Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

181

jekic ime moje.... pa da li je moguce!!!!!!

srecan sam zbog tebe.... joj mogu misliti kako ti je bilo kad si videla cuvenu crticu.... svaka cast!!!!

sve naj naj ti zelim od srca.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta se desilo sa malisom i woman....jel sve u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sa kadom od juce pokusavam <_< problem je u njegovom uzrastu, nije vise beba da mogu da mu radim sta hocu a jos uvek nije u stanju da razume zasto treba da piski u casicu i odguruje je. Ma savatacu ga vec makar mu ostala trauma iz detinjstva :D

nije hteo ni vule,ali na kvarno sam ga uhvatila.Kad god sam mu primakla flasicu on je prestao da piski,pa sam mu onda dala da kao brise plocice i podmetnula flasicu i piskio je :D

Pazi kad sve isto osecam, cini mi se da me grudi boluckaju i svrbe vec duze vreme a vec par dana imam isto hladne ruke i uzarene obraze (iznutra nekako) a sad sam izmerila BT i 36,8. Mozda ipak ima neke nade za mene jer ako sam i zatrudnela onda je to bilo 20 dana posle tebe sto znaci da ima jos sanse za onakve lepe crtice :rolleyes:

ja vise ne znam da li imama ikakave simptome,osim te mucnine sinoc,i sto piskim kao blesava,dodje mi da presedim dan u wc,mrzi me vise da idem na stepenice. ljubo,bice,bice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е девојке ја сад од доктора, била код државног, нема шансе да ове недеље идем код моје што ради приватно и одем ти ја.

Прво ме послало ишла сам на ултразвук обичан, и он ме пита јел сам мокрила, ја заборавила и јесам, и онда сам попила литар воде и чекала, кад сам други пут ушла он као види нешто али ништа неће да каже празна ми је бешика, него да идем у петак ујутру са пуном бешиком, ја га питала јел може бета да буде позитивна од нечег другог он каже може, али неће да прича, ја сам сад испрепадана, па сам после литар воде урадила још један тест и он је позитиван.

А сестра гледа бету и каже а шта ако је ово веће од три онда је трудна, ја је гледам па се помислих где сам ја дошла, он ме пита поред бете јел сам радила тест на трудноћу ја кажем јесам, а онда ме пита овај јел има две цртице :blink:

Gospode Boze... <_<

Nemoj da te plasi bezveze, trudna si samo tako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е девојке ја сад од доктора, била код државног, нема шансе да ове недеље идем код моје што ради приватно и одем ти ја.

Прво ме послало ишла сам на ултразвук обичан, и он ме пита јел сам мокрила, ја заборавила и јесам, и онда сам попила литар воде и чекала, кад сам други пут ушла он као види нешто али ништа неће да каже празна ми је бешика, него да идем у петак ујутру са пуном бешиком, ја га питала јел може бета да буде позитивна од нечег другог он каже може, али неће да прича, ја сам сад испрепадана, па сам после литар воде урадила још један тест и он је позитиван.

А сестра гледа бету и каже а шта ако је ово веће од три онда је трудна, ја је гледам па се помислих где сам ја дошла, он ме пита поред бете јел сам радила тест на трудноћу ја кажем јесам, а онда ме пита овај јел има две цртице :blink:

Jaoo užas, osećam da si otišla u poslastičarnicu više bi znali da ti kažu <_< Nemoj da dozvoliš da te tripuju zato što oni nemaju blage veze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е девојке ја сад од доктора, била код државног, нема шансе да ове недеље идем код моје што ради приватно и одем ти ја.

Прво ме послало ишла сам на ултразвук обичан, и он ме пита јел сам мокрила, ја заборавила и јесам, и онда сам попила литар воде и чекала, кад сам други пут ушла он као види нешто али ништа неће да каже празна ми је бешика, него да идем у петак ујутру са пуном бешиком, ја га питала јел може бета да буде позитивна од нечег другог он каже може, али неће да прича, ја сам сад испрепадана, па сам после литар воде урадила још један тест и он је позитиван.

А сестра гледа бету и каже а шта ако је ово веће од три онда је трудна, ја је гледам па се помислих где сам ја дошла, он ме пита поред бете јел сам радила тест на трудноћу ја кажем јесам, а онда ме пита овај јел има две цртице :blink:

O moj Boze...e zato ja ne volim drzavne lekare...i njihov UZ sa punom besikom....nemoj da se nerviras,trudna si ti itekako,jos je rano da se nesto vidi,mani ti glupu sestru...nego mazi taj stomacic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, veruj ti nama, lekari nemaju pojma :P

Ovo sam se salila, a sad ozbiljno, covek verovatno nece da ti kaze nista dok ne vidi zasigurno, mislim da je samo to u pitanju, a rano je da on to bas lepo vidi i da bude siguran, pogotovo sto je obican uz. Ne brini nista, u petak sa punom besikom i videce se lepo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Баш сам се уплашила сад гуглам шта може да изуазове повећану бету.

ne guglaj,mani se googla,slusaj istraumiranu zenu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е девојке ја сад од доктора, била код државног, нема шансе да ове недеље идем код моје што ради приватно и одем ти ја.

Прво ме послало ишла сам на ултразвук обичан, и он ме пита јел сам мокрила, ја заборавила и јесам, и онда сам попила литар воде и чекала, кад сам други пут ушла он као види нешто али ништа неће да каже празна ми је бешика, него да идем у петак ујутру са пуном бешиком, ја га питала јел може бета да буде позитивна од нечег другог он каже може, али неће да прича, ја сам сад испрепадана, па сам после литар воде урадила још један тест и он је позитиван.

А сестра гледа бету и каже а шта ако је ово веће од три онда је трудна, ја је гледам па се помислих где сам ја дошла, он ме пита поред бете јел сам радила тест на трудноћу ја кажем јесам, а онда ме пита овај јел има две цртице :blink:

????????

Najbolji primer naseg zdrastvenog sistema, i sad devojke, kako ne otici kod privatnika?!

Isti taj doktor bi u svojoj ordinaciji zasenio svojim znanjem i predusretljivoscu!

Cvrsto verujem da ci ti tvoja doka potvrditi trudnocu. Ne dozvoli da ti kvare ove trenutke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја питам јел можда рано, мислим све што сам читала сад је рано било шта да види, а он ми каже не зна видећемо, ја сад ништа не знам.

Koliko ja znam povećanu betu može da izazovu lekovi a koliko se sećam ti ništa nisi pila. Vrlo moguće da je još rano da se bilo šta vidi pošto je mrvica :) A taj doktor je verovatno video al' nije znao u šta gleda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е девојке ја сад од доктора, била код државног, нема шансе да ове недеље идем код моје што ради приватно и одем ти ја.

Прво ме послало ишла сам на ултразвук обичан, и он ме пита јел сам мокрила, ја заборавила и јесам, и онда сам попила литар воде и чекала, кад сам други пут ушла он као види нешто али ништа неће да каже празна ми је бешика, него да идем у петак ујутру са пуном бешиком, ја га питала јел може бета да буде позитивна од нечег другог он каже може, али неће да прича, ја сам сад испрепадана, па сам после литар воде урадила још један тест и он је позитиван.

А сестра гледа бету и каже а шта ако је ово веће од три онда је трудна, ја је гледам па се помислих где сам ја дошла, он ме пита поред бете јел сам радила тест на трудноћу ја кажем јесам, а онда ме пита овај јел има две цртице :blink:

Jaoo užas, osećam da si otišla u poslastičarnicu više bi znali da ti kažu <_< Nemoj da dozvoliš da te tripuju zato što oni nemaju blage veze..

Potpis. I onako nisu neko doktori, samo na papiru. Kad im dodjes, samo cekaju da zavrse s tobom. Odokativno daju dijagnoze i lijekove...Nemoj da se tripujes, vidi da odes negdje privatno, gdje valja UZ i gdje ces bar da platis, ali ce da te pregleda k'o doktor, a ne k'o mehanicar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А девојке данас кад сам узела налаз она сестра из лаоборатрије ме пита јел си срећна, ја кажем јесам а онај доктор ми ништа није рекао, једино на крају ме мало охрабрио, ја питам јел имате неки савет, он ми рекао не до не утврдим трудноћу.

Pa kakav je to doktor, još umesto da ti kaže dodjite kasnije, ne vidi se još on te tripuje a imaš i betu i sve, ma budala. Menjaj ga pod hitno. Taj bi te samo osam meseci nervirao <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dala krv na analizu, rezultati tek sledece srede <_<

Cekacemo draga!

ja vise ne znam da li imama ikakave simptome,osim te mucnine sinoc,i sto piskim kao blesava,dodje mi da presedim dan u wc,mrzi me vise da idem na stepenice. ljubo,bice,bice...

Garant te uhvatio ovaj bebeci virus :-)

Е девојке ја сад од доктора, била код државног, нема шансе да ове недеље идем код моје што ради приватно и одем ти ја.

Прво ме послало ишла сам на ултразвук обичан, и он ме пита јел сам мокрила, ја заборавила и јесам, и онда сам попила литар воде и чекала, кад сам други пут ушла он као види нешто али ништа неће да каже празна ми је бешика, него да идем у петак ујутру са пуном бешиком, ја га питала јел може бета да буде позитивна од нечег другог он каже може, али неће да прича, ја сам сад испрепадана, па сам после литар воде урадила још један тест и он је позитиван.

А сестра гледа бету и каже а шта ако је ово веће од три онда је трудна, ја је гледам па се помислих где сам ја дошла, он ме пита поред бете јел сам радила тест на трудноћу ја кажем јесам, а онда ме пита овај јел има две цртице :blink:

Баш сам се уплашила сад гуглам шта може да изуазове повећану бету.

Draga moja Jekic, nemoj da te bezveze plase. Shvati draga TRUDNA SI!!!!! Zar oni nemaju onaj UZ vaginalni??? Bolji je i ne moras da gutas tone i tone vode, pa dok se to spusti u besiku,... ma idi. Inace kada sam ja svojevremeno zvala dr da zakazem pregled, prvo me je pitala kada je bila zadnnja menstruacija i na osnovu toga mi je zakazala pregled - sa napomenom da je pre toga rano i da se nista ne vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,Jekic ne guglaj nista molim te.TRUDNA SI!!!On ti je sve to rekao jer oni dok ne vide jasno sta se desava i dok ne vide srcanu radnju oni to i ne gledaju kao trudnocu(znam da zvuci glupo ali tako je).Tako mi je bilo u prvoj trudnoci,a i sada.Ako guglas procitaces stvari koje ti se nece ni malo svideti prema tome gasi google i mazi stomacic i bez stresa molim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Немају онај УЗ вагинални, само обични.

Pa kod nas sa njim utvđuju... :huh: Nemoj se ti samo brinuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

????????

Najbolji primer naseg zdrastvenog sistema, i sad devojke, kako ne otici kod privatnika?!

Isti taj doktor bi u svojoj ordinaciji zasenio svojim znanjem i predusretljivoscu!

Cvrsto verujem da ci ti tvoja doka potvrditi trudnocu. Ne dozvoli da ti kvare ove trenutke.

tacno tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А девојке данас кад сам узела налаз она сестра из лаоборатрије ме пита јел си срећна, ја кажем јесам а онај доктор ми ништа није рекао, једино на крају ме мало охрабрио, ја питам јел имате неки савет, он ми рекао не до не утврдим трудноћу.

ne lupaj glavu,sve je uredu,samo je jos rano

Cekacemo draga!

Garant te uhvatio ovaj bebeci virus :-)

Draga moja Jekic, nemoj da te bezveze plase. Shvati draga TRUDNA SI!!!!! Zar oni nemaju onaj UZ vaginalni??? Bolji je i ne moras da gutas tone i tone vode, pa dok se to spusti u besiku,... ma idi. Inace kada sam ja svojevremeno zvala dr da zakazem pregled, prvo me je pitala kada je bila zadnnja menstruacija i na osnovu toga mi je zakazala pregled - sa napomenom da je pre toga rano i da se nista ne vidi.

videcemo...

I kod nas u sav.za zene nemaju vaginalni nego isto moras da se nalijes vodom i cekas...bzvz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А девојке данас кад сам узела налаз она сестра из лаоборатрије ме пита јел си срећна, ја кажем јесам а онај доктор ми ништа није рекао, једино на крају ме мало охрабрио, ја питам јел имате неки савет, он ми рекао не до не утврдим трудноћу.

Немају онај УЗ вагинални, само обични.

Rekoh ti mila moja da je sve u najboljem redu. Rano je da se sve vidi - samo lagano i BEZ STRESA!!!!! Ljubim te i pusti budale i neosetne ljude (izvinjama se na recniku, ali su me stvarno iznervirali).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic definitivno je mnogo rano da se bilo sta vidi,ne sekiraj se trudna si!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма вероватно док не види срчану радњу неће да ми каже ништа, ја ћу сад са се опусттим и да не мислим о томе.

bas tako!!! Opusti se i uzivaj ove sledece dve nedelje dok ne prokucka srculence.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма вероватно док не види срчану радњу неће да ми каже ништа, ја ћу сад са се опусттим и да не мислим о томе.

Tako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Jekic nemoj da brines.....mislim stvarno je jos uvek jako rano da se bilo sta vidi,meni je kasnilo vise od nedelju dana kada sam otisla i nije se nista videlo....cak je dr sumnjao na vanmatericnu pa sam i ja bila isprepadana,zakazao mi pregled za nedelju dana i tek tada se videla moja mrvdza,a tak na sl kontroli se videlo srculence....tako da polako....naravno da ne moze da potvrdi trudnocu dok je ne vidi,ali je potpuno besmisleno prepada ti trudnicu,a ti to jesiii....bice sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е девојке ја сад од доктора, била код државног, нема шансе да ове недеље идем код моје што ради приватно и одем ти ја.

Прво ме послало ишла сам на ултразвук обичан, и он ме пита јел сам мокрила, ја заборавила и јесам, и онда сам попила литар воде и чекала, кад сам други пут ушла он као види нешто али ништа неће да каже празна ми је бешика, него да идем у петак ујутру са пуном бешиком, ја га питала јел може бета да буде позитивна од нечег другог он каже може, али неће да прича, ја сам сад испрепадана, па сам после литар воде урадила још један тест и он је позитиван.

А сестра гледа бету и каже а шта ако је ово веће од три онда је трудна, ја је гледам па се помислих где сам ја дошла, он ме пита поред бете јел сам радила тест на трудноћу ја кажем јесам, а онда ме пита овај јел има две цртице :blink:

Jaoo užas, osećam da si otišla u poslastičarnicu više bi znali da ti kažu <_< Nemoj da dozvoliš da te tripuju zato što oni nemaju blage veze..

A i bolje bi bilo da si umesto tog testa uzela dve tulumbe :D Moras da naucis da se ne stresiras posle pregleda jer bice jos dosta nedoumica tokom trudnoce, a lekari su skloni da budu hladni i neodredjeni kad nisu sigurni sta vide i da li vide. Ipak uz nije obicna knjiga pa da moze svako da je cita i ne vaze zato neki doktori za strucnjake za uz a drugi ne. A lakse im je da sumnjaju u tvoju trudnocu nego u svoje znanje.

Ne moras da guglas, evo ja cu ti reci a ti ako si luda umisljaj da imas neki izuzetno redak slucaj karcinoma, jer to je jedino sto dize bhcg pored hormonskih lekova koje nisi pila. Tako je i moa snaja kad je uradila prvi pozitivan test u zivotu rekla necemo jos da se radujemo jer mozda nisam trudna vec imam rak, pa smo bebu dokraja trudnoce zvali Raka :lol:

A ti, mlada, zdrava i prava (sem kad povracas u liftu :D ), pravila bebu, bas sumnjivo sta moze da bude :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ti jos nisi ni docekala da ti 1 dan kasni a oces da se nesto vidi na uz <_< Sram te bilo mucis coveka, cudi me da te je uoste i pregledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i bolje bi bilo da si umesto tog testa uzela dve tulumbe :D Moras da naucis da se ne stresiras posle pregleda jer bice jos dosta nedoumica tokom trudnoce, a lekari su skloni da budu hladni i neodredjeni kad nisu sigurni sta vide i da li vide. Ipak uz nije obicna knjiga pa da moze svako da je cita i ne vaze zato neki doktori za strucnjake za uz a drugi ne. A lakse im je da sumnjaju u tvoju trudnocu nego u svoje znanje.

Ne moras da guglas, evo ja cu ti reci a ti ako si luda umisljaj da imas neki izuzetno redak slucaj karcinoma, jer to je jedino sto dize bhcg pored hormonskih lekova koje nisi pila. Tako je i moa snaja kad je uradila prvi pozitivan test u zivotu rekla necemo jos da se radujemo jer mozda nisam trudna vec imam rak, pa smo bebu dokraja trudnoce zvali Raka :lol:

A ti, mlada, zdrava i prava (sem kad povracas u liftu :D ), pravila bebu, bas sumnjivo sta moze da bude :unsure:

:lol: :lol:

Ovo drugo ne smem da boldujem, mada mislim da je bilo presudno za zatrudnjivanje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.