razmišljanje neće popraviti situaciju. Kol'ko bre ljudi umre od teških bolesti, pa roditelj / rodjak kaže "A bio je nevidjeni pozitivac, sa velikom verom u ozdravljenje" <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tajci, draga, jesi li malo bolje? Bas sam se zabrinula sto te nema par dana. :wub:

Dobro sam. Malo sam utucena i zabrinuta, al sta da se radi...Citam vas, al nemam sta pametno da napisem :rolleyes:

Drage moje, da vam javim da je na uz bilo sve ok, vidi se plod i prisutna je srcana radnja :wub:

Jako sam srecna sto je ok, bojala sam se pomalo sto se na proslom nije video plod...

Nazalost nemam slikicu posto se mora reci unapred da slikaju, ja to nisam znala nego trazila sliku kad je sve bilo gotovo..

Divno! Sve je super, uzivaj u svojoj bebici :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da vam javim da je na uz bilo sve ok, vidi se plod i prisutna je srcana radnja :wub:

Jako sam srecna sto je ok, bojala sam se pomalo sto se na proslom nije video plod...

Nazalost nemam slikicu posto se mora reci unapred da slikaju, ja to nisam znala nego trazila sliku kad je sve bilo gotovo..

Bravo za srculence :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao cekalice moje i trudnice :) evo ja konacno kuci stalno sam kod dragog pa nikako da sednem iscitam sve i javim.. bila sam juce kod doktora pregled ultrazvuk pregled grudi ma sve :) uzeo mi papu pa cekam rezultate kaze da cu brzo da zatrudnim da ne treba da se brinem dao mi je da pijem folnu i vitamin b .nisam jos pocela. na ultrazvuku kaze sve je u redu ali imam neku cisticu :( pa sam vadila krv zbog nje kaze nije nista ozbiljno da se ne brinem posto sam ja odma pocela da kukam :) kaze da ona ne utice na zatrudnjivanje ali sam vadila krv cisto da proverimo. i sad me zovu iz klinike i kazu nije dosta krvi moram oped da vadim joooooooooj vise pukla mi vena kad mi je sestrica vadila juce i kao ma bice dosta i sad nije uzas a ruka bolucka :(..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empress, bravo, sve si u pravu! Još jedna stvar koja meni bode oči je "Samo pozitivno i sve će biti u redu" kako da ne <_< i to nešto baš mrzim :angry: Slažem se da u nekim situacijama treba biti pozitivan al' ne uvek, npr. ja sam u svojoj drugoj trudnoći bila jako optimistična, mislila sam "desio mi se jedan spontani i to je to" tako barem statistika kaže, kao, nije neobično da plod ode u prvoj trudnoći, ok, otišao je u prvoj, morala sam da budem deo te statistike <_< ali otišao je i u drugoj, a bila sam pozitivna i optimistična, sam Bog zna. I? Zašto nisam iznela trudnoću zbog svoje opuštenosti i pozitivnosti? Ne može bre, kad nešto ne ide nikakva opuštenost i pozitivno razmišljanje neće popraviti situaciju. Kol'ko bre ljudi umre od teških bolesti, pa roditelj / rodjak kaže "A bio je nevidjeni pozitivac, sa velikom verom u ozdravljenje" <_<

Slazem se sa tobom! Ja verujem u pozitivan stav i stvarno je dobro osecati se tako, jer bolje tako nego da se razdires iznutra. Ali ako nesto 'oce, ono 'oce! Ne moze nista na silu! Ne znam da li je to "zapisano negde tamo" ili je tako sudjeno ili sta god, ali uvek bude kako treba da bude. Sa ili protiv nase volje.

Ali tvoj post o tome sta ti se izdesavalo me je nadahno :) da napisem sve ovo. I bez obzira na sve, ti si nastavila da se boris i pronasla si resenje! E to je za mene pozitivna energija! Da nikad ne odustanes! (...a kako se usput osecas, to samo ti sama znas... naravno, mislim na sve nas koje se bore sa sopstvenim strahovima)

Kad mi bas bude tesko i kad padnem od razocarenja, ja uvek procitam ove recenice, pa nekako dobijem vetar u ledja:

"Da bi dobila ono što nikad nisi imala, moraš uraditi nešto što nikad nisi. Kada Bog uzme nešto od onoga što čvrsto stežeš u rukama, On te ne kažnjava, nego prosto otvara tvoje ruke da bi primile nesto bolje...Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi".

Ja ne sudim da li cu ici u bitku po tome kolika mi sila preti, vec po tome kolika je svetinja koju branim.

Hrabrost nije odsustvo straha, već procena da je nešto drugo važnije od straha.

Lek za sve je slana voda.Znoj,suze ili more...

''Bože, ja te ne molim da me oslobodiš od životnih patnji, nego te molim da me u patnjama ne napustiš.''

(Ne znam zasto sam ovo napisala, ali u svakom slucaju ne skodi... :rolleyes: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maybe prvo hvala na lepim recima :)

slazem se sa svim sto si napisala,sve je individualno,svi imaju razlicite obaveze,neko ima decu neko ne,neko radi neko ne.....nekada nam je do sexa nekada nije....

Iskreno ja se cudim kada mladi parovi imaju retko sex.Drugarica kada mi je rekla 3-4 puta mesecno da ga imaju ja to smetram da ga ni nemaju,a i mislim da je tako mnogo teze napraviti bebu.

I jos sto mislim da otezava je sto mame i tate opterecuju sa onim "pa kada vi mislite",nama su to skoro 4 godine govorili(mada u to vreme nismo ni pravili bebu)ali bas znaju da opterete,pa jos kada su govorili "sada necete a nemojte da ne mozete kada budete hteli"

NIsam ni ja bila u potpunosti opustena kada smo poceli sa pravljenjem bebe,jer su mi ranije dijagnostikovali da su mi jajnici nalik na policisticne.i prvi moj uradjen test je prosao sa suzama jer je bio negativan.Ali nekako sam verovala,i hvala Bogu pa nam je ostvario zelju.

Mislim da je najbitnije da se volite mnogo mnogo i bice to sve ok...moj dragi i ja uvek govorimo ljubav ce pobediti sve...

joj ta piatanja kad cete vec ste mogli imati veliko dete a dok se sve kockice sloze prodje vreme .. te skola pa posao i onda kad hoces shvatis da nije tako lako napraviti bebu .. a sto se ljubavi tice u pravu si potpuno bitno je da se volimo i podrzavamo onda je sve lakse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa tobom! Ja verujem u pozitivan stav i stvarno je dobro osecati se tako, jer bolje tako nego da se razdires iznutra. Ali ako nesto 'oce, ono 'oce! Ne moze nista na silu! Ne znam da li je to "zapisano negde tamo" ili je tako sudjeno ili sta god, ali uvek bude kako treba da bude. Sa ili protiv nase volje.

Ali tvoj post o tome sta ti se izdesavalo me je nadahno :) da napisem sve ovo. I bez obzira na sve, ti si nastavila da se boris i pronasla si resenje! E to je za mene pozitivna energija! Da nikad ne odustanes! (...a kako se usput osecas, to samo ti sama znas... naravno, mislim na sve nas koje se bore sa sopstvenim strahovima)

Kad mi bas bude tesko i kad padnem od razocarenja, ja uvek procitam ove recenice, pa nekako dobijem vetar u ledja:

"Da bi dobila ono što nikad nisi imala, moraš uraditi nešto što nikad nisi. Kada Bog uzme nešto od onoga što čvrsto stežeš u rukama, On te ne kažnjava, nego prosto otvara tvoje ruke da bi primile nesto bolje...Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi".

Ja ne sudim da li cu ici u bitku po tome kolika mi sila preti, vec po tome kolika je svetinja koju branim.

Hrabrost nije odsustvo straha, već procena da je nešto drugo važnije od straha.

Lek za sve je slana voda.Znoj,suze ili more...

''Bože, ja te ne molim da me oslobodiš od životnih patnji, nego te molim da me u patnjama ne napustiš.''

(Ne znam zasto sam ovo napisala, ali u svakom slucaju ne skodi... :rolleyes: )

:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.