Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Мај Харт, ако нас не разумеш, није ништа страшно и ја не могу на пример да разумем жене које чекају да раде тест а 10 дана им касни, ето мени је то и чудно и лудо, ја размишљам ако касни а није трудноћа онда је вероватно нешто друго у питању, можда неки дисбаланс хормона или тако нешто.

Наравно ни ми овде не волимо да се разочарамо али свако носи свој крст на свој начин, ја се више разочарам кад дође вештица а не урадим ни један тест, ја цео месец радим на планирању бебе, користим лх тракице, мерим БТ, дижем ноге, сексам се на два дана, пратим лунарни календар, идем код др....

Тако да ја просто не могу да чекам да ми касни, хоћу да знам што пре дал ми је месец успео.

йа...сваки дан...ретко кад прескочимо...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Не, али сам чула да труднице сврбе брадавице.

БТ ти изгледа феноменално, имаш ти баш доста шанси, посебно јер у суштини не знаш кад ти је тачно била овулација јер је неколико дана ниси мерила.

Pa i ja sam negde to procitala, ali opet ima toliko mogucih simptoma, neko nema nijedan neko ih ima gomilu da necu sad na osnovu ovog da tumacim nesto..ali eto sad sam krenula da se nadam.

Jedan mesec sam imala sve zive simptome - cak sam i povracala :lol: - ko zna zasto pa nije bilo nista...

Al evo ovo prvi put, nisam umislila i bas je iritantno....smeta

Sacekacu jos 4-5 dana pa cu da uradim testic ako ne dobijem do tad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Причаш за трешњице или тест :lol:

трешњице :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to bi trebao da je SIMPTOM!!! Nadam se da jeste i da si trudna!

Kada treba da ne dobijes? Ako je skoro, uraaaaadiiiiiiiiii testiiiiiiiiiiiiiic! :D

Ma nesto smo propustili bas bitne dane ovog meseca, pa ne bih da se nadam previse, ali uradicu testic ako ne dobijem za par dana... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je divna slicica, nesto lepse u zivotu nisam videla! :wub:

Izvini sto te stalno zapitkujem, ali kako dr mere te nedelje? Da li mere koja si nedelja od pocetka tvog poslednjeg ciklusa ili mere zaista od dana kada pretpostavljaju da je bila ovulacija i da je doslo do zaceca?

hvala ti:-))))

pa meri se i po menstruaciji, od prvog dana poslednje menstruacije i po velicini bebe.

po bebi sam ja kao i par dana vise trudna od prvog dana posled.menstr. znaci da sam zatrudnela pre poslednje menstruacije par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najvise sam izgleda imala decembar, januar i februar. a eto, zatrudnela sam u septembru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj to nisam ni gledala. ti si mi to radila i rastumacila ovo glavno, kad bi trebalo:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde.

29 septembar poslednja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne znam, videcu za 2 ned termin zvanican, mozda cu onda bolje znati kad se desilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nemoguce hahaha, kako 3 puta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kako nisam do sada zatrudela, nije nam ovo bio prvi mesec da pokusavamo? ja mislim da su meni plodni dani krajem meseca, tj pred pocetak ciklusa.

tako sam prvi put zatrudnela, evo i sada.

iako sam osetila ovulaciju, ziganje u jajnicima, sluz i td....nismo nista uradili dok nismo poceli pred pocetak ciklusa da montiramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa da, u pravu si, ovulacija ali corak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мај Харт, ако нас не разумеш, није ништа страшно и ја не могу на пример да разумем жене које чекају да раде тест а 10 дана им касни, ето мени је то и чудно и лудо, ја размишљам ако касни а није трудноћа онда је вероватно нешто друго у питању, можда неки дисбаланс хормона или тако нешто.

Наравно ни ми овде не волимо да се разочарамо али свако носи свој крст на свој начин, ја се више разочарам кад дође вештица а не урадим ни један тест, ја цео месец радим на планирању бебе, користим лх тракице, мерим БТ, дижем ноге, сексам се на два дана, пратим лунарни календар, идем код др....

Тако да ја просто не могу да чекам да ми касни, хоћу да знам што пре дал ми је месец успео.

Ja cak nerazumem ni njih sto im pokazuje bledu crticu a nece da urade BhCg iz krvi, da se meni pojavi i najmanja naznaka crtice vec bih bila u laboratoriji :P

Pa ne znam, ako nije bilo sredinom ciklusa, a nije, ako nije bilo u toku lunarne, a nije, verovatno je tek bilo posle nje ... onda si morala jos jednom u toku meseca da budes plodna ... :blink:

Ma ne mora to bas tako da bude. Oni racunaju svakako od poslednje menstruacije a sa svakim uz se termin koriguje ako ima potrebe. A beba moze da bude veca ili manja i da pokazuje razlicitu starost u odnosu na ciklus. Meni je Sava od starta bio mladji nego sto je ciklus pokazivao i nikako se nije poklapao sa datumom zaceca a s obzirom da smo imali samo dva odnosa taj mesec, znala sam da O nije mogla biti tada kako su mere pokazivale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da zvacem zvaku :D

Salu na stranu, ja jos uvek ne postim, ali planiram da pocnem, da ne nabrajam sada razloge, ali zaista zelim. Samo da se organizujem oko toga sta cu da kuvam tada i pocinjemo oboje. Kad kazes da se ne pocinje naglo, kako se pocinje? Sta bi trebala da primenim u ishrani prvo, i kada onda da pocnem sa tim ciscenjem? Ima li gde na netu da se nadje vise info o toj Brojsovoj dijeti a da je pouzdano?

Nema neko propisano pravilo, to meni logika nalaze da se pripremim a ne da sokiram potpuno organizam pa da se zatvori i da ucinim kontra od onoga sto zelim. Trebalo bi smanjiti kolicinu hrane u obrocima, izbaciti kabasta jela (corbe, supe, sarme...). verovatno bi najbolje bilo uvesti neki obrok od cedjenog soka od povrca. Ja sam sada (ova i prosla nedelja) na dijeti kojom ubrzavam metabolizam zato sto kad si ukinem hranu onda ce metabolizam jos nekoliko dana da bude ubrzan pre nego sto pocne da usporava kad skapira da ga ne hranim.

Pogledacu ovih dana sta ima na netu od Brojsa, ja imam njegovu knjigu. Vec godinama cela moja porodica leci razne probleme prirodnim cajevima po njegovim uputstvima i kad god neko ima problem prvo u knjizi vidim da li ima resenje, a skoro za sve ima. Najfascinantniji rezultat je bio kod moje bratanice koja je rano propricala i sa neke 2,5 godine pocela strasno da muca, toliko da je pocela da prestaje da prica. U kjizi ima caj i protiv mucanja i posto je ukusan nije bio problem da ga pije i dete je maltene u roku od par dana potpuno prestalo da muca.

Po njemu neplodni parovi treba da piju (oboje) gutljaj po gutljaj ohladjen caj od crvenog zdravca (ljubicasti je beskoristan). Uz to svako jutro pocinati cajem od zalfije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cajevi su super. Imam i ja jednog dobrog travara. On mi je dao caj koji piju muz i zena gutljaj po gutljaj (mora da je taj crveni zdravac). Mi smo to pili 20 dana i odustali, jer moj dragi nije nesto zainteresovan za cajeve, a necu ni ja da insistiram. Mislim, pokusavacemo pa ako ne bude islo, caj je tu...Dao mi je i macinu travu, ali nije napisao kako se pije, a ja nikako da nazovem i upitam. Jekic, ja sam mislila da radim test u nedelju ujutro, ali ako ti naredjujes da to bude ranije, ne znam...izgleda da ces me slomiti, da cu pokleknuti pod straaaasnim pritiscima i uraditi testic hahahaha. Inace ovo je prvi mesec da ga ne radim 7-10 dana ranije. Mozda je to neki dobar znak! Sad krece odbrojavanje, minuti ko godine...ako ugledam vesticu, ubicu je golim rukama!!! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je divna slicica, nesto lepse u zivotu nisam videla! :wub:

Izvini sto te stalno zapitkujem, ali kako dr mere te nedelje? Da li mere koja si nedelja od pocetka tvog poslednjeg ciklusa ili mere zaista od dana kada pretpostavljaju da je bila ovulacija i da je doslo do zaceca?

Razumem te potpuno i isto se tako osecam kako si ti opisala :(

Mm isto ne ide od ruke bilo sta da skine - to sto mi varira 5kg gore-dole to uopste ne mozemo da ustanovimo zasto, niti sta znatno menja niti vise/manje jede ... Meni je to misterija i svasta smo probali a holesterol ni da se mrdne. Hvala Bogu pa je trigliceride smanjio, i dalje ne valjaju, ali ono pre je bilo opasno, skoro 4, bas sam se brinula. sada je 2.nesto ... A holesterol ne mrda :angry: Jedino se tu u celokupnoj slici malo, ali sasvim malo poboljsao onaj 'dobar' holesterol, a ovaj 'los' je za toliko pao, ali celokupno je i dalje previsok.

A nije da nismo aktivni, svake nedelje bar dva tri puta idemo na plazu, plivamo, pfavim nam supe i corbe, uvek jedemo povrce, voce malo manje, ali i to jedemo ... Od mesa preko godine skoro iskljucivo jedemo piletinu (ovde junetina nista ne valja, odnosno ne svidja nam se, prasetine nema), ako i kupim suhomesnato to je u pitanju curetina ... Znaci nije nista 'masno' ... Pojma nemam, kod njega je to definitivno genetski, sve isto jedemo i radimo, a ja nista od toga nemam poviseno, cak naprotiv. Njegov otac ima i hol i tri i pije lekove sada za to, njegov deda isto tako (a coveka nema nigde, ima manje kila od mene) ...

Naravno da metabolizam koji nije u ravnotezi ima veze sa bebom - kako ne bi?!? Sto volim tako 'strucne' doktore, po*erem im se na diplomu (to kao oni koji savetuju da se beba od godinu dana tuce da se ne bi dole pipkala :angry:)

Joj kako bi ja bila srećna da imam holesterol kao TM, moj se meri dvocifrenim brojem. Moraću pod hitno da proverim štitnu žlezdu.

Nesmem da se pohvalim da sam u zadnjih 10 dana baš smanjila klopu, jednostavno mi se ne jede. Što reče Ljubinka polako krećem da menjam režim ishrane.

A lekari su čudo, od sjaja do očaja pa na kog naletiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Зоро баш си нам недостајала, ма ти ћеш малом Срђи да подариш бату или секу следеће године сигурна сам. Такав труд и борба не могу просто да не буду ненаграђени, биће бебе и код тебе.

Што се тиче килограма, ја сам једном у животу кубурила са њима, кад сам се одвојила од мојих и отишла на факс, у првом семестру сам се угојила 16 кг, смршала сам баш полако једно годину дана, али се килограми нису враћали, избацила сам сокове, слаткише и прешла на двопеке уместо хлеба, и на рибу 7 дана у недељи. Значи минимум један оброк риба и то било какава, и скинула сам и никад се више нису вратили.

Jekić :wub::wub:

moraću da probam i ovo kako si ti uspela. Ali postepeno kao što kaže i Ljubinka, ima mi logike. Loše navike u ishrani je najteže iskoreniti

Ma biće bebica kod nas, jer sumnjam da nam je sve ovo na nervnoj bazi. Uoali smo u začarani krug i to ti je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cajevi su super. Imam i ja jednog dobrog travara. On mi je dao caj koji piju muz i zena gutljaj po gutljaj (mora da je taj crveni zdravac). Mi smo to pili 20 dana i odustali, jer moj dragi nije nesto zainteresovan za cajeve, a necu ni ja da insistiram. Mislim, pokusavacemo pa ako ne bude islo, caj je tu...Dao mi je i macinu travu, ali nije napisao kako se pije, a ja nikako da nazovem i upitam. Jekic, ja sam mislila da radim test u nedelju ujutro, ali ako ti naredjujes da to bude ranije, ne znam...izgleda da ces me slomiti, da cu pokleknuti pod straaaasnim pritiscima i uraditi testic hahahaha. Inace ovo je prvi mesec da ga ne radim 7-10 dana ranije. Mozda je to neki dobar znak! Sad krece odbrojavanje, minuti ko godine...ako ugledam vesticu, ubicu je golim rukama!!! :lol::lol:

Ucini to i spasi sve nas! I raaaadiiiiiii teeeest!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman ste htele da me izbacite iz udruzenja test-manijaka, i onda se probudilo skriveno ludilo u meni! :D

Elem, krenem ja juce na fax i usput kupim tri testa, i krene da me obliva znoj i ja shvatim da necu izdrazati do sutra, tj danas, pa se vratim i kupim posudu za urin (da ne bih piskila u ruku), odem na fax, odem u toalet i tamo uradim test!

Hehe, naravno, negativan je, ali me je kriza prosla...

Ne znam ima li svrhe sad da vam kacim slicicu jer se potpuno osusio? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman ste htele da me izbacite iz udruzenja test-manijaka, i onda se probudilo skriveno ludilo u meni! :D

Elem, krenem ja juce na fax i usput kupim tri testa, i krene da me obliva znoj i ja shvatim da necu izdrazati do sutra, tj danas, pa se vratim i kupim posudu za urin (da ne bih piskila u ruku), odem na fax, odem u toalet i tamo uradim test!

Hehe, naravno, negativan je, ali me je kriza prosla...

Ne znam ima li svrhe sad da vam kacim slicicu jer se potpuno osusio? :huh:

Ovo mi izgleda kao apstinentska kriza :lol:

Okaci test da istrenirano super oko cekalica uradi ekspertizu B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi izgleda kao apstinentska kriza :lol:

Okaci test da istrenirano super oko cekalica uradi ekspertizu B)

E, ali stvarno je bilo strasno! Aj samo da ga uslikam, al nema niceg, veruj mi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jbg, sad kad se potpuno osusio meni se nesto prividja, evo slicice, ali imajte na umu da je test radjen pre skoro 24h.

6fw-PC0616.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nigde nikog, bas vas briga sto se meni prividjaju crtice... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy, nema druge crte, bar ja ne vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.