Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

eto sam uspavala csuricu ali sam dobila samarcine i samarcine i vucenje za kosu uff izludim pa sta bi s tom detetom,kod babe vec u 20H spava a kuci luduje jel ima neki spas?Probala sam da je smirim ali jok udara li ga udara,pa sam je plesnula po guzi joj mene ruka zaboli a ona prdne pa se smije i nastavlja svoje :blink::o

Anchy sorry ja mislila da si dobila ili sam nesto zabrljala

test test posto ga nemam kupicu ga ponedeljkom pa ili cu ondak uraditi ili utorak s prvom nadam se da ce biti dve lepe hehhe a to sto me stomak boli nije nista i sa curicom me je bolelo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Ljubinka blizu si! Advokat. Ti već imaš bebu kući? Po slici bih rekla.

Imam, imam veliku bebu, sad ce 2 da napuni. Na tu bebu sam cekala 6 godina i cekala bih opet da treba, sve se isplati na kraju :rolleyes: Valjda ce bar malo brze biti sa drugom evo, pravimo je vec nekih 15 meseci <_<

Jekic, srecna godisnjica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево данас тест, као што сам и обећала, нећу више да радим, сутра у 7 ујутру идем да дам бету, и резултате очекујем до 1-2 сата.

А у утроак највероватније идем код гинића.

Jedva cekam rezultate. Samo da znas da ce nam biti tesko danas samo sa jednim testicem.

Srecna godisnjica!!!!

Maybe draga, bas mi je zao sto se lose osecas. Brisi u krevet ako mozes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dođem ovde, pogledam pozitivne testiće od Jekić i odmah mi je osmeh na licu. A kad se setim da idemo danas kod sveki na ručak...uh

Nego, Luna Mi da znaš, i oni se nerviraju. Luki oupšte nije bilo svejedno dok nismo napravili Mišu, ali tad mi je delovao totalno nezainteresovano. Tek mnooogo kasnije mi je priznao, tek kad se Miša rodio. Tako da, ne daj da te zavara...Oni neće da daju spermu na testiranje jer se strašno plaše da su oni problem, a ako se ispostavi da jesu oni se s time nose mnogo gore nego mi. Mi se borimo i lečimo, a oni misle da im je penis otpao. Treba im mnooogo više da se saberu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au, ala ste se raspisale, treba mi pola sata sve da procitam <_<

Jekic, ovaj jeste nejlepsi, da ga uramis! :D

Sto se cigareta tice tu ne mogu nista da te posavetujem, mozda da probas sa elektricnim za pocetak.

Meni stigla gospodja t123003.gif u svom punom sjaju, planiram kod doktorke cim je ispratim, da vidim sta cu dalje, ovako ne ide, ciklusi mi traju po 45 dana, muka me uhvati dok cekam. A kod doktorke vodim i muza, pa cu tamo pred njom (ako ona to ne pomene) da je pitam za spermogram, ako ona bude rekla da treba mozda i pristane, ovako nema sanse da ga nateram.

Ja sam resila da dovedem ove moje cikluse u red pa makar morala i kontracepciju da pijem dva-tri meseca, stvarno mi se smucilo vise. Uostalom, videcu sta ce da mi kaze, verovatno cu morati hormone da iskontrolisem ili sta vec...

I tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ove nase muzeve donekle i razumem, sto im je to problem, pa zamislite da vama neko kaze (dobro, ne bas bukvalno ;) ) da morate da dozivite orgazam, i to u nekom wc-u, pa ne bi bas islo lako, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hbg, zao mi je Anchy :( ... mrzim vesticaru :angry:

Ako planiras da radis hormone,to bi vec sada trebala, pre nego sto odes kod dr - jer se vade na 3 dan ciklusa. Pa kad vec posle vestice ides kod dr,da odneses i rezultate i tako sebi skratis muke ;)

Au, da, to sam zaboravila. Pa dobro, treci dan ce mi biti prekosutra. A koji hormon se tad vadi? Gledala sam sad na temi o hormonima, ali nista specijalno nema tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, testici su predivni! :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Srecna godisnjica!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic sretna godisnjica, imate predivan poklon :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel si ti to radila u Srbiji? Koliko je kostalo ako se secas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy direktno citam moje rezultate i pisem ti:

FREE T3

FREE T4

ULTRA SENSITIVE TSH

ESTRADINOL

FSH

LH

PROLAKTIN

PROGESTERON

TESTOSTERON

To je sto treba 2-4 dana ciklusa.

A sto se tice cene sve ovo mozes uraditi u dz,a ako ne u konzilijumu u Bg kosta sve zajedno 5687 +95 din vadjenje krvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe ja mislim da mora sad da uradi progesteron jer bi trebalo da se vidi koliki je na pocetku da ga vadi ponovo taj 21. dan da uporedi koliko se povecava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, radila sam u bg u privatnoj laboratoriji. Mislim da je bilo oko 700 din po hormonu. neki manje neki vise, to je neki prosek. Pored toga uradila sam i analize za stitnu zlezdu, za svaki slucaj da proverim da je u redu. Sve to je, recimo, kostalo oko 5000, s tim sto sam ja radila i progesteron, pa onda posle morala da ga ponavljam, ti slobodno mozes da ga zaobidjes sada i uradis samo kasnije ;) Izvini sto ne mogu tacne cifre da se setim, radila sam i krvnu sliku i generalne analize, pa mi je tesko da se setim koliko su samo analize hormona i stitne bile.

Anchy direktno citam moje rezultate i pisem ti:

FREE T3

FREE T4

ULTRA SENSITIVE TSH

ESTRADINOL

FSH

LH

PROLAKTIN

PROGESTERON

TESTOSTERON

To je sto treba 2-4 dana ciklusa.

A sto se tice cene sve ovo mozes uraditi u dz,a ako ne u konzilijumu u Bg kosta sve zajedno 5687 +95 din vadjenje krvi

Mnogo, bre, zene! Aj videcu sutra ako mi radi doktor u drzavnoj da odem do njega da mi dauput ili da izmolim od nekog drugog ako njega nema, Ako ne, moracu da pljunem pare <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije da se osecam lose, koliko me iritira sto mi je pun nos i sto nisam spavala ko svet. E jutros sam zavrsila za kola, a sada sedim i ne planiram u skorije vreme da se pomerim :D

Kako to dobro zvuci - sedim i uzivam!!! Kod mene je obicno, kako sednem nesto iskrsne i iscekuje moju punu paznju :-(

Dođem ovde, pogledam pozitivne testiće od Jekić i odmah mi je osmeh na licu. A kad se setim da idemo danas kod sveki na ručak...uh

Nego, Luna Mi da znaš, i oni se nerviraju. Luki oupšte nije bilo svejedno dok nismo napravili Mišu, ali tad mi je delovao totalno nezainteresovano. Tek mnooogo kasnije mi je priznao, tek kad se Miša rodio. Tako da, ne daj da te zavara...Oni neće da daju spermu na testiranje jer se strašno plaše da su oni problem, a ako se ispostavi da jesu oni se s time nose mnogo gore nego mi. Mi se borimo i lečimo, a oni misle da im je penis otpao. Treba im mnooogo više da se saberu.

Uh, rucak kod sveki!!!! Misli na nesto lepo.

U pravu si, to utice na njihov libido. Moj dragi je jako potresen cinjenicom da mu je los spermogram. Osim toga, moja najbolja drugarice me je pitala za NG, sta cu da radim ako sa mm ne mogu da imam decu. Rekoh joj da cemo ici na VTO. On me je za to pitao tek posle 10 dana. Znaci da je svo to vreme prezvakako taj razgovor.

:lol:

Smejem se, ali si u pravu. Nisu oni ravnodusni - da jesu, ja prva ne bih htela sa mm da pravim dete. Ali jednostavno se drugacije nose sa tim. Inace, mm je rekao da mu uopste ne pada na pamet da ikada vise ponovi spermogram (jer je tu sve u najboljem redu) ... tako da je tu kod njih, ja mislim, i sama procedura davanja primerka problem, ne samo to sto se oni plase ishoda ... Kad se samo setim njegove face kada je dobio casicu i kada mu je sestra fino ali bez mnogo uvijanja rekla izvolite gospodine, tamo vam je wc :lol: ... posle je samo mrmljao kako nista kod nas ne valja, kako je to sve bolje na zapadu, na sta lici to da se ide u wc - a ovi tamo dobiju i fotelju i magazine (to je video u nekom filmu :rolleyes:) ... :lol:

Sta bi oni radili kada bi morali da se skinu i rascepe i da im neko gura, siri, gleda i zagleda ... <_<:lol:

Moja svekrva je bas fino primetila kako je ljude od nekih gluposti sramota - a bez oklevanja bi ti isti muskarci nosili urin ili stolicu na pregled :rolleyes: ...

Ne bi oni ni da im zivot od toga zavisi ili bi to u tajnosti, da se nikada ne sazna za taj "gnusni" cin, hihihihi

Au, ala ste se raspisale, treba mi pola sata sve da procitam <_<

Jekic, ovaj jeste nejlepsi, da ga uramis! :D

Sto se cigareta tice tu ne mogu nista da te posavetujem, mozda da probas sa elektricnim za pocetak.

Meni stigla gospodja t123003.gif u svom punom sjaju, planiram kod doktorke cim je ispratim, da vidim sta cu dalje, ovako ne ide, ciklusi mi traju po 45 dana, muka me uhvati dok cekam. A kod doktorke vodim i muza, pa cu tamo pred njom (ako ona to ne pomene) da je pitam za spermogram, ako ona bude rekla da treba mozda i pristane, ovako nema sanse da ga nateram.

Ja sam resila da dovedem ove moje cikluse u red pa makar morala i kontracepciju da pijem dva-tri meseca, stvarno mi se smucilo vise. Uostalom, videcu sta ce da mi kaze, verovatno cu morati hormone da iskontrolisem ili sta vec...

I tako...

Bwe Anchy, ja sam bas mislila da ces nas obradovati sa dve crtice.

I samo isteraj do kraja - mora se znati protiv cega se bori covek, jer onda moze da preuzme pravu meru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe ja mislim da mora sad da uradi progesteron jer bi trebalo da se vidi koliki je na pocetku da ga vadi ponovo taj 21. dan da uporedi koliko se povecava

Hehe, ma koj crni 21. dan, ovog meseca mi je ovulacija bila 32. dana!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam nasla na netu:

FSH, LH, E2 (estradiol), testosteron, prolaktin, DHEA, SHBG obavezno 2.-5. dana ciklusa, najbolje 3. dan.

Prolaktin ponovo oko 21. dc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na iscrpnim informacijama ;) , videcu sta mogu da uradim za ova dva dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe ja mislim da mora sad da uradi progesteron jer bi trebalo da se vidi koliki je na pocetku da ga vadi ponovo taj 21. dan da uporedi koliko se povecava

I ja mislim da bi trebalo sada i progesteron da uradi jer mozda ima neki disbalans i sa njim. Takodje se preporucuju i hormoni stitne zlezde koje si navela (T3, T4, TSH) jer ona regulise sve ostale hormone pa ako sa njom nesto nije u redu eto problema.

Anchy, ovaj mesec se odluci da poplacas sve analize, idi u neku dobru laboratoriju, verovatno postoje razlike u cenama ali ne mozes bas nesto bitno da ustedis. Ja sad vise ni ne mogu da se setim koji dan se sta vadi ali se secam da sam neke vadila 3. dc neke 5.dc a neke 21. dc i to ne samo progesteron vec i prolaktin i estradiol. Kasnije sam ponavljala samo ova tri kad bi ovulacija bila registrovana folikulometrijom. Pretpostavljam da je i za tebe najbolje da ovaj mesec sve ispratis - hormone + folikulometrija.

Iscimaj se jedan mesec i finansijski i vremenski, bar ces znati na cemu si i na sta da se dalje koncentrises.

mislim da bi tm svakako trebao da da svoj doprinos jer mozda vam oboma treba malo pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево данас тест, као што сам и обећала, нећу више да радим, сутра у 7 ујутру идем да дам бету, и резултате очекујем до 1-2 сата.

А у утроак највероватније идем код гинића.

n58-DSCI29.jpg

Jekic cestitam na tako lepim crticama,veoma sam srecna zbog tebe!!!!Mnogo su slatke tako rumene :) :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dođem ovde, pogledam pozitivne testiće od Jekić i odmah mi je osmeh na licu. A kad se setim da idemo danas kod sveki na ručak...uh

Nego, Luna Mi da znaš, i oni se nerviraju. Luki oupšte nije bilo svejedno dok nismo napravili Mišu, ali tad mi je delovao totalno nezainteresovano. Tek mnooogo kasnije mi je priznao, tek kad se Miša rodio. Tako da, ne daj da te zavara...Oni neće da daju spermu na testiranje jer se strašno plaše da su oni problem, a ako se ispostavi da jesu oni se s time nose mnogo gore nego mi. Mi se borimo i lečimo, a oni misle da im je penis otpao. Treba im mnooogo više da se saberu.

:lol: :lol: Malo je falilo da se upiskim. :lol: Ali to stvarno jeste tako. Ja svom spomenem onako u prolazu, a on prvo proguta knedlu pa mi kao lezerno odgovori. :D

Jekic srecna godisnjca! Jedva cekam da uradis betu i nisam jedina :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала нестрпљивко, и ти што пре да дочекаш.

Јао мене толико страх од бете али нема ми излаза, сањала сам да сам дала бету а она негативна :(

Ma samo se plasis. Bice sve u najboljem redu, videces

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала нестрпљивко, и ти што пре да дочекаш.

ja sam resila da cekam menstruaciju,ovaj mesec me zaobisla ,danas mi kasni celih 15 dana obecala sam sama sebi da cu est raditi opet prvog posto su mi 2 bila neg a radila sam ih 3 i 7 dan od ocekivane vestice..tako da jos cu ja vama dosadjivati ovde :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam resila da cekam menstruaciju,ovaj mesec me zaobisla ,danas mi kasni celih 15 dana obecala sam sama sebi da cu est raditi opet prvog posto su mi 2 bila neg a radila sam ih 3 i 7 dan od ocekivane vestice..tako da jos cu ja vama dosadjivati ovde :D :D :D :D

TEK PRVOG???????????????????????????????

Zeno radi test odmah bwe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TEK PRVOG???????????????????????????????

Zeno radi test odmah bwe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jooooooooj ne smeem bice opet negativan.4 dana pred vesticu smo brali tresnjice pa reko ako je tad berba uspela onda ce tek moci prvog da se vidi.ali kao sto rekoh uradila vec 2 i oba negativna a ako bude i treci isti onda ajoooj idem kod doce :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jooooooooj ne smeem bice opet negativan.4 dana pred vesticu smo brali tresnjice pa reko ako je tad berba uspela onda ce tek moci prvog da se vidi.ali kao sto rekoh uradila vec 2 i oba negativna a ako bude i treci isti onda ajoooj idem kod doce :( :(

Ja sam uradila prvi test posle 13 dana od moguceg zaceca (vec mi je 7 dana bilo muka i ja mislila da sam zakacila neki virus, dok me dragi nije pitao, ma da ti nisi trudna?) pa sam uradila test sa prvim jutarnjim urinom i pojavila se bleda linijia, pa ja onda odmah trk u apoteku po drugi test, i on pokaze isto) verujem da posle nekih desetak dana od zaceca test moze da pokaze. Ja bih probala sutra ujutru, ponedeljak, inace dobar dan za pocetke :) ili odmah dala krv za betu, ona ne laze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.