Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ja bih suncokret na tvom mestu otisla kod jos nekog doktora, iznela mu svoj slucaj, pa da vidimo sta ce neko drugi/treci da kaze. Malo mi je cudno sto tvoja doktorica nakon 3 spontana nije ni na tragu sta je uzrok tome. Mozda je nesto jednostavno, a ona ne zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, znam da si i skoro pomenula. A zasto si radila genetiku ploda u drugoj trudnoci? Jel su ti to preporucili zbog prvog spontanog?

Citogenetiku ploda sam radila posle drugog spontanog, po završenoj kiretaži prišao mi je gin. koji me je "čistio" i prvi put i rek'o mi" hoćeš da uradimo citogenetiku ploda pošto je drugi spontani u pitanju, da vidimo ima li nekih genetskih smetnji"? To je ono kad kažu " spontani pobačaji u ranoj trudnoći se uglavnom dešavaju zbog greške prirode...." E, kod mene nije bila greška prirode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno je sto moramo same da se informisemo. Ali, problem je sto se na netu moze naci sve i svasta, sludi se covek, a informacije ne kontrolise niko i cesto su netacne.

Pa da, ali eto meni se cini da su informacije koje dobijamo na forumu najpouzdanije, s obzirom na to da razmenjujemo sopstvena iskustva, znaci niko nista ne izmislja, jednostavno pricamo sta se nama desilo ili sta je nama rekao doktor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih suncokret na tvom mestu otisla kod jos nekog doktora, iznela mu svoj slucaj, pa da vidimo sta ce neko drugi/treci da kaze. Malo mi je cudno sto tvoja doktorica nakon 3 spontana nije ni na tragu sta je uzrok tome. Mozda je nesto jednostavno, a ona ne zna...

Ona me šalje na genetiku koju neću raditi. Nema šta, ja znam uzrok svojih pobačaja, trombofilija + Leiden mutacija, radila sam analize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citogenetiku ploda sam radila posle drugog spontanog, po završenoj kiretaži prišao mi je gin. koji me je "čistio" i prvi put i rek'o mi" hoćeš da uradimo citogenetiku ploda pošto je drugi spontani u pitanju, da vidimo ima li nekih genetskih smetnji"? To je ono kad kažu " spontani pobačaji u ranoj trudnoći se uglavnom dešavaju zbog greške prirode...." E, kod mene nije bila greška prirode.

Aha. A jel ima nesto sto si morala da pratis od pocetka te druge trudnoce a da je vezano za prvi spontani? Izvini sto zapitkujem ali da znam za u buduce.

Ja sam negde na internetu, vise se ne secam gde i ne mogu da nadjem vise taj tekst nasla da ovo sto je bilo kod mene moze da se desi ako jajnu celiju oplode dva spermatozoida :blink: , ima jos par mogucnosti tipa ako je zena mnogo mlada, ako je zena stara (a ja sam bas taman :D ), nesto oko krvnih grupa, ne secam se sta ali nema veze sa mnom, ovo je jedino sto bi eventualno moglo da ima neke veze. A dr mi nikad nije rekao da mm radi spermogram, sad se mislim ako nista ne bude ovog meseca da teram mm negde privatno da odradi spermogram i spermokulturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiara, vidim da si ovde :rolleyes: , sta ima novo kod tebe? Kako si nam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

anchy,

evo dosla sam posle sto godna da vidim sta ima ovde kod vas, da li ima neka nova trudnica:-))))

slabo imam vremena da citam. muka me je drzala od pocetka, tj od 5 nedelje pa sve do pre par dana. bila sam i bolesna uz to, temp i sve sto ide uz to. od lekova nista tako da sam se na "suvo" lecila.

bas sam bila lose i sa jelom, tj nejelom. retko sta mi se jelo a i od toga sam jela par zalogaja. cak sam i par kg oslabila za ovih par ned.

sad je stanje bolje. jedem skoro sve. hleb i dalje ne, od njega mi je muka.

u petak idem na drugu kontrolu po redu. tj. da konacno vidim nesto jer sam prvi put bila u 4 ned i nista se osim g.meska nije videlo.

sad bi trebalo da se cuje i srce..

ne mogu da docekam. bas mi se oduzilo nesto..

kako ste vi, sta ima novo?

jekic, vidim crtu. tako je i prosli put bila tanka, pa je s danima postajala deblja..

drzim palceve da je to tooooo:-)))))))))))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drago da si se javila :rolleyes:

Ma ne brini, sve to ide u rok sluzbe, oporavices se ti ;) , javi nam kako je bilo na uz.

Ljubim te! t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha. A jel ima nesto sto si morala da pratis od pocetka te druge trudnoce a da je vezano za prvi spontani? Izvini sto zapitkujem ali da znam za u buduce.

Ja sam negde na internetu, vise se ne secam gde i ne mogu da nadjem vise taj tekst nasla da ovo sto je bilo kod mene moze da se desi ako jajnu celiju oplode dva spermatozoida :blink: , ima jos par mogucnosti tipa ako je zena mnogo mlada, ako je zena stara (a ja sam bas taman :D ), nesto oko krvnih grupa, ne secam se sta ali nema veze sa mnom, ovo je jedino sto bi eventualno moglo da ima neke veze. A dr mi nikad nije rekao da mm radi spermogram, sad se mislim ako nista ne bude ovog meseca da teram mm negde privatno da odradi spermogram i spermokulturu.

Ne, na žalost, trombofiliju sam otkrila posle drugog spontanog. Posle prvog je bilo, "dešava se" aj' da poverujem, al' onda se desio i drugi i treći. Al' dobro, prva trudnoća i jeste bila nemoguća, bio je blighted ovum - prazno jaje, ili ti mućak, mešak bez ploda, tu jeste stvarno loš genetski materijal, i za to kažu da se obično dešava u prvoj trudnoći. Ni mm niko nije rekao da uradi spemogram i spermokulturu do sad, al' on će ipak uraditi, i bez obzira što ostajem lako u drugom stanju, to da kažem gin. ona bi rekla " nemaaa potrebe, ostaješ trudna" naravno da ima potrebe sve da se proveri!

Nemoj se izvinjavati, tu smo da se pomažemo, jer sve imamo istu muku, slobodno pitaj šta god te zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovu vesticut123003.gifcemo ovako7fcf7f42c0e59414060375003fed2347.gif,bacimo malo prasiniceimages-1.jpg...i onda svima kao poklonrffrr.jpg4e50c26c7c8acd43efc79e2db277e525.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neka od vas nesto o testiranju hormona, da li je dovoljno uraditi ih samo jednom u toku meseca ili je potrebno readiti ih 7-i, 14-i, i 21-i dan ciklusa? :blink:

To najbolje idi kod tvog ginekologa da ti kaze, ali u principu - nekoliko hormona testiras 3 ili 4 dana ciklusa, estradiol i lh 14 dana, a progesteron ( i lh opet) 21 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovu vesticut123003.gifcemo ovako7fcf7f42c0e59414060375003fed2347.gif,bacimo malo prasiniceimages-1.jpg...i onda svima kao poklonrffrr.jpg4e50c26c7c8acd43efc79e2db277e525.gif

Kako je ovo slatko :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta je Leiden mutacija?

Ovo sto sam pomenula za netacne informacije, odnosilo se na jedan drugi forum, gde je neka devojka pametovala o lekovima koji se koriste za ureaplazmu, a nije bilo veze sa zivotom. Moja sestra je farmaceut, pa kada sam je nazvala u panici, misleci da pijem pogresnu terapiju, ona pocela da se smeje...Da, ti lekovi ne idu zajedno, osim u slucaju ureaplazme...a cura je istripovala sve redom da piju pogresnu terapiju, jer je nasla negde na internetu da se te vrste lekova ne daju zajedno...

Nakon tog iskustva, ja pretpostavljam da se svugde svasta pise, ali eto, ovaj forum je odlican i cini mi se da su sve cure/zene jako dobonamerne, pozitivne i realne! Zivele vi meni! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, na žalost, trombofiliju sam otkrila posle drugog spontanog. Posle prvog je bilo, "dešava se" aj' da poverujem, al' onda se desio i drugi i treći. Al' dobro, prva trudnoća i jeste bila nemoguća, bio je blighted ovum - prazno jaje, ili ti mućak, mešak bez ploda, tu jeste stvarno loš genetski materijal, i za to kažu da se obično dešava u prvoj trudnoći. Ni mm niko nije rekao da uradi spemogram i spermokulturu do sad, al' on će ipak uraditi, i bez obzira što ostajem lako u drugom stanju, to da kažem gin. ona bi rekla " nemaaa potrebe, ostaješ trudna" naravno da ima potrebe sve da se proveri!

Nemoj se izvinjavati, tu smo da se pomažemo, jer sve imamo istu muku, slobodno pitaj šta god te zanima.

Ma da, i ja kad sam pitala dr jel treba mm nesto od analiza da odradi kaze ma nema potrebe, a meni se sve nesto cini da ima.

Ovu vesticut123003.gifcemo ovako7fcf7f42c0e59414060375003fed2347.gif,bacimo malo prasiniceimages-1.jpg...i onda svima kao poklonrffrr.jpg4e50c26c7c8acd43efc79e2db277e525.gif

Divna si! Hvala ti na ovome :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta je Leiden mutacija?

Ovo sto sam pomenula za netacne informacije, odnosilo se na jedan drugi forum, gde je neka devojka pametovala o lekovima koji se koriste za ureaplazmu, a nije bilo veze sa zivotom. Moja sestra je farmaceut, pa kada sam je nazvala u panici, misleci da pijem pogresnu terapiju, ona pocela da se smeje...Da, ti lekovi ne idu zajedno, osim u slucaju ureaplazme...a cura je istripovala sve redom da piju pogresnu terapiju, jer je nasla negde na internetu da se te vrste lekova ne daju zajedno...

Nakon tog iskustva, ja pretpostavljam da se svugde svasta pise, ali eto, ovaj forum je odlican i cini mi se da su sve cure/zene jako dobonamerne, pozitivne i realne! Zivele vi meni! :rolleyes:

Uvek će biti netačnih informacija i neinformisanih ljudi. Meni je moj gin. (drugi) rekla da ne čitam informacije na netu, da je to gomila gluposti, ali ipak, može da se nadje što šta korisno. Kol'ko puta primetim nebuloze na netu, forumima, al' šta da se radi, toga će uvek biti.

Leiden mutacija je nasledjena mutacija, ona je najopasnija u svojoj grupi, ima ih nekoliko. Postoji homozigot i heterozigot, prvi se sastoji od dva aleja a drugi od jednog aleja. Jedan alej znači da je osoba x pokupila ovu mutaciju od jednog roditelja a dva aleja od dva roditelja. Ja, hvala Bogu, imam jedan alej, što je manje opasno. Imati Leiden mutaciju u trudnoći je jako opasna stvar za plod. U ranoj trudnoći, u prvoj varijanti stvaraju se mikrotrombovi koji začepljuju krvne žile i sprečavaju dotok kiseonika do ploda, u drugoj varijanti stvaraju se mikrotrombovi u samoj materici, učinak je isti kao i u prvoj varijanti, s'tim što ti mikrotrombovi sami izbacuju plod iz materice, što je i logično jer plod nema mesta, to ti je kao da si stavio, dajem pr. balon na gomilu plastičnih izraslina, on bi se otkotrljao, jer nema šta da ga drži. U kasnijoj trudnoći dovodi do akutnog infarkta posteljice i ploda. Ono što je jako podmuklo kod ove mutacije je to što do xy dana sve može biti u redu, mutacija može da miruje i u trenutku da "se probudi"/proradi i onda uglavnom dolazi dolazi do fatalnog ishoda. Postoje neki pokazatelji Leiden-a i pre nego što se desi fatalan ishod,( al' to naravno iskusni gin. može da vidi, ili onaj ko se razume u to) zastoj u rastu bebe i slab protok kiseonika kroz krvne žile. Ja sam valjda imala tu sreću da je otkrijem na vreme, ko zna zašto je to dobro, možda da mi ne bi proradila u kasnijoj trudnoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jekić, meni kod ovih BB testova nije jasno zašto se pojavljuje još jedna crtica pored kontrolne? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, ili oni grese ali su najosetljiviji. Vidis da je kod svih ova kontrolna linija malo cudna. A ne verujem da ce baby-rapid da pokaze bilo sta pre (ne)ocekivane menstruacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Jekic vidim tanke crte na ovom BB testu. Uradi ti sa jutarnjim, recimo 3. ili 4., strpi se do tada...Ili izvadi betu ako si vec toliko nestrpljiva, kostace te isto kao i nekoliko testova, koje ces koliko vidim svakako uraditi :rolleyes::rolleyes:

Izvadi betu, to je bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bi ti otisla kod privatnika? Meni se mnogo dopada moja nova doktorica, mozda ce imati nesto pametno da ti kaze ... Ako bi mozda otisla, javi.

Ma jok, hvala ti, sve znam šta mi je činiti za sl. trudnoću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, hvala vam jos jednom na lepim cestitkama :wub: .

Popodne idem kod moje doktorice da uradim ultrazvuk. Mislim da je jos uvek rano da bi se ista videlo, ali mozda i gresim :P .

Bilo kako bilo, videcemo sta ce mi ona reci. Ja uopste ne sumnjam da sam trudna :) !

Ljubac svima :wub: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, hvala vam jos jednom na lepim cestitkama :wub: .

Popodne idem kod moje doktorice da uradim ultrazvuk. Mislim da je jos uvek rano da bi se ista videlo, ali mozda i gresim :P .

Bilo kako bilo, videcemo sta ce mi ona reci. Ja uopste ne sumnjam da sam trudna :) !

Ljubac svima :wub: !

cestitam....sve najbolje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj suncokret, pa kod tebe bas komplikacija! Ali, ipak je sve Bozja volja, a ja sam sigurna da ce on tebi podariti ne jednu, vec vise bebica :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic skoro sam citala neki clanak o testovima i kazu da ti osetljivi ispod 20(cega vec) nisu pouzdani. Lekari preporucuju beby-rapid kao pouzdan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa mi nije rekla da uradim od analiza, ona je takva, kad sam je prošli put pitala da uradim hormone ona je rekla "ostaješ u drugom stanju, hormoni su ti dobri" a nije računala na to da progesteron može naglo da opadne kad dodje do trudnoće, bez obzira što on bude dobar u drugom delu ciklusa. Tako da sam uzela stvar u svoje ruke, živeo internet i ovog puta ću uraditi na svoju ruku hormone i još neke stvarčice za koje znam da mogu da štete plodu, pisala sam već o tome. Mada, osnovni problem kod mene je trombofilija. U ovoj poslednjoj trudnoći trebala sam odmah po saznanju da sam trudna da počnem sa injekcijama, a meni su dali prvu tek nedelju dana kasnije. *ebavali me, te Beta dobra, te nije, aj' sačekaćemo sa injekcijama.... bla, bla.... E zato lepo, sl. put odmah po pozitivnom testu otvaram fioku, imam 8 injekcija u šteku, uzimam jednu i zabijam sama sebi, pa tek onda idem kod gin. Dok ne uzmeš stvar u svoje ruke nikog nije briga za tebe u ovoj jadnoj državi!

Da,Suncokret,ovo je tako istina... :( Ja sam to shvatila kroz obe trudnoće,još u prvoj nije bilo komplikacija,ali sam bukvalno sama sve morala da znam i da se instant obrazujem ovde i na internetu... Sada imam neki drugi problem,vezano za neke ekceme kojih ne mogu da se oslobodim,i niko ne zna šta mi je...pa mislim,očigledno ja treba da znam... :angry:

Strašno! Ja samo mogu da kažem,svaka tebi čast na istrajnosti i sigurna sam da će ti se to višestruko isplatiti,pogotovo što si ,na žalost ,na težak način naučila kako da se nosiš sa situacijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se nesto setih, sinoc sam htela da ubijem mm, usla sam posle njega u kupatilo, obicno se prvo ja tusiram a sinoc je on, ljudi, tamo nije moglo da se dise koliko je bilo pare i koliko je bilo toplo! Zabranicu mu da se kupa do daljnjeg, on stvarno nije normalan! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.