Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

E, ovako, ja bila kod doktora, pokazala rezultate, a on meni pa sve je u granicama normale i onda moja faca :blink:

Za estrogen mi nista nije rekao a ja ga pitala za LH i FSH i on mi nista nije ni potvrdio ni negirao, u svakom slucaju slaze se da ne valja to sto su mi dugi ciklusi i da ovaj mesec ispratimo na uz sve sta se desava, da probamo da uhvatimo ovulaciju ako je bude bilo i da vidimo posle toga sta se desava, dal folikuli pucaju ili se pretvaraju u ciste pa cemo od sledeceg ciklusa da resavamo dalje ako bude bilo potrebe, u subotu idem na prvi uz, pa cemo da vidimo. U svakom slucaju idem i kod privatnika cim se malo smiri vreme, mozda jos sutra ako budemo mogli, hocu da cujem jos jedno misljenje. A da, a na kraju mi je rekao pa vi radite pa cete valjda da ga ubodete :blink:<_< Poludela sam!

VALJDA!!!!! Grrrrrrrrrr, ne reci ti njemu ne radimo nego cekamo bezveze. Svasta.

Pametno je sto ides da cujes jos neki savet, bolje je.

A inace forum mnogo zeza, pa nije bio ovaj tvoj post ranije a ni jos neki. IZgleda da je forum danas kao i ja, potpuno lucidan, blesav i uz to bezveze.

Sad odem u wc, kad nema vise one plodne sluzi. Izgleda da smo propustili dan, tj. juce....... :angry::angry:

Juce mi nije bilo do toga, nisam imala vremena da se organizujem, a danas mi je zao....Ima valjda jos nade....

Do 48h posle ovulacije treba brati tresnjice - naravoucenije, navali na tm!!!

Luno, jel ti neces da radis test jos?

Pa tek je 11dpo. Nista se nece videti jos, a imam onaj sugavi Baby Rapid, na njemu nema sanse sada da se ista vidi ako uopste ima razloga da se nadam.

Potpuno sam bezveze danima, samo mi se spava, place i nikakva sam.

Ja sam radila hormone jedan mesec i imala nizak progesteron da mi je dr rekla da ne ovuliram i da cu morati da pijem klomifen i td..a eto ispostavilo se da nije tako, ili je to mozda samo taj mesec bio anovulatorni, ne znam..ali eto i to sve varira, ne znam kako mogu da zakljuce nakon analize hormona jedan mesec sve..

Merenje bazalne temp se ispostavilo tacno, ovo je jedini put da mi temp nije ni jednom pala, plus se potrefila i lunarna ovulacija sad prvi put cini mi se..sve sam vise ubedjena da ta lunarna ima smisla :)

Kada se poklope lunarna i obica 99% zaceca, kaze dr Jonas. On je dok je utvrdjivao svoju teoriju, napravio 12oro dece. Valjda zna?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila hormone jedan mesec i imala nizak progesteron da mi je dr rekla da ne ovuliram i da cu morati da pijem klomifen i td..a eto ispostavilo se da nije tako, ili je to mozda samo taj mesec bio anovulatorni, ne znam..ali eto i to sve varira, ne znam kako mogu da zakljuce nakon analize hormona jedan mesec sve..

Merenje bazalne temp se ispostavilo tacno, ovo je jedini put da mi temp nije ni jednom pala, plus se potrefila i lunarna ovulacija sad prvi put cini mi se..sve sam vise ubedjena da ta lunarna ima smisla :)

Potpuno sam bezveze danima, samo mi se spava, place i nikakva sam.

Kada se poklope lunarna i obica 99% zaceca, kaze dr Jonas. On je dok je utvrdjivao svoju teoriju, napravio 12oro dece. Valjda zna?!

Zato ja sve nade uzdam u MART.

Luna, nemoj da si toliko tužna. Možda veštica oseti tu tvoju tugu. Budi vesela pa je i oteraš na godunu i kusur ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se ovom vatrometu!!!

Bez brige, nece da bude bh, bice jedna lepa i slatka bebica

Nije, nije, pukao je totalno u junu prosle godine, nedelju dana nije uopste forum bio dostupan ...

Kakva lepotaaaa!!! Jesam li vec rekla da su lepi???

Kakva je to agonija bila <_<

nisam sve citala,ali vidim da je hellen objavila svoje crtice-cestitam ti drag,uzivaj i ne brini nije biohemijska,takve dolaze samo kod mene ti se ne brini.

A sta je sa anchy? nisam sve citala

Kaže se - takve su dolazile samo kod mene :( Neće više nikada

Sada mi glupo da budem partybreaker, ali moram samo malo da vam se izjadam.

Stisla me prehlada, grlo me boli ne mogu da gutam, temperatura 38.5, muka mi je...i na sve to mi je i stigla veštičara 7 dana ranije...i sada mi se sve poremetilo.

Ali, zaista mi je mnogo lakše kada vidim da je neko ugledao dve crtice.

Bas te sve snaslo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako, ja bila kod doktora, pokazala rezultate, a on meni pa sve je u granicama normale i onda moja faca

Za estrogen mi nista nije rekao a ja ga pitala za LH i FSH i on mi nista nije ni potvrdio ni negirao, u svakom slucaju slaze se da ne valja to sto su mi dugi ciklusi i da ovaj mesec ispratimo na uz sve sta se desava, da probamo da uhvatimo ovulaciju ako je bude bilo i da vidimo posle togal

Nesto mi taj dr ne deluje pouzdano. Problem sa njima je sto iako nisu strucnjaci za neku oblast ni mrtvi te ne bi poslali kod kolege koji jeste. Sujeta :angry: Ja sam se tako 3 godine setala dok nisam na kraju otisla direktno kod nacelnice steriliteta u Narodnom Frontu, a kod ovih onda samo po upute, da ste ih culi samo kako govore da, da i ja bih tako.... Pa sto nisi za sve ove godine ni hormone mi uradio a kamoli nesto dalje :angry:

Anchy, ne bilo ti tesko, raspitaj se malo ko je na glasu tu kod vas i idi kod tog dr (ja mogu da preporucujem samo za BG). Makar ces se ti opusiti kad znas da mozes nekom da verujes. Kad sam ja napokon dosla kod svoje dr bas sam bila ushicena i verovala sam da sam na pravom putu i u pravim rukama. Iako mi nista posebno nije radila zatrudneh vec drugi ciklus.

Pa sto se sve razbezite kad ja dodjem?

Mi to namerno, malo da te nerviramo :P

Sad odem u wc, kad nema vise one plodne sluzi. Izgleda da smo propustili dan, tj. juce.......

Juce mi nije bilo do toga, nisam imala vremena da se organizujem, a danas mi je zao....Ima valjda jos nade....

Ko sto rece Luna, nije kasno. Mi smo Savu napravili dva dana posle pucanja folikula ;)

Baš bezveze za Dr, šio mi ga Đura :(

I ja, kad sam vadila hormone. vadila sam 7,14 i 21 dan ciklusa. Sve je bilo u granicama normale. Ali me zezala ovulacija pa sam zabebila sa kutijom klomifena. To je bilo sa Srđom.

Sad u drugom pokušaju sam vadila 6 dana, dr mi rekao kao može i tad, ali kad je čuo da sam pre toga pila cikloproginolu i klomifen rekao mi je da je to okej zbog tih lekića koje sam pila. Ali mi nije dao da ponovim hormone. Malo sam se razočarala u njega. Jednom je bio i grub. Tako da više nisam ni otišla. Čekam mart i lunarnu ovulaciju pa ako i tad ne zabebim jovonanovo po lekarima. Joj

Yoro, navijamo u martu! Pocnite da vezbate, priblizilo se!

Ja sam radila hormone jedan mesec i imala nizak progesteron da mi je dr rekla da ne ovuliram i da cu morati da pijem klomifen i td..a eto ispostavilo se da nije tako, ili je to mozda samo taj mesec bio anovulatorni, ne znam..ali eto i to sve varira, ne znam kako mogu da zakljuce nakon analize hormona jedan mesec sve..

Merenje bazalne temp se ispostavilo tacno, ovo je jedini put da mi temp nije ni jednom pala, plus se potrefila i lunarna ovulacija sad prvi put cini mi se..sve sam vise ubedjena da ta lunarna ima smisla

I ja sam ubedjena da je lunarna presudna + BT = t8627.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vežba se, vežba

t1516.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HELLEN,KAKVA CRTA!! MISLIM DA JE SASVIM UREDU DA TI CESTITAM :wub::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu, ali mislim da nema svrhe da vadim hormone 14 dc kad je meni "ovulacija" proslog meseca bila 32DC!!! Kako to moze da bude normalno?! Sad mi uopste nije jasno kako sam zatrudnela prvi put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva je to agonija bila <_<

Kaže se - takve su dolazile samo kod mene :( Neće više nikada

Bas te sve snaslo :(

Da,u pravu si... Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ti nije jasno, pa naravno da si prosli put zatrudnela - nije bitno KADA se desi ovulacija, bitno je da se ona desi ;) ... Ako se desilo tada, desice se ponovo, ubedjena sam :).

Potpisujem! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro ti nama dosla,brzo ugledala dve crtice pa nam samo delila savete :))) :rolleyes:

Fajaaaaaaaaaaaaa!!!

Nadam se da cu biti srecne "trakice"kao Hellen, a to hocu i svima vama sto pre, pa da se medjusobno proteramo s teme! :P :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad moram da te ugnjavim sa pitanjima :D. A betu isto radis u dz, ili kod privatnika? To se samo vadi krv, jel tako?

Imaš u Bg Biomedica labaratoriju, kod mene je u gradu beta 700din verujem da je isto toliko i u Bg. Rezultati za par dana a ako im kažeš da ti se žuri mogu da ti pošalju na mejl sutradan. Valjda je ista cena za to :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Љубо слабо ми врбујеш нове чекалице, опет сам морала ја :P:lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Емпрес јел си покушавала да мериш БТ то је сигуран начин за утврђивање овулације. Пробај па тако ће ти бити лакше да одредиш овулацију и да имаш однос у праве дане. Мислим ништа не кошта вреди покушати :D мој савет ја сам мерила 8 месеци стварно добра ствар да видиш шта се догађа у твом телу.

Dragi Jekic, merila sam tempretauru samo dva meseca, prosle godine i odustala od te ideje, jer sam se uverila da setaju. Kretala mi se od 36/5 do 37/5, s tim sto moram da naglasim, da me je moj ginekolog ubedio da samo jedan nacin daje potpuno tacne rezultate, a to je da toplomer drzis u khm*****, dole, je l.... Pa mi nesto nije islo da i treci mesec to ponovo radim...

A kad su mi plodni dani, inace imam temperaturu 37. Spremala sam se da ovaj mesec, ako nismo uspeli, kupim testove za ovulaciju, ali je i to dosta skupo...kao i testovi za trudnocu. Ako hoces neki kakav valja, cene se krecu od 10 do 50 evra! :blink:

Ajd da vidimo kako ce biti... Ako jeste, mislim da ce nam ticker biti isti. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јел имаш ту графиконе постави да видим, баш ме занима, температура и треба да варира на почетку од нижих ка вишим.

да, да овулациони тестови су доста скупи, али лакше је са њима, мој савет ко год може нека их приушти себи, много је лакше ухватити овулацију.

Nazalost nemam... Ja sam to sve zapisivala na papiricu (kao prava seljancica mala), posle to ostavila u Bgu.

Ali bilo je ovako, recimo. Dobijem 1. Od 11. do 18. temp. raste i najvisa je 15., onda polako opada. 15. je 37/5, a posle ostne 37/1 npr. Onda dobijem 25., traje mi celih 7 dana.

Sledeci mesec isto, samo temp. raste od 13. do 20. dana.

Izvini ako je komlikovano... Em je nepregledno, em pisem sa tableta, pa mi bas ide sporo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па то ми и делује добро, дан или два после овулације температура скочи.

Ако нема трудноће она почиње да пада. Мислим не могу са сигурношћу да кажем пошто немаш график али звучи ми добро.

Kazem ti, i ja mislim da je ok.

Bogu hvala, nikad nisam imala problema sa sa bilo cim dole, osim sa izuzetno bolnim menstruacijama.

Iz iskustva drugarica, pre svih pokusaja odradila sam apsolutno sve analize, od krvi, hormona, doplera... Ali bukvalno sve. Sve je bilo kako treba.

Doduse, jedinu novinu koju sam uvela, bili su virak i macina trava poslednjih mesec dana, pa ako su one pogurale ovo, onda daj da svima na temi skuvam po solju za srecu! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna, nemoj da si toliko tužna. Možda veštica oseti tu tvoju tugu. Budi vesela pa je i oteraš na godunu i kusur ;)

Valjda ce biti tako. To bi predivno bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sva se tresem nisam mogla da nadjem fotoaparat. Ja se nadam da ovo nije evaporacijska linija.. scre mi lupa kao nenormalno :D

4sb-IMG-25.jpg

Sad cu da radim i baby rapid..

HELLEN CESTITAM OD SRCA BAS MI JE DRAGO :D

t4614.gif

t4533.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene izgleda imam drugu crtu!!! Ne mogu da verujem...sacekacu jos 2 minuta pa slikam :DD

prelepe su ti crtice cestitam jos jednom

doi-yay.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje cekalice, evo i mene nove, da cekamo zajedno.

Predstavila sam se forumu na temi za to, a sada i vama! (taman da vidim da li mi radi ticker) :P

Htela sam da me posavetujete sledece:

Do sada sam uvek, neizostavno, dobijala na 25/26 dana. Poslednju, 4. janauara, sam dobila na 28 (valjda zato sto smo se preselili u drugu zemlju, pa klima ovo-ono). DakleM, danas mi je 29. dan.

Kada da uradim test? Naravno, imam sve simptome (mada sam ih svaki mesec imala-u glavi, pa mi to vise i nije merodavno).

Pod pretpostavkom da necu dobiti, sto bi bilo divno, razmisljala sam da test uradim 5., ili bolje 8.?

Nokte, od iscekivanja, odavno nemam, tako da 3-5 dana gore-dole, nije frka... :)

Dobro dosla i da sto pre ugledas dve crtice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I JA MISLIM DA SE NESTO NAZIRE, CINIMI SE DA SE VIDI... :)

joj kaze dragi nema tu nista ... ali nema jos ni vestice

Evo krenula je...

:(

:(

meni se roziajde ti opet testic za koji dan ,ili beticu,pa da se radujemo ;)

ma ne nadam se cekam da dodje sa zakasnjenjem ali mozda ipak ne dodje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla veštica :( Tako da je za ovaj mesec gotovo..Ništa sad će dragi da uradi spermograf, tako nam je rekao ginekolog, pa ćemo videti šta dalje..

Nadam se iskreno da je tvoja veštica zalutala i da neće ni stići.. Vidim da ti se temp. još drži, držim fige :wub: I jedva čekam testić sutra :)

:( bas mi je zao moje jos nema a test se beli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sva se tresem nisam mogla da nadjem fotoaparat. Ja se nadam da ovo nije evaporacijska linija.. scre mi lupa kao nenormalno :D

4sb-IMG-25.jpg

Sad cu da radim i baby rapid..

JAo zene hvala vam ja sam i dalje u neverici, majke mi, cas placem cas se smejem.. :D

evo i baby rapid je dohakao :D

z4s-IMG-25.jpg

JEEEEEEEE!!!!!! Jos jedna t8307.gif. Izgleda da se isplatila ona zajednicka zelja...

Шта је са форумом :blink:

Puk'o skroz.

Емпрес јел си покушавала да мериш БТ то је сигуран начин за утврђивање овулације. Пробај па тако ће ти бити лакше да одредиш овулацију и да имаш однос у праве дане. Мислим ништа не кошта вреди покушати :D мој савет ја сам мерила 8 месеци стварно добра ствар да видиш шта се догађа у твом телу.

:lol: Ne odustajes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( bas mi je zao moje jos nema a test se beli :(

Nece ni doci...ti si nama trudna....mozda je test bio star pa nije pokazao :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosla i da sto pre ugledas dve crtice :)

Hvala Maki! :wub:

Toliko sam puta prelistala temu slike testova, da imam utisak kao da se meni desilo! :D

I ja tebi zelim isto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki da li si ponovo uradila test????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.