Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Joooj, napadosmo zenu i to jos trudnu ima sve po cmicak da dobijemo :lol:

Sanamala, sigurna sam da si imala najbolju nameru, ali sve mi to vec znamo, mnoge ovde cekaju i mnogo duze nego sto si ti morala. Verovatno ne znas ali smo i posebnu temu otvorili (necu da se opustim) u kojoj ogovaramo sve dusebriznike koji nam savetuju opustanje ;)

Jos dok sam citala tvoj post, dok nisam znala za pozitivan ishod, htedoh da te utesim jer pokretljivost od 36% je sasvim u redu. Rezultat mm je 20% i cak 3 puta sam ostajala u drugom stanju. Njegov urolog mu je rekao da je to sasvim dovoljno i on se opustio, ne uzima nikakve terapije i do sad je bio uspesan :rolleyes:

Svakako, cestitam na trudnoci, zelim ti da bude dosadna i laka a bebica zdrava.

Sto kaze Hellen, ako vec nema trudnoce, ne treba se opustati vec ici ka njoj i resavati eventualne probleme. Mnogi parovi tek nakon vise godina bezuspesnog pokusavanja pronadju problem, koji je najcesce resiv. Sto ga ne bi nasli odmah i ostvarili svoju najvecu zelju :rolleyes:

Савамала честитам ти

Реч опуштање се слабије користи у овом делу форума

Tacnije alergicne smo na nju

Pridruzujem se cestitkama

:lol: :lol: :lol:

Čestitam draga na trudnoći, i žao mi je što ste morali da prođete kroz pakao da bi zatrudneli. Ali čuda su moguća ja verujem u njih.

Moja koleginica koja ima tumor na hipofizi i muž koji je imao 5% pokretljivih plivača

prirodno su napravili bebu i sve je okej. Ona se još bori sa tumorčićem, koji je pod kontrolom ali guraju dalje.

A za opuštanje, lako je reći ali je veoma teško primeniti ga. A najgore je kad je sve okej a bebca nema pa nema.

Ali mi smo ovde banda koja ne odustaje

Bravo za cudo! Bogu nista nije nemoguce ;)

Sanamala, mnogo mi je drago zbog tebe i cestitam ti stvarno od srca, ali ja ću da se opustim kad zatrudnim

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanamala, mnogo mi je drago zbog tebe i cestitam ti stvarno od srca, ali ja ću da se opustim kad zatrudnim :)

I ja :D A možda ni tad :lol:

Tacnije alergicne smo na nju :P

Pridruzujem se cestitkama ;)

:lol:

I ja se, naravno, pridružujem čestitkama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam na trudnoci, sve najbolje :)

Ali moram da napomenem, da lh testovi, plodni dani, odredjivanje ovulacije nikako ne mogu da smanje sanse, nego da povecaju.

To sto mnogi zatrudne bez toga je druga stvar, imaju srece pa se potrefi brzo.

Ovako ako se batali sve ides na slepo pa ako ubodes - ubodes, a kad poznajes sopstveno telo, onda tacno znas kad ovuliras i ne kljucas naslepo pa ako ubodes nego povecavas sebi sanse :)

Sto se tice stresa, on jeste negativan faktor, i ovaj deo foruma je bas za oslobadjanje tog istog stresa koji se povremeno nakupi...

Eto, samo sam htela da objasnim :)

Uvek se setim onog Ančinog lekara što joj je rekao-ubošćete valjda jednom.. Još uvek joj se divim kako ga nije lupila nečim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam govorila o opustanju,nisam mislila na odustajanje od bebe,vec na psihicku opustenost,da se ne opterecujete mnogo time,ja znam da je to tesko,i sama sam se borila sa tim.Svakako se treba boriti i resavati probleme,resavali smo ih i mi.Stvarno sam imala najbolje namere,jer sam i ja bila ''cekalica'' i opisala sam svoje iskustvo u nadi da cu nekome pomoci.Izvinite ako sam nekoga uznemirila,ali sam bila krajnje iskrena,da ne zelim svima vama dobro,ne bih ni iznela svoje iskustvo.Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Hellen i samo da dodam da je super kad se opustiš i zatrudniš, a koliko njih se opustilo, odnosno prestalo da se nadaju i nikad nisu zatrudneli. Lako je kad si trudan da savetuješ da se opusti neko, a šta bi rekle sve one opuštene koje nisu zatrudnele.

Sit gladnom ne veruje...i vazda bilo i vazda biće tako. Uživaj u trudnoći i pruži nam podršku ali nam ne reci da se opustimo.

E vala svaka ti je zlatna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam govorila o opustanju,nisam mislila na odustajanje od bebe,vec na psihicku opustenost,da se ne opterecujete mnogo time,ja znam da je to tesko,i sama sam se borila sa tim.Svakako se treba boriti i resavati probleme,resavali smo ih i mi.Stvarno sam imala najbolje namere,jer sam i ja bila ''cekalica'' i opisala sam svoje iskustvo u nadi da cu nekome pomoci.Izvinite ako sam nekoga uznemirila,ali sam bila krajnje iskrena,da ne zelim svima vama dobro,ne bih ni iznela svoje iskustvo.Pozdrav...

Nema potrebe da se izvinjavaš, niko ti ništa nije zamerio, i niko nije želeo tebe da uvredi. :)

Samo kada je reč o opuštanju, to je lakše reći nego učiniti, to je sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam govorila o opustanju,nisam mislila na odustajanje od bebe,vec na psihicku opustenost,da se ne opterecujete mnogo time,ja znam da je to tesko,i sama sam se borila sa tim.Svakako se treba boriti i resavati probleme,resavali smo ih i mi.Stvarno sam imala najbolje namere,jer sam i ja bila ''cekalica'' i opisala sam svoje iskustvo u nadi da cu nekome pomoci.Izvinite ako sam nekoga uznemirila,ali sam bila krajnje iskrena,da ne zelim svima vama dobro,ne bih ni iznela svoje iskustvo.Pozdrav...

Draga, mislim da se niko nije ni naljutio ni uznemirio. Već smo hteli da ti objasnimo

da mi ovde nemožemo da se opustimo. Jače je to od nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek se setim onog Ančinog lekara što joj je rekao-ubošćete valjda jednom.. Još uvek joj se divim kako ga nije lupila nečim :lol:

Moram da te ispravim rekao je ce ga ubodete valjda :lol: :lol:

Kad sam govorila o opustanju,nisam mislila na odustajanje od bebe,vec na psihicku opustenost,da se ne opterecujete mnogo time,ja znam da je to tesko,i sama sam se borila sa tim.Svakako se treba boriti i resavati probleme,resavali smo ih i mi.Stvarno sam imala najbolje namere,jer sam i ja bila ''cekalica'' i opisala sam svoje iskustvo u nadi da cu nekome pomoci.Izvinite ako sam nekoga uznemirila,ali sam bila krajnje iskrena,da ne zelim svima vama dobro,ne bih ni iznela svoje iskustvo.Pozdrav...

Objasnile su ti devojke vec, niko se nije naljutio, taman posla na trudnu zenu ;) , ali eto mi smo ovde uglavnom zato sto ne mozemo da se opustimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Maybe, kad ga kazes... Maybe za predsednika! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Maybe, kad ga kazes... Maybe za predsednika! :P

Ja bih rado glasala :D

Moram da te ispravim rekao je ce ga ubodete valjda :lol: :lol:

Objasnile su ti devojke vec, niko se nije naljutio, taman posla na trudnu zenu ;) , ali eto mi smo ovde uglavnom zato sto ne mozemo da se opustimo...

:lol: Još bolje..:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekalice nesto da vas pitam.Koliko puta nedeljno ili mesecno imate sex?

Za mene to nije smesno pitanje a evo i zasto.

Imam drugaricu koja pokusava da ostane u drugom stanju skoro godinu dana.Kada sam ja bila vec uveliko trudna pita ona mene a kako vam je uspelo,ja reko pa sexali se.pa me pita koliko puta mesecno ste imali sex,ja reko svaki dan,nekada preskocimo jedan dan,a nekada se bilo desilo i dva puta dnevno.Na to mi je ona rekla da oni imaju 3-4 puta mesecno sex.MIslim da retko ko moze da ubode ako ima tako retko sex.

Iskreno ne verujem lh trakicama i tim svarima za ovulaciju.Mi kada smo pravili bebu za nas je ovulacija bila svaki dan a zatrudnela sam onog dana kada sam trebala da dobijem.

Ne treba se opustati,ali mislim da je pracenje ovulacije veliko opterecenje i da bas tada i zbog toga nemate opusten sex vec se to tada odradi kao da ste roboti,a ljudi nisu masine.

Izvinjavam se ako sam nekog uvredila ovim postom,nisam imala nameru

Priblizava se vikend,pribavite vince ili pivce,naoruzajte se dobrim raspolozenjem,pustite muzku koju volite,i udrite po sexu,pa tako svaki vikend...:)

Bre stalno sam na ovoj temi i bas se obradujem kada vidim da je neko ugledao dve crtice...hajde brzo sve cekalice da ugledaju svoje crtice ili plusice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

By the way, mene nesto boli stomak, ali ne kao kad treba da dobijem, nego kao da me probada, slabo ali traje po 10ak sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema sanse da se sexam svaki dan... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaaa ... Srpska Anksiozna Stranka :lol:

:lol: Od danas se zovemo SAS-e :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema sanse da se sexam svaki dan... <_<

:lol: :lol: :lol:

Slazem se potpuno sa tobom.

Kad zaredjamo, pet-šest dana zaredom mm me počne izbegavati :P

Mada mene, recimo niko nije pitao koliko često imamo sex, već koliko dugo ne pazimo. Mislim na dr.

Maybe, slazem se sa tobom. Opustanje???!!! Šta bi to trebalo da znači...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

By the way, mene nesto boli stomak, ali ne kao kad treba da dobijem, nego kao da me probada, slabo ali traje po 10ak sekundi.

Maybe i ja smo imale isti problem, baš smo to pisale u BT :huh:

Nema sanse da se sexam svaki dan... <_<

Takođe <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima :)Znam,psihu je jako tesko opustiti,tesko je ne misliti o tome kad toliko jako zelis bebu,ja sam sve to prosla,treba nekako iscekati da to vreme prodje,pa ce i psiha uciniti svoje,tezak je to period,ali ne odustajte,bar ne mislite na plodne dane i ostalo,nego uzivajte u ljubavi,i desice se kad se najmanje budete nadale.Ljubim vas sve... :)

Draga cestitam,nemoj zameriti nama cekalicama,koliko vidim i ti si bila jedna od nas,pa onda i sama znas kako je kad izcekujes da (ne)dobijes,e vecina nas je u tom periodu kada cekamo ishod nase ovulacije i vodjenja ljubavi,odprilike vecina nas je prosla sredinu ciklusa pa smo malo nervozne ;)

Nemoj nam zameriti :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekalice nesto da vas pitam.Koliko puta nedeljno ili mesecno imate sex?

Za mene to nije smesno pitanje a evo i zasto

Iskreno, jednom do dvaput nedeljno, i meni je to sasvim dovoljno da kad tad "ubodemo" tj da zatrudnim ( mislim nadam se da je dovoljno ). Ja stvarno ne mogu svaki dan, em sto sam do uvece vec gotova kako spustim glavu vec hrcem, a i meni je nekako lepsi osecaj kad prodje par dana. A posto smo u garsonjeri treba docekati momenat kad ce Elena ono bas cvrsto da zaspi ( a da se ja ne komiram pre toga ), i tako ima jos faktora :lol: A za opustenciju - sta znam, nekad jesam nekad nisam, nekad me nervira pa po ceo dan razmisljam o tome, nekad ne stignem ni da pomislim od drugih obaveza. Ne merim nista jos uvek i ne pratim bas posebno ali za svaki slucaj sam bila zamolila za onaj lunarni, hvala Maybe jos jednom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam govorila o opustanju,nisam mislila na odustajanje od bebe,vec na psihicku opustenost,da se ne opterecujete mnogo time,ja znam da je to tesko,i sama sam se borila sa tim.Svakako se treba boriti i resavati probleme,resavali smo ih i mi.Stvarno sam imala najbolje namere,jer sam i ja bila ''cekalica'' i opisala sam svoje iskustvo u nadi da cu nekome pomoci.Izvinite ako sam nekoga uznemirila,ali sam bila krajnje iskrena,da ne zelim svima vama dobro,ne bih ni iznela svoje iskustvo.Pozdrav...

He he ma daleko bilo da se neko ljuti, lepo je od tebe što nam želiš dobro. Imam i ja negde post s početka moje trudnoće gde kažem devojkama...da samo treba da se opuste...ahahahha baš ću probati da otkopam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glupo je reći..opusti se jer kad je nešto tako bitno u životu trebaš da imaš konjske živce pa da se opustiš. Meni je pomoglo da se opustim to neko razmišljanje da neće ići lako, i da neću zatrudneti tako brzo. Odnosno, prestala sam da očekujem. A prva tri meseca nisam mogla da dočekam 10 dana od ovulacije pa da se testiram.

Jbg žene, živimo u nezdravim uslovima i nemamo 16-17 godina kada je optimalno da se zatrudni barem što se tiče biologije, dolaze nam stresovi, poslovi, školovanja...i onda se još natripujemo oko ovog. Svašta se nešto očekuje od nas i sve sad i sve odmah, pa i mi krenemo da očekujemo od našeg tela da radi po našem planu, a to ne ide baš tako.

Borite se, ne posustajte jer je ljubav vaših muževa i vera na vašoj strani a ko sam sebi pomaže njemu i bog pomaže.

Biće beba, biće stomačića i srca koja kucaju dok ih slušamo na ultrazvuku!!!

Da sam znala za ovaj forum kada smo pokušavali da zatrudnimo obavezno bih bila tu, jer je lakše kada imate sa nekim da podelite strahove i brige i da znate da vas taj neko razume.

Želim vam svima puuuno sreće i da vam se u skorije vreme zaoble stomačići!!!!!

Evo ga... ;):angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maybe prvo hvala na lepim recima :)

slazem se sa svim sto si napisala,sve je individualno,svi imaju razlicite obaveze,neko ima decu neko ne,neko radi neko ne.....nekada nam je do sexa nekada nije....

Iskreno ja se cudim kada mladi parovi imaju retko sex.Drugarica kada mi je rekla 3-4 puta mesecno da ga imaju ja to smetram da ga ni nemaju,a i mislim da je tako mnogo teze napraviti bebu.

I jos sto mislim da otezava je sto mame i tate opterecuju sa onim "pa kada vi mislite",nama su to skoro 4 godine govorili(mada u to vreme nismo ni pravili bebu)ali bas znaju da opterete,pa jos kada su govorili "sada necete a nemojte da ne mozete kada budete hteli"

NIsam ni ja bila u potpunosti opustena kada smo poceli sa pravljenjem bebe,jer su mi ranije dijagnostikovali da su mi jajnici nalik na policisticne.i prvi moj uradjen test je prosao sa suzama jer je bio negativan.Ali nekako sam verovala,i hvala Bogu pa nam je ostvario zelju.

Mislim da je najbitnije da se volite mnogo mnogo i bice to sve ok...moj dragi i ja uvek govorimo ljubav ce pobediti sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam svasta da napisem,ali me ovaj mali ometa,pa sam sve zbrzala ali mislim da znate sta sam htela da vam kazem....:)

I nema opustanja nego samo ljubav i sex i sve ce biti super:)

E da mogu sada bih vas sve oprasila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno i tacno :wub:

Ljubim te, xoxoxo

a194.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nešto sam čituckala ovde, i mislim da se meni menstruacija pomera jer mi prolaktin usporava ovulaciju. Tako nešto je skroz realno, zar ne? Jer ovulacija bude, unazad gledano četrnaest dana pre menstruacije, pa ako ne ovuliram 9-10-11 dan kao ranije, već 13-14-15 dan i meca se automatski pomera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.